Şimdi Ara

Xiaomi Mi TV Stick 1080p [ANA KONU] (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.642
Cevap
191
Favori
482.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Stick mobil kullanım özelliği nedir hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt

Taşıması kolay. Cebe atılıp otel odasında ya da misafirlikte, büroda falan kullanılabilir.

Daha önce de yazmıştım. Mobil veri sıkıntısı yoksa ya da bir WIFI ağı araçlarda da kullananlar var.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    @limanyakan bilindiği üzere chromecast in 4 çeşidi var, 1.,2. 3. Ve 4. Nesil olarak geçiyor, bu cihazın içindede chromecast var, bu cihazın içindeki chromecast hangisi bilginiz var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En son çıkan sabrina kod adlı ve kumandalı.

Bunlar ayrı bir cihaz.

Akış cihazlarının içinde choremecast çipseti bulunuyor.

Yeni cihazlarda çipset farklılıkları olabilir.

Hocam bu konularda bilginiz var sizi yakalamışken bir soru daha sorayım. Kurulum yaparken bölge olarak Türkiye seçtim ve kurdum. Şimdi bölge olarak Amerika secsem bir problem olur mu? Yabancı sitelerde böyle yaparak markette daha fazla uygulama ve ilginç bir şekilde wifi hızının arttığı söyleniyor

Arabada nasıl kullanılıyor hocam hdmı bağlantısını usbye çevirip usbdenmi bağlıyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turbetfurzey

Hocam bu konularda bilginiz var sizi yakalamışken bir soru daha sorayım. Kurulum yaparken bölge olarak Türkiye seçtim ve kurdum. Şimdi bölge olarak Amerika secsem bir problem olur mu? Yabancı sitelerde böyle yaparak markette daha fazla uygulama ve ilginç bir şekilde wifi hızının arttığı söyleniyor

Bir Amerika adresi gösterilip kurulum yapılabilir. Bunun için NET te adres sitesi var.

Denemenin bir zararı olmaz.

• kimbehicayy kullanıcısına yanıt

HDMI girişi olan bir tablet ya da ekran olmalı. USB portundan da güç alınır.

Çekme ya da motokaravanlarda da kullanılıyor.

Bu konu yeni, gittikçe mobil kullanım artacak.

En büyük sorun mobil veri ya da WIFI ağı bulmak.

• Bu aparat yardımıyla telefonun ekranını kablosuz olarak tvye aktarabilir miyiz arkadaşlar bilgisi olan var mı? Evde kablolu veya kablosuz İnternet yok, mobil veriden YouTube paketim var. Telefonun ekranını tv ye aktarmak istiyorum bu aletle yapabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevo_61 kullanıcısına yanıt

Çubuk ta yerleşik choremecast çipi var. Bu çiple telefon ekrana yansıtılabiliyor.

Fakat tv nin de aynı ağa bağlı olması gerekir.

Mobil verinin gücü buna yeter mi, operatör buna izin veriyor mu bakmak gerekir.

HOTSPOT noktası oluşturmak sorunu çözebilir.

Gelişmeleri burada paylaşın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 13 Ekim 2020; 17:40:40 >
  • Bir kaç tane İnternet hız testi uygulaması kurdum ama hepsi farklı sonuç gösteriyor, bunların en doğru göstereni hangisi arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Çubuk ta yerleşik choremecast çipi var. Bu çiple telefon ekrana yansıtılabiliyor.

Fakat tv nin de aynı ağa bağlı olması gerekir.

Mobil verinin gücü buna yeter mi, operatör buna izin veriyor mu bakmak gerekir.

HOTSPOT noktası oluşturmak sorunu çözebilir.

Gelişmeleri burada paylaşın.

İşte hocam benim de sıkıntım internet zaten. Evde kablolu veya kablosuz bir internet yok. Bütün işlerimizi mobil veriden hallediyoruz. Hem tv hem telefon aynı ağa bağlı olması imkansız yani. Hotspot açarak başarabilir miyim bilmiyorum ama kesin bağlantı sağlanacaksa ürünü sipariş edeceğim risk alamam. Bu konu hakkında bilgisi olan başka arkadaşlar varsa önerilere açığım.

• cevo_61 kullanıcısına yanıt

Bir tanıdıkta varsa deneyebilirsiniz yada alıp iade edersiniz.

• İos uyumlu telefonu mouse olarak kullanabileceğim bir uygulama var mı bildiğiniz?

• MeTeN kullanıcısına yanıt

Google Play deki kadar randımanlı değil.

https://apps.apple.com/us/app/android-tv/id1078761166

• Bu cihaz da amazon video da donma yaşıyorum. 50 mbt kablosuz da 5g bağlantı da 30 mb alıyorum. Normal mi? Ethernet baglayabilen oldu mu?

• blackeyes B kullanıcısına yanıt
    30mb hız da donma olacağını sanmıyorum, internet hızından değil bence. Youtubede yüksek çözünürlük de video denediniz mi?

• arkadaşlar amazondan mi stick aldım ancak tv usbsine bağladığım için her kapanıp açılışta tarih ve saati sıfırlıyor. herkeste böyle mi benim cihaz mı sorunlu. her açılışta tarih ve zamanı kendim ayarlamam gerekiyor. ağdan kendisi güncellemiyor.

• Youtube da problem yok. Amazon ile görüştüğümde Türkiye de aşırı talep nedeniyle donma ve altyazı problemi yaşadıklarını özellikle yılbaşından sonra yeni projeler ile prime video nun çok iyi bir hale geleceğini söylediler.

• blackeyes B kullanıcısına yanıt
    Demekki alette sıkıntı yok

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.