Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 hakkında her şey: Gönüllerin efendisi (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
8
Favori
21.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki hocam çok teşekkür ederim ilginiz ve alakanız için

Telefonun forumdaki ana konusuna atacağım hocam fotoğrafları sizin nickinizi belirterek.

Ana Konu Linki:https://forum.donanimhaber.com/xioami-mi6-ana-konu-ve-kullanici-kulubu--124567163-18

Hocam Tekrar ekran görüntüsü de paylaşmışsınız çok sağolun. Eğer zahmet olmaz ise, Telefonun Tam şarjda kullanmaya başlamışken, telefonun şarjı yaklaşık Yüzde 5-10 yada Yüzde 15 kaldığında; İlk resimde attığınız Pil kullanımı menüsündeki Ekran kısmına girip, orada alınan süreyi paylaşmanız mümkün olur mu? Tam şarj ile sizin kullanımınıza bağlı olarak telefonun ne kadar ekran süresi verdiğini öğrenmiş oluruz.

İlginiz için tekrar teşekkür ederim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Resimler harika

Neresi harika hocam yapmayın. Resimler resmen çöp. Amiral gemisi telefonun bu kadar kötü çekmemesi lazım. En basitinden Samsung A serisi telefonlar daha iyi çeker bundan. Ya kamera cidden leş ya da otomatik modda çekildiyse, bu mod leş. Anca bu kadar dandik olabilirdi fotoğraflar.
  • quote:

Resimler harika

Motorola G4 Plus daha güzel fotolar çeker
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kirchhoff

quote:

Resimler harika

Neresi harika hocam yapmayın. Resimler resmen çöp. Amiral gemisi telefonun bu kadar kötü çekmemesi lazım. En basitinden Samsung A serisi telefonlar daha iyi çeker bundan. Ya kamera cidden leş ya da otomatik modda çekildiyse, bu mod leş. Anca bu kadar dandik olabilirdi fotoğraflar.

Yahu tabii ki berbat ama o telefondan değil ortamdan ve ışıktan kaynaklı .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulunduğum ilde delta garantili mi6 128gb var. 1950 TL fiyat vermiş. Ve sahibindende kurumsal üye bu adam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sükût

Bulunduğum ilde delta garantili mi6 128gb var. 1950 TL fiyat vermiş. Ve sahibindende kurumsal üye bu adam.

pasaport kaydı da dahil mi kardeş yani al kullan gibi mi?
  • sahibinden.com daki kurumsal üyelere güvenme alt üyelik alıyorlar asıl üyeden,oradaki mi6 ların en az 3 tanesi sahte satıcı yani dolandırıcı
  • https://alyazeytincilik.sahibinden.com/

zeytin ilanları falanda vardı hepsi silinmiş görünüyor. yeriniz varsa gelip görebilir miyim soruma cevap vermedi.
  • Orijinalden alıntı: coolcool

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam telefonunyz hayirli ugurlu olsun. Haklisiniz Mi Mix den sonra ekran kasa orani ve ekran buyuklugu tatmin etmeyecektir sizi. Ana kameranin dusuk isik cekimlerinin iyi olmadigi soyleniyordu fakat sizin eklediginiz fotograflar gayet iyi duruyor. Acikcasi hocam gayet begendim.

Hocam birde rica etsem gunluk kullanimda ne kadar ekran suresi aliyorsunuz soyleyebilir misiniz? Legend. Hocam 2 saat 14 dk. Civarinda ekran suresi almis daha %14 sarj varken fakat bu sure bana az geldi, bir gunu kurtarmaya yetmez gibi geliyor. Bu arada izniniz olur ise cektiginiz bu fotograflari Mi6 nin ana konusuna eklemek isterim sizin nickinizi de belirtip. Hatta hocam siz eklerseniz ve ana konuda da telefonla ilgili tecrubelerinizi paylasirsaniz cok memnun oluruz

Siz nereye isterseniz ekleyin fotolari. Yarın gündüz çekip atarım birkaç foto

Mi mix'in kamerasından bence kat ve kat daha güzel bir kamerası var. Ben kamerasını beğendim. Dediğim gibi inanılmaz akıcı bir telefon ve sizi yarı yolda bırakacak bir telefon değil. iPhone 7 de kullandım ama bu mi 6 gerçekten etkileyici. Velhasıl kelam sırf merak uğruna aldığım mi 6 cebimde öylesine duruyor çünkü mi mix ekranı insanı kendine bağımlı yapıyor

Vazgecemiyorum su an. Mi 6 silver edition geldiğinde onu alıp onunla devam ederim diye tahmin ediyorum

Başka sorularınız olursa sorun

telefonla neler yapıyorsunuz merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türk_o -- 16 Mayıs 2017; 13:39:53 >

• tgezer kullanıcısına yanıt
    Diğer telefonların kameralarına göre berbat zaten, ortamlık bir şey yok. Çamur gibi çıkmış fotoğraflar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • güvenme dolandırıcı
    çok var sahibinden.com da böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: sükût

Bulunduğum ilde delta garantili mi6 128gb var. 1950 TL fiyat vermiş. Ve sahibindende kurumsal üye bu adam.

Hocam Delta garantili ürünler gelse N11, Gittigidiyor, Hepsiburada gibi sitelerde veya Mi5s'deki gibi Migros gibi mağazalarda görürüz. Şuan için ben internet sitelerinde veya Migros gibi mağazalarda görene kadar inanmam telefonların paralel ithalat garantili geldiklerine, özellikle de Delta Garantiye
  • Mi serisi kağıt üzerinde harika duruyor ama kullanmaya başlayınca iphone samsung htc amiral gemileri neden 2 Kat daha pahalı anlıyorsunuz.

Mi6 nasıldır bilmem ama tahmin edebiliyorum. Efsane diye nitelendirilen mi5s ile birkaç günlük macera sonrası hemen sattım.

Ahize, hoparlör, kamera, parmak izi okuyucu, gps, pil gibi bir telefonu telefon yapan bileşenlerde ciddi sıkıntılar mevcuttu.

Mi5s fiyatına göre harika bir telefon ama yazılımsal ve donanımsal birçok problem mevcut. Bu problemler fiyatı düşünüldüğünde gözardı edilebilir. Bende almadan önce bu tip yüzeysel incelemelerin çoğunu izledim ve siyah model 64'lük aldım. En son global rom 8 yüklüydü.

Telefonun malzeme kalitesi güzel, elde tutması rahat ve hoş. Eliniz küçükse ince uzun yapı nedeniyle üst kısımlara tek elle ulaşamıyorsunuz. Pil süresi çok iyi 6-7 saat ekran süresi alabiliyorsunuz. Hız olarak s7 edge ile birebir karşılaştırınca hiçbir fark yok. Tam bir oyun telefonu. Isınma sorunu yok, yükte bile ısınmıyor. S7 edge daha fazla ısınıyor.

Gelelim telefonun önemli eksilerine. Kamera sensörü çok kaliteli bildiğiniz gibi ama yazılımsa ciddi problemler var. İyi ışıkta yüksek enstantenede sorun yok çok iyi çekiyor. Işık azalınca işler karışıyor. İç mekanda oda aydınlatması altında veya akşam üzeri düşük ışıkta isoya anormal şekilde yükleniyor. Düşük ışıktan kastım akşam değil. Gsmarena karşılaştırma bölümünde sonradan farkettim bu sorun açıkca görülüyor. s6,g4,g2 gibi daha kötü sensör kullanan telefonlarla aynı şartlarda yapılan çekimlerde rakibi iso400'e karar verirken mi5s 1000 iso gibi çok yükseklere çıkıyor ve inanılmaz derecede noise ortaya çıkıyor. Bu çok iyi ışık dışında sürekli böyle. Elimdeki g2 bile iç mekanda daha iyi. Yazılımsal olarak sürekli yüksek iso belirliyor. Manuel moda alıp isoyu manuel ayarlayınca sorun kalmıyor. Yazılımsal olarak ciddi güncelleme yapılmalı. Ayrıca netlemede iyi değil.

Telefonun ahizesi güzel ama tiz ses mevcut. Yüksek ses veriyor. Gürültülü ortamda fazlasıyla iyi ses veriyor. Hoparlör sesi yüksekliği normal ama ses kalitesiz ve tiz ses veriyor. Tok bir ses yok. Ayrıca çağrılarda hoparlöre alınca sürekli bir cızırtı var.

Telefonun kilit ekranında gelen bildirimleri kaldıramıyorsunuz, rehberde sağdaki harf kaydırma bölümü çalışmıyor. Elinizi kaydırıyorsunuz akıcı bir geçiş yok. Bildirim çubuğu açıldığında spotfiy kontrolü bile bembeyaz çıkıyor ciddi görüntüleme sorunları var.

Miui 8 arayüzünde birçok amatörce bug mevcut. Kesinlikle oturmuş bir arayüz yok.

Parmak izi okuyucu tam bir fiyasko. Kafasına göre takılıyor bazen okuyor bazen ne yaparsanız yapın okumuyor. Birkaç defa tam ihtiyaç halinde açmadı sinir etti. Kesinlikle parmaklarınız ve okuyucu üzeri temiz olmalı. Nemli el, yağlı elde kesinlikle çalışmıyor.

Ekran otomatik parlaklık kontrolü stabil değil. Karanlıkta ışık yüksek düzeyde kalıyor sürekli manuel müdahale ediyorsunuz.

Kulaklık ses kalitesi de giriş seviyesi telefonlarla benzer. Kaliteli sesi tüm ayarlara rağmen alamadım.

Özetle telefonun hızı amiral gemi denilen telefonlarla aynı. İstediğiniz oyunu en yüksek kalitede oynatabilir. Malzeme kalitesi çok güzel. Bahsettiğim eksiler sizin için sorun değilse gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Mi serisi kağıt üzerinde harika duruyor ama kullanmaya başlayınca iphone samsung htc amiral gemileri neden 2 Kat daha pahalı anlıyorsunuz.

Mi6 nasıldır bilmem ama tahmin edebiliyorum. Efsane diye nitelendirilen mi5s ile birkaç günlük macera sonrası hemen sattım.

Ahize, hoparlör, kamera, parmak izi okuyucu, gps, pil gibi bir telefonu telefon yapan bileşenlerde ciddi sıkıntılar mevcuttu.

Mi5s fiyatına göre harika bir telefon ama yazılımsal ve donanımsal birçok problem mevcut. Bu problemler fiyatı düşünüldüğünde gözardı edilebilir. Bende almadan önce bu tip yüzeysel incelemelerin çoğunu izledim ve siyah model 64'lük aldım. En son global rom 8 yüklüydü.

Telefonun malzeme kalitesi güzel, elde tutması rahat ve hoş. Eliniz küçükse ince uzun yapı nedeniyle üst kısımlara tek elle ulaşamıyorsunuz. Pil süresi çok iyi 6-7 saat ekran süresi alabiliyorsunuz. Hız olarak s7 edge ile birebir karşılaştırınca hiçbir fark yok. Tam bir oyun telefonu. Isınma sorunu yok, yükte bile ısınmıyor. S7 edge daha fazla ısınıyor.

Gelelim telefonun önemli eksilerine. Kamera sensörü çok kaliteli bildiğiniz gibi ama yazılımsa ciddi problemler var. İyi ışıkta yüksek enstantenede sorun yok çok iyi çekiyor. Işık azalınca işler karışıyor. İç mekanda oda aydınlatması altında veya akşam üzeri düşük ışıkta isoya anormal şekilde yükleniyor. Düşük ışıktan kastım akşam değil. Gsmarena karşılaştırma bölümünde sonradan farkettim bu sorun açıkca görülüyor. s6,g4,g2 gibi daha kötü sensör kullanan telefonlarla aynı şartlarda yapılan çekimlerde rakibi iso400'e karar verirken mi5s 1000 iso gibi çok yükseklere çıkıyor ve inanılmaz derecede noise ortaya çıkıyor. Bu çok iyi ışık dışında sürekli böyle. Elimdeki g2 bile iç mekanda daha iyi. Yazılımsal olarak sürekli yüksek iso belirliyor. Manuel moda alıp isoyu manuel ayarlayınca sorun kalmıyor. Yazılımsal olarak ciddi güncelleme yapılmalı. Ayrıca netlemede iyi değil.

Telefonun ahizesi güzel ama tiz ses mevcut. Yüksek ses veriyor. Gürültülü ortamda fazlasıyla iyi ses veriyor. Hoparlör sesi yüksekliği normal ama ses kalitesiz ve tiz ses veriyor. Tok bir ses yok. Ayrıca çağrılarda hoparlöre alınca sürekli bir cızırtı var.

Telefonun kilit ekranında gelen bildirimleri kaldıramıyorsunuz, rehberde sağdaki harf kaydırma bölümü çalışmıyor. Elinizi kaydırıyorsunuz akıcı bir geçiş yok. Bildirim çubuğu açıldığında spotfiy kontrolü bile bembeyaz çıkıyor ciddi görüntüleme sorunları var.

Miui 8 arayüzünde birçok amatörce bug mevcut. Kesinlikle oturmuş bir arayüz yok.

Parmak izi okuyucu tam bir fiyasko. Kafasına göre takılıyor bazen okuyor bazen ne yaparsanız yapın okumuyor. Birkaç defa tam ihtiyaç halinde açmadı sinir etti. Kesinlikle parmaklarınız ve okuyucu üzeri temiz olmalı. Nemli el, yağlı elde kesinlikle çalışmıyor.

Ekran otomatik parlaklık kontrolü stabil değil. Karanlıkta ışık yüksek düzeyde kalıyor sürekli manuel müdahale ediyorsunuz.

Kulaklık ses kalitesi de giriş seviyesi telefonlarla benzer. Kaliteli sesi tüm ayarlara rağmen alamadım.

Özetle telefonun hızı amiral gemi denilen telefonlarla aynı. İstediğiniz oyunu en yüksek kalitede oynatabilir. Malzeme kalitesi çok güzel. Bahsettiğim eksiler sizin için sorun değilse gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Mustafa sen mi6 dan mı bahsediyorsun mi5s den mi anlamadım

• cinaski12 C kullanıcısına yanıt
    Mi5s modelinden bahsediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Mi5s modelinden bahsediyorum.

Görmek lazım görmeden bence yorum yapmak hatalı değerlendirmeler içerebilir.

Ben de p10 plus ile mi6 arasında bir seçim yapacağım
  • cinaski12 C kullanıcısına yanıt
    Hocam eğerki maddiyat önemli değilse kesinlikle huawei p10 Plus alın derim çok daha kaliteli ve stabil ben hali hazırda p9 kullanıyorum arayüzü mükemmel 10 aydır kullanıyorum bir kere bile tık demedi ki p10 Plus çok daha üstün bir cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asil1425 -- 17 Mayıs 2017; 18:50:5 >
  • Kusuru olmayan telefon var mı?

• Mi 6 6/64 2050 lira istiyor elden teslim. Ne dersiniz

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.