Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
12.254
Cevap
173
Favori
629.807
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme
Giriş
    289 Mesaj

anladım hocam elimde ekranı kırık mi 5s varda yaptırıp kullansam mı bilemedim bu yan sanayi ekranlardan da hayır gelmiyor daha önce bir kere lg g2 nin ekranını kırdım sonra takılanların hepsi hiç dayanmadı bana :( bir hal çare düşünüyorum bakalım.
    |
    |
    ugurcansayan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mademki iade edeceksiniz http://c.mi.com/tr/miuidownload/detail?guide=2 adresindeki yönergelere göre yazılım kurabilirsiniz.

Mi Hesabı'nızın bilgilerini telefonunuzun ayarlar menüsünden bulabilirsiniz veya https://i.mi.com/?_locale=tr_TR, https://account.xiaomi.com/pass/serviceLogin?callback=https%3A%2F%2Faccount.xiaomi.com%2Fsts%3Fsign%3DZvAtJIzsDsFe60LdaPa76nNNP58%253D%26followup%3Dhttps%253A%252F%252Faccount.xiaomi.com%252Fpass%252Fauth%252Fsecurity%252Fhome%26sid%3Dpassport&sid=passport adreslerinden kurtarabilirsiniz. Mi Hesabı cihazı kaydetmek için gereklidir.

İade edeceğiniz cihaza ilk paragraftaki kurulumunuzu yaptıktan sonra, ilk kurulum ekranında kaldığınızda, cihazınızı iade edeceğiniz için, Mi Hesabı'nızın bilgilerini girmeniz gerekmiyor. Ama içindeki verilere Bulut'tan erişebilmek için aynı Mi Hesabı'nın bilgileri gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcansayan -- 14 Ocak 2020; 15:16:1 >
    |
    |
    ByMustafa59 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    385 Mesaj

Bulabilirseniz orijinal marka ve Samsung üretimi panelli, yoksa LG üretimi panelli ekran satın almayı tercih edin. Mİ 5S için yan sanayi ekran kullanıp tavsiye eden hiç kimse görmedim. :/
    |
    |
    r.yilmaz4545 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    162 Mesaj

https://www.youtube.com/watch?v=cZUVONKRHZ0 ben buna bakarak çok rahat değiştirdim zor değil açınca kendiliğinden geliyor
    |
    |
    Khiron kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yurtiçinden faturalı olarak alınan cihazlar için geçerli (hepsiburada vb.) firmalar geri iade alıyor fakat yurtdışı cihazlar için yapılabilecek birşey yok maalesef, zaten bu uygulama sadece bizim ülkemizde var başka ülkede yada dilde açıklama görmedim.
    |
    |
    frkn44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sadece bizim ülkede ise o zaman telefonun sağlığa zararlı bilinen birşeyi yok öyle?

|
    |
    CloneTrooper kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Telefonun sağlığa zararlı bir özelliği bulunsa bizim ülkeden önce Avrupa'da Amerikada bizden önce yasaklanirdi diye düşünüyorum bizim ülkenin elektrik standarti gibi bı ozellikten dolayı yasaklanmış olduğunu düşünüyorum
    Tabi başka ülkede de bir açıklama yasaklama yoksa.
    Ben içimi rahatlatmak için de böyle düşünüyor olabilirim arakdaslar 2.5 senedir kullanıyorum umarım belli bı zararı yoktur bir forumda tiroit hastalığı yaptığını yazmış bir kaç kişi biraz tedirgin oldum.

|
    |
    Arkadaşlar telefonu 2.5 yildir kullaniyorum. Sağlığa sıkıntılı bir şey var mı? Güvensizlik insan sağlığına zararindan mi yoksa sertifika işinden mi? Eğer sağlığa zarari yoksa kullanmaya devam edeceğim yardımcı olun lütfen. Hepsiburada dan aldim ancak satici farkli ve artik öyle bir satıcı yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Telefonun toplatılmasının nedeni toplatılan serilerde CE damgasının olmamasıdır. Zaten daha sonradan kapaklara CE damgası vurmaya başladılar. Ya o zaman CE damgası zorunlu değildi ya da bi şekilde bu telefonlara ce damgası vurulmadan piyasaya sürülmüş.

Onun dışında sağlık sıkıntısı ile ilgili bir toplatma durumu yok. Olsa idi zaten bizim ülkede toplatılmazdı.

Ben hala kullaniyorum. Arada kendiliginden isiniyor. Dediginiz gibi arka tarafinda sadece mi yaziyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kıdemli Yarbay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben cihazı 2 gün önce iade ettim ve bugün itibarı ile para hesabıma yatmış bulunmakta. Cihazımı 07.01.2017 tarihinde hepsiburada satıcılı olarak 1398 tl ye satın aldım. Forumdaki iade olaylarını okuyup hepsiburada whatsapp hattından iletişime geçip BTK'nın toplattığını ve iade etmek istediğimi söyledim. Cihazın hangi firma garantili olarak aldığım soruldu(evo firması). Kutu ve orjinal şarj aletinin bulunduğunu söyledim. İade talebi oluşturuldu. Sürat kargo ile göndermem için bir numara yolladılar ve bu numara ile kutulayıp(şarj aleti+kablo+fatura ile) cihazı gönderdim. Cihazı inceleyip duruma göre iade olacağını söylediler. Zaten cihazı çok temiz kullandığım için sorunsuz iade aldım. Fakat şuan elimdeki parayla ne alacağımı bilmiyorum, çok kararsız kalmış durumdayım. Cihaz eski olmasına rağmen piyasadaki şuanda satılan 1700tl bandındaki telefonların çoğundan iyiydi. Şimdi NFC li telefon bile bulamıyorum bu fiyatlara. Realme 5 Pro(1899tl) ve Meizu X8(1500) arasında kalmış durumdayım. Realme 5 Pro çıktığı günden beri 1699 tl . Ben iade ettiğim gün 1899tl ye yükseldi . İnşallah geri düşürürler bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa980 -- 5 Şubat 2020; 15:41:24 >

• Yarbay
    2031 Mesaj

Realme 5 Pro 1899'a da rakipsiz bir telefon, 1699 TL kampanyası zaten lansmana özel sadece 3 gün sürecekti, bazı firmalar uzattılar ellerinde stok bitene kadar, daha bir süre oraya düşeceğini düşünmüyorum. Şu an 1849 TL, 1799'a belki düşer...

|
    |
    mustafa980 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bugün hakem heyetinden aradılar. Mys iletişim savunma göndermemiş. Ancak telefon eden arkadaş. Toplatma kararının EVO ile ilgili olduğunu, bendeki telefonun EVO ithalatlı olup olmadığını sordu. Ben de mys belki evodan almıştır. Bilmiyorum dedi. O da telefonun kutusunda ithalatçı firma yazar. Orda evo yazıyorsa bize getirin dediler. Kutuda öyle bir evrak bulamadım. O nedenle %99 hakem heyeti kararı muhattap yanlış diye reddedilecek.

Neyse çok da üzülmedim. Zira telefondan memnunum. Kullanmaya devam.
    |
    |
    Kıdemli Yarbay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Telefonun toplatılmasının nedeni toplatılan serilerde CE damgasının olmamasıdır. Zaten daha sonradan kapaklara CE damgası vurmaya başladılar. Ya o zaman CE damgası zorunlu değildi ya da bi şekilde bu telefonlara ce damgası vurulmadan piyasaya sürülmüş.

Onun dışında sağlık sıkıntısı ile ilgili bir toplatma durumu yok. Olsa idi zaten bizim ülkede toplatılmazdı.
    Merhaba.

Toplatılma sebebinin "CE damgası olmaması" olduğu bilgisinin kaynağı nedir?

Gübis'te toplatma gerekçesi;

"Telsiz Ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları Yönetmeliğinin 5'İnci Maddesinin Birinci Fıkrasının (A) Bendine Aykırılık" olarak belirtilmiş.

İlgili madde;

"MADDE 5 – (1) Temel gereklere ilişkin şartlar aşağıda belirtilmiştir;
    a) Cihaz, 11/1/2002 tarihli ve 24637 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Belirli Gerilim Dahilinde Kullanılmak Üzere Tasarlanmış Elektrikli Teçhizat ile ilgili Yönetmeliğin gerilim sınırları dikkate alınmaksızın, emniyet hedeflerinin temel unsurlarının da dahil olduğu, kullanıcı ve diğer kişilerin sağlığı ve güvenliği ile ilgili hükümleri karşılamalıdır." şeklindedir.

İlgili yönetmelikte, CE işaretinin kullanımını düzenleyen maddelerin yanında bir sürü farklı şartlar da mevcut. Yani sorun bir çok farklı konuda olabilir gibi duruyor.

Keşke BTK toplatma gerekçesini açık bir şekilde ifade etseydi de hem biz tüketiciler hem de firmalar bu kadar uğraşmak zorunda kalmasaydı.
    |
    |

• Yüzbaşı
    293 Mesaj
    Evo'yu arayıp iade talebinde bulundum, benim cihazın arkasındaki model numarasının sonunda "A17" olmadığı toplatılma kararı olmadığını söylediler. Bu saatten sonra endişelenmem gereken bir durum var mı?
    |
    |
    |
    |
    Ayrıntı için burda açıklama ve belgeler var.
    https://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-mi-5s-toplatiliyor.63505/page-187#post-833393
    |
    |
    |
    |
Canlı Tv izle
emek server
bankalar.org
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,047
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.