Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 3 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (524. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.248
Cevap
152
Favori
534.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu telefon bence artık alınmaz. Son gözlemlediklerim:
    - Her güncellemeyle birlikte fotoğraf kalitesinin düşmesi. Özellikle portre modu vasat.

- Yeni güncellemeyle birlikte kendi kendine bildirim sesi gelmesi.

- Bildirim sorunu tekrar kendini baş gösterdi. Whatsappta bildirim sorunları var.

- Pil standart ekran süresi 5 ile 7 saat arası kullanıma bağlı değişiyor.

- Video çekiminde 60 FPS yok. Ayrıca ois değil de eis gibi çekiyor videoları.

Güncelleme yaptım, telefonu da sıfırladım ayrıca. Son gözlemlediklerim bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DECF0C154 -- 23 Eylül 2019; 14:2:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam şu aşamada bu paralara daha iyi ve yeni tasarımlı telefonlar var zaten. Ancak bizim aldığımız zamanlarda(ben 1500 e almıştım migrostan) tam bir f/p ürünüydü. Gerek kamera, gerek batarya ve performans olarak çok çok yeterli bir telefondu. NFC olması da cabası ki şu anda çoğu modelde halen yok ve öyle zamanlarda beni kurtarıyor ki anlatamam(Bankaların temassız ödeme vb zımbırtılarından yaklaşık 200-250 tl kar getirdi bana :) ). Evet her güncelleme ile mahvoldu telefon o da bir gerçek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademdemiryas

Kadıköy de gsm iletişim öneririm yaptığı her işe 6 ayda garanti veriyor. Birkaç telefon yaptırdım güzel işçilik yaptılar. Tavsiye ederim.
    Mesajınızı biraz geç gördüm. Tahtakale’de bir yere bıraktım az önce. Teslim alınca durumu yazarım başka arkadaşların da işine yarayabilir.

Hem kasa, hem ekran hem de arka kapak değişecek

• jahnny J kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Fiyat ve işçilik konusunda yorumunuzu merak ediyorum. Yazarsanız faydalı olur. Kasalı ekran satılıyor ali de ben alıp bir kere kendim değiştirdim ama ekran kalitesi vasat orjinalle alakası yok. Tabi fiyat da yarı yarıya ucuz oldu hakkını yememek lazım.

• Arkadaşlar bu telefon 2017 sonu, 2018 başı gibi gayet de f/p alınabilir bir telefondu. Tabii ki şimdi sıfır almak biraz gereksiz olabilir ama telefona çamur atmayı doğru bulmuyorum. Yukarıda @mf.kaya isimli arkadaşımızın da söylediği gibi telefon dönemine göre çok iyi bir telefondu. Hatta şu an sahip olanlar için de hala en iyi telefonlardan biridir. Sadece biraz eskimeye başladığından dolayı sıfır olarak bunu almak yerine daha güncel bir şey alabilirisniz.

Bir de şu güncelleme merakından vazgeçin. Lafım özellikle bakmadan etmeden direk önüne gelen güncellemeleri yükleyenlere. Sadece telefon işinde değil, her alanda (Windows, ekran kartı vs...) bir güncellemeyi yapmadan önce biraz araştırma yapın neyi etkiliyor, performansı bozuyor mu vb gibisinden.

Üşenmesem ben şu an telefonu ilk aldığım versiyona çekeceğim. 9.1.4'e yani. Bana göre harika ve sorunsuz bir versiyondu. Çift bildirim dışında hiçbir olumsuzluğu yoktu. Pil performansı belki de en iyi olan sürümdü.

Genelde ekran kartı ve telefon gibi ürünlerde zamanla yazılımsal olarak ürünler kasti olarak eskitilebiliyor. (Sadece tahmindir, şüphedir; kesindir diyemem.)

• quote:

Orijinalden alıntı: ademdemiryas

Hayırlı olsun. Fiyat ve işçilik konusunda yorumunuzu merak ediyorum. Yazarsanız faydalı olur. Kasalı ekran satılıyor ali de ben alıp bir kere kendim değiştirdim ama ekran kalitesi vasat orjinalle alakası yok. Tabi fiyat da yarı yarıya ucuz oldu hakkını yememek lazım.
    Ekran, kasa ve arka bölümün tamamı değişti.

550 TL ödedim.

Ekran ve kasada herhangi bir farklılık sezmedim. Arka kapak orijinali gibi bir hissiyat yaratmadı sadece; ama kesinlikle kötü değil.

Tüm bu işlemler 1 saat sürdü, işçilikten de genel olarak memnun kaldım.

Bu arada ahize de değişti sanıyorum ve sesi mükemmel oldu. En son mi note 3'ü ne zaman kulağıma dayayıp konuşmuştum gerçekten hatırlamıyorum. Hatta sesi kısmak durumunda kaldım sessiz bir ortamda konuşurken.

Aslında 550 lira düşük bir ücret değil; ancak note 3 kadar beni tatmin edecek bir telefonu, en azından 2,000 TL'n,n altında bulamadım diyebilirim. Zaten zamanında 1,150 TL'ye mal etmiştim.

Hala da bu telefondan başka bir telefonu geçmeyi gerektirecek bir sebep bulamıyorum açıkçası.

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

• Fulton F kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam bu arada 9.1.4'e geçtiğinde bana da yardımcı olursan sevinirim. Aklında bulunayım

Tekrar hayrını görün
    Ben ali den 280 e malettim ama dediğim gibi ekran sıkıntılı. Ahize değişmiyor ama yeni kasaya taşındığı için herşey doğal olarak yeri tertemiz ve açık olduğu için ses çoğalıyor benimde aynı şekilde olmuştu.
    Telefondan çok memnunum anneme de aldım benim teli de daha önceki mesajlarımda yazmıştım köyde daha iyi çektiği için babama verdim. Şimdi ne alsam diye düşünüyorum mi 9t ye bakıyorum forumunu takip ediyorum ama kızılötesi yüzünden kararsız kalıyorum. Mi note 3 gibi hepsi bir arada bi telefon yok bu fiyatlara.
    OIS NFC kızılötesi stereo ses

• miui-11 tanıtıldı. Benim hoşuma gitti acıkcası , alacak cihazlar doğruysa ekim de bizde
    https://forum.miuiturkiye.net/blog/miui-11-tanitildi-iste-butun-yenilikler-ve-guncelleme-alacak-cihazlar/

• Beyler merhaba, mi6 kullanıyorum ve çok memnunum aile üyelerine bu telefondan almak istiyorum. Özellikle şarj batarya performansı konusunda neler söyleyebilirsiniz? Ne kadar gidiyor pil? Benim mi6 süper çıktı maşallah iki gün götürüyor beni 1.5 yıllık telefon. Uzun süreli kullanıcılar cevap yazarsa sevinirim

• Entropi Canavarı kullanıcısına yanıt
    Annem kullanıyor bizde. Wifi, mobil, otomatik parlaklık, konum ... açık şekilde kullanıyor. 2 günde bir şarja takıyor. Telefonda çok bir işlem yapmıyor. Fotoğraf çekiyor günde 5 10 tane, instagram da geziniyor bolca. Arama , 3 5 de kısa mesaj. İlk android cep telefonu, şimdilik fazlasıyla memnun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Entropi Canavarı

Beyler merhaba, mi6 kullanıyorum ve çok memnunum aile üyelerine bu telefondan almak istiyorum. Özellikle şarj batarya performansı konusunda neler söyleyebilirsiniz? Ne kadar gidiyor pil? Benim mi6 süper çıktı maşallah iki gün götürüyor beni 1.5 yıllık telefon. Uzun süreli kullanıcılar cevap yazarsa sevinirim
    Hocam konu sahibi olarak ve yaklaşık 1,5 senelik kullanıcısı olarak yazayım sana tecrübemi:

-Şarjını ilk aldığım zamanlar ara ara ekran süresine bakıp ne kadar ekran süresi alıyor diye bakardım da artık bakmıyorum. 6 ile 8 saat arası kullanıma göre gidiyordu en son bakarken. Eğer biraz fazla yoğun kullanırsanız 5 - 5,5 saate kadar düşebilir (oyun oynamak gibi). Onun dışında şu an hala 2-3 günde bir şarja takıyorum. %10 veya altına inenene kadar genelde takmıyorum şarja (eğer acil lazım olmazsa). Wi-fi veya mobil veri açmanız ve diğer kullanım farklılıkları bunda biraz etken.

-Günlük kullanımda 1-2 saat internette dolaşırım (DH gibi).

-Ben normal günlük ev kullanıcısı olarak günde 15-16 saat bilgisayardan Whatsapp Web'e bağlı olarak tutuyorum telefonu. Ve evdeyken sürekli Wi-Fi açık. Yatarken wi-fi kapatıyorum.

-Film veya dizi izlerken şarjı internette dolaşmaya göre "daha az" düşüyor bu da fark ettiğim bir detay.

Biraz karışık yazdım da işte ben böyle kullanarak 2-3 günde bir şarja takıyorum.

• Çok teşekkürler beyler cevaplar için. Güzel f/p ürünü gibi duruyor kullanıcıların fikri önemli benim için

• Bende de ahize sesinde sıkıntı vardı. Karşını sesini duymak için telefonu kulağıma bastırıyordum .Ahizenin üstündeki telde Toplu iğneyle birkaç delik açtım ses canavar gibi çıkıyor..müzik dinlerken bile stereo dinliyom artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desert@eagle -- 25 Eylül 2019; 9:23:51 >
  • desert@eagle kullanıcısına yanıt
    Hocam ızgarayı mı deldiniz

• arka kamera da kameraya bağlanılamıyor hatası alan bir tek benmiyim sorunu yaşayan var ise çözümü nedir bilen varmı kafayı yemek üzereyim
  • taita_ra T kullanıcısına yanıt
    Doğru olmayabilir hocam (mi8 lite felan yok çünkü ya da ben gözden kaçırdım)

• ultrAslan-BH kullanıcısına yanıt
    aynen hocam ızgarayı deldim çok ittirmeyin sadece ızgarada toplu iğne ucu kadar bir kaç delik açın yeter. ..
  • MIUI eu 9.8.22 romunda ciddi batarya problemi yaşayınca dün akşam Xda forumda MIUI 11 beta rom gördüm. Güzel tarafı geliştiricileri Türk galiba rom MUIUTR 9.9.24 görünüyor. Risk alıp yükledim. Şu ana kadar bir sorun görmedim. Telefon gözle görülür şekilde hızlandı. Batarya önceki roma göre daha iyi gidiyor. Görsel olarak da hoşuma gitti. İkonlar ve yazı fontu değişmiş. Ultra pil tasarruf modu pil çok az kaldığında bayağı işe yarayacak gibi görünüyor. Ciddi bir sorun yaşamazsam bu rom ile devam ederim.
    Xiaomi Mi Note 3 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
    Xiaomi Mi Note 3 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.