Şimdi Ara

Xiaomi Mi TV Stick 1080p [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.630
Cevap
190
Favori
482.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende Mi Box S almayı planlıyorum ama sizce beklemeli miyim yoksa satın almalı mıyım?
  • Metinyl M kullanıcısına yanıt
    Mi Box tunç devrinden kalma.
    Yeni modeli bekleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi box, geliştirilmeli ilk seri var bende.

2gb RAM 8gb rom dan vazgeçilmeli, MBit Ethernet Girişi ve en az çift USB 3 girişi olmalı, en az 3 GB RAM ve 16gb rom ile gelmeli(Seçenekte olsa iyi olur 32gb/-64gb gibi), tabi gpu ve işlemci güçlendirilmeli.
    En önemlisi Android TV geliştirilmeli, arayüz daha sade kullanışlı ve akıcı olmalı.

Şuanki hali ile iş görüyor ama Eksiklikler hissediliyor, Apple TV ile yarışması İçin bunlar şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saint Ralph

Mi Box tunç devrinden kalma.
    Yeni modeli bekleyin.
    Çağ atlatacak bir fark var mı mi stick ile box s arasında? Fiyat farkı da olacaktır. Değer mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fatihkm kullanıcısına yanıt
    Değer.
    İşlemci çok daha hızlı.
    Gpu iki kat hızlı.
    Mi box ile TiviMate kasılarak kullanılıyor.
    4k 60fps youtube videoları takılarak oynuyor.
    Yeniyi alır 5 yıl kafam rahat eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saint Ralph -- 19 Mayıs 2020; 20:12:12 >
  • Xiaomi Mi TV Stick 1080p   [ANA KONU]

Xiaomi Mi TV Stick 1080p   [ANA KONU]

Almanya lansmandan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 1 Haziran 2020; 15:26:53 >
  • Mi Stick in fiyatı 50 $ bekleniyor iken çok yüksek ilgi olduğu için daha yüksek fiyatlarla piyasaya girecek.

Geekbuying ve Gearbest önsipariş topluyor.

Geekbuying fiyat belirtmemiş, Gearbest 99 $ gibi yüksek bir fiyatla ön sipariş oluşturuyor ve Türkiye ye gönderim yok.

79.99 $ gibi bir fiyatla piyasada yer edineceğini düşünüyorum.

• Ön sipariş fiyatı anlamsız yüksek. Virüsün getirdiği sıkıntılar biraz daha azalırsa ve 11.11 gibi kampanyalar ile güzel fiyatlara alabiliriz diye düşünüyorum. $50 falan hayal ama $65 civarına kapatabiliriz belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khiron -- 3 Haziran 2020; 6:53:33 >
  • Khiron K kullanıcısına yanıt
    Mi Stick in çok ilgi göreceği bir gerçek. Bu nedenle daha ön siparişte karaborsa fiyatları oluştu.

Bu sorunu çözecek olan yine Xiaomi firması.

İki yıl önce MiBox S in lansmanında perakende satış fiyatını 59 $ olarak açıklamıştı.

$65-$70 lık fiyat bence uygun olur.

Evofone vergiler dahil $70-$75 a gibi bir fiyatla satışa sunarsa harika olur.

Bu durumda Distirübütörler mecburen daha düşük fiyatla piyasaya çıkarlar.
  • Valla 65-70$ arası bir şeyden yakalarsam alırım da ötesi zor. Hele yurtdışından alırsak bir de en az 20 lira vergi ödememiz gerekecek, o da şanslıysak 20, fiyat anlamında çok tercih edilebilir bir ürün olmaktan çıkar benim için.

• Kağıt üzerindeki verilere göre, her ne kadar fiyatı belli olmasa da, Amazon fire stick 4k ile kıyaslamamız doğru olur mu? Amazon seçeceğini düşünen biri için beklemek gerekir mi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mefce77

Kağıt üzerindeki verilere göre, her ne kadar fiyatı belli olmasa da, Amazon fire stick 4k ile kıyaslamamız doğru olur mu? Amazon seçeceğini düşünen biri için beklemek gerekir mi sizce?
    Mi Stick, donanım olarak fire stick 4K dan daha üstün.

Mi Stick i bekleyip uygun fiyat yakalayınca almaya değer.
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    O zaman beklemeye alalım, teşekkür ederim. Fiyat da uygun olur ise Xiaomi'yi de görmek lazım...
  • mefce77 M kullanıcısına yanıt
    Bu özellikteki bir ürüne çok yoğun ilgi olacağı ortada.

Böylesine büyük bir pazarı Xiaomi ye bırakmazlar.

TiVo Stream 4K, Google ın Sabrina sından sonra
    Amazon da pastadan pay almak için aynı kategoride bir ürün
    çıkartmak zorunda.

Bu da dengeli ve rekabetçi bir fiyatın oluşmasını sağlar.
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Konu takibine devam o zaman, güncel bilgiler için teşekkürler bu arada...Dediğiniz gibi hele de fiyata yansıması çok daha iyi olur.
  • Ülkemizde en çok satılan tv box, Mi Box lar.

Stick çıkınca daha çok ilgi görecek.

Xiaomi firması da rekabetçi bir fiyat politikası uygulamak zorunda.

%5 kârlarla ürün sattığını biliyoruz.

Fakat NETFLIX buna izin vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Mi box, geliştirilmeli ilk seri var bende.

2gb RAM 8gb rom dan vazgeçilmeli, MBit Ethernet Girişi ve en az çift USB 3 girişi olmalı, en az 3 GB RAM ve 16gb rom ile gelmeli(Seçenekte olsa iyi olur 32gb/-64gb gibi), tabi gpu ve işlemci güçlendirilmeli.
    En önemlisi Android TV geliştirilmeli, arayüz daha sade kullanışlı ve akıcı olmalı.

Şuanki hali ile iş görüyor ama Eksiklikler hissediliyor, Apple TV ile yarışması İçin bunlar şart.
    Apple TV 32GB 179$ Amerika fiyatı. Bu cihazın fiyatı 55$.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Apple TV 32GB 179$ Amerika fiyatı. Bu cihazın fiyatı 55$.

Alıntıları Göster
    Amerikayı bilmem, Mi box s 450 tl civarları, apple tv 4 de 1200 tl civarları sıfırı satılıyor.

Ben Mi box ı sıfır 380 tl ye aldım Apple tv 4 ü 2. el 550 tl ye aldım.

Burda kullanıcı deneyimi önemli, kimi ucuz olsun işimi görsün der, kimi 100-200 fazla olsun şu özellikte olsun ister. Mi box alan bir çok kişi, ethernet olmamasından şikayetçi, modeme uzak bir odada kullananlar bağlantı hız problemleri yaşadılar, ek ücret ödeyip usb-ethernet dönüştürücü aldılar, tek usb girişi yetmedi usb hub aldılar, 8gb rom yetmedi usb bellek aldılar.
    Yani, 50 lira, 100 lira, 200 lira ek para harcadılar. Forumda Mi bos ın ilk açılan konu başlığını okursanız bunları görebilirsiniz
    Bu özellikleri ekleyip, Cihazı 450 lira ya değilde 650 liraya 750 liraya satsalar, cihaz daha rekabetçi olur. Çünkü imkanı olanlar, Apple tv ye kaydı. Bu alan da Android cihazların avantajları da var, donanıma 1-2 rütuş yapıp, arayüzde biraz hızlanırsa, Apple tv yi tokatlayabilirler. Apple ekosistemi içinde olanlar hariç.
    Bende 2 cihaz olmasının sebebi, 2 sinide deneyimleyip, hangisi hoşuma giderse onu kullanırım, diğerini satarım diye düşündüm ama Android in avantajları var diye bahsettiğim, market kısmı Android te çeşitlilik çok daha fazla, dışarıdan Apk yüklenebilmesi gibi sebeblerden 2 cihazıda tuttum şimdilik...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Amerikayı bilmem, Mi box s 450 tl civarları, apple tv 4 de 1200 tl civarları sıfırı satılıyor.

Ben Mi box ı sıfır 380 tl ye aldım Apple tv 4 ü 2. el 550 tl ye aldım.

Burda kullanıcı deneyimi önemli, kimi ucuz olsun işimi görsün der, kimi 100-200 fazla olsun şu özellikte olsun ister. Mi box alan bir çok kişi, ethernet olmamasından şikayetçi, modeme uzak bir odada kullananlar bağlantı hız problemleri yaşadılar, ek ücret ödeyip usb-ethernet dönüştürücü aldılar, tek usb girişi yetmedi usb hub aldılar, 8gb rom yetmedi usb bellek aldılar.
    Yani, 50 lira, 100 lira, 200 lira ek para harcadılar. Forumda Mi bos ın ilk açılan konu başlığını okursanız bunları görebilirsiniz
    Bu özellikleri ekleyip, Cihazı 450 lira ya değilde 650 liraya 750 liraya satsalar, cihaz daha rekabetçi olur. Çünkü imkanı olanlar, Apple tv ye kaydı. Bu alan da Android cihazların avantajları da var, donanıma 1-2 rütuş yapıp, arayüzde biraz hızlanırsa, Apple tv yi tokatlayabilirler. Apple ekosistemi içinde olanlar hariç.
    Bende 2 cihaz olmasının sebebi, 2 sinide deneyimleyip, hangisi hoşuma giderse onu kullanırım, diğerini satarım diye düşündüm ama Android in avantajları var diye bahsettiğim, market kısmı Android te çeşitlilik çok daha fazla, dışarıdan Apk yüklenebilmesi gibi sebeblerden 2 cihazıda tuttum şimdilik...

Alıntıları Göster
    Arkadaşım iyi güzel de segmenti sana göre mi ayarlayacaklar? 2. elde şuna aldım şuna sattım diyorsun. Adamlar bunu mu göz önünde bulunduracak? Sıfır liste fiyatıdır burada esas olan. Ha tabiki özelliklerini arttırsınlar, işimize gelir ama belli bir segment fiyatı var ortada. Mi Box 4K ve Mi Box PRO 4K yapsalar güzel olur ama yapmıyorlar. Onun yerine Stick geliyor. Amerika ve Avrupa'da her şey streaming olmuş artık. Çok az kullanıcı fazla USB, ethernet bağlantısı istiyor. 2.4Ghz Modem alan yok oralarda. Adamlar sorun yaşamıyorlarki. Takıyor cihazını, HBO, Youtube, Netflix, Prime Video vs.. izliyor. Bizde iyi TV 5000 lira, adam 500$'a çok güzel TV alıyor. Anlayacağın bizdeki durumla Dünya'nın önemli bir kesimindeki durum farklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Arkadaşım iyi güzel de segmenti sana göre mi ayarlayacaklar? 2. elde şuna aldım şuna sattım diyorsun. Adamlar bunu mu göz önünde bulunduracak? Sıfır liste fiyatıdır burada esas olan. Ha tabiki özelliklerini arttırsınlar, işimize gelir ama belli bir segment fiyatı var ortada. Mi Box 4K ve Mi Box PRO 4K yapsalar güzel olur ama yapmıyorlar. Onun yerine Stick geliyor. Amerika ve Avrupa'da her şey streaming olmuş artık. Çok az kullanıcı fazla USB, ethernet bağlantısı istiyor. 2.4Ghz Modem alan yok oralarda. Adamlar sorun yaşamıyorlarki. Takıyor cihazını, HBO, Youtube, Netflix, Prime Video vs.. izliyor. Bizde iyi TV 5000 lira, adam 500$'a çok güzel TV alıyor. Anlayacağın bizdeki durumla Dünya'nın önemli bir kesimindeki durum farklı.

Alıntıları Göster
    Benim de tam olarak kastettiğim bu zaten, orda 2.4ghz modem yok, bizde 5ghz modem kullanan çok az, bizde ethernet kullanmak ihtiyacı var. Tam olarak Mi Box Pro 4k ya ihtiyaç var, 8 gb romlu stick e değil bence.
    Ben Türkiye şartlarında, bu cihazı kullananlardan aldığım geri dönüşler ve kendi kullanım deneyimlerime göre fikrimi paylaştım sadece, xiaomi nin ceo su ben değilim veya bu alan da bir otorite değilim.
    Segmenti bana göre ayarlasınlar demiyorum, ben kendi görüşümü ve fikrimi beklentimi yazıyorum, paylaşıyorum, benim gibi düşünen belki çok kişi var veya çok az kişi var bilemem, bana xioami bana görüşümü sorsa ben bu yazdıklarımı söylerim. Değerlendirmesini yapacak onlar, sadece Türkiye yok tabiki diğer ülkelerde şartlar farklı olabilir, piyasa ihtiyacını onlar belirleyecek, ben kendi fikrimi yazdım. Tabiki Mi Box S ile Apple Tv aynı segmentte değil, fiyat olarak farklı ekonomik kesimlere hitap ediyorlar ama ortak amaçlara hizmet ediyorlar.(Gerçi, iphone alabilmek için böbreğini satanları, asgari ücretle çalışanların elinde iphone olduğu gibi istisnai durumları da görüyoruz)
    Bana göre, 3gb ram li, en az 16gb romlu ve 2 usb girişi olan, gigabit ethernet girişi olan, oyun deneyimi için işlemcisi ve gpu su geliştirilmiş, Mi Box Pro 4k çıkarsalar, ben memnun olurum. Yeni bir mi box cihazı alacaksam kullanıcı olan beklentim budur.

Apple tv ile yarışmasından kastım, sizin de dediğiniz gibi Mi Box Pro 4k gibi bir cihaz çıkartıp, Apple Tv 4k ya rakip çıkarması bu cihazı. 11 Pro Max ile, Huawei P40 Pro, Samsung S20+ ler yarışmaya çalışıyor, Tv box lar da da Xioami çıksın Apple tv nin karşısına. Olur olmaz, benim beklentim bu da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mixenon -- 7 Haziran 2020; 4:33:36 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.