Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (540. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hicks

quote:

Orijinalden alıntı: dominikk

Böyle boktan telefon hayatımda kullanmadım, neymiş parası bu özelliklere göre çok iyiyimiş ve koca bir yalaaan. Formlara bakım sürekli arıza, sürekli sorun, hatta düzgün kullananlar bile bir süre sonra sorun yaşayabiliyor. Ne telefon, ne ithalatçı hepsini atın çöpe!

Hakem heyetine verdim, bekliyorum. Sonradan aldığım Lenovo K6 (850 TL) bile kullanım özellikleri olarak 5 basar mi 6 e.

Yazık verdiğim paraya

Nasıl bir problem yaşadınız? İlk defa bu şekilde bir yorum duyuyorum bu telefon için, ya sorunlu bir cihaza denk gelindi ya da cihaz sorunlu bir kullanıcıya denk geldi...

Arkadaşın cihazı sorunlu hocam, bu sebeple cevap bile vermedim. Düzgün Cihaz sorunlu bir kullanıcıya dahi denk gelse bu şekilde kimse kötüleyemez cihazı. Burada Cihazla birlikte kullanıcı da sorunlu olunca, vaziyet bu şekilde oluyor...

• Arkadaşlar uygulama bildirimlerinden falan ses gelmiyor, telefon kilit açıp kapatırken gene ses gelmiyor neden olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar merhaba mi6 telefinumda youtube instagram vs video izlerken ses ve goruntu arasjnda 1 saniyelik bir fark oluyor eskiden yoktu cozumunu bilen var mi?

• Beyler çift simin birine hafıza kartı takabiliyor muyuz?

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Burda bu kadar kullanan var 550 sayfa yorum var bu kadar kötüleyen olmamış sorunlu telefona sahip birinin çamuş atmasıyla olmaz o işler. Donanım konuşur, benchmarklar testler konuşur, kullananlar konuşur. Yoksa her markada sorunlu telefon çıkar bizzat kullanmış olduğum Apple da dahil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

quote:

Böyle boktan telefon hayatımda kullanmadım, neymiş parası bu özelliklere göre çok iyiyimiş ve koca bir yalaaan. Formlara bakım sürekli arıza, sürekli sorun, hatta düzgün kullananlar bile bir süre sonra sorun yaşayabiliyor. Ne telefon, ne ithalatçı hepsini atın çöpe!

Hakem heyetine verdim, bekliyorum. Sonradan aldığım Lenovo K6 (850 TL) bile kullanım özellikleri olarak 5 basar mi 6 e.

Yazık verdiğim paraya

Nasıl bir problem yaşadınız? İlk defa bu şekilde bir yorum duyuyorum bu telefon için, ya sorunlu bir cihaza denk gelindi ya da cihaz sorunlu bir kullanıcıya denk geldi...

Arkadaşın cihazı sorunlu hocam, bu sebeple cevap bile vermedim. Düzgün Cihaz sorunlu bir kullanıcıya dahi denk gelse bu şekilde kimse kötüleyemez cihazı. Burada Cihazla birlikte kullanıcı da sorunlu olunca, vaziyet bu şekilde oluyor...

Hocam cihazın sorunlu olduğunu yani arızalı olduğunu biliyorsun da benim sorunlu olduğumu nereden biliyorsun?

Bak adam gibi sormuşlar cihazda ne sıkıntı var diye. Sen ne alaka benim sorunlu olduğuma kaanat getirdin?

Bir kullanıcıya denk gelmemiş bir sürü kullanıcı şikayeti var. Hele yurtdışı sitelerde cihazların%50 sinin hatalı olduğu yazıyor tek sorun olsa tüm miui turkiye forumunda kaç kişi yazmış, kaç şikayet gelmiş, kaç tane sorun var, sorunlar neler, çözüm var mı, garanti nasıldır, ne yapılmıştır, cihaz değiştiren olmuş mudur hiç baktınız mı?

Neymiş kullanıcı sorunluymuş, hadi canım... cihazıda ben bozdum sorunumla 🗣

Arkadaşlar tanımdan etmeden kimseye laf etmeyin.

Benim başıma gelenler herkesin başına gelebilir benim başıma gelmedi diyenler ölsün denmez.

• Çok merak eden varsa buradanhttps://forum.miuiturkiye.net/index.php?threads/15911/ bakar sorunlara. Bu hatta buradan diğer sorunlara da bakar.

Hatta YouTube a girip videoları da izler. Sonra derki sütten ağzı yanan...

Bu arada ben heyete cihaz değişimi için başvurdum para iadesi için değil bunu da belirteyim.

Sorunlu insan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dominikk -- 17 Aralık 2017; 21:12:27 >
  • dominikk kullanıcısına yanıt
    Sırasıyla samsung s5620, sony xperia u, lumia 720, lg g2, samsung note 5, iphone se kullandım. İçlerinde iphone dışında(sadece yazılımsal sorunlar) kullandığım en sorunsuz telefon mi6 oldu. Paralel ithalat olması benim olduğu gibi çoğu kişinin umrunda değil, teknoloji şans işidir. Bu kadar saydığım telefonlar içerisinde lg dışında hiçbir tanesi servis kapısının önünden dahi geçmedi, yetkili servisi olan lg ise bana saç baş yoldurttu, ekran arızası için veririm ahize bağlantısını yapmadan teslim ederler, ahize için veririm kamera lensinin içerisinde kocaman bir parmak izi ile gönderirler. Kısacası apple servisi dışında, servisin kim olduğu pekte önemli değil. Fiyatına gelecek olursak bu fiyata sd 835, portre kamerası, parlak ekran, yazılımsal destek gibi kavramlar ön planda. Kamerasının üzerinde duracak olursak, çektiğim fotoğrafların %95'i gündüz çekimi. Gündüz harikalar yaratan fotoğraflar çekiyorum, özel olmasa birkaç foto atardım. Geriye kalan %5 lik gece kısmı için ise bir tripot ile zaten diğer cihazların otomatikte çektiği resimlerden kat kat üstün fotoğraflar çekebiliyorum.. Bahsettiğiniz gibi ekstrem sorunlar yok cihazda, olan sorunlar da yazılımsal sorunlar, emin olun iphone se de yaşadığım komik bir o kadarda saçma sorunların yanından bile geçemez.

• Hocam ben donma, kendi kendine kapanması ve şebeke problemi ile servise verdim cihazı.

Ne yaptılar?

Ekran değiştirdiler hocam . Hemde 2. gönderdiğimde. İlk gönderdiğimde niye değiştirmediniz dedim cevap yok.

Ekranda problem yoktu, şikayetim dahi buna yönelik değildi ama ekran değişimi yaptı servis. Google a Delta servis yazdiniz mı hiç? Tam sayfalar dolusu olumsuz görüş var. Bunları dile getirmek ayıp mı oldu?

Başka kullanıcılar da alacak, ya onlarınki de arızalı çıkarsa ? Eğer burası forum ise olumlularin yanında olumsuzlar da konuşulabilmeli. Tamam ilk mesajım biraz sert idi ama hemen karşı atağa geçmeyin bir sorun sorusturun önce.@Reliq

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dominikk -- 17 Aralık 2017; 21:27:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkRider

Yerinizde olsam heveslenmezdim custom rom işlerine girmiyorsanız hele. Pişman olursanız geri dönmek için uğraşırsınız. Benim için batarya süreleri önemli 2 günü rahat çıkarıp %20 şarj kalması önemli. Ben en iyi sürelerimden birini şu anda sahip olduğunuz global 8.5 de aldım, 60 Saat bekleme, 13 saat 40 dk ekran süresi ve %9 şarj vardı, buna en yakın süreyi ise 64 saat bekleme, 12 saat ekran ve %18 şarj ile epic china beta romda aldım. Gerçi telefondan beklentinize göre değişir yeni özellikler sizin için çok önemliyse o özelliklere bakıp ona göre karar verirsiniz.

custom romla filan işim olmaz hocam. Güncellersem ne gibi artıları var acaba ?

• merhaba.onerebılecegınız ekran koruyucu varmı?ınternetı 3g olarak nasıl calıstırabılırım.su an 4g olarak calısmakta

• KingShady kullanıcısına yanıt
    Uygulama açılış süreleri hızlandı miui9 da. Ayrıca global beta da ses sorunu çözüldü global romun gelecek versiyonlarında da kesin düzelecek diyebiliriz. Ancak batarya performansı eskisi gibi olmayabilir. Iphone8 de yenilik olarak gösterilen yüz tanıma face unlock özelliği ve kamera iyileştirmelerini de ilerki global romlarda güncellemeyle alabilirsiniz. Ben china beta tabanlı epic rom dan batarya performansı iyi olduğu için memnunum.

• ismeyu kullanıcısına yanıt
    5m'e git sor hangi şubede var onlar görürler.
  • @buraoca2 ucuz geldiyse ben alıp üstüne kar koyar sana satarım derdin o olsun 😁😁
    Daha pahalı ürünlerde var ama gerçekten hangisi iyidir alıp denemek lazım yorumlar da tutarsız biri işe yarıyor diyor biri para etmez almayın diyor kime inansak bilemedim 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende mi6 alıcakken kamerasını cok kullandıgım için pek emin olamadım. İphone aldım sonra. Gecenlerde de babama mi6 aldık. İkisini karsılastırsak kamera kalitesinde ciddi fark var. Menüleri fln da karışık geldi biraz. Aradaki fiyat farkına degermi o da size kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: KingShady

quote:

Orijinalden alıntı: darkRider

Yerinizde olsam heveslenmezdim custom rom işlerine girmiyorsanız hele. Pişman olursanız geri dönmek için uğraşırsınız. Benim için batarya süreleri önemli 2 günü rahat çıkarıp %20 şarj kalması önemli. Ben en iyi sürelerimden birini şu anda sahip olduğunuz global 8.5 de aldım, 60 Saat bekleme, 13 saat 40 dk ekran süresi ve %9 şarj vardı, buna en yakın süreyi ise 64 saat bekleme, 12 saat ekran ve %18 şarj ile epic china beta romda aldım. Gerçi telefondan beklentinize göre değişir yeni özellikler sizin için çok önemliyse o özelliklere bakıp ona göre karar verirsiniz.

custom romla filan işim olmaz hocam. Güncellersem ne gibi artıları var acaba ?

Hocam telefondaki romdan memnunsanız; hiç uğraşmayın. Kasma, donma sorunu yaşarsanız çünkü (Bazı kişiler yaşayabiliyor); sonrasında uğraştırabilir sizi. Önemli olan sizin memnuniyetiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: FuXiN

@buraoca2 ucuz geldiyse ben alıp üstüne kar koyar sana satarım derdin o olsun 😁😁
    Daha pahalı ürünlerde var ama gerçekten hangisi iyidir alıp denemek lazım yorumlar da tutarsız biri işe yarıyor diyor biri para etmez almayın diyor kime inansak bilemedim 😂

Denenmesi lazım hocam; açıkçası bana da mantıklı gelmiyor ilk bakışta. Çünkü, ekran Sıvıyı ne kadar emebilir; yada Sıvı ekranı nasıl kaplayabilir? Malum; Cihazda Su Sıçramasına dayanıklılıkda olunca; cihazın üzerinde sıvı yayılmıyor, damla halinde bekliyor. Hani elle değilde, makina ile falan yapılsa; bir şekilde baskı uyguluyordur diyeceğim kaplama gibi ama, elle ne derece sağlıklı oluyordur bilemiyorum. Deneyip görmek lazım aslında ama, burada da şu husus ortaya çıkacak; Dayanıklılık ekrandaki Gorilla Glass 4 yüzünden mi, yoksa bu sıvı yüzünden mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

quote:

Yazık verdiğim paraya

Hocam cihazın sorunlu olduğunu yani arızalı olduğunu biliyorsun da benim sorunlu olduğumu nereden biliyorsun?

Bak adam gibi sormuşlar cihazda ne sıkıntı var diye. Sen ne alaka benim sorunlu olduğuma kaanat getirdin?

Bir kullanıcıya denk gelmemiş bir sürü kullanıcı şikayeti var. Hele yurtdışı sitelerde cihazların%50 sinin hatalı olduğu yazıyor tek sorun olsa tüm miui turkiye forumunda kaç kişi yazmış, kaç şikayet gelmiş, kaç tane sorun var, sorunlar neler, çözüm var mı, garanti nasıldır, ne yapılmıştır, cihaz değiştiren olmuş mudur hiç baktınız mı?

Neymiş kullanıcı sorunluymuş, hadi canım... cihazıda ben bozdum sorunumla 🗣

Arkadaşlar tanımdan etmeden kimseye laf etmeyin.

Benim başıma gelenler herkesin başına gelebilir benim başıma gelmedi diyenler ölsün denmez.

Önceki mesajını okuyan bir kişi başka nasıl düşünebilir? Yok F/P cihazıymış, yok bu özelliklerde başka cihaz yokmuş diye diye herkesi eleştirirken bu şekilde söylemiyordunuz?

Cihazların hepsi sorunsuz; koşun alın diye belirtmiyoruz burada. Her elektronik cihazda sorun yaşanabilir ne yazıkki; Xiaomi cihazların dezavantajı, İthalatçı Garantili olarak satılması Türkiye'de. Ne yazıkki alacak ikende, bunu bilerek almak gerekiyor.

Ayrıca marka farketmiyor; eğer İthalatçı garantili alacaksanız cihazı; Samsung'da aynı, HTC'de aynı, LG'de aynı, Xiaomi'de aynı muameleyi görüyor garantide. Sizde ithalatçı garantili cihaz olarak bu durumu peşinen kabul etmiş oluyorsunuz ne yazıkki. Bu durumları göze almamak için, Resmi Garantili bir cihaz almanız gerekiyor.

Biz sadece, kullanım deneyimlerimiz ve yaşanan genel sorunları aktarıyoruz burada. Bazı cihazlarda yaşanan Boya atması sorunu bolca yazıldı çizildi, yine bazı cihazlarda ortaya çıkan Cihazın kendi kendine Geri tuşuna basma sorunu da aynı şekilde konuşuldu; bu durumları da cihazı almak isteyen kişilere belirtiyor bu tarz sorunlar yaşanabilir diye. Cihaz Dünyanın en iyi cihazı diye belirtmiyoruz burada.

Fakat siz bu şekilde belirtince; Dünya'da başka cihaz yok; kesinlikle Mi6 alın şeklinde tavsiye veriliyormuş gibi anlaşılıyor. Kimse burada bu şekilde belirtmiyor.

• Arkadaslar ekranin tamamini kaplayan kaliteli bir koruyucu istiyorum. Kilifla beraber kullanima uygun olmali(kenarlardan ekran koruyucuyu kaldirmamali). Kullanan varsa onerilerini alabilirim.

• telefonu KVK garantili almayı düşünüyorum. yada mi mix 2 alacağım ama delta garantili olması kafamı karıştırıyo o yüzden daha tam karar vermedim.

kronik sorunu var mı telefonun ?

iphone 6'dan geçiş yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santiago Munez -- 17 Aralık 2017; 23:45:45 >
  • 
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.