Şimdi Ara

*** Xiaomi Mi 8 Lite Kullanıcıları *** (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.647
Cevap
107
Favori
629.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben almazdım,neden diye sorma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepzelan

Migrosta 1845 TL alınır mı ?
    Alınır nedenleri ile

Bu fiyata

snapdragon 660 tek rakibi a2

Tasarım oldukça iyi

Pil ömrü %90 kullanıcıyı memnun eder (sonuçları attım)

Kamerası sınıfını düşününce gerçekten iyi yine tek rakibi a2 onunda fotoğraf karşılaştırması var baka bilirsiniz.

Ekran renk oluşturma görüş açısı olarak çok iyi

Eksileri

Ekran bir tık daha parlak olabilirdi

NFC desteği yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tanjiro Kamado

ben almazdım,neden diye sorma.
    Neden alınmaz hocam nedenleri ile açıklarsanız ben cihazı kullanan biri olarak merak ettim. Benim göremediğim neyi gördünüz acaba ? Alınmaz ise ne alınır rakiplerini de söylerseniz sevinirim.

• K.PAŞALI kullanıcısına yanıt
    Hocam bende cihaz arayışındaym. Kafamda hep p20lite vardı. özellik olarak mi 8lite çok daha iyi. Eksi yönü bence çift hat olması ve garanti sorunu. Ama 1850liraya ne alınır derseniz ben yine mi 8lite derim.

Nfc de kullananlar için bir eksiklik. Orneğin ben hiç kullanmıyorum. Çok da önemli değil. Benim kafamı kurcalayan çift hat olması. Tek hatlı telefona göre bir yavaşlık olur mu ki?

• burinyo35 B kullanıcısına yanıt
    Nedne öyle bir şey olsun ki? Sadece 2 hat birden kullanacaksanız tek hat kullanıma göre daha fazla pil harcar. Bir de 2. hat takarsanız sd kart kullanamazsınız, aynı yeri paylaşıyor.
  • Espa kullanıcısına yanıt
    Anladım. 2.hat takılmayınca Tek hattan farkı olmuyor yani. Arkadaşlar peki bu telefon da 3x4 tuş takımı var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: burinyo35

Hocam bende cihaz arayışındaym. Kafamda hep p20lite vardı. özellik olarak mi 8lite çok daha iyi. Eksi yönü bence çift hat olması ve garanti sorunu. Ama 1850liraya ne alınır derseniz ben yine mi 8lite derim.
    Hocam öncelikle bu cihazın rakibi kesinlikle p20 lite değil. Arasında her konuda mi 8 lite daha üstün bir cihaz bunun rakibi honor 8x veya mete 20 lite bunlar arasında bir karşılaştırma yapılırsa mantıklı olur. Şunu da belirteyim ben hiç bir zaman ben bu cihazı aldım en iyisi bu herkese bunu tavsiye ederim kafasın da olmadım. Ben bu cihazı almadan önce honor 8x , mate 20 lite , GM PRO 9 gibi telefonlar arasında kaldım. Fark yönlerden + larını kafamda oluşturdum. Bunun sonucu mi 8 lite seçtim kağıt üzerinde mi 8 lite tek eksisi 3350 mah lık pil benim de aklıma takılan tek soru işareti oydu hatta gsmarena pil testini bekledim test biraz geçikti bende diğer yabancı kaynaklara güvenip aldım. Gsmarena bu cihazın pil testi puanı olarak 77H verdi ki bu cihazın hakkı kesinlikle 92h+ olması lazım.

Çift hat olması hiç bir konuda eksi yön olmaz ister o slota sim kart tak istersen hafıza kartı takg

Mi 8 lite özelikle 1850 TL ye tek rakibi A2 dir onunda avantaj ve dezavantajları var.

NFC konusunda ben de hayatım boyunca kullanmadığım bir teknoloji ama bunu devamlı kullanan kişiler var onlar için bir eksiklik olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.PAŞALI -- 10 Aralık 2018; 23:36:59 >

Cihaza diyecek hiçbirşey yok hatta mi8 fiyatı itibariyle gereksiz pahalı mi8 lite 128GB/6GB olanının yanında. İki cihazıda inceleme şansım oldu. İlla oyun oynayacağım diye tutturulursa ancak o zaman bence değerlendirilebilir mi8.

Hocam xiaomi kullanan biri olarak sizinde fikrinizi almak isterim. Bu cihazdaki garanti durumu beni çok geriyor. Teknik servisler al birini vur ötekine durumunda. Sizin cihazınız hangi firma garantisinde? Daha önce probleminiz oldu mu? Olduysa nasıl çözdünüz?

Şahsen telefon konusunda şanssız biriyim kimsenin telefonuna olmayan benim telefonuma olur. Servise gönderirde saçma sapan cevaplar alırsam ki daha önce deltada bunu yaşadım. Sonu illa mahkemelerde bitiyor. sizin bu konudaki öneriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Camper5334

Cihaza diyecek hiçbirşey yok hatta mi8 fiyatı itibariyle gereksiz pahalı mi8 lite 128GB/6GB olanının yanında. İki cihazıda inceleme şansım oldu. İlla oyun oynayacağım diye tutturulursa ancak o zaman bence değerlendirilebilir mi8.

Hocam xiaomi kullanan biri olarak sizinde fikrinizi almak isterim. Bu cihazdaki garanti durumu beni çok geriyor. Teknik servisler al birini vur ötekine durumunda. Sizin cihazınız hangi firma garantisinde? Daha önce probleminiz oldu mu? Olduysa nasıl çözdünüz?

Şahsen telefon konusunda şanssız biriyim kimsenin telefonuna olmayan benim telefonuma olur. Servise gönderirde saçma sapan cevaplar alırsam ki daha önce deltada bunu yaşadım. Sonu illa mahkemelerde bitiyor. sizin bu konudaki öneriniz nedir?
    Hocam delta garnatili lg g2 vardı bir kere servise gitti sıkıntısız yapıldı. Onun dışında önceki cihazım intellicel garantili mi 5 di onda 2 defa batarya bir defa da anakart değişti sorunsuz yaptırdım. Tek sorun bu firmalarda süre uzuyor 15-20 gün içten bile değil. Onun dışında şu an aldığım cihaz da xiaomi tr garantili bu firmayı daha tecrübe etmedim ama sorun olacağını sanmıyorum. Bu saydığım firmaları araştırdığında deli gibi şikayet bulabilirsiniz. Ama işte bunlar tamamen kişiden kişiye değişen tecrübeler. Ben şimdi intellicel anakart vs. sorunsuz değiştiler ama başkası bu firma ile sorun yaşaya bilir. Yani tamamen şans ama şunu da hatırlatmak isterim bunları Samsung TR de yaşama şansınızda yüksek diğer firmalar içinde geçerli bu durum. Eğer ben çok takıntılıyım garanti konusuna diyorsanız size tek önerim huawei ve honor TR garantili cihazlardan almanızdan yana olur. Çok kaliteli bir garanti sistemi Türkiye şartlarında inanılmaz bir hizmet veriyorlar.

Hocam ben zaten cihazın siparişini vermiştim,önceki sayfalarda yazmıştım.Ben Migros için yazmıştım,iyi günler.
    Hocam merhaba, cihazın kulaklık performansını nasıl buldunuz? doyurucu ve yüksek ses veriyor mu bu cihazı alma arefesindeyim geri dönüşünüz çok önemli bu yüzden. İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laughing sKull

Hocam merhaba, cihazın kulaklık performansını nasıl buldunuz? doyurucu ve yüksek ses veriyor mu bu cihazı alma arefesindeyim geri dönüşünüz çok önemli bu yüzden. İyi forumlar.
    Dostum cihazı kulaklık ile kullandım ama bana kötü çıkış iyi çıkış da olsa fark edeceğimi sanmıyorum onun için başka arkadaşlar yardımcı olursa daha sağlıklı bilgi edinmiş olursun.

Aynen hocam söyledikleriniz kesinlikle çok doğru. Rakibi kesinlikle mate 20 lite. Fakat fiyat farkı inanılmaz fazla. Benim mi8 lite i inceleme fırsatım olmadı. ekran konusunda parlaklık netlik nasıl acaba? P20litein beni en çok çeken yeri ekran netliği olmuştu. O ayarda mi acaba?

• Hocam p20 lite ile arasında ekran olarak bir fark yok gibi sadece kontrast oranı çok ufak şekilde biraz daha iyi ama yan yana koyup iyice incelemek lazım anlamak için cihazın renk kalitesi vs. sıkıntı kesinlikle yok gayet güzel görüş açısı var. Ama parlaklık 468 nit olarak ölçüm sağlanmış. Bunun en azından 500 üzeri olmasını tercih ederdim. Yani parlaklığı bir tık fazla olabilirmiş.

Edit: p20 lite parlaklığı ise 480 nit civarı eğer onun parlaklığı sizi memnun ettiyse bu cihazda sizi üzmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.PAŞALI -- 11 Aralık 2018; 11:4:8 >
  • Hepsiburada'dan siparişi geçtim, 50 tl bonusla 1818 tl'ye geldi. Yarın akşam elime ulaşır sanırım. Lanet olası pembe çizigli s7 edge'den sonra nasıl gelecek bakalım.
    Yanında şeffaf kılıf çıkıyormuş ancak şeffaf kılıflar bir süre sonra sararma yaptığı için siyah yumuşak kılıf da aldım.
  • migrostan almayı düşünüyorum ben kargoyla ugraşmamak için,ne sorun var migrosta
  • beybiger B kullanıcısına yanıt
    Garantisi ritzy, bu bir eksi.
    Bir de internetten alınca telefona hat takmazsanız 14 gün koşulsuz iade şansınız var; mağazadan alırsanız böyle bir hakkınız yok, iade almayabilirler. O yüzden internetten aldım ben.
  • Espa kullanıcısına yanıt
    Estekno'dan mi aldınız hocam ?

• Majesteleri_84 M kullanıcısına yanıt
    Evet, n11deki yorumları güzel. Çok satışı var ben tercih ettim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.