Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] (603. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.921
Cevap
182
Favori
763.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu telefon şekil olarak harika, çok beğeniyorum ama yazılımsal olarak tam bi bug yuvası malesef. Muhakkak bir bug var her kullanan kişide.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Söylemeye korkuyorum nazar değecek diye :) yurtdışı malum yolla gelmiş ,repair edilmiş 6ram/128gb modelini 1,5 senedir kullanıyorum.OTA dan güncellemeleri alıyorum 12.5.4 Global Rom kullanıyorum.Şarj bu sabah cıkar yarın akşam tak gitmekde,telefonun hızından,yazılımından,donanımından cok memnunum.Sadece yakınlık sensoru bazen uyuzluk yapıyor ama arkadaşın A71 telefonundada benzer durum var o yuzden takmıyorum.O kadar kusur kadı kızındada olur bu telefonla gittiği yere kadar devamXiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] ..Sorun yaşayan arkadaşlarda 12.5.4 GlobalRom(RFNMIXM) kurup/kurdurup denemelerini tavsiye ederim

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] 

Not:cihaz bir iphone 11 deil tabiki ama az once iphone11 i olan arkadasla tartistik,android soyle kotu boyle kotu,kitlenio,kapanio..vs bilmem ne dedi merak ettim telefon ne zmndir kapanip acilmamis diye 597saatdir acik(25 gun)ondada telefonu temizlerken ben kapadim hatirliyorumXiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilgaz -- 19 Ocak 2022; 10:47:26 >

• tilgaz kullanıcısına yanıt

Bende aynı şekilde çok memnunum sensör çok nadir sapıtıyor onun haricinde pürüzsüz çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tilgaz kullanıcısına yanıt

Kesinlikle ben ve çevremde kullanan 2 kişi daha çok memnunuz. Normalde telefonlarımı garantisi bitmeden 2 yıl içinde satarım bunu satsam ne alıcam diye satmıyorum çünkü aşağı yukarı her şeyinden memnunum.

Yakınlık sensörünü de telefonun sadece ahizesini kulağıma koyup alt kısmını yanağa yapıştırmadan kullanınca sorun çıkmıyor. Pil zaten şimdiye kadar en iyi performans aldığım pil, 1 sene geçti hala gece uyurken yüzde 40 şarjım oluyor. Hız, parmak izi vs hepsi son güncellemelerle telefonun ilk halinden daha iyi noktalara geldi. Açıkçası güncellemeyle bozuldu dediğim hiç bir dert yok.

Benim en büyük şikayetim pil oluyordu adam akıllı kullanıp 1 gün gitmeyen telefon beni sarmıyor. Görünüşe göre 2-3 sene sonra bile 1 günü çıkaracak. Sanırım ilk kez bu telefonu satmadan tutacağım sorun çıkmazsa.

• tatataftaf kullanıcısına yanıt

ainen hocam satsam alacagım telefon min 4-5k ne gerek var taş gibi telefon ,devir ekonomi devri telefon f/p telefonu gittği yere kadar güle güle kullanalımXiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] 

• arkadaşlar benim telefonda eu rom yüklü, youtube arkaplanda ve kilit ekranında çalmıyor onu nasıl ayarlayabilirim?

• Wuluan kullanıcısına yanıt
    YouTube premium almanız lazım ya da telefona YouTube vanced denen ama herşeye erişimi olan bir uygulama yüklemeniz lazım.

• MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    YouTube premium var zaten.

• Wuluan kullanıcısına yanıt

Aynı sorun bende vardı picture in picture diye geçiyor ingilizcesi reddit'te vs. bir yerde vardı çözümü. Küçük bir şey yapıp yeniden başlatınca düzelmişti bende hatta bazı insanlarda sadece yeniden başlatmak bile yetmiş.

• 12.5.4 versiyonda son günlerde animasyon geçişlerinde Twitter Facebook vs kullanırken bir yavaşlık hissediyorum nasıl çözebilirim acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tyler Durden kullanıcısına yanıt

Geliştirici seçeneklerinde animasyon geçiş vb 3 tane ayar var. Hepsi 1x ayarlı, onu 0,5x yapabilirsiniz.

Geliştirici seçeneklerini açmak için ayarlar/tüm özellikler/miui sürümü'ne 7 kere tıklayın.

• Cihazı garantili olup sürüm düşürmek isteyenler aşağıdaki videodan yararlanabilir. Olası bir sorunda cihazı servise gönderme imkanları olmadığı için yurtdışı cihaza önermiyorum.

Root pc bootlader ile uğraşmadan sürüm düşürme, yazılım değiştirme videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=QeW9ywwG90w&feature=youtu.be

• Android 12 ne zaman gelecek bu telefona tarihi belli mi?

• iboshow15 kullanıcısına yanıt
    Hayır daha hiçbir global sürümün çıkış tarihi belli değil. Muhtemelen 2. Ceyrekte gelir bize Nisan-Haziran arası

Bir numarası yok android 12'nin, benim iş telefonum samsung note 10 lite, ona geçen hafta yükledim, hiçbir farkı yok ufak tefek görsel harici, onun yerine miui güncellemesi daha sağlam ve sorunsuz gelsin bence o daha iyi.

• Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU]

Arkadaşlar pil kısmında bazen böyle bir sürü uygulama çalışıyor gözüküyor ama arka planda uygulama yok. Bunlar neden nasıl çalışıyordur bilen var mı? Sizde de benzer mi durum?

• Xiaomi Mi Note 10 Lite kullanıcısıyım, çağrı bekletme sorunu yaşıyorum, birisiyle konusurken baska biri arayınca mesgul olarak gözüküyorum, bildirim almıyorum,

Hattım turkcell, ne yaptıysam acamadım, bilinen tüm ayarları yaptım, çağrı bekletme de acık, *=43= de yaptım, olmadı.

Başka bir çözüm yolu var mıdır acaba ?

• paradox_15 kullanıcısına yanıt

aynı sorunu ben de yaşadım, yapman gereken tek şey; UpCall uygulamasını indirip, uygulamanın “ayarlar” bölümünden çağrı bekletme özelliğini açmak o kadar. sonra dilersen uygulamayı kaldırabilirsinXiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] 

• MegaWolt38 kullanıcısına yanıt

Yazılımsal bir dünya sorun yaşıyorum bu sürümde, o yüzden android 12 bekliyorum belki düzelir telefon

Android 9 ve Miui 10'dan beri kullanıcılar hep bir beklenti içinde oldu ama sonuç hep hüsran oldu,o yüzden A12'den çok bir beklentiniz olmasın.

En iyi ve stabil sürüm kutudan ilk çıkan sürümdür....

Linkten hangi sürüm ne kadar indirilmiş se bilin ki o sürüm iyidir...

https://mifirm.net/model/toco.ttt#global

Kırmızı kutu içine aldıklarımın hepsi aynı,hiç birinde fark yoktur tek fark en sonda EU yazan (19) romdur o da custom rom dediğimiz,miui arama ve mesajlaşma olan,xiaominin gereksiz uygulamalarından arındırılmış,sensör sorununun en az olduğu twrp ile yüklenen bir romdur....

• 
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.