Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (1171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11691170117111721173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mini bir inceleme olarak parmak izi ile alakalı bir sorun var, bilirim zaten bilinen bir sorun onun haricinde tema eksikliği mevcut genel olarak onun haricinde ekstrem bir sorun yok henüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en azından biriniz tekrar nasıl eski yazılıma döndürürm onu gösters,n. usb driverlerı bile bulamıyorum internetten
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjen88

arkadaşlar lütfen yardım.
    miu 10 a güncelledim ancak cihaz wifi görmuyor ve telefon kilitli durumda. mi cloud şifremi biliyorum ama kurulum aşamasında wifi istiyor ve telefonu açamıyorum bu nedenle
    Başka bir wi-fi ağına baglanmayi dene.belki seninkiyle ilgili bir algılama sorunu vardır çünkü mui10 default wifi ayarinda yüksek hız seçili geliyor.bu modda belki eski tip sifreleme yada protokol ile ilgili bir sıkıntı vardır.

• abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    başka bir telefonun wifisini de paylaştım ancak hiç wifi bulamıyor
  • Bende mini bir inceleme yapim.bildirimlerde sorun yok,normal ekran yada kilit ekranı her türlü geliyor msj.seside degistirdim bir sorun yok.tek tek sorunlari siralim karışmasın;

1: operatör adi artık üst çubuğa yazilamiyor.sanirim çentikli ekranlar dalgasına kaldırmışlar.

2: hızlı erisimde mobil veri kapatip-acmak yavaş tepki veriyor.ama wifi daha hızlı bağlanıyor.

3:wifi ayarinda default olarak yüksek hız ve bağlantı hiz iyilestirme açık geliyor.ise yarıyor mu? fazlasıyla yarıyor.onceden tek tık çeken yerde 2 tık,3 tık çekiyor.bazen full çekim bile görüyorum ki imkansız gibi bişey bu, nasıl bir optimizasyon yapıyor çok şaşırdım.

4: parmak izi zaten yavaştı,hala yavaş,bazen algılamıyor.

5:sarj olurken kilit ekraninda sarj bilgi bölümü ingilizce.kalan süreyi göstermiyor.powerbank te bağlı belki ondan diyicem ama önceden gosterirdi.

6: bildirimler çok büyük olmuş,2-3 bildirimde ekran kaplıyor.bildirim içinde aşağı cekip diger mesajları okuma yok.whatsapp ta iyi oluyordu, kötü olmuş kaldirmalari.

7:ses'ilgili herhangi bir fark yok.yuksekligi ayarlari vs ayni

8: yandaki ses tusundan default olarak muzik sesi ayarlaniyor, çalma sesi değil.ancak o anda bir msj felan gelirse bastiginiz an çalma sesine geçiyor.ne akla hizmet böyle yapmışlar,yada hatamı var bilmiyorum.bununla ilgili bir ayarda bulamadım.

9:melodiler değişmiş.normalde kullandığım melodisi yok.yeniler fena değil ama eskilerde olsa iyi olurdu.birazda çalma sesi azalmış sanki.

10: görüşme ses kalitesi düşmüş.kesilmeler oluyor.bir iki görüşme yaptım daha, karşı taraflada alakalı olabilir ama sanki telefon zor cekiyorda,kesiklikler oluyor gibi.oysaki tel.full çekiyor ve karşı tarafta full çektiğini söylüyor.bakalim zamanla anliycaz

11:sanki ekran parlaklığı azalmış gibi geldi.

12:pil kullanımını daha anliyamiyoruz,bakicaz.

13: arayüz, hız,tepki vs vs dersek,zaten bu bakimdan hızlıydı tel.,daha ne hizlancak ama birazdaha akıcı gibi sanki

14:ekran dokunmatigi sanki birazdaha hassaslasmis.daha iyi olmuş.

15: şimdilik aklımda kalanlar bunlar

• quote:

başka bir telefonun wifisini de paylaştım ancak hiç wifi bulamıyor
    Etrafta hic wifi bulabiliyormu

• eXPLoSioN26 kullanıcısına yanıt
    Aynen dostum

• abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Hiç bulanıyor . İmei silinmiş olabilim mi.

• quote:

Hiç bulanıyor . İmei silinmiş olabilim mi.
    İmei ile wifi nin alakası olduğunu sanmıyorum.peki wifi bölümünü atliyamiyormusun?atla diye seçenek çıkıyor diye hatırlıyorum.sim kart takılı olduğunda hücresel den internet almiyormu?

• WiFi ve imei farklı biliyorum.ek bi soru olarak sordum. WiFi bölümünü atlıyor ancak mi şifresini giriyorum ağa bağlanamıyor diyor.sim karttan da çekmiyor ağ sanırım. O yüzden imei silinmiş olabilir mi diye merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Bakalım Bu haftaki China Beta da umarım el atılmıştir Bildirim sorununa hocam. Pazartesi günü göreceğiz. Bende Miui 10 için bu konuda uyarıyorum. Bende Mi Band bağlı olduğu için sorun olmuyor da, onun haricinde WhatsApp mesajı gelince Telefon titretmiyor bile bazen. Bileklik titretince anlıyorum

Miui Pro daha iyi Türkçe konusunda hocam, Eu ya göre.

Alıntıları Göster
    Hocam. Miui 9 8.4.19 da pil sorunu vardi degil mi

Battertly drain denen sey. Epic rom da sorunsuz olan surum hangisi ? Bir ara 7.12.21 denemistim guzel calisiyordu sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: t3ntativ3

Hocam. Miui 9 8.4.19 da pil sorunu vardi degil mi

Battertly drain denen sey. Epic rom da sorunsuz olan surum hangisi ? Bir ara 7.12.21 denemistim guzel calisiyordu sanki.

Alıntıları Göster
    Evet hocam battery Drain sorunu vardı. Global Beta 8.3.29 tabanlı Epic rom 8.4.24 u tavsiye ederim bu yüzden. Ben severek kullaniyordum bu romu.

Epic Rom 8.4.24:https://androidfilehost.com/?fid=962187416754476964

Epic Rom 8.4.24 içi Google Camera Magisk Modülü:https://drive.google.com/file/d/1D1GMsaBbKRl3hbIMDTKdrNt_BztnMn4A/view

• quote:

WiFi ve imei farklı biliyorum.ek bi soru olarak sordum. WiFi bölümünü atlıyor ancak mi şifresini giriyorum ağa bağlanamıyor diyor.sim karttan da çekmiyor ağ sanırım. O yüzden imei silinmiş olabilir mi diye merak ettim
    Hocam imei şu açıdan önemli, İmei giderse Mi Cloud dan Cihazi aktif edemezsiniz. Wifi olması da bir işe yaramaz yani.

Ben hiç böyle bir sorun yaşamadım, her seferinde direk mobil veri üzerinden Cihazi aktif ettim, Wifi ye falan bağlanmadan.

• quote:

sım kartı takmadan denedim ancak benm sorunum wifi görmemesi cihazın. bu nedenlede ağa bağlanamıyor ve şifreyi teyit edemiyor internetten. şifrem doğru çünkü bilgisayrdan hesabıma girebiliyorum.
    Olmazsa birde farklı bir simkart takarak Mobil Veri üzerinden baglanmasini deneyin.

• İmei gitmiş olması muhtemel o zaman.çünkü sim kart görmüyor. Bu durumdayken imei atılır mı peki

• Hocam bu kilit açma ile alakalı bir sorun var benden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ama siz bu sorunu yaşadınız mı? Bu yazıyı görmekten gına geldi cidden. En son kendimi "ey yönetici sen kimsin ya" diye bağırırken bulmak istemiyorum açıkçası

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hendr1239 -- 30 Haziran 2018; 16:30:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Evet hocam battery Drain sorunu vardı. Global Beta 8.3.29 tabanlı Epic rom 8.4.24 u tavsiye ederim bu yüzden. Ben severek kullaniyordum bu romu.

Epic Rom 8.4.24:https://androidfilehost.com/?fid=962187416754476964

Epic Rom 8.4.24 içi Google Camera Magisk Modülü:https://drive.google.com/file/d/1D1GMsaBbKRl3hbIMDTKdrNt_BztnMn4A/view

Alıntıları Göster
    Hocam bu çalışır mı ? Lite olan versiyon. Epic romda tek tavsiye edebileceğiniz rom bu galiba. 8.5.2 de sorunluydu sanırsam.

Hocam bir de bu linkleri hangi siteden takip ediyorsunuz :) Xda da bulamiyorum ben.

https://drive.google.com/file/d/1zwLFHs_feCWZZ3gnucITsAp8dBcBM5uY/view

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t3ntativ3 -- 30 Haziran 2018; 17:12:34 >

• mi 6'yı bilgisayara tanıtamıyorum. yardım edebilirmisiniz
  • Hocam paylaştığımız epic rom u indirdim fakat 8.4.8 olarak gozukuyor. Sistem animasyonu hiç sevemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: t3ntativ3

Hocam paylaştığımız epic rom u indirdim fakat 8.4.8 olarak gozukuyor. Sistem animasyonu hiç sevemedim.
    Hocam ne yazıkki Animasyonlar o şekilde. Fakat birkaç gün sonra alışıyorsunuz, bana da ilk başta farklı gelsede sonradan alıştım iyice.

Sorun yok hocam 8.4.8 yazıyor Sistem bölümünde.

• 
Sayfa: önceki 11691170117111721173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.