Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.921
Cevap
182
Favori
763.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: birisi007

Dünyanın en büyük kitap firmasından telefon almak ayrı bir ironi oluştursa da sizinle hemfikirim. Kesinlikle o kadar vade farkı, faiz adı artık her neyse verilmesi taraftarı değilim. Hb.com, amazon gibi yerlerden alınması hatta mümkünse firmanın yerli olması daha mantıklı. Lakin maddi ve manevi durumları göz önünde bulundurmak lazım.
    Yerli firmalardan zamanında çok kazık yedim. Yerli ayağı ..t ayağı..
    geçin o işleri.
    Adam ingiltereden arıyor, siparişi doğruluyor hocam ??

Trendyoldaki Türk satıcıda 2 ay sonra masamı gönderiyor. 2 ayda horoz lojistiği bekliyorum. Gittiğimde horoz lojistiğe, elinde sigara kadınlar bana siparişimi gösterip. Alabilirsiniz diyor...

Ben bu durumu Trendyola bildirdim defalarca..ve adamlar sus payı 25 tl verdiler o da 50 lira ve üzeri siparişte..
    Vallahi diyorum böyle birşeyi amazon bana yaşatsaydı ( mümkün değil ) o masayı hediye esip üstüne sağlam birde çek almıştım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• LostLover9 kullanıcısına yanıt
    https://m.n11.com/gor-xiaomi-mi-cc9-pro-note-10-10-pro-3d-kavisli-full-ekran-koruy-P408803362

• pbmax P kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz örnekteki firma da yerli değil ama neyse konu bu değil.

Yazımda "mümkün olduğu kadar" diye belirttim. Göz göre göre zulmün içine girmek gereksiz. Size hak veriyorum. Bahsettiğim şey yerli firmalara pozitif ayrımcılık yapma gerekliliğidir. Aynı şartları sunan iki seçeneğiniz varsa (fiyat, hizmet, kalite vs. ) yerli firmayı tercih etmenizi temenni ederim.

Yine takdir sizin.

• Cihazım bugün geldi. Çok deneyimleyemedim henüz. Gor ekran koruyucu almıştım. Onu uyguladım. Sol altta tam köşe noktasında iğne ucu kadar bir nokta kaldı. Umarım tam yapışır orası da zamanla. Yoksa kalkma yapabilir.
    Görsel olarak çok hoş bir telefon. Gerçekten premium havası var. Umarım sorunsuz kullanırız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • srvngrc S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.

• Uygun fiyatlı hızlı şarj ve otg'yi destekleyen usb kablo ne kullanabiliriz?

• birisi007 B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Aceleniz yoksa aliexpress diyeceğim kablo için. Gerçi gümrük ücreti binecek ona da 15 lira kadar. Çok ucuza gelmeyebilir. Fakat ben bi hdmi kablosu istemiştim çok kaliteliydi.

• batuhan893 B kullanıcısına yanıt
    İsimlendirme konusu Xiaomi’nin en sıkıntılı işlerinden biri. Bizde note bilmem ne diye satılan cihaz Çin’de başka Hindistan’da başka isimle satılabiliyor.
    Xiaomi Mi 9t = Redmi K20 gibi. Çok takılmamak lazım isimlendirme olayına. Ancak Avrupa pazarında net bir durum var. Redmi serisi Mi serisine kıyasla daha düşük kaliteli. Dünyadaki farklı isimlendirmeler çok anlamlı olmasa da Avrupa pazarındaki isimlendirme önemli.

• quote:

Yazımda "mümkün olduğu kadar" diye belirttim. Göz göre göre zulmün içine girmek gereksiz. Size hak veriyorum. Bahsettiğim şey yerli firmalara pozitif ayrımcılık yapma gerekliliğidir. Aynı şartları sunan iki seçeneğiniz varsa (fiyat, hizmet, kalite vs. ) yerli firmayı tercih etmenizi temenni ederim.

Yine takdir sizin.
    Verdigim ornekte iki Turk firmasi var.

Trendyol ise araci..

Trendyol durumu fark edip birseyler yapabilirdi..
    Ama ben orada Turk uretici firma ile Turk lojistik firmasinin isguzarligini anlattim.

• quote:

Yine takdir sizin.
    Ayni sartlar degil yabanci sermayeli site daha pahali bile olsa yine oradaki sartlari degerlendirir alirim.
    Mesela a71 n11 de 3840 tl ve kupon kullanabilecekken, gidip kuponsuz a71 i amazondan 3870 e aldim..
    Neden peki ?

Cunku biliyorum ki, telefonu begenmezsem laf yemeden, muhabbet etmeden, canlarimi sikmadan amazona geri verebilirim.

Iste bu rahatligi 200 tl ye satin aldim.

Pazarlamacilik sadece mali satmak degil, ayni zamanda hizmettir..
    Bunu bana abd de marketing hocam soylemisti.

Hayirli geceler

• quote:

Orijinalden alıntı: pbmax

Ayni sartlar degil yabanci sermayeli site daha pahali bile olsa yine oradaki sartlari degerlendirir alirim.
    Mesela a71 n11 de 3840 tl ve kupon kullanabilecekken, gidip kuponsuz a71 i amazondan 3870 e aldim..
    Neden peki ?

Cunku biliyorum ki, telefonu begenmezsem laf yemeden, muhabbet etmeden, canlarimi sikmadan amazona geri verebilirim.

Iste bu rahatligi 200 tl ye satin aldim.

Pazarlamacilik sadece mali satmak degil, ayni zamanda hizmettir..
    Bunu bana abd de marketing hocam soylemisti.

Hayirli geceler

Alıntıları Göster
    En iyisini yapmissin. Zamaninda ben amazonda 150 lira daha uygun olmasina ragmen gidip Hepsiburada'dan a71 aldim iademi kabul etmediler. Üstelik telefonla gorusmek için bile saatlerce ugras verdim. Hatlarinda sorun varmis konusma hep yarida kesildi haftalarca sürdü bu durum. Neyse suan tuketici hakem heyeti kararını bekliyorum. Kulaklik, bebek arabasi vs yasal surem içerisinde hangi urunu iade etmek istediysem sorun cikardilar. Yerli firma diye kimse pozitif ayrimcilik yapmak zorunda degil. Once onlarin adam gibi işlerini yapmalari lazım. Kanunlara bile uymayan bir firma sirf yerli diye ayrımcılığı hak etmiyor. Amazon Türkiye'ye gelip perakende online satis nasil yapılır, müşteri haklari ve memnuniyeti nedir gibi bir çok konuda hepsine ders verdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanacars

Mi fit uygulamasını indirip kurdum.bölgeyi Endonezya yapmadan da türkiye olarak kalıncada adımlarımı sayıyor km yi de hesaplıyor
    Nasıl? Bende de kurulu ama yok

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanacars

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-health/mi-health-1-0-1-snapshot-release/mi-health-1-0-1-snapshot-android-apk-download/download/
    Teşekkürler. Versiyon 2 sorunlu calisiyor hemen hemen tum surumlerini denedim. Versiyon 1'i deneyelim bakalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

En iyisini yapmissin. Zamaninda ben amazonda 150 lira daha uygun olmasina ragmen gidip Hepsiburada'dan a71 aldim iademi kabul etmediler. Üstelik telefonla gorusmek için bile saatlerce ugras verdim. Hatlarinda sorun varmis konusma hep yarida kesildi haftalarca sürdü bu durum. Neyse suan tuketici hakem heyeti kararını bekliyorum. Kulaklik, bebek arabasi vs yasal surem içerisinde hangi urunu iade etmek istediysem sorun cikardilar. Yerli firma diye kimse pozitif ayrimcilik yapmak zorunda degil. Once onlarin adam gibi işlerini yapmalari lazım. Kanunlara bile uymayan bir firma sirf yerli diye ayrımcılığı hak etmiyor. Amazon Türkiye'ye gelip perakende online satis nasil yapılır, müşteri haklari ve memnuniyeti nedir gibi bir çok konuda hepsine ders verdi.

Alıntıları Göster
    İnş telefonunuzun ucretini geri alirsiniz.
    Malesef durum bu. Amazon birseyleri degistirebilir ama herseyi degistiremez. Amazonun iyi niyetini kotuye cevirecek on binlerce insan var.. alir kullanir geri verir. Surekli bunu yapabilir ancak amazonunda kendini koruma sistemi var. bu iyi niyeti su istimal ederseniz, hayatinizin sonuna kadar amazondan siparis sizin adiniza yasaklanabilir.
    Ve son aldiginiz ( muhtemelen en pahalisi olacaktir ), uyanik gecinenin bi tarafinda patlayacak..
    Amazon onun icinde farkli bir algoritma kullaniyor, emin olun onlarda herseyin farkinda.

Bu arada a71 i neden iade etmek istediniz ?
    Bende yeni siparis verdim, umarim memnun kalirim

• quote:

Orijinalden alıntı: pbmax

İnş telefonunuzun ucretini geri alirsiniz.
    Malesef durum bu. Amazon birseyleri degistirebilir ama herseyi degistiremez. Amazonun iyi niyetini kotuye cevirecek on binlerce insan var.. alir kullanir geri verir. Surekli bunu yapabilir ancak amazonunda kendini koruma sistemi var. bu iyi niyeti su istimal ederseniz, hayatinizin sonuna kadar amazondan siparis sizin adiniza yasaklanabilir.
    Ve son aldiginiz ( muhtemelen en pahalisi olacaktir ), uyanik gecinenin bi tarafinda patlayacak..
    Amazon onun icinde farkli bir algoritma kullaniyor, emin olun onlarda herseyin farkinda.

Bu arada a71 i neden iade etmek istediniz ?
    Bende yeni siparis verdim, umarim memnun kalirim

Alıntıları Göster
    A71'i alirken kasa kalitesi zaten cok icime sinmemisti. Üzerine mi note 10 lite tanıtıldı, 1 hafta kutusunu dahi acmadan bekledim sonra kullanmaya karar verdim ama aklim mi note 10 lite'da kaldi. Bu ilk etkendi.

Ayrıca kullandikca beni rahatsiz eden taraflarını kesfettim.
    Yıllarca iPhone'cu olduğumdan kasa kalitesi benim icin onemli. Bu noktada a71 biraz zayif kaldi özellikle arka kapagi cok kalitesiz.
    1080p de 60 fps video cekimi yok. Bu da benim iPhone'dan alıştığım bir formattı.
    Sarji 1 gunu ancak çıkarıyor 4.500 mah'dan beklentim buyuktu.
    Düşük parlaklikta ekranında kronik yesillenme sorunu var. A71 için bu problemi Google'dan araştırabilirsin. Benim cihazimda da bu problem vardı yalniz son güncellemede baya hafifletilmis.
    Ekran tonu çok sarimtirak.
    En canımı sıkan sorunu da yakinlik sensoru oldu. Hemen hemen her gorusmemde ekran kendi kendine aciliyor. Kulağıma bir çok kez karşımdaki insanlari beklemeye aldim.

Tum bu sorunlardan dolayı iade etmek istedim. Tüketici hakem heyeti karara cikana kadar ikinci telefon olarak kullanıyorum simdilik.

Yalniz samsung one ui arayüzü cok güzel. Ios'u nokta aratmıyor. Kesinlikle Android tarafının en başarılı arayuzu.

• ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    Sizin hb.com'dan şikayet etme sebebiniz hizmetin yeterszliğidir. Yanlış mı anladım? Yani verdiğiniz ücret sadece malın değil aldığınız hizmet artı aldığınız mal ve ayrıca malın servisi vs.

Amazonu ise sevdiniz çünkü hizmeti, malı ve servisi vs size daha faydalı geldi.

Peki amazonun şartlarını hb.com'da karşılasaydı hangisini tercih ederdiniz?

Böyle bir durumda şart olmamasına rağmen pozitif ayrımcılık yapıp şayet bir türk firmasıysa hb.com'dan hizmet almayı tercih etmenizi temenni ederim.

Ayrıca arkadaşın marketing hocası çok mühim bir hususa değinmiş. Kavramsal kargaşanın konudan uzaklaşmamak adına yorumundan kaçınıyorum. Sonrasıyla da ilgilenmiyorum.

Kişisel fikrim bahsettğiniz gibi durumların, sorunların yaşanmasından mütevellit firmaların, yaptığınız gibi cezalandırılmasından yanayım. Bunu yapalım ki doğal seçilim bunları elesin veya ehlileştirsin.

Çoğu firmanın bu durumlardan ders çıkardığını düşünmüyorum. Bence çoğunun umurunda bile değil. Maalesef ülkemizde güzel şeyler pek olmuyor. Olan güzel şeyler ya çok sessiz oluyor yada kısıtlı kişilerin başına geliyor.

Yine altını çizmek isterim. Aynı koşulları sağlayan birden fazla seçeneğimiz varsa pozitif ayrımcılık yapıp yerli firmaları tercih etmenizi temenni ederim.

• İnanılmaz arada kaldım samsung note 10 lite, xiaomi note 10 lite ve iphone se 2020 3lüsünün arasından sanırım xiaomi ile çıkıcam. Samsung fiyatı düşer diye bekledik daha da çıktı kalem hayal oldu, iphone zaten yıllardır deneyimlemek istediğim bi ekosistem ama 5bin veremicem 2014 yılının ekranına ve piline sanırım.

Dahada alamazsak hiç alamıcaz %95 Xiaomi alacağım amoled seven biri olarak beni memnun eder diye düşünüyorum umarım uzun yıllar götürür.

Bu arada 6gb ram modeli yeterli gelir mi? 8 gb farkı çok fazla.

• Terracide kullanıcısına yanıt
    Samsung note 10 lite göz kırpıyor. :))

Kaleme ihtiyaç yoksa zorlamayın. Ama benim içimde uhtedir. Bi denk gelemedik. Neydi o film sözü? "Hayatlarımız hep kesişti ama asla birleşmedi". :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

A71'i alirken kasa kalitesi zaten cok icime sinmemisti. Üzerine mi note 10 lite tanıtıldı, 1 hafta kutusunu dahi acmadan bekledim sonra kullanmaya karar verdim ama aklim mi note 10 lite'da kaldi. Bu ilk etkendi.

Ayrıca kullandikca beni rahatsiz eden taraflarını kesfettim.
    Yıllarca iPhone'cu olduğumdan kasa kalitesi benim icin onemli. Bu noktada a71 biraz zayif kaldi özellikle arka kapagi cok kalitesiz.
    1080p de 60 fps video cekimi yok. Bu da benim iPhone'dan alıştığım bir formattı.
    Sarji 1 gunu ancak çıkarıyor 4.500 mah'dan beklentim buyuktu.
    Düşük parlaklikta ekranında kronik yesillenme sorunu var. A71 için bu problemi Google'dan araştırabilirsin. Benim cihazimda da bu problem vardı yalniz son güncellemede baya hafifletilmis.
    Ekran tonu çok sarimtirak.
    En canımı sıkan sorunu da yakinlik sensoru oldu. Hemen hemen her gorusmemde ekran kendi kendine aciliyor. Kulağıma bir çok kez karşımdaki insanlari beklemeye aldim.

Tum bu sorunlardan dolayı iade etmek istedim. Tüketici hakem heyeti karara cikana kadar ikinci telefon olarak kullanıyorum simdilik.

Yalniz samsung one ui arayüzü cok güzel. Ios'u nokta aratmıyor. Kesinlikle Android tarafının en başarılı arayuzu.

Alıntıları Göster
    Seninle aynı ikilimde kalmışız. Bende note 10 lite ile a71 arasında gittim geldim. Çinli bir firmaya güvenemedim. Hatta gittim telefonu baya bir inceledim. Ama fiyatına göre abartı kasa ve parasından fazla gösteren şişkin kamera tasarımı falan bana göre değil. Bana çok fazla şişirme geliyor xiaomi ler.
    Bende 10 yıl iphone kullandım. Elime aldığımda en sevdiğim arayüz samsung oldu.
    Birde ahizeden boğuk ses gelme, wifi kilitlenme, 3g 4.5g arası tereddüt etme, bazı uygulamalarda sıkıntı çekme vb. Şeyler kalite düşüklüğünü gösteriyor bence. Yanlış anlama ben sadece okuduklarımı söylüyorum.

Ayrıca telefonda edge ekran bana göre değil. O kısım parlama yapıyor. Ciddende öyle incelediğimde o yan taraflar pembemsi duruyordu. Kılıfla beraber film de sıkıntılı.
    Ve hepsini geçtim a71 e göre kalın ve ağır.
    Bakalım a71 de yeşil ekran falan bence sorun değil. Ekran ışığını %10 a hiç çekmem ben zaten.
    Yakınlık sensöründe sıkıntı olmasın 3 sene kullanırım.

• quote:

Sizin hb.com'dan şikayet etme sebebiniz hizmetin yeterszliğidir. Yanlış mı anladım? Yani verdiğiniz ücret sadece malın değil aldığınız hizmet artı aldığınız mal ve ayrıca malın servisi vs.

Amazonu ise sevdiniz çünkü hizmeti, malı ve servisi vs size daha faydalı geldi.

Peki amazonun şartlarını hb.com'da karşılasaydı hangisini tercih ederdiniz?

Böyle bir durumda şart olmamasına rağmen pozitif ayrımcılık yapıp şayet bir türk firmasıysa hb.com'dan hizmet almayı tercih etmenizi temenni ederim.

Ayrıca arkadaşın marketing hocası çok mühim bir hususa değinmiş. Kavramsal kargaşanın konudan uzaklaşmamak adına yorumundan kaçınıyorum. Sonrasıyla da ilgilenmiyorum.

Kişisel fikrim bahsettğiniz gibi durumların, sorunların yaşanmasından mütevellit firmaların, yaptığınız gibi cezalandırılmasından yanayım. Bunu yapalım ki doğal seçilim bunları elesin veya ehlileştirsin.

Çoğu firmanın bu durumlardan ders çıkardığını düşünmüyorum. Bence çoğunun umurunda bile değil. Maalesef ülkemizde güzel şeyler pek olmuyor. Olan güzel şeyler ya çok sessiz oluyor yada kısıtlı kişilerin başına geliyor.

Yine altını çizmek isterim. Aynı koşulları sağlayan birden fazla seçeneğimiz varsa pozitif ayrımcılık yapıp yerli firmaları tercih etmenizi temenni ederim.
    Arada bir laf sokmuşsunuz takılmak istemiyorum..
    Pozitif ayrımcılık neden ve ne için yapmalıyım ?
    Milliyetçiliğe gerek yok bence.
    Kazandığım parayı Hb vermediğine göre harcamakta özgürüm.

Hb sence amazon şartlarını karşılayabilir mi ? Diyorsunya aynı şartlarda olsa ? Olamaz. Mümkün değil.
    Amazon firmasın express taşımacılığımı yaptım amerikada. Sana nasıl özenli olduklarımı yüz yüze anlatmak isterdim.
    Sıf bir kutu yere düştü diye, refurbished diye ayrıldığını anlatmak isterdim.
    Sence hb de bir ürünün kutusu yere düşse sorunlu diye ayırırlar mı ? Kim görecekki değil mi ? Yolla gitsin..

Pozitif negatif yok.. hakkı olana hakkın teslim edeceksin kardeşim. Peygamberimiz bile bir işi ehline teslim edin diyip yahudi adama onca müslüman arasında iş vermiştir..
    Nokta.

• 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.