Şimdi Ara

Xiaomi Mi TV Stick 1080p [ANA KONU] (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.625
Cevap
190
Favori
481.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jaeger62

Merhaba arkadaşlar evde bulunan son derece akılsız televizyonumuz için tv box tarzı bir şey düşünüyorum.

Asıl amacım ise windows10 bilgisayarımdan kablo kullanmadan ekran yansıtma yapabilmek.

İkinci isteğim ise iptv veya vodafonetv uygulamasını indirebileceğim bir cihaz olursa harika olur çünkü; direk tek kumandadan yönetmek ve başka bir televizyon sinyal sağlayıcı firma ile uğraşmadan günlük televizyon izleme rutinimizi devam ettirmek istiyorum.

Mi stick ve Case4u Tanix TX6 cihazlarını gördüm ve açıkcası çok bilgim olmadığı için hemen kafama göre satın almak istemiyorum. 4k olması çok önemli değil çünkü evdeki televizyon yaklaşık 50piksel civarı...

Mi stick veya mi box s öneririm. Bunlar lisanslı cihazlardır. Vodafone tv, netflix vs marketinde vardır. Daha stabil çalışır. Diğerleri merdiven altı cihazlar. Ne doğru dürüst güncelleme alır ne stabil çalışır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ad33p kullanıcısına yanıt

Tam aradığım

teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Mi stick veya mi box s öneririm. Bunlar lisanslı cihazlardır. Vodafone tv, netflix vs marketinde vardır. Daha stabil çalışır. Diğerleri merdiven altı cihazlar. Ne doğru dürüst güncelleme alır ne stabil çalışır.

Alıntıları Göster

Diğer cihazlara haksızlık etmeyelim.

İçlerinde kaliteli olanlar da var ve çevre birimleri olarak, performans olarak Mi Box S ten üstün.

Genelleme yapmak doğru olmaz.

Kullanım amacına göre o kutular da tercih edilebilir.

Yine de bu Mi akış cihazları hepimizi terköşeye yatırıyor.

MiBox S te X-H uzantısı (L diyenler de var ) ve çekirdek frekansı 2.0 a kadar çıkabiliyor.

Aynı şekilde de mi stick in gizlenen çipseti bir şekilde güçlendirilmiş olmalı.

En önemlisi de bu cihazların 3.parti uygulamalarına izin veriyor olması.

• arkadaşlar bende alıp eski vestel led tv ye bagladım. Birşey soracağım, televizyonun kumandasından aç yapıp sonra mi stick tv nin kumandasına geçiyorum. 2 kumanda olayı beni sinir ediyor. kablo tv de kutuyu açınca tv açılıyordu. Kapanirkende sinyal yok diye bekleyip 5 dk içinde kendi kapanıyordu televizyon. Yokmu bunun bir çaresi kardeşler? 2 kumanda sinir ediyor bi diğeri ile aç sonra diğerine geç??????

• S0N3R S kullanıcısına yanıt
    TV 'ye Stick' i usb'den başlarsanız sorun büyük oranda çözülür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pinokkyo kullanıcısına yanıt

Hocam teşekkürler cevabın için ama tam anlamadım açabilirmisin biraz ?

Kapatırken TV kumandası ile kapatacaksınız. Usb'den alınan güç kesileceği için stick de kapanacak. Açarken Stick kumandası ile açacaksınız, bu durumda TV de otomatik olarak açılacak

ayarlarında stick i kapatınca tvnin de kapanması için bir ayar var onu deneyin açarken de aynı. sadece stick kumandası ile kullanılıyor bu şekilde

diğer arkadaşın dediği ise stick'in usb bağlantısını prize değil direk tvye bağlamak. bende açılmıyor ama öyle bağlayınca giriş ekranında takılı kalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 9 Kasım 2020; 22:6:31 >
  • b0Ni kullanıcısına yanıt

hocam dediğiniz ayar HDMI CEC içerisindeki yerden mi ?

• b0Ni kullanıcısına yanıt

hocam çok teşekkürler dediğiniz HDMI CEC açınca oldu. Adamsın 

aynen hocam o ayarı demiştim, rica ederim.

• Ben bilgisayarımı kablosuz bağlamak istiyorum TV'ye. Ama 1080p videolarda görüntü akıcı bir şekilde yansır mı bu şekilde, deneyen var mı?

• Bu alet sizde de prime video da kasılma yapıyor mu? Netfilx blu tv ve diğer uygulamalarda bir sıkıntı yok, ne zaman prime video açsam acayip kasılma videolarda donma vs. oluyor. Bu neden olur bir bilgisi olan var mı?

• Mi stick güncelleme sonrası ciddi kapanıp tekrar açılma sorunu veriyor çözen oldu mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mow_

Ben bilgisayarımı kablosuz bağlamak istiyorum TV'ye. Ama 1080p videolarda görüntü akıcı bir şekilde yansır mı bu şekilde, deneyen var mı?

Bu akış cihazları, fiyatı düşük olduğu , pc yi ayrıca kullanmak için ve and. programlarının zenginliği için alınıyor. 3.parti programlar kullanılarak film, dizi, IP tv uygulamaları ile tarayıcılardan daha verimli bir şekilde akış izlenebiliyor. And. tv box ile içerikler izleniyorken pc ile başka bir işler yapılabiliyor.

Ayrıca Mi Stick ve Mi Box taki yerleşik choremecast çipi ile tek tuşla telefon ekrana yansıtılabiliyor.

Bir telefonda ya da and. tv box ta tarayıcı olunca hemen hemen herşey yapılabiliyor.

PC yi ekrana yansıtmanın şartları var ve bu durumu tv modeline göre değişiyor.

PC de Win 8 ya da Win 10 yüklü olmalı ayrıca tv nin smart tv olması gerekiyor.

https://www.webtekno.com/bilgisayar-akrani-tv-yansitma-windows-h82552.html

• quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

Bu alet sizde de prime video da kasılma yapıyor mu? Netfilx blu tv ve diğer uygulamalarda bir sıkıntı yok, ne zaman prime video açsam acayip kasılma videolarda donma vs. oluyor. Bu neden olur bir bilgisi olan var mı?

prime video platformu sıkıntı var. Tam olarak oturtamadılar.

Yine de Tv nin ve Stick in çözünülürlük ayarları uyumlu diye bir bakın.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt

Chromecast üzerinden bağlayamaz mıyız laptobu?

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Bu tv nin ve mi stick in cozunurluk ayarları bir biri ie uyumlu mu olayını biraz açıklar mısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: mow_

Ben bilgisayarımı kablosuz bağlamak istiyorum TV'ye. Ama 1080p videolarda görüntü akıcı bir şekilde yansır mı bu şekilde, deneyen var mı?

Ben laptop ile kullanırken tatminkar bir performans alamadım açıkçası bu chromecast olayından. Geçenlerde Jellyfin'e göz gezdirdim biraz. Plex mantığında çalışıyor ama bana daha kolay geldi. Üyelik açıp istediğin klasörleri buraya tanımlıyorsun. Birkaç film, dizi izledim. Gayet akıcı, hiç sorun çıkarmadı bana. Hatta izlediğim filmlerden biri 25gb falandı.

Tabii film dizi izlemek için sorduğunuzu varsayıyorum.

• Hazreti Bruce Wayne kullanıcısına yanıt

Evet film izlemek için. Teşekkürler hocam

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.