Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★ (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.889
Cevap
156
Favori
752.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: crkoglu

Güncelleme sonrası Aynen bahsettiğiniz gibi çentik kenarlarında büyüme ve alt kısımda garip bir desen çıktı bende de
    V9.6.3.0 yeni güncelleme hatalara sahip arkadaşlar. Çentik hatası gibi. Ekran çözünürlük hatası gibi hatalara sahip.

Birkaç da yenilik mevcut. Kamera vidyo modunda 120fps modu geldi. Yavaş çrkim 120fps modu değil de normal çekimde 120fps modu. İnsanlar 1080p 60fps beklerken bunlar 60ı koymayıp 30fps ve 120fps koymuşlar. Xiaominin enteresanlıkları.

Camera vidyo modunda manuel ayarlarda shutter speedte 32sn ayarı vardı artk en fazla 16sn var. 32yi kaldırmışlar ne alaka ise. Bunun geri gelmesi lazım.

Sim kart ayarlarında Volte ayarları gelmiş.

Ekran çözünürlüğü değiştirme ayarı geldi. 1080p ve 720p. Ama işe yaramıyor hatalı şuan..

Duvar kağıtlarının sayısı artmış.

Eski sürümde cihazı yeniden başlattığınızda cihaz kapanıp açılmıyordu. Güç düğmesine uzunca basıp açıyorduk. Hatta güncelleme yaparken de kapandı cihaz açılmadı. Uzunca güç düğmesine basınca açıldı ve güncellemeyi yükledi. Bu yeniden başlatma sorununu çözmüşler.

Birkaç yerde dil ingilizce idi onlar türkçeleşmiş.

Xiaomi mi8 güncellemelerinde açıkçası gözümde düşüyor. Stabil dediği romlar bile stabillikten uzak duruyor şuan. Birçok özellik ya çalışmıyor ya da hatalı çalışıyor. Telefonu kullanıyormuyuz kullanıyoruz ama çoğu özellik eksik veya hatalı çalışıyor. Miui10 gelse de düzelse diye bskliyoruz. O da gelince birkaç hata düzeltme güncellemesi almadan düzelmez diye düşünüyorum.

Bu arada çin stabil romuna da güncelleme geldi. Pil göstergesi gelmiş diyorlar yüzdelik olarak. Xiaomi için büyük başarı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 21 Ağustos 2018; 4:4:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mutu07

V9.6.3.0 yeni güncelleme hatalara sahip arkadaşlar. Çentik hatası gibi. Ekran çözünürlük hatası gibi hatalara sahip.

Birkaç da yenilik mevcut. Kamera vidyo modunda 120fps modu geldi. Yavaş çrkim 120fps modu değil de normal çekimde 120fps modu. İnsanlar 1080p 60fps beklerken bunlar 60ı koymayıp 30fps ve 120fps koymuşlar. Xiaominin enteresanlıkları.

Camera vidyo modunda manuel ayarlarda shutter speedte 32sn ayarı vardı artk en fazla 16sn var. 32yi kaldırmışlar ne alaka ise. Bunun geri gelmesi lazım.

Sim kart ayarlarında Volte ayarları gelmiş.

Ekran çözünürlüğü değiştirme ayarı geldi. 1080p ve 720p. Ama işe yaramıyor hatalı şuan..

Duvar kağıtlarının sayısı artmış.

Eski sürümde cihazı yeniden başlattığınızda cihaz kapanıp açılmıyordu. Güç düğmesine uzunca basıp açıyorduk. Hatta güncelleme yaparken de kapandı cihaz açılmadı. Uzunca güç düğmesine basınca açıldı ve güncellemeyi yükledi. Bu yeniden başlatma sorununu çözmüşler.

Birkaç yerde dil ingilizce idi onlar türkçeleşmiş.

Xiaomi mi8 güncellemelerinde açıkçası gözümde düşüyor. Stabil dediği romlar bile stabillikten uzak duruyor şuan. Birçok özellik ya çalışmıyor ya da hatalı çalışıyor. Telefonu kullanıyormuyuz kullanıyoruz ama çoğu özellik eksik veya hatalı çalışıyor. Miui10 gelse de düzelse diye bskliyoruz. O da gelince birkaç hata düzeltme güncellemesi almadan düzelmez diye düşünüyorum.

Bu arada çin stabil romuna da güncelleme geldi. Pil göstergesi gelmiş diyorlar yüzdelik olarak. Xiaomi için büyük başarı :)

Alıntıları Göster
    Çin romuna gelen güncelleme dosyasının linki var mı? Ota da yok henüz.

• Arkadaşlar merhaba bu telefonu almayı düşünüyorum.

Sahibinden’de pasaport kayıtsız bir tane alsam pasaport kaydını nasıl yapabilirim? 300-350 lira isteyenler var pasaporta işlemeye. O zaman direk Migros’tan vs almak daha mantıklı değil mi?

ve eskiden imei değiştirme tarzı bir şey yapılıyordu, o hala mümkün mü? Yani kullanmadığım bi telefonun imei numarasını aldığım mi8’e atayabilir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi 8 Çin romu güncelleme takibi için

http://www.miui.com/getrom.php?r=346&m=yes&app=false

Mi 8 Global rom güncelleme takibi

https://en.miui.com/getrom.php?r=346&m=yes&app=false

• MMistanbul kullanıcısına yanıt
    Bana geçen hafta OTA ile geldi 9.6.6.0 China Stable.

Bu arada ben China ROM ile devam kararı aldım, nedense hep daha stabil oluyor ve MIUI 10'u 1-2 ay erken alacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Bana geçen hafta OTA ile geldi 9.6.6.0 China Stable.

Bu arada ben China ROM ile devam kararı aldım, nedense hep daha stabil oluyor ve MIUI 10'u 1-2 ay erken alacak.
    Bende hala 9.5.11 var. Ota dan da gelmiyor. Sitesinde de yok farklı rom.

Bir rom buldum mi forumda China 9.6.6
    Kaynak:
    http://en.miui.com/forum.php? mod=viewthread&tid=3539685&extra=page%3D1&page=2&mobile=2

İndirme linki

http://bigota.d.miui.com/V9.6.6.0.OEACNFD/miui_MI8_V9.6.6.0.OEACNFD_6e58ef7765_8.1.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMistanbul -- 21 Ağustos 2018; 12:23:2 >

• Bazı haber sitelerinde Xiaomi Türkiye'ye geliyor muhabbetinin yalan olduğunu yazdılar haberi olan var mı? İddialara göre Evofone şirketin resmi distribütör listesinden çıkarılmış xiaomi yetkilisi diye gelen adam da Malezya'da bir teknoloji şirketi çalışanıymış. Açıklanan fiyatlar zaten kur farkını vs geçtim xiaomi'nin fiyat politikasına çok uymuyordu bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: googlenes

Bazı haber sitelerinde Xiaomi Türkiye'ye geliyor muhabbetinin yalan olduğunu yazdılar haberi olan var mı? İddialara göre Evofone şirketin resmi distribütör listesinden çıkarılmış xiaomi yetkilisi diye gelen adam da Malezya'da bir teknoloji şirketi çalışanıymış. Açıklanan fiyatlar zaten kur farkını vs geçtim xiaomi'nin fiyat politikasına çok uymuyordu bence.
    Kaynak gösterebilir misiniz hocam merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerem-

Kaynak gösterebilir misiniz hocam merak ettim

Alıntıları Göster
    Evofone uyduruyor galiba

Xiaomi gelmemiş

https://www.webtekno.com/evofone-aslinda-xiaomi-nin-resmi-turkiye-distributoru-degil-mi-h51858.html

• caglar_sss kullanıcısına yanıt
    Vay be. Umarım tez zamanda resmi bir açıklama yapılır Xiaomi tarafından. Almayı düşünüyordum bu telefonu birkaç hafta içinde. Biraz daha beklemek daha iyi olacak gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

Evofone uyduruyor galiba

Xiaomi gelmemiş

https://www.webtekno.com/evofone-aslinda-xiaomi-nin-resmi-turkiye-distributoru-degil-mi-h51858.html

Alıntıları Göster
    Gayet açık anlatılanlar demekki Xiaomi resmi olarak gelmiyor.

• Kerem- kullanıcısına yanıt
    hocam toplam maliyeti 3000 ne geliyorda 128 gb olanı garantisiz alın. ama 3000 ni geçiyorsa migrostan alın. xiaomi geliyor felan olayları yalan. zaten gelseydi /tr sayfası olurdu. piyasada ki bütün tlfnlar disp. garantisi altında. mi türkiye garantisi felan yalan. kendi bastırdıkları basit bir etiket.

• mtax kullanıcısına yanıt
    Hocam Migros’ta şu an 3400 tl civarında fakat stok kalmamış. Stok bilgisini nereden alabilirim bi fikrim yok; aynı zamanda aklımda bir sürü alternatif var bu konuda, hb’dan alacağıma açılmamış Çin romlu alıp 8 ay kullanıp imei değiştirme konusu aklımı çok çeliyor.

• Ben migrostan aldım.

Şuan da en güncel sürümdeyim.

MIUI Global 9.5 Kararlı

9.5.14.0 (OEARUFA)

Yazıyor.

Bugün ilk defa arabada google maps ile navigasyon modunu denedim. Resmen çalışmıyor. Bu kadarını da beklemiyordum doğrusu. Hayal kırıklığı...

Sürekli ekranda GPS aranıyor yazısı ve sürüş moduna geçemedi. Çizdiği rota farklı benim konum farklı.

Ben iphone dan buna geçerken, deneyimli arkadaşlar hep uyardı. Tamam biliyordum, android bu bişeyler ters gidebilir. Yazılım tarafı biraz zayıf falan. Ama bu kadarını da beklemiyordum. Tabi bütün androidler böylemidir bilemiyorum ama Xiaomi yazılım konusunda beni telefondan soğutacak gibi. Huawei de de bu duygularla kapılırmıydım, çok merak ediyorum. Son anda mate10pro dan döndüm.

Yazılımın önemini bilmeyen biri değilim ama bu kadar hayati ve bir markayı bu kadar zorlayıcı olabileceğini tahmin edemedim. Apple ın neden ve nasıl apple olduğunu ve bunu donanım değilde yazılımı sayesinde elde ettiğini şimdi daha iyi anlıyorum. Donanım vücut ise, yazılım da beyindir. İhtiyacım olan şey ise çok kaslı bir vücut değil, cılız bile olsa, düzgün çalışan ve sağlıklı bir şekilde vücudu komuta edebilen bir beyin. Bu arada, yazımın başlığını, iphone dan androide geçen bir bilgenin itirafları" koyabiliriz

Maalesef bir türlü anlayamadığım bişey var. Yada iphone dan gelen biri olarak beklentim çok yüksek.

Ama yok yaa. Şöyle bir düşünüyorum da, Bu adamlar ürettiği telefonu global web sitelerine bile 1 sayfalık özelliklerini yazarak bile aylarca koyamadı. Aylarca çin dışına lansman yapamadı. Sonra çin dışına sattığı telefon lar hala tam düzgün çalışmıyor. Her ne hikmetse, bir yazılım ve güncelleme ikilemi ve karmaşası var. Çin'de satılan ve yurtdışında kullanılıyorsa farklı. Doğrudan Çin dışına satılmışsa farklıymış. Haa donanımsal farklılık olurda ozaman anlarım. O da yok. Apple da bile farklı bölgeler için farklı donanımlar mevcut. Ona rağmen bütün bölgeler için tek bir yazılım ve herkes için aynı anda aynı güncelleme gelir. Kendi ülkesi yada diğer ülkeler gibi bir ayrım yoktur.

Neyse, bayram bayram çok uzattım. Gelelim sadede, hevesle bi dünya para verip yeni bir telefon alıyosun. Ve bu telefon üretileli çok zaman olmuş. Ve maalesef, kör topal çalışıyor. Hayal kırıklığı yaşıyorum. Acaba benim gibi düşünenler var mı çok merak ediyorum. Güncelleme yapmak, eksiğini gediği düzeltmek, ve hangi ülkede olursa olsun, nerden almış olursa olsun herkes için güncelleme yayınlamak bu kadar mı zordur ? Bu kadar mı zaman alır ? Xiaomi de kaç tane yazılım mühendisi çalışıyor ? Günde kaç saat çalışıyorlar ? Kaç milyon tane telefon sattılar ? Kafam da deli sorular...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allaturcha -- 22 Ağustos 2018; 0:25:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: allaturcha

Ben migrostan aldım.

Şuan da en güncel sürümdeyim.

MIUI Global 9.5 Kararlı

9.5.14.0 (OEARUFA)

Yazıyor.

Bugün ilk defa arabada google maps ile navigasyon modunu denedim. Resmen çalışmıyor. Bu kadarını da beklemiyordum doğrusu. Hayal kırıklığı...

Sürekli ekranda GPS aranıyor yazısı ve sürüş moduna geçemedi. Çizdiği rota farklı benim konum farklı.

Ben iphone dan buna geçerken, deneyimli arkadaşlar hep uyardı. Tamam biliyordum, android bu bişeyler ters gidebilir. Yazılım tarafı biraz zayıf falan. Ama bu kadarını da beklemiyordum. Tabi bütün androidler böylemidir bilemiyorum ama Xiaomi yazılım konusunda beni telefondan soğutacak gibi. Huawei de de bu duygularla kapılırmıydım, çok merak ediyorum. Son anda mate10pro dan döndüm.

Yazılımın önemini bilmeyen biri değilim ama bu kadar hayati ve bir markayı bu kadar zorlayıcı olabileceğini tahmin edemedim. Apple ın neden ve nasıl apple olduğunu ve bunu donanım değilde yazılımı sayesinde elde ettiğini şimdi daha iyi anlıyorum. Donanım vücut ise, yazılım da beyindir. İhtiyacım olan şey ise çok kaslı bir vücut değil, cılız bile olsa, düzgün çalışan ve sağlıklı bir şekilde vücudu komuta edebilen bir beyin. Bu arada, yazımın başlığını, iphone dan androide geçen bir bilgenin itirafları" koyabiliriz

Maalesef bir türlü anlayamadığım bişey var. Yada iphone dan gelen biri olarak beklentim çok yüksek.

Ama yok yaa. Şöyle bir düşünüyorum da, Bu adamlar ürettiği telefonu global web sitelerine bile 1 sayfalık özelliklerini yazarak bile aylarca koyamadı. Aylarca çin dışına lansman yapamadı. Sonra çin dışına sattığı telefon lar hala tam düzgün çalışmıyor. Her ne hikmetse, bir yazılım ve güncelleme ikilemi ve karmaşası var. Çin'de satılan ve yurtdışında kullanılıyorsa farklı. Doğrudan Çin dışına satılmışsa farklıymış. Haa donanımsal farklılık olurda ozaman anlarım. O da yok. Apple da bile farklı bölgeler için farklı donanımlar mevcut. Ona rağmen bütün bölgeler için tek bir yazılım ve herkes için aynı anda aynı güncelleme gelir. Kendi ülkesi yada diğer ülkeler gibi bir ayrım yoktur.

Neyse, bayram bayram çok uzattım. Gelelim sadede, hevesle bi dünya para verip yeni bir telefon alıyosun. Ve bu telefon üretileli çok zaman olmuş. Ve maalesef, kör topal çalışıyor. Hayal kırıklığı yaşıyorum. Acaba benim gibi düşünenler var mı çok merak ediyorum. Güncelleme yapmak, eksiğini gediği düzeltmek, ve hangi ülkede olursa olsun, nerden almış olursa olsun herkes için güncelleme yayınlamak bu kadar mı zordur ? Bu kadar mı zaman alır ? Xiaomi de kaç tane yazılım mühendisi çalışıyor ? Günde kaç saat çalışıyorlar ? Kaç milyon tane telefon sattılar ? Kafam da deli sorular...
    GPS problemi için aşağıdaki yöntemi denediniz mi?

https://forum.miuiturkiye.net/konu/gps-sorunu-ve-coezuemue.26577/#

• Bugun iPhone7 den mi8 e gectim boyle bi ekran yok abi inanilmaz rahat hissediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    https://www.kilifve.com/kiliflar/xiaomi/xiaomi-mi-8-kD

Telefon kutusundan çıkan orjinal kilifi çöpe atan adam gelmiş burda orjinal kılıf yok diyor.

• Arkadaşlar sabah global rom'a 9.6.3 güncellemesi gelmişti yüklememiştim,şimdi kontrol ediyorum uygun güncelleme yok diyor gerimi çektiler acaba?
  • Bende bu versiyon yüklü, güncelleme aradığımda çıkmıyor
    ★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _conscript_ -- 22 Ağustos 2018; 11:12:17 >
  • _conscript_ kullanıcısına yanıt
    Çin romunda durum bu. 9.6.6 gelmişti ama Xiaomi geri çekmiş güncellemeyi.

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.