Şimdi Ara

Xiaomi Mi TV Stick 1080p [ANA KONU] (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.642
Cevap
191
Favori
482.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben seyirturk apk olarak kurdum ama kesinlikle alt menüye inemiyorum yukarıdan seçim yapıyorum dizi veya film diye aşağıda afişler fan gözükmüyor. Normalde kodi üzerinden izliyordum ama güncelleme geldi ve simdi link bulunamadı diye uyarı veriyor. Tekrar kaynak eklemek istediğim zamanhttp://absolut-kodi.com/repo/ çalışmıyor. Bildiğiniz çalışan kaynak varsa rica ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mdb1903 M kullanıcısına yanıt
    Seyirturk şu anda bakım aşamasında girilmiyor düzeltmeye çalışıyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Amazon indirimiyle xiaomi stick satin aldim ancak aletin genel performansindan memnun kalmadim.
    Chome uzerinden dizi film izlemek neredeyse hendek deve misali donma takilma sacma sapan cikan reklamlari kapatamama.
    Asil sorunum prime iceriklerde altyazi kaymasi bir turlu duzeltemedim.
    Ayrica cihazin 5ghz destegi mevcutmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: toojohn

Amazon indirimiyle xiaomi stick satin aldim ancak aletin genel performansindan memnun kalmadim.
    Chome uzerinden dizi film izlemek neredeyse hendek deve misali donma takilma sacma sapan cikan reklamlari kapatamama.
    Asil sorunum prime iceriklerde altyazi kaymasi bir turlu duzeltemedim.
    Ayrica cihazin 5ghz destegi mevcutmu?

5ghz wi-fi ye bağlanabiliyor. Ben kullanıyorum. Chrome çalıştıracak gücü yok. Arkadaşların bahsettiği uygulamaları kullan. Chrome üzerinden film izlemek için tv box alın. Bu sizi kesmez.ama netfliz, prime, twitch, ip tv uygulamaları için gayet yeterli.

• oknt O kullanıcısına yanıt

Android Hotspot ile bağlantıda yaşadığım sorun aynı şekilde devam ediyor. Yani gücü kesince her seferinde tarih/saat ayarı yapmak gerekiyor. Ancak TV stick'in evdeki modemi hiç görmemesinin sebebinin cihazın modemle uyumsuzluğu olduğu kesinleşti. Farklı bir modem kullanınca sorun çözüldü. Uyumlu olan ev modemiyle kullanınca güç kesintisi olduktan sonra da otomatik bağlanıyor yani Android Hotspot'da olduğu gibi her seferinde tarih/saat ayarı yapmak gerekmiyor, güncel saati şebekeden alıyor.

Aşağıdaki mesajda son durumu özetlemiştim zamanında.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145287575

• toojohn kullanıcısına yanıt
    Chrome üzerinden film izlemek mi? Hocam bir sürü uygulama var sayfalarca yazıldı. Chrome zaten bu cihazlar için yapılmamış. Seyirturk, stremio, watched, teatv, ve daha bir çoğu bunları kullanın. Tarayicidan film izleme olayında box larin hepsi kasar diyeyim size. Ayrıca xiaomi nin bu stick modeli diğer modellerinden çok daha hızlı, antutu testlerinde de daha fazla puan almış bir cihaz. Ben donma kasma yaşamadim hiç

Amazon prime daki altyazı ve donma sorunu amazon kaynaklı duzeltmelerini bekliyoruz

• Watched da maç izleyeyim dedim 5 dk ücretsiz süreyi aştın diyerek premium üyeliğe yönlendiriyor ,telefondan aynı durum yok

• Geriye dönük birkaç sayfa inceledim fakat bulamadım, bilen arkadaşlar yönlendirir ise sevinirim,

Ürünü kuruyorum ve ağa bağlanıyorum ilk kullanımda çok güzel şekilde sıkıntısız kullanıyorum daha sonra kapatıp açtıktan sonra ağa bağlanıyor fakat internet yok diyor tabiki normalde internet var herhangi bir sıkıntı yok, internet yok demesine rağmen netflix üzerinden birşeyler izleyebiliyorum fakat YouTube ve diğer servislerde ağa bağlanamıyor. Çözüm nedir bilenler aydınlatırsa sevinirim

• viktory.. V kullanıcısına yanıt
    Cihazın saatini kontrol et, otomatik saate ayarlayın

• Cihazın saati otomatik olarak ağ üzerinden ayarlı, saatler zaten yanlış, Wi-Fi ise bağlantı yok diyor. Bağlantı olmadığı zaman bunu yapmak neyi değiştiriyor ki ?

edit: saati elle girdim ve internete bağlandı şaka gibi sorun.

Xiaomi Mi TV Stick 1080p   [ANA KONU]
    Xiaomi Mi TV Stick 1080p   [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viktory.. -- 18 Ekim 2020; 22:24:55 >

• Duna kullanıcısına yanıt

5ghz baglatisini nasil yaptiniz?

Kablosuz ayarlarda gostermiyor,modem adini da girerek deniyorum bulmuyor birturlu.

Özel bir ayar yapmadım ki. Modem tplink. wi-fi arayınca hem 2.4 hem 5 olan görünüyor. Bağlanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turbetfurzey

Hocam bu konun ilk yorumlarına bakıyorum da ;yok 1gb Ram yetersiz yok işlemcisi şöyle yok bu böyle. Cihazı 2 haftadır kullanıyorum netflix olsun stremio olsun seyirturk olsun watched olsun tivimate olsun iptv olsun hepsini wifi üzerinden üstelik 2.4ghz modem kullanarak ortalama 30mb Hızda takintisiz donmasız kullanıyorum. Cihazda 4k desteği yok tabi (ki bana göre Türkiye şartlarında bu İnternet şartlarında gereksiz) hani derler ya yağ gibi akıyor. Merak ettim antutu test sonuçlarınada baktım xiaomi Mi box s den daha iyi sonuç almış. Yanlış anlamayın siz şimdiye kadar tarafsız yorumlar yaptınız ama benim kullanım deneyimlerin böyle.

Evet ben tarafsızım. Hangi cihaz olursa olsun olumlu olumsuz yönlerini belirtmeye çalışıyorum.

Kronik sorun var mı bunu araştırıyorum.

Cihaz ilk çıktığında beklentiler yüksekti ve stick yavaş çalışıyordu.

Haliyle FHD stick i beğenmeyenler oldu.

Hep yazıyorum bu akış cihazlarında genel olarak çipsetler gizleniyor.

Normalde 1 Gb lik ram li stick in performansta çipseti güçlendirilmiş 2 Gb lik MiBox S in

gösterdiği performansa yaklaşamaması gerekirdi.

Sanırım FHD Stick in güçlü bir çipseti var ve firma muadillerine göre avantaj elde edeceği için

ya da sahadaki Google, NETFLIX gibi oyuncuların dikkatini çekmemek için bunu gizliyor.

Bir de şu açıdan bakalım. Daha önce donanımı güçlü kutuları kullananların FHD stick i beğenmemeleri

normal.

FHD stick e, tarayıcı yüklenince akış cihazı olmanın ötesine geçip, android in özgürlüğüne kavuşuyor.

Bu özgürlük kısıtlı bir özgürlük.

Sonuç olarak beklentileri karşılıyor mu, iş görüyor mu bu önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: potente

Watched da maç izleyeyim dedim 5 dk ücretsiz süreyi aştın diyerek premium üyeliğe yönlendiriyor ,telefondan aynı durum yok

Ücretsiz uygulamalar bu şekilde önce tutundurma çabası olarak kullandırıyorlar,

alıştırdıktan sonra ücretli hale geliyor. Türkvod ve Seyirtürk te re böyle oldu.

Fakat WATCHED i ben çok beğendim. Yıllık 199 TL isteniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: viktory..

Geriye dönük birkaç sayfa inceledim fakat bulamadım, bilen arkadaşlar yönlendirir ise sevinirim,

Ürünü kuruyorum ve ağa bağlanıyorum ilk kullanımda çok güzel şekilde sıkıntısız kullanıyorum daha sonra kapatıp açtıktan sonra ağa bağlanıyor fakat internet yok diyor tabiki normalde internet var herhangi bir sıkıntı yok, internet yok demesine rağmen netflix üzerinden birşeyler izleyebiliyorum fakat YouTube ve diğer servislerde ağa bağlanamıyor. Çözüm nedir bilenler aydınlatırsa sevinirim

NETFLIX in çalışması ilginç .

Öncelikle doğru ağ üzerinden doğru zaman diliminin seçili olduğundan emin olun

Wıfı Anlyzer programını kurup, çok çeken kanallara bakın.

Modem in dual band özelliği varsa 5GHz bandına geçin.

Sorun çözülmezse modem ayarlarına bakın.

Wifi Anlyzer programı yüklenince hangi band üzerinden bağlanıldığı görülebiliyor.

Band seçimi yapılabiliyor.

• viktory.. V kullanıcısına yanıt

Aynı sorunu bir kaç ay önce Android Hotspot ile bağlanmaya çalıştığımda yaşadım. Normal ev modemiyle bağlanınca (ilk modemi hiç görmedi, farklı bir modemle ancak çalıştı) güç kesilip tekrar açılınca saat ayarlarını otomatik yapıyor ve ağa sorunsuz bağlanıyor. Ama hotspot üzerinden bağlantıda her seferinde (yani güç kesilip tekrar açılınca) elle tarih/saat ayarı yapmak gerekiyor. 2 farklı Android telefonla (2 farklı operatör) denedim ve sonuç aynı oldu. Aşağıdaki mesajımda (ve orada verdiğim bağlantıda) detaylar var.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/146059168

• mikı üstad gecikmeli de olsa inceleme yayınladı.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt

Tesekkurler.

Kanali degistirince duzeldi.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.