Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

★ Xiaomi MI 8 SE ★ Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: andezitt Daha Az
1 Kayıtlı Üye
793
Cevap
43
Favori
41.643
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> ★ Xiaomi MI 8 SE ★ Ana Konu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2932 Mesaj
      15 Şubat 2019 11:11:03

Kullanıma bağlı 6-8 saat.
      Güncelleme işi kolay aslında.
      Karar sizin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      rssguven kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      11301 Mesaj
      15 Şubat 2019 11:31:28
      quote:

Orijinalden alıntı: byzahmet

1hafta önce 10.2.1.0 versiyonundan 10.2.2.0 versiyonuna geçtim. Sanki bir önceki versiyon daha stabil ve hatasız dı şarj konusunda da yeni versiyonun tüketimi daha fazla gibi geldi.

Eski versiyona geçmeye tekrar karar verdim fakat kurtarma ekranında başlatamıyorum cihazı "fastbot" hatası veriyor.
      Nerede yanlış yapıyorum acaba?

Alıntıları Göster
      Yeni sürüme geçerken TWRP silinmiş olabilir mi? Eğer öyleyse pcden tekrar kurmanız lazım.

• Yarbay
      4003 Mesaj
      15 Şubat 2019 11:46:27

Güncelleme kolay,
      Birçok amiral gemisi 9 almamışken Cihazda şuan 9 var.
      Ekran süreleri ve pil performansı resimleri birkaç mesaj önce mevcut.
      Üşenmezseniz görebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      rssguven kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      23 Mesaj
      15 Şubat 2019 12:35:41

Tabi hocam. Arkadaşla yaptık. Yaparken temiz kurulum olsun diye her şeyi silelim dedi. Wipe kısmında persist seçeneği var. Onu da işaretledi tabi. Öyle olunca sürücüler silindi. Yaparken ona dikkat edin başka da püf nokta yok bu şekilde. Persist seçeneğini Wipe yapmayın. Bende bu şekilde oldu belki başka arkadaşlarda olmamıştır. Yalnız araştırırken başına gelen bir kaç kişiye daha rastladım.

|
      |
      buraoca2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      12236 Mesaj
      15 Şubat 2019 13:39:09
      quote:

Orijinalden alıntı: olurolmazadam

Tabi hocam. Arkadaşla yaptık. Yaparken temiz kurulum olsun diye her şeyi silelim dedi. Wipe kısmında persist seçeneği var. Onu da işaretledi tabi. Öyle olunca sürücüler silindi. Yaparken ona dikkat edin başka da püf nokta yok bu şekilde. Persist seçeneğini Wipe yapmayın. Bende bu şekilde oldu belki başka arkadaşlarda olmamıştır. Yalnız araştırırken başına gelen bir kaç kişiye daha rastladım.
      Anladım hocam teşekkürler açıkladığıniz için Twrp de önemli olan, Data yi sildiğiniz takdirde Hafıza romu sıfırlaniyor olarak düşünebiliriz aslında. Varsa Boot, Persist gibi seçenekler işaretlenmemeli. Neyseki siz sorunu çözebilmissiniz Dediginiz gibi uğraştıci ve tehlikeli bir durum bu seçenekler.

Ayrıca, Twrp de Wipe a girince, Format data yapacakmisiniz diye soruyor. Ona evet derseniz, komple sıfırliyor hafizayi. Fakat cihaza attığınız rom dosyası da gidiyor. Pc den tekrar telefona (cihazda twrp açık iken pc den cihaza bağlanabilmeniz gerekiyor) romu atıp, cihaza romu kurdurdugunuz zaman, sifirdan kurmuş olursunuz. Fakat bana göre hiç gerek yok bu sekilde uğraşmaya, Wipe Data seçeneği genel olarak yeterli.

Birinci Sistem Intel i7 2600k 3400@4500 Mhz with Cooler Master Seidon 120v (1.325v) | Asrock Z77 Fatal1ty Professional | 4*2 Gb Kingston HyperX Cl9 1600 Mhz DDR3 | 3 Gb Sapphire HD 7970 Dual-X OC (GHz Ed. Bios) | Sandisk Extreme 120 Gb SSD| OCZ ZS Series 750W 80 Bronze | Creative X-Fi Titanium | Zalman Z3 | 23" Asus VS239HR LED IPS | Razer Lycosa | Logitech G9x | Microlab M-820 | Creative Sound Blaster ARENA Surround
      İkinci Sistem Intel i5 2500k 3300@4500 Mhz with Noctua D14 (1.265v) | Asus Maximus IV Gene-Z | 16 Gb (4*4) Gskill Ares Cl9 1600 Mhz DDR3 | 2 Gb Asus GTX 670 DirectCU II TOP | Corsair Force 3 GT 120 Gb SSD | OCZ ZS Series 750W 80 Bronze | Thermaltake Kandalf | 27" Dell U2711

LG 43UH650v 4K HDR | Playstation 4 2 TB | Xbox One 2 TB | PSN: ProteinTR | GT: PROteinTR

• Yüzbaşı
      669 Mesaj
      15 Şubat 2019 14:50:18
      .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakkan -- 18 Şubat 2019; 11:20:14 >

• Teğmen
      133 Mesaj
      15 Şubat 2019 15:31:42

Olabilir. Silinip silinmediğini görebileceğim bir yer var mı?

|
      |
      ALBAY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      276 Mesaj
      15 Şubat 2019 18:57:33

Ses açma tuşu ile power tuşuna basılı tut yada telefonu kurtarma modunda başlat eğer twrp çıkıyorsa silinmemistir

|
      |
      byzahmet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      133 Mesaj
      15 Şubat 2019 19:10:54

Çıkmıyor silinmiş muhtemelen.
      Pc den yüklemek için ne gerekli biraz onu araştırayım.

|
      |
      Crazyboy2099 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9092 Mesaj
      15 Şubat 2019 19:17:26
      Güncellemek isteyince fastboot ekranında kalanlar tekrardan twrp kursun. Hangi sürümdü hatırlamıyorum ama bir sürümde öyle bir salaklık vardı.
      |
      |

Benim hakkımda ne düşünüyorsan Allah sana 2 katını versin.
      Beri bak beri ! Az yaklaş ekrana...
    • Yarbay
      11301 Mesaj
      15 Şubat 2019 20:06:12
      Twrp kurulumu için buraya bakın derim.

https://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-mi-8-se-twrp-3-2-3-1227-otomatik-yukleme-araci.25737/

|
      |

• Yüzbaşı
      280 Mesaj
      15 Şubat 2019 20:19:24
      3.2.3 1102 olan twrp yi kurup onunla işlemlerinizi yapın . Yukarıdaki arkadaş linki paylaymış orada var ve ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Ben de 10.2.2 yi kurduktan sonra yeniden temiz kurulum yapayım dedim bu twrp ile yaptım. Çünkü 10.2.2 yi kurduktan sonra yüklü olan twrp silinmişti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      4003 Mesaj
      15 Şubat 2019 21:36:54
      quote:

Orijinalden alıntı: intiveydemila

3.2.3 1102 olan twrp yi kurup onunla işlemlerinizi yapın . Yukarıdaki arkadaş linki paylaymış orada var ve ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Ben de 10.2.2 yi kurduktan sonra yeniden temiz kurulum yapayım dedim bu twrp ile yaptım. Çünkü 10.2.2 yi kurduktan sonra yüklü olan twrp silinmişti.
      Bende de sanirim Trwp gitti ama Magisk 16.4 zip olarak duruyor.Fastboot görüldüğü icin silindi saniyorum baslaticida.
      Bu Trwp 9 dan sonraki guncellemeler icinde kalici olur sanirim dogru değilmi?
      Birdr Magisk kurmaya gerek var mi Root istemiyorsak?

|
      |

• Yarbay
      11301 Mesaj
      15 Şubat 2019 22:04:07
      Bende twrp 1217 sürüm var. Acaba 10.2.2 sürüme güncellesem yine de twrp gider mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 16 Şubat 2019; 8:52:29 >
      |
      |

• Onbaşı
      23 Mesaj
      16 Şubat 2019 00:03:08

Hocam güzel anlatmışsınız elinize sağlık. Ben sizin kadar hakim değilim bu konuya zaten arkadaş bu işlerden çok iyi anladığı için ona bırakmıştım. Daha önce her cihazda bu şekilde yapıyordu bu cihaza denk geldi diyeyim :D

|
      |

• Onbaşı
      23 Mesaj
      16 Şubat 2019 01:42:11

Hocam ben şu an kullanıyorum bir sorun yok bana denk gelen. Ama bir kaç gündür kullanıyorum ne kadar güvenilir bir test size kalmış. %16 şarj 6sa 11dk ekran sürem var şu an 3 el pubg atmıştım bir de. Durum gayet iyi anlayacağınız

|
      |
      hakkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      12236 Mesaj
      16 Şubat 2019 01:56:03
      quote:

Hocam güzel anlatmışsınız elinize sağlık. Ben sizin kadar hakim değilim bu konuya zaten arkadaş bu işlerden çok iyi anladığı için ona bırakmıştım. Daha önce her cihazda bu şekilde yapıyordu bu cihaza denk geldi diyeyim :D
      Estağfurullah hocam, genel olarak deneyimimi paylaştım bende Daha tecrübeli arkadaşlar, daha detaylı da bilgilendirebilirler bizi

Bu arada, cihaza Twrp den rom kurunca, Twrp den çıkmadan Magisk i flashlar iseniz, Twrp nin gitmemesi gerekiyor.

Fakat bu durum cihaza sifirdan rom kurulumu için değil, sadece Güncelleme yapmak için kurulan rom için geçerli. Çünkü, eğer sıfırdan rom kurup, Twrp den çıkmadan Magisk flashlar iseniz, Cihaz açılış ekraninda kalabilir.

Bu yüzden, rom kurulumlari öncesinde yedek alınmasını tavsiye ederim, her ihtimale karşı. Çünkü, Cihaza Twrpden değil, Stock Recovery üzerinden China Romu bile kurmak isteseniz (Sıfırdan rom kurulumu haricinde güncelleme yapmak içinde geçerli), her zaman verilerinizin silinmesi ihtimali mevcuttur. Bu sebeple en sağlami, her rom kurulumu öncesi yedekleme yapmaktır.

Birinci Sistem Intel i7 2600k 3400@4500 Mhz with Cooler Master Seidon 120v (1.325v) | Asrock Z77 Fatal1ty Professional | 4*2 Gb Kingston HyperX Cl9 1600 Mhz DDR3 | 3 Gb Sapphire HD 7970 Dual-X OC (GHz Ed. Bios) | Sandisk Extreme 120 Gb SSD| OCZ ZS Series 750W 80 Bronze | Creative X-Fi Titanium | Zalman Z3 | 23" Asus VS239HR LED IPS | Razer Lycosa | Logitech G9x | Microlab M-820 | Creative Sound Blaster ARENA Surround
      İkinci Sistem Intel i5 2500k 3300@4500 Mhz with Noctua D14 (1.265v) | Asus Maximus IV Gene-Z | 16 Gb (4*4) Gskill Ares Cl9 1600 Mhz DDR3 | 2 Gb Asus GTX 670 DirectCU II TOP | Corsair Force 3 GT 120 Gb SSD | OCZ ZS Series 750W 80 Bronze | Thermaltake Kandalf | 27" Dell U2711

LG 43UH650v 4K HDR | Playstation 4 2 TB | Xbox One 2 TB | PSN: ProteinTR | GT: PROteinTR

• Yüzbaşı
      334 Mesaj
      16 Şubat 2019 12:25:53
      Bu telefonda gözüm kaldı.. 60 yaşımı geçtim, son cihazım iyi bişey olsun, içime sinsin, küçük ama cabbar olsun, hem kullanımı kolay hem marifetli olsun diye almaya karar vermiş, ama "teknoloji özürlüyüm - güncellemeyi beceremem" diye de vazgeçmiştim..
      Lakin , forumu izlemeyi de bırakamadım...kafam hala bunda...
      Garantisiz 1 tane alsam , 1 seferliğine bi arkadaş yanımda tane tane anlatarak 1 güncelleme yapıp , bana da öğretir mi acaba ? root neymiş, trwp neymiş, boot ekranı neymiş, bi öğrensem, devamını ben hallederim aslında ama , hiç bilmeden de olmuyor.
      İstanbuldayım. Her gün her saat her yere gelip, güzel bi yemek ısmarlayıp, öğrenciniz olmaya hazırım.
      Çıkar mı ki bi hayırsever acaba ? Çıkarsa PM atıp cep no versin lütfen...
      Herkese saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şapkaa -- 16 Şubat 2019; 12:27:24 >

• Onbaşı
      23 Mesaj
      16 Şubat 2019 13:14:19

Hocam kesinlikle yedek almak gerek dediğiniz gibi. Her şeyi olması gerektiği gibi yapsak bile telefon açılmayabiliyor. Aynı işlem aynı sonucu vermiyor ilginç bir şekilde. Bu magisk flashlayınca telefonun açılmamasını da yaşadık bu arada :D karışık işler biraz

|
      |

• Yarbay
      12236 Mesaj
      16 Şubat 2019 14:02:55
      quote:

Hocam kesinlikle yedek almak gerek dediğiniz gibi. Her şeyi olması gerektiği gibi yapsak bile telefon açılmayabiliyor. Aynı işlem aynı sonucu vermiyor ilginç bir şekilde. Bu magisk flashlayınca telefonun açılmamasını da yaşadık bu arada :D karışık işler biraz
      Evet hocam, dediginiz gibi aynı işlemleri yapsanız bile cihazin açılmayacagi olabiliyor. Bu sebeple yedek almak çok önemli.

Genel olarak şu var, sadece güncelleme yaparsanız Twrp üzerinden cihaz açılır genel olarak, Romda sorun yok ise, Twrp de hata yok ve güncel romu destekliyor ise. Fakat sifirdan rom kurayım dediginiz zaman, özellikle belirttiğiniz durumlar yaşanabiliyor.

Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
son dakika
nice türkiye
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.