Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
5 sn
12.263
Cevap
170
Favori
631.243
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme
Giriş
    896 Mesaj

@ugurcansayan Teşekkürler. Daha iyisi sizin olsun.

@Bitexx Açıkçası ben bir telefona 1000-1500 tl den fazla verme taraftar değilim. Eskiden olsa meizu 16th alıp rom falan ugrasirdim . Bu fiyat bandında ihtiyaclarimi uzun soluklu karşılayacağını dusundugum telefon buydu. Dediğim gibi iade işi olmasaydı bozulan kadar kullanırdım mi5s in i. Bence siz de öyle yapin. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Bitexx , ugurcansayan

Şuan benim isteklerimi karşılıyor oyun hariç bende bir telefona şu zamanda maksimum 2000TL den fazla verme taraftarı değilim o fiyata en performanslisi hangisi onu alırım genelde dediğim gibi şuan Eu rom ve floppy kernelle telefonu oyun konusunda ayakta tutuyorum yoksa günlük hayat için telefonun benim gözümde hiçbir eksisi yok hatta çıkış zamanına bakılırsa çok stabil :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    rcknrll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    372 Mesaj
    migros veya kipadan evo ithalatçı sorunlu seri alıp da iade talebi kabul edilen oldu mu arkadaşlar ?

Orijinalden alıntı: alitaro

migros veya kipadan evo ithalatçı sorunlu seri alıp da iade talebi kabul edilen oldu mu arkadaşlar ?
    migros ve deltayla iletişime geçtim kabul etmediler tüketici heyete başvuru nasıl oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: soykanhalil

migros ve deltayla iletişime geçtim kabul etmediler tüketici heyete başvuru nasıl oluyor?

Alıntıları Göster
    evo dışındakileri kesin kabul etmiyor ama evo ithalatlı alıp migrostan iade alan var mı diye merak ettim.

tüketici hakem heyetine edevletten başvuru yapılıyor.
    |
    |

Orijinalden alıntı: rappia

Elimde garantisi bitmiş mi5s var.Hepsiburadadan aldım fakat garantisi sona erdiği için iade kabul etmiyolar.Bunu nasıl iade edebilirim ?
    Satıcı hepsiburada ise
    https://twitter.com/hbaysenur

Bu hesaba sipariş numarasıyla birlikte mesaj atın yardımcı olacaktır.

Hocam iyi günler yukaridaki yazımda bir soru sordum size acaba gördünüz mü ??

|
    |
    cohannan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • DH Yönetici
    7532 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bitexx

Hocam iyi günler yukaridaki yazımda bir soru sordum size acaba gördünüz mü ??
    Bana bir tık daha akıcı gelmişti RevOS. Şuan cihaza sahip olmadığın için güncel versiyonlarda hangisi en etkili sonucu sunuyor söyleyemiyorum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: ugurcansayan

Daha dün telefonun pili, ekranı değişti, sıfırdan yazılım kurdum, mis gibi olduydu. Şimdi de arzının yasaklanması ve toplatılması haberini okudum. Üç günlük bile değilsin, dünya…

Düzenleme: Benimki A7 değil, rahatladım. 😌 Cihazımdan memnunum, aman göz değmesin. 😌
    hocam ekranı nerde değiştirdiniz memnun musunuz?

Merhaba, cihazın ekran değişimini Bursa Kent Meydanı'ndaki Nettech'te yapmışlardı. Kullandığım sürece memnundum, yapan elemanın işçiliği de fena değildi, ama montajdan bir iki gün sonra yan çerçeve ile kasa arasından ışık sızmaya başlamıştı, geceleri belli oluyordu. Fakat ekran paneliyle ilgili (sensörler, ahize, bildirim ışığı, gezinme tuşu ışıkları, görüntü ve renkler) herhangi başka bir sorun yaşamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    r.yilmaz4545 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İyi akşamlar bu telefonları toplatilma konusu ne şekilde ilerliyor şimdi benim cihaz yurt dışı ve malum yolla IMEI kayıtlı arkasında herhangi bir model ve C€ sartifikasi gibi bir şeyde yazmıyor sadece Mİ logosu var şuan aktif bir şekilde kullanıyorum telefonu anlamadığım konu bütün mi5s ler mi sorunlu yoksa sadece belli bir model mi ? ve sorun tam olarak neyden kaynaklı herkezden belli belirsiz söylentiler var ben geri iade edemeyecegime göre ne yapicam yani telefonu çöpe mi atayım ve sağlık konusundan herhangi bir sorun yaşatıyor mu bazı arkadaşlar o şekilde yorumlar yapmış

• Yüzbaşı
    433 Mesaj

Merhabalar,
    Cihazınızın kendi İMEİ'siniwww.türkiye.gov.tr adresinden sorgulamanızı öğütlerim. Ancak bir sonuca ulaşabileceğinizı maalesef olası bulmuyorum. BTK, testleri Evo Bt'nin getirttiği …A7 modellerinde uyguladığı ve testi geçemeyen modeller onlar olduğu için sadece onlarda geçerli görünen bir “piyasadan toplatma ve iade aldırma” kararı var. Sorunun neden kaynaklandığı, neyin eksik ya da fazla olduğu nedense belirtilmemiş. Bundan başka yazılacak herhangi bir cümle, fikir bağlamında yorum olacağı için susmayı yeğliyorum. Eğer cihazınız sabıkalı ise ve adı sanı belli bir yerden satın aldıysanız ve iade etmeyi istiyorsanız satıcınıza başvurmalısınız. Cihazınız sabıkalı olanlardan değilse tadını çıkarmaya devam edin, zira muhtemelen ikinci el satışını yapamayacaksınız.
    |
    |
    Bitexx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    22 Mesaj

Cihazı geri iade etmek gibi bir durumum söz konusu değil çünkü yurt dışından getirildi içinde çıkan orijinal imeinin yanında yazan kod sabıkalı kod ile uyuşuyor sadece uyuşmayan yeri a7 yazan yeri benim geri iade etmek gibi bir düşüncem yok zaten ama sağlık durumundan bahseden arkadaslar olmuş açıkçası korkuttu beni yoksa memnunum suanlik telefondan biraz daha kullanirim yani tek sorun sağlığa etki edecek bir şeyler söz konusu mu ?

düzenleme ; şimdi dediğiniz gibi kendi IMEI ile sorgulama yaptım kayıt bulunamadı yazıyor
    Model - Üretici Xiaomi communications Co Ltd
    Pazar adı - A7 model bilgileri

yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bitexx -- 12 Ocak 2020; 2:13:14 >
    |
    |
    ugurcansayan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    433 Mesaj

Telefonunuzun fabrika çıkışı İMEİ'sini / Seri Sayısınıhttps://www.mi.com/global/verify adresinden de kontrol ederek Çin sürümü mü, küresel (global) sürüm mü öğrenebilirsiniz.

Sağlık sorunları ile ilgili dolaşan bilgiler tesadüf veya komplo teorisinden başka bir şey değil gibi görünüyor. Birkaç insan cihazın aşırı yüksek SAR değerlerinin tiroit hastası yaptığını da yazmış ama standardın üzerindeki değerlerin hastalıklar veya kanserle ilgisini gösteren herhangi bilimsel bir araştırma yok.
    Ayrıca aşırı yüksek SAR değerinin cihazın toplatılmasında konu olduğunu belirten veya ima eden bir bilgi de yok. Bildirimde mevzuata sadece gerilimle (voltaj) ilgili bir aykırılık olduğu belirtilmiş.
    Ekleme: Bizdeki normların çoğu Avrupa Birliği ülkelerinin standartlarını baz alarak oluşturuldu. Çin'de üretilen bir ürün eğer Avrupa'ya göre dizayn edilmemişse bize de uygunsuz oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcansayan -- 12 Ocak 2020; 13:8:56 >
    |
    |
    Bitexx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    22 Mesaj

Oradan kontrol ettim hocam Global sürüm degil yazıyor demişsiniz ya çin üretimi olup Avrupa'ya uygun uretilmemisse diye o zaman sadece mi5s değil ki şuan tr de bulunan çoğu Xiaomi cihaz bu şekilde global olmayıp ithalat yoluyla global rom yüklenerek global satılan cihazlardan yani eğer ki dediğiniz gibi bir sorun varsa o üretimlerde sadece bu cihaz değil çoğu cihaz bizim için uygun değil diğer konuya gelince evet bende o yazıları okudum tiroidle ilgili ama sadece 1-2 kişi dışında başka bir yazıda görmedim o kadar kullanıcı içinden voltaj ve gerilim muhabbeti nasıl bir konu onuda anlayamadim bende cihazın hiçbir yerinde sertifikaya dair bir ibare de yok zaten şarj aletim bile farklı normal bizim ülkeye uygun olan değil önüne dönüştürücü takilanlardan

|
    |
  • Yüzbaşı
    433 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Bitexx

Oradan kontrol ettim hocam Global sürüm degil yazıyor demişsiniz ya çin üretimi olup Avrupa'ya uygun uretilmemisse diye o zaman sadece mi5s değil ki şuan tr de bulunan çoğu Xiaomi cihaz bu şekilde global olmayıp ithalat yoluyla global rom yüklenerek global satılan cihazlardan yani eğer ki dediğiniz gibi bir sorun varsa o üretimlerde sadece bu cihaz değil çoğu cihaz bizim için uygun değil diğer konuya gelince evet bende o yazıları okudum tiroidle ilgili ama sadece 1-2 kişi dışında başka bir yazıda görmedim o kadar kullanıcı içinden voltaj ve gerilim muhabbeti nasıl bir konu onuda anlayamadim bende cihazın hiçbir yerinde sertifikaya dair bir ibare de yok zaten şarj aletim bile farklı normal bizim ülkeye uygun olan değil önüne dönüştürücü takilanlardan
    Mİ 5S güncel bağlamda satılıyorken Xiaomi'nin Türkiye'de temsilciliği, resmiyeti yoktu. Hatta Mİ 5S'nin birçok sürümü sadece Çin için üretiliyordu, sadece Çince işletim sistemi vardı, sadece Çin radyo frekansları destekleniyordu falan filan. Hindistan'a sonradan açıldılar, global donanımı ve yazılımı ta kaç ay sonra çıkardılar. O yüzden bence şaşırmamak lazım bu modelde birçok farklı varyantın olmasına ve bunların çoğunun farklı ülkelerdeki resmî düzenlemelere uymamasına.
    |
    |
    Bahsedilenler: Bitexx

• Onbaşı
    22 Mesaj

Beni global olmuş veya olmamış toplanacakmis toplanmayacakmis orası hiç rahatsiz etmiyor sertifikası da olmayabilir tek rahatsızlık duydugum konu sağlık onunla ilgili bir problem yoksa zaten kullanmaya devam edicem

|
    |
  • Binbaşı
    1429 Mesaj

Dostlar telefonu iade edeceğim göndermeden önce de format atmak istiyorum fakat format sonrası hesap şifre sorma olayları varmıs sanırım bunlarla karşılaşmamak için neler yapmam lazım nasıl format atmalıyım cevap verirseniz sevinirim.
    |
    |
    Bahsedilenler: cohannan , Bitexx , r.yilmaz4545 , ugurcansayan

// .. Sanki paraya ihtiyacın yokmuş gibi çalış
    Hiç kimse senin canını acıtmamış gibi sev
    Hiç kimse sana bakmıyormuş gibi dans et
    Hiç kimse sesini duymuyormuş gibi şarkı söyle
    Sanki dünya cennetmiş gibi yaşa .. //
  • Onbaşı
    22 Mesaj

Benim bildiğim kadarıyla format için normal ekran kilidi parmak izi için koyulan kilit siferini soruyor sonra kurulum için ise MIUI kimlik olusturduysaniz onun sifresi

|
    |
    ByMustafa59 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
bankalar.org
Lastik Avcısı
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,228
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.