Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deadmanku

sahibinden adamın birisi 1600 tl'ye ilan açtı elden teslim diye sordum "ürün bitti 2000 satanlardan almayın kazık yemeyin" dedi. 2000'e razıyız yine de alamıyoruz.

Bence 2000 TL pahalı. 1700-1600 seviyesinde olmalı ki bazı eksileri göz ardı edilip alınabilsin. Biraz bekleyip fiyat uygun seviyeye indikten sonra almak daha mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar nasipse 1 hafta sonra mavi mi 6 la aranızdayım. İş için Çine giden arkadaşım getiriyor. Fiyat olayı için yazmak istedim. 1600 1700 bandından fazla verilmez denmiş ama o fiyatlara anca çinden alırlar. Bakın biz stok olmadığı için internetten alamadık 360$a mağazadan anca bulabildiler onada 440 $ verdik yani tr de satacakların maliyeti belli bence normali 2000 TL civarındadır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fotoğraf çekimi çok da iyi durmuyor? Ben mi yanlış görüyorum arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan.ka

fotoğraf çekimi çok da iyi durmuyor? Ben mi yanlış görüyorum arkadaşlar?

Düşük ışık performansı kötü .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

quote:

Orijinalden alıntı: volkan.ka

fotoğraf çekimi çok da iyi durmuyor? Ben mi yanlış görüyorum arkadaşlar?

Düşük ışık performansı kötü .

telefonu alayım diyordum ama kötü oldu bu.

2 adet kamera var böyle çekim yapması şaşırttı beni
  • İşin kötü tarafı da sıkıntının sensörden değil yazılımsal olması. Xiaomi'den kaynaklanan bir durum yani. Yoksa lensten çok iyi şeyler çıkabilir.
  • En kaliteli olanı s8 arkadaşlar :) altta ki yani. ama mi mix den çok daha iyi bir kaç güncelleme sonra daha iyi olur. Mi7 de bu işi çözülür :)

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vbalikci -- 14 Mayıs 2017; 21:3:41 >

• vbalikci kullanıcısına yanıt
    Mi6 örnek fotosu en üstte olan mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Evet dostum tarih olan.

• vbalikci kullanıcısına yanıt
    Anladım, teşekkürler.
    Ben üstteki fotoyu daha fazla beğendim :) nedeni daha fazla detay barındırması fakat bununla bağlantılı noise biraz artmış, bir de dynamic range daha başarılı sanki. S8+ da S7 lerdeki oversharpen ı hafifletmek için biraz yazılımla soft yapmışlar, Note7 de böyleydi.
    İç mekan ışıklandırmasında S8+ daki renk doğruluğu daha başarılı gözüküyor.
    Xiaomi biraz yazılıma yüklenirse S8 lerin f/1.7 avantajı hariç gündüz/düşük ışık çekimlerinde şimdikinden daha iyi bir sonuç çıkacak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 14 Mayıs 2017; 23:52:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.5 saat süren kullanım değil arkadaşım ilk önce iyi bakın. 17 saat pilde kullanımda 2.5 saat ekran açık süresi o.

• Selam,

Pil konusunda tekrar inmek istiyorum. Öncelikle işimde günümde olduğumdan ötürü telefon sürekli elimde değil. Sadece ihtiyacım olduğu zamanlar kullanıyorum ve boş zamanlarımda. Günlük ortalama 3 saat ekran açık kalıyor birkaç gündür baktığımda. Geri kalanda 16 17 saat arası pilde kullanıyorum. Yani sabah evden çıkıyorum gece geliyorum. Bu süre zarfında ekran aydınlatma full açık işte WhatsApp şudur budur mail 3 saat ekranda açık kalıyor. Akşam eve geldiğimde ise bana yüzde 20 ila yüzde 10 arası bi değer kalıyor.

Kısacası ben gün içerisinde rutinimi bozmadan telefonu kullanıyorum. Işığımı kısmıyorum program kapamıyorum. Ve bana fazla fazla yetiyor pil. Bu benim için pil iyi demek bir başkasına kötü olabilir. Ancak neden herkes genelleme yapıp pil kötü en az 7 saat vs yorum yapıyor anlamıyorum. Arkadaş 7 saat ekrana nasıl bakar bi insan 24 saat içerisinde anlamıyorum.

İşinde gücünde bir birey için ortalama kullanım da çok rahat yeter pil. Daha fazla istersen ışık kısarsın gene kullanırsın. Ayrıca bu cihazı her akşam zaten şarja takacaksın 2 gün çıkarması mümkün değil.

O bakımdan çok şey yapmayın.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Mi 6, note pro ya göre daha iyi pilde.. Ayrıca mi note pro çok ısınıyordu felaket.

• Legend. kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgilerin için sağolun telefonu almak isteyen arkadaşlar zaten illaki 2 gün pil ömrü olsun diye bir düşünce içinde olduklarını sanmıyorum en azından ben öyleyim ama ben mesela iş için telefonu kullanıyorum iş için derken işten işe fark var tabi ben gün boyunca sürekli mobil bankacılık ve mail ile internet kullanıyorum

ve 2 saat telefonda görüşme yapıyorum sabah 7 den evde çıkıyorum akşam 7 gibi geliyorum bu sürede en az 4-5 saat ekran açık kalıyor mevcut kullandığım telefonda ama zar zor yetiyor

mi 6 da 3350 ma batarya var bundan dolayı herkes 1 günü dolu dolu çıkarır beklentisinde en azından gerekli ayarlar yapıldıktan sonra 6 saat kadar bir ekran süresi vermesi lazım diye düşünüyorum

sizden ricam telefonu ışığını otomatikte güç tasarrufu açık ve gerekli diğer pil ayarlarını yapıp tam bir gün kullanıp daha sonra pil kullanımı hakkında hem bilgi hemde ekran görüntüsü atarsanız herkesin kafasında nasıl bir pil performansı vereceği netleşir

• quote:

Orijinalden alıntı: marlonunkedisi

sizi meşgul ediyoruz kusura bakmayın ama arkadaşların ve benim merak ettiğim esas şey şu; legend nickli arkadaş da bu telefonu almış ve ekran süresini paylaştı 2.5 saat süren bir kullanımdan sonra şarjı %15'i gösteriyor taktir edersin ki o 3350 mA kapasiteli bir telefon için çook çok düşük bir süre, aynı şeyi senin de test edip bize atma imkanın var mı bunu merak ediyoruz yapabilirsen süper olur ona göre alıp almayacaklar var aramız da çünkü.

• Hocam yaklaşık 2 gün beklemeye 3 saat üstünde ekran süresi vermiş ve güç tasarrufu kapalı demekki gerekli ayarlar yapıldıktan sonra 15 saat bekleme ye 5 saat üstü ekran süresi alınabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: asil1425

Hocam yaklaşık 2 gün beklemeye 3 saat üstünde ekran süresi vermiş ve güç tasarrufu kapalı demekki gerekli ayarlar yapıldıktan sonra 15 saat bekleme ye 5 saat üstü ekran süresi alınabilir

mi5s ile pil durumu aynı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asil1425

Hocam yaklaşık 2 gün beklemeye 3 saat üstünde ekran süresi vermiş ve güç tasarrufu kapalı demekki gerekli ayarlar yapıldıktan sonra 15 saat bekleme ye 5 saat üstü ekran süresi alınabilir

Ben o tarz ayarları pek yapmam ve açıkçası sallamam yani. Genel itibariyle beni tatmin etti

Keşke full ekran ve arkada parmak izi muhabbeti olsaydı.

Neyse mi mix 2 ile beraber 8ram full ekran hayalimiz gerçek olacak galiba :) Ekim ayında çıkacakmis

Bu arada mi 6 silver edition ile ilgili bilgisi olan var.mi? İnternette gördüm çok hoşuma gitti

• Sahibinden üzerinden satan akıllı arkadaşlar 2000 ve üstü fiyatlardan satıyorlar. Hepsiburada ya da buna yakın fiyatlardan gelirse beklemenin anlamı olmaz mi5s alırim. Pilde benim mi5 ile benzer performans veriyor

• 2181679 kullanıcısına yanıt
    Meizu Mx5 kullanıcısıyım ve telefondan çok memnunum. Fakat donanım olarak daha iyi alternatifler mevcut şu anda Xiaomi de. Meizu'nun işletim sistemi FlymeOS çok kullanışlı ve tek tuş olması hoş daha kullanışlı yapıyor. Xiaomi de Miui ile benzer bir işletim sistemine sahip. Eğer telefonu 2 yıl civarı kullanıp akabinde değiştirecekseniz tüm alternatifler sizi rahatlıkla memnun edecektir (Gerek Meizu gerek Xiaomi). Ama daha uzun da kullanabilirim derseniz donanımlara göre tercih etmenizi öneririm.

Son olarak Dayanıklılık konusunda gördüğüm en iyi telefonlardan biri Meizu. Kılıf ve ekran filmi kesinlikle kullanmayan biriyim ve kaygan olduğu için çok kez düşürdüm. Köşeleri defalarca yere çarpmasına rağmen sadece köşelerinde ezilme oldu. Gövde de yada iç aksamda en ufak bir sorun çıkarmadı onca düşmeye rağmen.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.