Şimdi Ara

Xiaomi Mi 8 SE Ana Konu (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.064
Cevap
39
Favori
148.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam büyük ihtimalle sürüme dikkat etmedik ondan oldu :D bundan sonra yalnız yapacağım size bol bol danışırım zaten yaparken :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, 6/64 tTelefonumda beta miui var, wifi a bağlandığında telefon 1.6 gb lik miui 10 update var dedi. Bunu doğrudan indirip kendi kurabiliyor mu yoksa bunlara sonradan rom atıldığı için otomatik update de sorun yaşanır mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakkan -- 18 Şubat 2019; 11:21:47 >
  • Birkaç yerde kamerada OIS eksikliği çok hissediliyor EIS başarılı değil diyorlar. Özellikle videolarda kullanan arkadaşlar yorumlarınızı alabilir miyim? Mi 8 SE ve Mi 8 Lite arasında kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 1905

Birkaç yerde kamerada OIS eksikliği çok hissediliyor EIS başarılı değil diyorlar. Özellikle videolarda kullanan arkadaşlar yorumlarınızı alabilir miyim? Mi 8 SE ve Mi 8 Lite arasında kaldım.
    Video da evet Ois onemli bir eksiklik.
    Ama sanirim 4K da cektigimde Eis iyi çalışıyor.Veya Tam terside olabilir.1,2 video da birisinde iyi çalistigini hissettim.
    Yalnız şöyle bir durum var.Cihaz fotograf kalitesinde epey iyi.Ozellikle Gcam ile sensorun hakkini fazlasiyla veriyor. Mi8 Lite fotoğraf da Se ye rakip olamaz.

• mehmet 1905 M kullanıcısına yanıt
    Ses kaydı o kadar hışırtılı oluyor ki görüntü kalitesinin önüne geçiyor.
    Bana göre cihazın en büyük eksisi budur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Ses kaydı o kadar hışırtılı oluyor ki görüntü kalitesinin önüne geçiyor.
    Bana göre cihazın en büyük eksisi budur.
    distortion dediginiz şey, Yuksek sesli ortamlarda ( Konser,Mac vs ..) Ses kaydi maalesef Tum Xiaomi cihazlarda rezalet ( Mi6,Mi8 dahil) Bu yüzden V30+ halen duruyor bende.Onun uzerine Video daki ses kalitesini Suan piyasadaki hic bir telefon yakalayamaz ( G7 Haric)

• Gcam Mi8 Se
    Düşük Işık Performansı

• Hangi sürümü kullanıyorsunuz?
    3. Resimden sonra takılma oluyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Hangi sürümü kullanıyorsunuz?
    3. Resimden sonra takılma oluyor mu?
    Evet hepsinde 3.resimden sonra takilma var.
    Miuiturkiye sayfasindaki konudan indirdim.
    Ama cok iyi cektigi icin kapatip tekrar açıyorum.Gunduz cekimlerimde ise stok kamera yi kullaniyorum.

• Modülü magiskden yükleyin. Sonra ssdeki gcam sürümünü yükleyin. Donma takılma olmuyo ama bazı özellikler çalışmıyor. Hızlı ve yavaş video gibi. Ama onları ana kamera uygulamasından hallediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Modülü magiskden yükleyin. Sonra ssdeki gcam sürümünü yükleyin. Donma takılma olmuyo ama bazı özellikler çalışmıyor. Hızlı ve yavaş video gibi. Ama onları ana kamera uygulamasından hallediyorum.

Simdi Baktim hocam bendeki sürüm aynıymış.
    Magisk ile yuklemedim ama.Magisk bu kadar farkettiriyormu bilmiyordum .

• quote:

Orijinalden alıntı: Oldsoundman

Evet hepsinde 3.resimden sonra takilma var.
    Miuiturkiye sayfasindaki konudan indirdim.
    Ama cok iyi cektigi icin kapatip tekrar açıyorum.Gunduz cekimlerimde ise stok kamera yi kullaniyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam Eğer sizdeki Gcamde yok ise, Bsg v2e sürümünu yayınladı en son, birde onu deneyin. Ayarlarda Buffer Fix var, onu açın. Bu sayede arka arkaya fotoğraf çekebiliyorsunuz Mi6da. Sizde bir deneyin.

Bu arada, son sürümlerde, Hdr+ ayar secenekleri içinde (Pixel 2018 Zsl+ vs. Yazan yerde), Bsg Hdr diye bir seçenek var. Onu seçerseniz, Gündüz De Night Sight gibi çekiyor, Fotoğraflar daha da kaliteli çıkıyor. Fakat dezavantaj olarak, daha uzun pozluyor ve daha uzun sürede işliyor fotoğrafi.

• quote:

Orijinalden alıntı: olurolmazadam

O zaman diyoruz ki siz herşeye rağmen cihaz açılmayacak gibi yedek alın açılırsa şansınıza :D çünkü ben söylenen gibi yapmama rağmen cihaz açılmadı ve tekrar tekrar uğraştırdı. :D
    Evet hocam. Her zaman için en garanti yöntem bu.

Heleki, Android sürümü değiştirecekseniz, en büyük sorun bu. Mümkün mertebe, Cihazi Format data ile Sıfırlayıp, sizin gibi en başından kurulum yapılması, en temiz yöntem. Ayni android sürümünde ise, nispeten sorunsuz gerçekleşiyor güncelleme işlemi. Ama dediğim gibi her zaman için risk var.

• mi 8 se bugün yeni aldım, yurt dışı cihaz. Eu rom yüklü içinde güncelleme gelmişti, güncelledim fakat mi akranında takılı kaldı. Ne yapmam gerekiyor? Ses açma tuşu ve power tuşu ile twrp ye giremiyorum.Açılıp kapanıp yine mi ekranında kalıyor. Sadece fatboot a girilebiliyor.
  • mi 8 lite mi, yoksa mi 8 se mi?
  • paldov P kullanıcısına yanıt
    mi 8 se cin icin yapilan bir tel.global degil imeiler sorun olabilir ama en iyisi sngn 710

mi 8 lite sorunsuz hizi iyi sarj idare eder sndgn 660

redmi note 6 pro sarj iyi digerlerine gore biraz yavas sdgn 636

• gelecek3535 kullanıcısına yanıt
    se modelinde 3g-4g cekiminde problem varmi ?

• paldov P kullanıcısına yanıt
    yok hocam .

• quote:

Orijinalden alıntı: gelecek3535

mi 8 se cin icin yapilan bir tel.global degil imeiler sorun olabilir ama en iyisi sngn 710

mi 8 lite sorunsuz hizi iyi sarj idare eder sndgn 660

redmi note 6 pro sarj iyi digerlerine gore biraz yavas sdgn 636
    Birkaç ekleme yapmak isterim.
    Mi8 se Amoled- Mi8 Lite Lcd-Ips
    Mi8 Se Cat 15 - Mi8 Lite Cat 12
    Mi8 Lite Daha Fazla 4G Bandına sahip
    Mi8 Se daha küçük Boyutlarda ( Benim gibi avantaj Görenler İçin )
    Mi8 Lite Türkiye Garantili daha uygun ( Mi8 Se İmei kayıtlı fiyatına)

• Arkadaşlar bu telefonun kamerası neden çok kötü Red mi note 5 ai ve note 6 pro ile karşılaştırmalari izledim o telefonlar kamerada bu telefonu eziyor resmen mi 8 se alacaktım ama kamera konusunda şüpheye düştüm pil konusunda günü çıkartıyor biliyorum ama kamera için note 6 pro alacağım sanırım yoksa bu telefonun tasarımı çok güzel ve kesinlikle alacaktım...

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.