Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.911
Cevap
49
Favori
211.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MI9 Se almayı düşünüyorum artık. S9 aşırı pahalı o yüzden MI9 SE daha ideal geldi. Özellik olarakta yeterli zaten. Test etme imkanı bulan oldu mu?
  • LeTHaLdeepth L kullanıcısına yanıt
    Bu postu görünce Moralim bozuldu..
  • LeTHaLdeepth L kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkürler... Kaç gündür Mi9 kullanıyorsunuz? Hangi sürüm ROM kullanıyorsunuz? EEA ROM daha bugün update aldı, önceki update'lerde de kamera ile ilgili bir çok güncelleme mevcut aklınızda olsun...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1 hafta oldu kullanalı. Dış mekanda Huaweiye göre 1- 2 tık daha iyi. Hele video şahane.
    Ama düşük ışıkta galaxy s8 ayarında.
    Mono hoparlör gerçekten rezillik. Hem mono hem kalitesiz sanırım.
    Sürüm mi global 10.2.15.0.
    Telefon global version bantlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes mi9 dan şikayetçi ama testlerde çok iyi çıkıyor nedense.

• Adamlar çekiçle kırdı mi9ve galaxy 10u.
    Galaxy mefta oldu, mi halen sapasağlam idi.
    Video testinde ve resimde galaxy 10plusu tokatladı resmen.
    Ama günlük kullanımda bilemedim yani.
    Bugün 3.güncellemeyi yaptım.
    Yarın tüm gün boyunca,aklınıza gelecek her şey ile gözlem yapacağım.
    Ama sanırım honor view 20ile takas edeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: LeTHaLdeepth

Adamlar çekiçle kırdı mi9ve galaxy 10u.
    Galaxy mefta oldu, mi halen sapasağlam idi.
    Video testinde ve resimde galaxy 10plusu tokatladı resmen.
    Ama günlük kullanımda bilemedim yani.
    Bugün 3.güncellemeyi yaptım.
    Yarın tüm gün boyunca,aklınıza gelecek her şey ile gözlem yapacağım.
    Ama sanırım honor view 20ile takas edeceğim
    Telefonunuz hayırlı olsun öncelikle, lakin öyle tokatlamalık bir durum yok onu belirtmek lazım.

Fotoğraf konusunda birbirlerine yakın düzeyde fotoğraf çekiyorlar bu iki cihaz. Aydınlıkta S10'u ben biraz daha beğendim. Karanlıkta yer yer Mi 9'un daha iyi olduğu yerler de vardı.

Video konusunda kesinlikle S10+ diyorum hem görüntü hem sabitleme açısından. Mi 9'da 30 fps'de eis desteği var iyi de çalışıyor lakin 60 fps ve mükemmel bir ois desteği tabii ki etkili.

Son olarak günlerdir Mi 9 almayı düşünen ve sadece tek nedenden dolayı almayacak olan biri olarak söylüyorum bunları. Tek nedenini ise açıklamam gerekirse mikrofon.

Gerçekten rezalet ötesi bir mikrofon var telefonda. Video karşılaştırması aynı zamanda direk iptal oluyor Mi 9 için.. Bu kadar kötü neden olur anlamak mümkün değil.

Müzisyenim ve sahnede bir sürü video çekmek isteyen biriyim üzülerek vazgeçtim telefondan...

• TheFormul kullanıcısına yanıt
    Mi6'nın da, Mi8'in de mikrofonu aynı şekilde,gerçekten yakışmıyor bu telefonlara...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Mi6'nın da, Mi8'in de mikrofonu aynı şekilde,gerçekten yakışmıyor bu telefonlara...
    Hocam Mi6da Gcam Modülü ile Video da 256 Kbps Stereo ses kaydı yapılıyor, en azindan Video çekilecek hale geliyor. Muhtemelen Mi9da da bu tarz bir Modül gelecektir, Xiaomi güncelleme ile Bitrate i arttirmaz ise eğer. Tabi bu durumun dezavantaji, cihaza Twrp kurup Custom rom işlerine (Stock Rom bile kullansaniz cihazda Twrp kurulu olacak, gerekirse cihaz Root edilecek) girmeniz gerektiği.

Bu işlere bulaşmak istemeyenler, Xiaomi nin güncelleme vermesini bekleyecekler yada farklı cihaz tercih edecekler. Ben Mi9da bu durumun düzeltilecegini düşünüyorum ama, ne zaman düzeltilir orası muamma.

• Az önce fabrika ayarlarına döndüm, öncesinde hard reset attım. Seste bariz gelişme var sanırım son güncelleme sonrasi.
    Düşük ışıkta daha iyi sonuçlar verıyor şu an.
    Gece 1 den sabah 10a kadar yüzde 2 düşmüş şarjı.
    İlk hafta boyunca yüzde 10 ile 15 arası dşüyordu.

• S10 plus a göre daha iyi bence.

Benim için mi9 daha insan gözü gibi gelıyor. Samsung abartıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Baveran

Bir mesajla umutlarımızın ırzına geçtin hocam p20 pro ile fotoğraf kalitesi olarak nekadarlık fark var sence, düşük ışıkta çok mu kötü.
    Aynen benim de umutlarım yıkıldı o kadar kötü mü ya ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxxer

Aynen benim de umutlarım yıkıldı o kadar kötü mü ya ...

Alıntıları Göster
    Bir mesajla umutlarınız yıkılmasın, aynı arkadaş şunu yazdı:

"Az önce fabrika ayarlarına döndüm, öncesinde hard reset attım. Seste bariz gelişme var sanırım son güncelleme sonrasi.
    İlk hafta boyunca yüzde 10 ile 15 arası dşüyordu."
  • quote:

Az önce fabrika ayarlarına döndüm, öncesinde hard reset attım. Seste bariz gelişme var sanırım son güncelleme sonrasi.
    İlk hafta boyunca yüzde 10 ile 15 arası dşüyordu.
    Hocam, eğer Ses teki gelişme, Video Kayıtda ise, acaba Mx Player gibi bir programla, ses kodec detaylarını paylaşır mısınız? Bitrate kaça yükselmiş? Techtablets incelemesinde 96 Kbps demişti yanlış hatırlamıyor isem.

Mi6daki Google Camera modülü ile Bitrate (Mx Playerdan ekran görüntüsü aldım)
    ★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu

• Toplanın gençler 15 güne yakındır da ben kullanıyorum bu cihazı.

8 gb Ram e 128 gb lık olanını.

Daha önce kullandığım cihazlar ile mate 10 pro ve s9 plus. Yani huawei ve Samsunga da 1 nesil geriden de olsa aşinayım ve tecrübelerim var.

Öncelikle mikrofon konusuna gelince videolarda bu durum söz konusu yazılım ile çözülecektir. Gcam kullanıyorum hemen hemen tam uyumlu valla p 20 proyu bırakın mate 20 pro halt etmiş cidden böyle bi donanımı tam anlamıyla gcamle kullanmak şahane bişey.

Bu uyum ne yazıkki kendi işlemcilerini kullanan exynos ve kirin de yok. Yarım yamalak çalışıyor. Ama snapdragonda canavar.

Arayüz cidden çok güzel bu gesture olayı tam iphone daki gibi çok akıcı. Ekranı sağa sola kaydırarak geri yapmak Samsungta yoktu mesela

Performans olarak zaten en yüksek AnTuTu puanı alan cihaz.

Geçenlerde güncelleme geldi. Kamera arayüz batarya da cidden büyük iyileştirmeler var.

Hoperlöre gelince bunu da yazılımla çözmek mümkün root yapıp dolby viper gibi bi çok uygulama yükleyip mono olan sesi hem kalite hem de ahizeyi modlayarak stereo yap
    ★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konuabilme imkanı var mi 8 de olduğu gibi.

Ekran süresine gelelim. Cidden beni mutlu eden en önemli gelişme bu.

Cihaz standby da iken hiç sarj yemiyor. Cihazda 4.5 g ile 6 7 saat. 3 g ile 8+ üstü ekran süresi alıyorum

• Video'lardaki stablizasyon sorunu için videoyu kaydettikten sonra, kayıt üzerinde "Google Photos" uygulamasının "Stabilisation" özelliğini uygulamak geçici bir çözüm olabiliyor. Evet biraz zaman alan bir çözüm ama kalıcı çözüm gelmesi zaten çok zor donanımsal bir durum ama en azından bu şekilde videolar oldukça iyi duruma geliyormuş.
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt

• quote:

Teşekkürler hocam paylastiginiz için. Videolarda ses hala 96 Kbps Bitrate ile kayit oluyor o halde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Video'lardaki stablizasyon sorunu için videoyu kaydettikten sonra, kayıt üzerinde "Google Photos" uygulamasının "Stabilisation" özelliğini uygulamak geçici bir çözüm olabiliyor. Evet biraz zaman alan bir çözüm ama kalıcı çözüm gelmesi zaten çok zor donanımsal bir durum ama en azından bu şekilde videolar oldukça iyi duruma geliyormuş.
    Hocam donanımsal olan sorun neydi? Direk Eis üzerinden (Miui yazılıminda 2 yönlü stabilizasyon iptal edilip) çekim gerçekleştirilemez mi? Malum Pixel cihazlarda Ois olmasa da, Eis ile son derece Stabil video çekilebiliyor.

Hatta Google Camera ile durum nasıl, merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: oski_58

Toplanın gençler 15 güne yakındır da ben kullanıyorum bu cihazı.

8 gb Ram e 128 gb lık olanını.

Daha önce kullandığım cihazlar ile mate 10 pro ve s9 plus. Yani huawei ve Samsunga da 1 nesil geriden de olsa aşinayım ve tecrübelerim var.

Öncelikle mikrofon konusuna gelince videolarda bu durum söz konusu yazılım ile çözülecektir. Gcam kullanıyorum hemen hemen tam uyumlu valla p 20 proyu bırakın mate 20 pro halt etmiş cidden böyle bi donanımı tam anlamıyla gcamle kullanmak şahane bişey.

Bu uyum ne yazıkki kendi işlemcilerini kullanan exynos ve kirin de yok. Yarım yamalak çalışıyor. Ama snapdragonda canavar.

Arayüz cidden çok güzel bu gesture olayı tam iphone daki gibi çok akıcı. Ekranı sağa sola kaydırarak geri yapmak Samsungta yoktu mesela

Performans olarak zaten en yüksek AnTuTu puanı alan cihaz.

Geçenlerde güncelleme geldi. Kamera arayüz batarya da cidden büyük iyileştirmeler var.

Hoperlöre gelince bunu da yazılımla çözmek mümkün root yapıp dolby viper gibi bi çok uygulama yükleyip mono olan sesi hem kalite hem de ahizeyi modlayarak stereo yap
    abilme imkanı var mi 8 de olduğu gibi.

Ekran süresine gelelim. Cidden beni mutlu eden en önemli gelişme bu.

Cihaz standby da iken hiç sarj yemiyor. Cihazda 4.5 g ile 6 7 saat. 3 g ile 8+ üstü ekran süresi alıyorum
    Hayırlı olsun hocam. Acaba Gündüz ve düşük ışıkta Google Camera ve Stock Kamera ile fotoğraf çekip paylasabilir misiniz Aradaki farki uzun zamandir merak ediyorum.

Bu arada, Google Camera da Video Stabilizasyonu nasıl, Stock Kameraya göre?

Birde Mi6 forumunda Fu24 gelistiricisi, Arkadaki 3 Kamerayi da destekleyen Gcam apk si yayınlamıştı, onlari denediniz mi?

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.