Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi A1 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.121
Cevap
88
Favori
377.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar klavye ayarlarını bulamadım. Hatırlayan varmı. Klavyede Türkçe karakterler gözümsün istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MagiCP_71 M kullanıcısına yanıt
    *#*#64663#*#* istediğin bu arkadaşım.

1. QC test
    *#*#64663#*#*
    2. Testing
    *#*#4636#*#*
    3. Calendar
    *#*#225#*#*
    4. Google Play services
    *#*#426#*#*
    5. Rlz Debug Ul.
    *#*#759#*#*
    6. Imei Information
    *#06#

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevince1971

Bir gün böyle bir sorunla karşılaşan olursa mesaj atabilir cevabını verebilirim

Son güncelleme ile 4 g+ simgesi geldi bilginize attım Turkcell

Alıntıları Göster
    Ben son güncellemeyi yaptım hattım Turkcell halen daha 4g+ yok neden acaba

• kendinibilen kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Burdan test yaptım ama normal geliyor burda.. Ahize sesi ona göre daha kısık. Muhtemelen yazılımsal.. Az önce 9333ü aradım telesekreter konuşurken telefonu önüme bıraktım ses gelmiyordu.. O sıra kulaklık takayım dedim, kulaklık da yine önümde kulağıma takmamıştım. Daha yüksek geldiğini gördüm sesin uzaktan =) böyle şeyler beni bulur dedim kendi kendime gülerek =D

• Ağustos güncellemesiyle bootloader locked Stock Rom'a dönüş yaptım. Kürkçü dükkanına döndüm yani :)

Custom ROM Deneyimlerim şöyle

Android Pie GSI : Harika bir sistem. Pixel'den port edildiği için söylemiyorum. Android Pie, bugüne kadar yapılmış en iyi Android sürümü olabilir. Önemli sıkıntısı batarya ömrü. Ne yaptıysam olmadı, pil telefon stand-by dayken bile düşüyor. Maalesef pil ömrü oldukça önemli bir durum.

Pixel Experience 8.1 ROM ; Tam anlamıyla Pixel deneyimi, pil ömrü efsane, performans harika. Herkese tavsiye ederim. Stabilite ve performans isteyenler için. Özelleştirme nerdeyse hiç yok. Tamamen stock android deneyimi. Google Fotoğraflar uygulaması sizi Pixel olarak algıladığı için orijinal kalitede sınırsız depolama hakkı veriyor.

AEX (AOSP Extended) 8.1 ROM ; Bir çok custom rom'dan özellik alab AOSP tabanlı bir ROM. Özelleştirme isteyenler buraya. En stabil romlardan birisi.

Ressurrection Remix 8.1 ROM : Özelleştirme ve performans bir arada. Güncelleme oldukça hızlı. Dünya çapında en çok beğenilen bir custom. Yaratıcısı bir Türk. Gurur verici. Tavsiye ederim.

STOCK ROM : Dönüp dolaşıp geldiğimiz yer. Bütün Custom Rom'lardan daha iyi bir performans ve pil ömrü. :)

• Tarayıcı önerisi olan var mı ? Chrome resmen cihazda kasıyor. 60 fps çalışmayı bırak 30 fps anca. Pcdede zaten chrome böyle adam akıllı çalışmıyor.

• Jamiryov kullanıcısına yanıt
    Stock rom 8.1 mi

• Jamiryov kullanıcısına yanıt
    Bu kadar custom romda sizi en çok etkileyen hangisiydi. Bunuda ekleseydiniz eksiksiz deneyim, aktarımı olurdu. Şimdide çok kötü sayılmaz, emek var o kadar bu deneyimi almak için bir kaç ay kullanmışsınız sağolun var olun . Daha çok böyle deneyim yazarsanız forum açısından daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

Ben son güncellemeyi yaptım hattım Turkcell halen daha 4g+ yok neden acaba

Alıntıları Göster
    Cihazı aldığımda Android 7. 1 yüklüydü daha sonra gelen 2 güncelleme yaptıktan sonra 4 Plus şeklinde gözükmeye başladı daha önce Sadece 4 yazıyordu herhangi bir fikrim yok
    Şimdi deneyebilir misiniz
    *#*#4636#*#"
    Bu kodu telefon arama menüsüne yazınız çıkan menüden telefon bilgilerine tıklayınız. Tercih edilen ağ türü lte,cdma,umts yapıpı tedt ediniz.. veya td,scdma,cdma,umts yazan Ayarlara getirip test ediniz.. internete girdiğinizde 4 Plus.. girmediğimiz de 4 olarak Görunur.. her zaman 4 Plus görünmesini istiyorsanız o seçeneklerden sadece lte... Olanı seçiniz.. İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevince1971 -- 29 Ağustos 2018; 9:21:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: intel7mix

Bu kadar custom romda sizi en çok etkileyen hangisiydi. Bunuda ekleseydiniz eksiksiz deneyim, aktarımı olurdu. Şimdide çok kötü sayılmaz, emek var o kadar bu deneyimi almak için bir kaç ay kullanmışsınız sağolun var olun . Daha çok böyle deneyim yazarsanız forum açısından daha iyi olur.
    Pixel Experience en iyisi bence.. Ve evet Stock Rom'da 8.1 :D

• 474.4 mb lık güncelleme geldi bu gün itibari ile. Sıkıntı var mı, deneyen var mı. ? Ne yapayım bilemedim. Geçenkini yükledik bildirim ışığı gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgin_yener

Arkadaşlar klavye ayarlarını bulamadım. Hatırlayan varmı. Klavyede Türkçe karakterler gözümsün istiyorum
    Diller ve giriş+ sanal klavye+g board+diller+ oaradan saga fogru kay ..Turkce-Q sec. . İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevince1971 -- 29 Ağustos 2018; 10:14:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevince1971

Cihazı aldığımda Android 7. 1 yüklüydü daha sonra gelen 2 güncelleme yaptıktan sonra 4 Plus şeklinde gözükmeye başladı daha önce Sadece 4 yazıyordu herhangi bir fikrim yok
    Şimdi deneyebilir misiniz
    *#*#4636#*#"
    Bu kodu telefon arama menüsüne yazınız çıkan menüden telefon bilgilerine tıklayınız. Tercih edilen ağ türü lte,cdma,umts yapıpı tedt ediniz.. veya td,scdma,cdma,umts yazan Ayarlara getirip test ediniz.. internete girdiğinizde 4 Plus.. girmediğimiz de 4 olarak Görunur.. her zaman 4 Plus görünmesini istiyorsanız o seçeneklerden sadece lte... Olanı seçiniz.. İyi günler

Alıntıları Göster
    Bu bahsettiğiniz sanırım sadece turkcellde oluyor şu an. Ben ne vodafone ne de telekom kullanarak bu özelliği elde edemedim. Yani 4g yazıyor ama 4g+ olmadı hiç.

Bugün volte konusuyla ilgili Telekomu arayıp şikayet ettim ama arkadaşlar belli markalarla anlaşma yapıldığı gerekçesiyle bu hizmeti veremediklerini söylüyorlar. Ne kadar saçma bir bahane, telefon destekliyor, sim destekliyor, operatör destekliyor. Müşteri hizmetleri ya da uygulama doğrultusunda cihazınıza volte desteği verilemez, uyumlu modeller için en yakın müşteri merkezlerimize bekliyoruz deniliyor. Peh...

• Arkadaşlar merhaba, kendime yeni telefon olarak mi A1'i düşünüyorum, basit kullanıcıyım benim işimi rahat görür diye sanıyorum sadece merak ettiğim şu husus;

ekrandaki tuşlar diğer Android Öne cihazlarına göre biraz çağ dışı değil mi? Çabuk alışabilir miyim? Bir de android P gelince o tuşlara nasıl uyarlayacaklar acaba?

• Arapkahvesi A kullanıcısına yanıt
    Neden uydurulmasin hemen her firma sanal tuşa geçmez. Bence sanal tuş pişmanlık bence. Her uygulama desteklemiyor vs. Cok eski yazilimsa hele ki.

• Ben mail adresimi versem kamerası ile çektiğiniz fotoğrafları benimle paylaşabilecek var mı acaba :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayyildizx

474.4 mb lık güncelleme geldi bu gün itibari ile. Sıkıntı var mı, deneyen var mı. ? Ne yapayım bilemedim. Geçenkini yükledik bildirim ışığı gitti.
    yükle hocam

• Merhaba arkadaşlar mi A1 delta garantili telefonum sıvı nedeniyle garantiden iade edildi. Denize gitmiş ti eşim çocuklar falan oynarken sanırım şu kaçırmışlar ama kesinlikle suya falan düşme değil. Bu durumda yapılabilecek birşey var mı? İlk düşürdükten sonra iki gün pirinçte yatmıştı.tamir için ne önerirsiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mumi35 kullanıcısına yanıt
    Ülkemizde kanun Nizam Olmayınca maalesef gayet normal Herkes buldugu delikten geçirir. Bahsettiğim ayarlarla denediniz mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Arapkahvesi

Arkadaşlar merhaba, kendime yeni telefon olarak mi A1'i düşünüyorum, basit kullanıcıyım benim işimi rahat görür diye sanıyorum sadece merak ettiğim şu husus;

ekrandaki tuşlar diğer Android Öne cihazlarına göre biraz çağ dışı değil mi? Çabuk alışabilir miyim? Bir de android P gelince o tuşlara nasıl uyarlayacaklar acaba?
    daha önce Android telefon kullandıysan üzerinde tuş olan yabancılık çekmezsin tuşları aynı görevleri aynı fonksiyonları aynı. Ayrıca bahsettiğiniz cihazda sanal tuş yok. Çağdışı olmaktan bahsedecek olursanız sanal tuş piyasaya çıkalı 1 sene oluyor ülkemiz şartlarında bir sene geriden gitmek hiç de çağdaşlık olmaz. bir yerlerde bir hata yapıyorsunuz gibime geliyor bu telefonda kasa üzerinde tuş var sanal tuş değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevince1971 -- 29 Ağustos 2018; 19:44:26 >

• 
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.