Şimdi Ara

Xiaomi Mi TV Stick 1080p [ANA KONU] (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.642
Cevap
191
Favori
482.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Indirimden yararlanıp 1 tane de trendyoldan kardeşim için aldım. Evde 3 adet Xiaomi Android Box oldu, 2si Stick olmak üzere

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Aldım abi 😅 amazondan kaptım 350 tl ye.
    Tam da senin videoları izledim youtubedan, sabahta ugreen hub sipariş verdim, 100 tl ye geldi 3.0 usbli olan. Bedava gibi oldu.

2.4 ghz de 600 mb güncellemeyi indiremedim koptu sürekli wifi ama 5ghz de akıyor wifi...

Yine de işimi şansa bırakmak istemedim ucuzken alayım dedim ugreen ethernet hubu.

Saf gibi x96 max plus ile uğraştım durdum boşuna, derman dibimdeymiş 😅 sen demiştin gerçi xiaomi kullanıcı dostu işini görür mecoolden alışmışsın x96 max plus olmaz sana diye bana.

Bir şey sormak istiyorum izninle abi ; bu ethernet hubu xiaomiye takarken belli bir ayar gerekiyor mu ? Senin videon başta olmak üzere bir çok videoda yapılan ayar şuydu = kablosuz ağı(wifiyi) kapat usb etherneti tak oldu bitti.

Amazon yorumların içinde bunu gördüm, gerek var mı bu ayara ?
    Xiaomi Mi TV Stick 1080p   [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

Teşekkür ederim. Sayenizde sorunu hallettim. Dediğiniz gibi mi tv stick'te görüntü ayarlarında 1080p 60 hz seçiliymiş, bu seçeneği 1080p 50 hz yapınca sorun halloldu. Açıkçası blu tv, puhu tv, netflix hiçbirisinde sorun yaşamıyordum ama prime video o kadar çok kasılıyor ve donuyordu ki tam çileden çıkaracak kadar. Şimdi bu şekilde bir ayar prime video'da ki sorunu bitirmiş oldu. Buna benzer bir sorun yaşayan arkadaşlar için bilgi vermek istedim.

Alıntıları Göster

Teşekkürler hocam, bu cihazda bi ilk aldigimda denemistim Amazon Prime i, altyazi ayarlarini seçmeye çalışırken takılınca tekrar acmamistim. Şimdi sizin dediğiniz gibi, 1080i 50Hz de deneyince sorunsuz çalıştı Amazon Prime da, bende şaşırdım. Deneyip bilgilendirdiginiz için sagokun Xiaomi Mi TV Stick 1080p   [ANA KONU] 

• Merhaba arkadaşlar ben de bu cihazı alarak aranıza katıldım. Bir şey danışacağım sizlere: iPhone telefonumu bu cihazla televizyona yansıtabilir miyim?

• mtan M kullanıcısına yanıt

marketten air screen programı ile yapabilirsiniz

• Arkadaşlar bu cihazın playstoresinde Google drive programı var mı

• Yok sanırım, baktım şimdi ama göremedim. Eğer dosya indirmek amacıyla soruyorsanız 3. parti uygulamalar ile (X-plore) istediğiniz siteyi (drive, mega, cloud vs) bağlayıp hesabınızdaki dosyalara ulaşabiliyorsunuz.

Bazı uygulamalar beklediğim kadar stabil değil benim. Mesela smart youtube. İzlerken ya da gezinirken sıkıntı yok fakat videoyu kapatmak için geri tuşuna bastığımda ana sayfaya dönmesi yaklaşık 15-20 saniyeyi buluyor. Tek bende mi böyle yoksa normal mi?

Diğeri stremio. Kesinlikle çok zayıf bir Tv uygulaması var. Çok geç algılıyor. Oynatma sırasında bir işlem yapmak çok sıkıntılı. Ben daha stabil bir kullanım olur diye ummuştum.

Bir de Jellyfin'i kuramadım. Varsa kullanan ya da bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Bunlar dışında cihaz beklediğim gibi. İşini yapıyor. Büyük rahatlık. Ben tüm medya elimin altında olsun diye almıştım. Netflix, amazon, s sport, bein... Kiminin tv uygulaması yok, kimi bilgisayarda sıkıntı yaratıyor falan. Daha rahat oldu böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazreti Bruce Wayne -- 12 Kasım 2020; 19:46:3 >

• Arkadaşlar henüz 4k tv sahip değiliz, yakın zamanda da olacağımızı pek sanmıyorum. Mi Box S 4k ile Mi Tv Stick 1080p arasında kaldım. Genelde ethernet kullanmayı severim fakat bu cihazların ikisinde de ethernet yok, modemim ise 2.4 ghz. Trendyol indirim kuponu ve hediye bakiyeler hariç 187lira vs 338 lira gibi iki farklı fiyat çıkıyor ortaya. Normalde Pc'yi kablo ile bağlayarak işimi görüyorum. Sizce Mi Tv Stick işimi görür mü, almaya değer mi? Bilgi sahibi arkadaşlardan yorum bekliyorum, teşekkürler.

• srcn1905 S kullanıcısına yanıt

+1 ben de senin durumundayim

• Mi box s alın.
    5ghz desteklemiyorsa modeminiz, şu ara aliexpresste 3.0 usb ugreen ethernet hub 100 tl civarında ondan da alın.

Bende 2.4 ghz sorun oldu, 5 ghz wifi yönünden sıkıntı yok yine de sipariş verdim ugreen. Çünkü ilerleyen aylarda wifi sıkıntısı yaşanabiliyormuş.

Bilginize...

• quote:

Orijinalden alıntı: srcn1905

Arkadaşlar henüz 4k tv sahip değiliz, yakın zamanda da olacağımızı pek sanmıyorum. Mi Box S 4k ile Mi Tv Stick 1080p arasında kaldım. Genelde ethernet kullanmayı severim fakat bu cihazların ikisinde de ethernet yok, modemim ise 2.4 ghz. Trendyol indirim kuponu ve hediye bakiyeler hariç 187lira vs 338 lira gibi iki farklı fiyat çıkıyor ortaya. Normalde Pc'yi kablo ile bağlayarak işimi görüyorum. Sizce Mi Tv Stick işimi görür mü, almaya değer mi? Bilgi sahibi arkadaşlardan yorum bekliyorum, teşekkürler.

Öncelikle bu and. akış cihazlarından birini alırsanız pc boşa çıkar.

Pc başka bir işte kullanılabilir.

Ugreen gibi kaliteli bir ethernet dongle alma durumu olursa maliyet yükselir fakat ethernet ile kullanabılabilir.

Ethernet dongle alınmaz ise 5 Ghz destekli bir modem almak şart.

2.4 Ghz nin performansı ço düşük oluyor.

Giriş seviyesi bir cihaz diyebileceğimiz MiStick te iş görür. Almaya değer.

Usb portu, 3.5 mm ses jakı gerekli ise MiBox S almak mantıklı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Öncelikle bu and. akış cihazlarından birini alırsanız pc boşa çıkar.

Pc başka bir işte kullanılabilir.

Ugreen gibi kaliteli bir ethernet dongle alma durumu olursa maliyet yükselir fakat ethernet ile kullanabılabilir.

Ethernet dongle alınmaz ise 5 Ghz destekli bir modem almak şart.

2.4 Ghz nin performansı ço düşük oluyor.

Giriş seviyesi bir cihaz diyebileceğimiz MiStick te iş görür. Almaya değer.

Usb portu, 3.5 mm ses jakı gerekli ise MiBox S almak mantıklı olur.

Alıntıları Göster

çok sağolun hocam değerli bilgiler için. 5ghz modem almak yerine usb çıkışı için (ethernet sebebiyle) mi box s'den yana kullanacağım tercihimi. çok teşekkürler tekrardan

• Hazreti Bruce Wayne kullanıcısına yanıt

aptoide markette tv için google drive var ,ilk olarak send files to tv ile aptoide market apk sını kurdum ardından google drive ı ,apk transfer işini drive dan hallediyorum,smart youtube da ben de aynı sıkıntıları yaşıyorum çok stabil değil ama yoklukta idare ediyor açıkçası bir de stremio demişsiniz ama ben çok memnunum film ve diziler için neredeyse hemen hemen sadece stremioyu kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Dert Sahibi

Aldım abi 😅 amazondan kaptım 350 tl ye.
    Tam da senin videoları izledim youtubedan, sabahta ugreen hub sipariş verdim, 100 tl ye geldi 3.0 usbli olan. Bedava gibi oldu.

2.4 ghz de 600 mb güncellemeyi indiremedim koptu sürekli wifi ama 5ghz de akıyor wifi...

Yine de işimi şansa bırakmak istemedim ucuzken alayım dedim ugreen ethernet hubu.

Saf gibi x96 max plus ile uğraştım durdum boşuna, derman dibimdeymiş 😅 sen demiştin gerçi xiaomi kullanıcı dostu işini görür mecoolden alışmışsın x96 max plus olmaz sana diye bana.

Bir şey sormak istiyorum izninle abi ; bu ethernet hubu xiaomiye takarken belli bir ayar gerekiyor mu ? Senin videon başta olmak üzere bir çok videoda yapılan ayar şuydu = kablosuz ağı(wifiyi) kapat usb etherneti tak oldu bitti.

Amazon yorumların içinde bunu gördüm, gerek var mı bu ayara ?

Öncelikle şunu belirteyim video çekmiyorum.

Forumdaki fosil grubundan miki üstad ı video çekmesi için cesaretlendirip, teşvik ettim.

Çok harika tanıtım-eğitim videoları çekiyor.

MiBox S te ethernet USB portundan bağlandığı için;

USB ayarlarından ethernet i açıp,

USB hata ayıklamayı kapatmak gerekiyor.

Ağ ayarlarından da WIFI kapatılıyor.

Mecool KM9 dan sonra bu cihaz hoşuna gittiyse sorun yok.

Akış cihazı olarak dizayn edilmiş bir kutu özelleştirilmiş box gibi kullanılabiliyor.

Sertifikalı bir ürün.

• quote:

Orijinalden alıntı: srcn1905

çok sağolun hocam değerli bilgiler için. 5ghz modem almak yerine usb çıkışı için (ethernet sebebiyle) mi box s'den yana kullanacağım tercihimi. çok teşekkürler tekrardan

Alıntıları Göster

Xiaomi Mi TV Stick 1080p   [ANA KONU] Ethernet ile kullanmak daha mantıklı. BT kullanılırsa performans kaybı yaşanmaz.

Ben sizi mert temizer sandım hocam ya 😅 kusura bakmayın.

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, miki abiyi de tanıyorum onu da takip ediyorum youtubedan. Onun videolarına akıp km9 almıştım ama bana gelen ürün km9 gibi değildi romu farklıydı.

Xiaomi mi box'u da sizin sayenizde aldım. Tekrardan teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dert Sahibi -- 12 Kasım 2020; 21:52:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Bruce Wayne

Yok sanırım, baktım şimdi ama göremedim. Eğer dosya indirmek amacıyla soruyorsanız 3. parti uygulamalar ile (X-plore) istediğiniz siteyi (drive, mega, cloud vs) bağlayıp hesabınızdaki dosyalara ulaşabiliyorsunuz.

Bazı uygulamalar beklediğim kadar stabil değil benim. Mesela smart youtube. İzlerken ya da gezinirken sıkıntı yok fakat videoyu kapatmak için geri tuşuna bastığımda ana sayfaya dönmesi yaklaşık 15-20 saniyeyi buluyor. Tek bende mi böyle yoksa normal mi?

Diğeri stremio. Kesinlikle çok zayıf bir Tv uygulaması var. Çok geç algılıyor. Oynatma sırasında bir işlem yapmak çok sıkıntılı. Ben daha stabil bir kullanım olur diye ummuştum.

Bir de Jellyfin'i kuramadım. Varsa kullanan ya da bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Bunlar dışında cihaz beklediğim gibi. İşini yapıyor. Büyük rahatlık. Ben tüm medya elimin altında olsun diye almıştım. Netflix, amazon, s sport, bein... Kiminin tv uygulaması yok, kimi bilgisayarda sıkıntı yaratıyor falan. Daha rahat oldu böyle.

Sorun yaşadığınız smart youtube, stremio gibi uygulamaları kalıntı dosyaları da dahil komple kaldırıp,

başka bir kaynaktan tekrar yükleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: potente

aptoide markette tv için google drive var ,ilk olarak send files to tv ile aptoide market apk sını kurdum ardından google drive ı ,apk transfer işini drive dan hallediyorum,smart youtube da ben de aynı sıkıntıları yaşıyorum çok stabil değil ama yoklukta idare ediyor açıkçası bir de stremio demişsiniz ama ben çok memnunum film ve diziler için neredeyse hemen hemen sadece stremioyu kullanıyorum

Stremio'yu uzun zamandır kullanıyorum ben de hocam pc üzerinde, sadece uygulaması biraz sıkıntılı geldi ama farklı sürümleri deneyeyim bir de belki sıkıntı indirdiğim kaynaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dert Sahibi

Ben sizi mert temizer sandım hocam ya 😅 kusura bakmayın.

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, miki abiyi de tanıyorum onu da takip ediyorum youtubedan. Onun videolarına akıp km9 almıştım ama bana gelen ürün km9 gibi değildi romu farklıydı.

Xiaomi mi box'u da sizin sayenizde aldım. Tekrardan teşekkürler...

KM9 mu, MiBox S mi daha iyi.

Ethernet ve usb hub ile MiBox S daha kullanışlı hale geliyor.

Mouse toggle da yüklenebiliyor.

Maksat muhabbet olsun Xiaomi Mi TV Stick 1080p   [ANA KONU] .

Sorunsuz bir km9 elime geçmiş olsaydı belki bu soruya cevap vermem zor olabilirdi. Fiyat/Performans olarak mi box s en azından.

Km9'u vergi hariç 500 tl ye bile yok. Xiaomi yurt içinde 450 tl ye alınabiliyor.

Ethernet portu yok diye millet diğer tv boxlara yöneliyor bu üzücü...

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.