Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi5s Plus ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.951
Cevap
80
Favori
278.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba benim bu telefon giderek yavaşlamaya başladı artık. Son 2 aydır resmen insanı uyuz eder hale geldi. Tekrar telefonu eski hale getirmek için ne yapmak lazım acaba artık giderek sinir bozucu oluyor gidip alacam mi 9 veya huwai mate 20 pro o dereceye geldi. Yardımcı olursanız sevinirim çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviyildizinoglu

Arkadaşlar merhaba benim bu telefon giderek yavaşlamaya başladı artık. Son 2 aydır resmen insanı uyuz eder hale geldi. Tekrar telefonu eski hale getirmek için ne yapmak lazım acaba artık giderek sinir bozucu oluyor gidip alacam mi 9 veya huwai mate 20 pro o dereceye geldi. Yardımcı olursanız sevinirim çok teşekkürler.
    Bootloader kilidin açıksa, Pie 9 custom romlarını kullanmanı öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

Bootloader kilidin açıksa, Pie 9 custom romlarını kullanmanı öneririm

Alıntıları Göster
    Açıkladığınız kişiye şuanda ulaşılamıyorr :) (

• maviyildizinoglu kullanıcısına yanıt
    Eu stabil Rom a geç kafan cebin ve cihazin rahatlasin

• quote:

Orijinalden alıntı: balistik81

Eu stabil Rom a geç kafan cebin ve cihazin rahatlasin
    Bu yapılması gerekeni bana Bilal'e anlatır gibi yazabilir misiniz?

• maviyildizinoglu kullanıcısına yanıt

Bootloader açılacak
    Twrp yuklenecek
    Eu rom dosyasi cihaza indirilecek
    Twrp uzerinden eu rom atilacak
    Gule gule kullanilacak.
    Ayrinti icin bakiniz :
    Bu konunun ilk sayfası

• quote:

Orijinalden alıntı: balistik81

Bootloader açılacak
    Twrp yuklenecek
    Eu rom dosyasi cihaza indirilecek
    Twrp uzerinden eu rom atilacak
    Gule gule kullanilacak.
    Ayrinti icin bakiniz :
    Bu konunun ilk sayfası
    Çohh teşkür ederemm ::))

• Huawei p30 pro alındı. Kusura bakma xaomi.

• quote:

Orijinalden alıntı: maviyildizinoglu

Huawei p30 pro alındı. Kusura bakma xaomi.
    Hayırlı olsun kardeşim. Ben de terk eyledim xiaomi yi iPhone xr 256gb ile devam

• Arkadaşlar merhaba, mi 5s plus cihazımda xiaomi eu rom kullanıyorum fakat son güncellemelerden sonra kamerada stereo modu yani arkayı bulanık yapma modu çalışmıyor, normalde stereo mod ile çektiğim fotoğrafların altında bi diyafram işareti çıkardı onunla arkanın bulanıklık seviyesini ayarlardım fakat o çıkmaz oldu. Eski romlara dönünce yine geliyor stereo modu ama yeni romlarda ufak tefek görsel düzeltmeler var hoşuma gidiyor bu yenilikler eski roma dönmek de istemiyorum. Cihazım Rootlu ve imei atılmış durumda. Başka bir rom önerisi olan var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Ben de 1 seneden uzun bir süredir mi 5s plus kullanıcısıyım. Telefonu stock rom ile kullanıyorum, herhangi ekstra bir şey yapmadım. Performansıyla alakalı bana yetersiz geldiği herhangi bir durum söz konusu değil. Ancak son birkaç haftadır bir sorunum var. Whatsapp'tan arka kamerayı açtığımda kamera çoğu zaman (%85 ihtimalle) çalışmıyor. Whatsapp ön kamera için ve whatsapp dışında her iki kamerada da herhangi bir sorunum yok. Sizde böyle bir sorunla karşılaştınız mı? Çözüm için ne önerirsiniz?
  • mi 5s plusun en stabil uzun pil ömrü veren düzgün sürümü hangisiydi sizce miui 10 son sürümden memnun değilim onu kuracağım
  • yaasink kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Var mı bir çözümü acaba?

• vipemre kullanıcısına yanıt
    Geri dönüş yapan olmadı hocam. Ben de üzerine düşmedim açıkçası.
  • arkadaşlar 3 yıl oldu telefonu kullananı batarya ömrü doldu artık var mı tavsiye batarya
  • quote:

Orijinalden alıntı: snndcl

mi 5s plusun en stabil uzun pil ömrü veren düzgün sürümü hangisiydi sizce miui 10 son sürümden memnun değilim onu kuracağım
    herkes bıraktı herhalde bu telefonu kullanmayı. ben pie romlarda kullandım miui romlarda. gördüğüm en düzgün en güzel rom miui.eu 10.2 stable versiyon. pil ömrü açısından da en düzgünü yine bu rom. miui olmayan pie romlarında telefon hem çok ısınıyor hemde yaklaşık 45dk daha az ekran süresi alıyorsunuz. miui akıcılığı ve keyfi custom romlarda yok maalesef.

iki hafta sonra miui11 romları çıkacak deniyor miui.eu forumlarında. stable versiyon gelir mi bilmiyorum ama gelirse efsane olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinanthewhite -- 29 Ağustos 2019; 17:27:25 >
  • bende globalden eu rom a geçiş yaptım. üstüne thermal conf attım antutu 166k
  • Uzun sure once atilmis mesaj ama ben de su an gcam kurmaya calistim bir kac versiyonunu denedim ama gcami yukluyor, acmak icin ikona basar basmaz gcam durduruldu hatasi veriyor siz nasil yuklediniz ya da hangi versiyonunu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayastafanos05

Uzun sure once atilmis mesaj ama ben de su an gcam kurmaya calistim bir kac versiyonunu denedim ama gcami yukluyor, acmak icin ikona basar basmaz gcam durduruldu hatasi veriyor siz nasil yuklediniz ya da hangi versiyonunu?
    Ben kullaniyorum ama rom linegea os

• merhabalar.

lg v30'um serviste olduğundan ağustos başından beri 5s plus kullanıyorum. cihazımın garantisi de dolduğu için bazı müdahalelerde bulundum ve faydasını gördüm. deneyim paylaşmak iyidir sonuçta :)

cihazın ısınma problemi var kesinlikle. sd821 ilk çıktığında ısınmayan ve düşük enerji tüketimi olan bir işlemciydi ama nasıl bu hale geldi bilmiyorum (bknz.güncellemeler). ısınma problemini alışılmadık bir yolla çözdüm. cihazın termal macununu yeniledim. xiaomi cihazlarının çoğunda ısı borusu ne yazık ki. genelde ekran arkasındaki herşeyin monte edildiği alüminyuma aktarıyor cihaz ısıyı. cihazın içini açıp anakartını söktüğümde akışkanlığından eser kalmamış katılaşmış bir termal macunla karşılaştım. termal macun seçimini bunun bir bilgisayar olmadığını aklıma getirerek yaptım. bu cihazın bir fanı yok ve termal macun cihazı soğutmak için yapabileceğim tek değişim. bakır heatsink de yapılabilir fakat çok uğraştırıcı olurdu. kesinlikle 11mw ya da üstü ısı iletkenliği olan bir macun seçecektim tercihimi CM Mastergel Maker'dan yana kullandım. Bundan iyisi sanırım sadece kryonaut, o da pek bulunmuyor. işlemciye uyguladıktan sonra dış kapakla arada kalan ısı kalkanlarına da uyguladım, parmak izi okuyucu ve kameraya bulaşmayacak şekilde. o metal plakaların altında ne var bilmiyorum ama olsun, serin dursunlar

faydası oldu mu derseniz oldu. miui romlarında throttling testingde cihaz 2.34ghz hızını neredeyse 10 saniye koruyamıyordu, yine oralarda çok kalamıyor ama faydası şu oldu; 1.55ghz seviyesine inip oralarda sabit kalıyordu hatta bazen onunda altına iniyordu. gibs değeri 72k civarı geziyordu. termal uygulamadan sonra 1.8ghz seviyelerinde kalıyor ve 83k gibs seviyelerinde dolanıyor. ısınmadan kaynaklı lag görmüyorsunuz oyunlarda en güzel yanı bu.

Bundan da iyisini keşfettim. Xda'da Bootleggers'ın EAS kernelli sürümü var. Abondoned diye geçiyor yani ekip dağılmış yeni sürümü gelmeyecek ama varsın gelmesin. throttling testinde 109 ile 92 gips arası geziyor cihaz ve güç kaybı miui.eu romlarında %25'ken, bootleggers'da %15 civarı oluyor. cihaz çok daha uzun süre 2.35 ghz civarında kalıyor.

sonuç olarak en iyi performans için termal macunu ve bootleggers eas romunu öneriyorum. telefonun içini açarken dikkat edin üstünden açarsanız üst tırnaklar çok kolay kırılıyor benim üst iki tırnakta kırık şuan

• 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.