Şimdi Ara

Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro --3 yollu hibrit kulaklık (99 yuan-15$) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
7
Favori
11.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CanERYVZ

Okudum baştan sona bu sefer, keşke yapmasaymışım gitti 5dk boşa :( Bir sonuca varamadım dediklerinizden..

ben de kendi yazdıklarımı okudum anlamadım. sonra senin yazdıklarını okudum ondan da birşey anlamadım. şuanda ne yazdığımı da anlamadan yazıyorum. hatta yazdım.
  • Merhaba

Bu kulaklık tiz ve bass dengesi iyimidir bass kulaklığı aramiyorum. Piston 2 ve piston youht ed. Kullandım memnundum ama epic klasik tarz enstrümantal müzikler hariç... her nekadar ses net gelse de bu müzikler de bass yoğunluğu yüzünden pek berrak değildi. Sanki kulaklık bass vurmaması gereken yerde de bass vuruyor gibiydi yanı surkeli bir bass vurma peşindeydi kulaklık sonradan araştırınca bass karakterli bir kulaklık olduğunu gördum. Ve tesadüfen gezerken klasik rock tarzı müzikler de hibrid kulaklıklari daha iyi ses vereceğini okumuştum yabancı bir formda nekadar doğru bir tesbittir bir fikrim yok lakin merak ediyorum bir kualklilta hangi teknik detaya bakılmalı ki bu kulaklık su tarz için uygundur denilebilsin frekans aralıkları mi ohm değerleri mi bunları bilen biri açıklar ise sevinirim ? Birde bana bu kulaklık uygun olur mu uygun degilse beni rock/metal epic klasik yani genel ilarak enstrümantal sesleri iyi verebilecek bir kulaklık önerebilirler mısınız yaklaşık bütçe aralığım 120tl bu arada kişisel bir tercih olarak yurtdışından almak istemiyorum beni aydınlatır iseniz sevinirim . Saygıla

Edit: yurt dışı düşünmeme sebebim yakın zamanda bir yolculuğa çıkacağım bu yüzden istemiyorum çıkmadan alayim diye yurt dışı bekleme süreleri ne yazık ki bana uzun geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nrk58 -- 5 Şubat 2016; 0:47:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu kulaklığı almak için hangi siteyi öneriyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kulaklık daha önce sennheiser cx300ii cx400ii kullanmış biri olarak beni zerre etkilemedi. cx300ii'den kötü. cx400ii'nin yarısı bile etmez. özellikle tizlerde yapaylık had safhada. çok fazla metalik geliyor kulağa. baslar ise kendi adaptörü takılıyken çok fazla. 2 katmanlı başka bi kulaklık adaptörü taktığımda normal seviyelere indi. bu markanın biraz fazla pohpohlandığını düşünüyordum tam tahmin ettiğim gibi çıktı. bu kulaklığa 20 dolar vereceğinize cx400iiye 40 dolar verin tertemiz müzik dinleyin. gerçi cx400ii artık üretilmiyor sanırım onun muadili nedir bilmiyorum ama bunu kesinlikle tavsiye etmem. 60 tl'nin karşılığından fazlasını beklemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi earth. -- 11 Şubat 2016; 3:28:52 >
  • earth. E kullanıcısına yanıt
    oooo kimler gelmiş kimler... earth bey hoş geldiniz. biz de nefesimizi tutmuş merakla biricik cx 400'cüğünüz ile piston kıyaslamanızı bekliyorduk. bu değerli yorumunuz için forum size minnettar. sağolun varolun. haydi herkese geçmiş olsun, temiz ses olaaa hayrola...
  • vaziyetu kullanıcısına yanıt
    minnettar olsunlar diye yazmadım. almayı düşünen olursa daha önce kullandıklarımı referans gösterip kişisel yorumumu yaptım. bu sayede kulaklık hakkında fikir sahibi olabilirler. senin gibi uzun uzun yazıp özünde hiçbir şey anlatamayan birine göre gayet yararlı bir yorum yaptığımı düşünüyorum. hadi bas git şimdi.
  • Bangood.com'dan 5 dolar indirim kuponu kullanarak sipariş verdim. Sadece telefonda kullanmak için aldım. Bilgisayarda Logitech G430 kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum. Gelsin bakalım fikirlerimi yazarım.

Bir zamanlar HTC Sensation XE kutusundan çıkan urBeats kulaklık kullanmıştım gerçekten süper bir ses kalitesi var. Forumda çokça yerin dibine sokan yorumlar okuduğum için kararsız kalmıştım ama uygun fiyata bulunca aldım ve hayran kaldım. Ve dedim ki ya bu arkadaşlar bunu hiç kullanmadan yorum yapmış ya da sahtesini kullanmış. O yüzden artık bu tür konularda kimsenin yorumuna bakmıyorum. Hele hele fanatiklik derecesinde eleştirenlerin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

İki haftadır düz modda kullanıyordum, bu hafta ki miui güncellemesinde ekolayzir ayarını eklemişler, bi hayli farketti, daha keyifli oldu kullanması.
     Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro --3 yollu hibrit kulaklık (99 yuan-15$)

hocam ben redminote-2 telefonda piston2 secenegiyle kullandım bendeki piston2 yi ve felaket kötü bir sonucla karsılastım, dogallıktan cok uzaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: by_kingpin

Bangood.com'dan 5 dolar indirim kuponu kullanarak sipariş verdim. Sadece telefonda kullanmak için aldım. Bilgisayarda Logitech G430 kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum. Gelsin bakalım fikirlerimi yazarım.

Bir zamanlar HTC Sensation XE kutusundan çıkan urBeats kulaklık kullanmıştım gerçekten süper bir ses kalitesi var. Forumda çokça yerin dibine sokan yorumlar okuduğum için kararsız kalmıştım ama uygun fiyata bulunca aldım ve hayran kaldım. Ve dedim ki ya bu arkadaşlar bunu hiç kullanmadan yorum yapmış ya da sahtesini kullanmış. O yüzden artık bu tür konularda kimsenin yorumuna bakmıyorum. Hele hele fanatiklik derecesinde eleştirenlerin...

hocam lınk bu mu
    http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Hybrid-Dual-Drivers-Wired-Control-In-Ear-Earphone-Headphone-With-Mic-p-1010328.html?p=NP1408717249201408Q2

bir de kupon kodu nedir, toplam kaç tl tuttu kargo dahil?

kutusunun uzerinde dogrulama kodu var mıydı bunun? xiaomi powerbankında dogrulama kodu kullanıyordu ama Piston-2de kullanmıyordu mesela nedense.

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

Orijinalden alıntı: by_kingpin

Bangood.com'dan 5 dolar indirim kuponu kullanarak sipariş verdim. Sadece telefonda kullanmak için aldım. Bilgisayarda Logitech G430 kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum. Gelsin bakalım fikirlerimi yazarım.

hocam lınk bu mu
    http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Hybrid-Dual-Drivers-Wired-Control-In-Ear-Earphone-Headphone-With-Mic-p-1010328.html?p=NP1408717249201408Q2

bir de kupon kodu nedir, toplam kaç tl tuttu kargo dahil?

kutusunun uzerinde dogrulama kodu var mıydı bunun? xiaomi powerbankında dogrulama kodu kullanıyordu ama Piston-2de kullanmıyordu mesela nedense.

Evet linkteki ürünü aldım. Takipli kargo ile aldım 1.30 dolar daha eklendi. 5 dolar indirim kuponum vardı onu kullandım ve toplamda 16.27 dolar ödedim. Enpara ile aldım 47 TL küsür tuttu. İndirim kuponunu yılbaşı etkinliğinde puan biriktirip almıştım.

Daha elime ulaşmadı o yüzden doğrulama kodu var mı bilmiyorum. Ama site güvenilir. Sahte ürün satmaz gibime geliyor.

• hocam o site ne kadar güvenilirse,
    bu da o kadar bilinen site galiba değil mi?

http://www.gearbest.com/earphones/pp_261864.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

fiyat da iyi baya
  • kendi açtığım konuya yazdığımı buraya da kopyalayayım dedim.

LİNK

aldığım diğer kulaklıkta geldi, xiaomi hybrid, aliexpressten aldım, 21 dolar.

elimde yuin pk2, brainwavz beta, xiaomi hybrid var (birde sony'nin adını anmak istemediğim bir kulaklığı var, değerlendirme dışı)

malzeme kalitesi olarak xiaomi > pk2 > beta

xiaomi y ayrımına kadar ip kaplama olarak geliyor, güzel, jak kısmı parlak metal bayağı havalı, sağlamlık soru işerati, beta L şeklinde ve bayağı sağlam görünüyor, pk2 fena olmadığı ortada 7 sene oldu neredeyse. kulak başları olarak pk2 earbud diye geçiyor, rahatlıkta süper, yalıtım biraz sıkıntılı, başlıklar konusunda beta ve hybrid benziyor, yalnız yanında gelen uçlar birbirlerine iyi uymadı, uç konusunda beta önde. Hava konusunda başlıklar hybridde diğerlerine göre bayağı havalı.
    Betada kıskaç vardı gömleğe filan kıstırmak için, güzel bir şey xiaomide yok, eksi bence, pk2 de yok, yalnız onda mikrofonda yok gerekte yok, hybrid'in mikrofonu alaşım ve betaya göre ağır, olmalıydı kısaca, mikrofon demişken hybridte ses açma kapatma play/stop var, beta da sadece mikrofon var, konuşma kalitesi olarak betanın sıkıntısı yok, hybrid'i denemedim ama sıkıntı olacağını sanmam.

geleyim en önemli kısma, ses, bas ağırlıklı tizler parlıyor midler ve vokal biraz geride. Kötü mü değil, ama "çok iyi yaa", "hibrid abi, yanii" dedirtmiyor. Genel olarak bir parlaklık var, derine inmeyen basslar var, hızlı vuruşlarda da ne deniyor o etkiye ama ben bomluyor diyeyim, hızlı bölümlerde pek iyi başa çıkamıyor. Sanki biraz üzerinde çalışılması lazım, yontulması lazım gibi, yanlız yontulduktan sonra 21 dolarlık fiyatını bence 3'e katlarlar, eder mi eder.

Ses kalitesi olarak bence pk2>beta>=hybrid diyebilirim.

Bir süre deneyeceğim ona göre belki güncellerim.

F/P olarak; beta>hybrid>pk2 diyebilirim sırasıyla 21$, 14$, 75$(galiba unuttum şimdi)

Selamlar

Not, denemeleri flac parçalar, note 2 telefon, flat seste yaptım,

parçalar;

ACDC Back in black, Highway to hell
    Bon Jovi Bed Roses, in and out of love
    Mariah Carey, emotions, one sweet day (boys II men vers)
    Guns N Roses, You could be mine, sweet child O'mine,
    Hugh Laurie, Guess I'm a fool
    James Bay, hold back the river
    Maroon 5, sugar
    Verdi, Aroldo,
    Mozart, Turkish March
    Ray Charles, hit the road jack
    The animals , house of rising sun
    Strauss, wine, woman and song
    Adam levine, lost stars,
    Keira Knightly A step can't take back
    Tabi bu benim değerlendirmem beni bağlar

• gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Evet o da güvenilir bir site ama ben ordan hiç alışveriş yapmadım. Ayrıca indirim kuponum olduğu için Banggood.com'u tercih ettim. Ve Banggood canlı destek konusunda da gayet iyi.
    Bir de daha önce takipsiz kargo ile Mi Band almıştım 45 gün oldu gelmeyince canlı desteğe söyledim hemen ertesi gün yenisini gönderdiler. Yani kısaca adamlar güven veriyor :)
    2 3 fazla veririm güvendiğim yerden alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blltlgn -- 11 Şubat 2016; 18:02:41 >
  • iki yukarıda kulaklıkla ilgili görüşlerim var, küçük bir ekleme yapayım;

elimde fiio e5 modeli amfi var, eski bir model 3.5mm kablom yeni geldiği için deneyememiştim,

kulaklığın bu amfiye verdiği tepki iyi değil, amfi ile eksiklikleri daha da belirginleşti.

tabi her amfi aynı değil, onuda göz önünde bulundurmak lazım.
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Xiaomi ürünleri burdan alıyorum bende. Güvenilir bi site pek sıkıntı olmuyor. Sadece siparişlerinizde 2 dolar fazla verip takip kodu alırsanız sıkıntı yaşamazsınız.

Hybrid şuan 17.71 dolar. Buyrun; http://www.gearbest.com/earphones/pp_261864.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLegendy -- 10 Mart 2016; 15:52:09 >
  • Bu kulaklıklığı benden başka beğenmeyen var mı? Sanırım şimdiye kadar aldığım en kötü xiaomi ürünü bu kulaklık oldu. Daha önce Piston 2.1, Piston 3 kullandm, kendileri rahmetli olduktan sonra Saundmagic PL11 kullandım 2 ay kadar ve bugün bu kulaklık geldi geçtim ama sesler çok boğuk geliyor. PL11'de sütüdyoda gibi tertemiz gelen sesler bu kulaklıktata sanki gürültülü bir ortamda müzik dinliyormuş hissi veriyor. Baslar oldukça iyi, geri vokalleri rahat bir şekilde hissediyorsunuz ama sesteki gürültü sinir bozucu. Bu arada ürün orijinal, banggood üstünden aldım. PL11'in malzeme kalitesi daha iyi olsa, kulaklık üstünde kontrol tuşları olsa kesinlikle bu kulaklığa geçmezdim.
  • Kulaklığı alan ve ses izolasyonu hakkında yorum yapabilecek birisi var mı? Ses izolasyonu iyi olan bir kulaklık arıyorum. Günde 2 saat metrolarda süründüğüm için metro ve kısmen insan sesini kesecek kulaklık arayışındayım. Über fiyatlar vermek istemiyorum. Dengeli sese sahip olsun ve dediğim gibi izolasyonu ÇOK iyi olsun yeter. Tavsiyelere açığım.
  • Piston 3 ses ve malzeme kalitesi olarak o kadar hoşuma giden bir kulaklık olduki bunuda almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cenkay KESER

Bu kulaklıklığı benden başka beğenmeyen var mı? Sanırım şimdiye kadar aldığım en kötü xiaomi ürünü bu kulaklık oldu. Daha önce Piston 2.1, Piston 3 kullandm, kendileri rahmetli olduktan sonra Saundmagic PL11 kullandım 2 ay kadar ve bugün bu kulaklık geldi geçtim ama sesler çok boğuk geliyor. PL11'de sütüdyoda gibi tertemiz gelen sesler bu kulaklıktata sanki gürültülü bir ortamda müzik dinliyormuş hissi veriyor. Baslar oldukça iyi, geri vokalleri rahat bir şekilde hissediyorsunuz ama sesteki gürültü sinir bozucu. Bu arada ürün orijinal, banggood üstünden aldım. PL11'in malzeme kalitesi daha iyi olsa, kulaklık üstünde kontrol tuşları olsa kesinlikle bu kulaklığa geçmezdim.

Bu kulaklıkta bass lar çok iyi iken tizler de bir o kadar kötü durumda. Bu yüzden bence bu kulaklıkta ekolayzır kullanmak şart.

Tavsiyem ekolayzırda 8k yı 5 db, 16k yı 2.5db yükseltmektir.

Böyle yaparsanız sesteki boğukluk gidecektir.

• hybrid hakkında bazı yorumlar kotu gercekten internetteki.

bunu alıcaz herhalde.
    http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Piston-3-Reddot-Design-Headphones-For-Smartphone-p-971961.html
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.