Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (576. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.302
Cevap
138
Favori
674.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ResurrectionRemix lineage 16 pie romunu kullanıyorum, batarya için kernel önerebilecek var mı ?
  • Me[S]uT kullanıcısına yanıt
    KernelX baya karşıma çıkıyor, miui romlarını desteklemiyor ama sizin romu destekliyormu emin değilim. Pixel Experience ile kullananlar var.https://forum.xda-developers.com/mi-5/development/kernel-kernelx-project-t3843933
  • Az önce ekranı catlattim :( ne kadara mal olur bilen, yaptıran var mı düzgün bir yerde yakınlarda ? Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme
    Mobil ağ beklemede fazla tüketim yapıyor bende, turkcell kullanıyorum.
    lineage 16, kernel root yok şuan. Şarj %23e düştü ekran süresi 2saat42dakika
    Sizde de böyle mi?

Geekbench 4 uygulamasında 2 çekirdeğim 0.00 Hz görünüyor, bu normalmi, telefonumda takılmalar da var, acaba 2 çekirdeğim çalışmıyor mu? Yoksa mi5s'lerde 2 çekirdek gereksinim duyunca mı çalışıyor?
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Merhaba, rica etsem cpu benchmark programını kurup, calistirirmisiniz. Kac sn de bitirecek pixel experience . Kucuk bir programdir. Teşekkürler

https://www.google.com/amp/s/m.apkpure.com/cpu-benchmark/com.ssaurel.cpubenchmark/amp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam. Elimde Ali expresten. Getirdiğim. Nilkin. Cam koruma ve Sert arka kapak var. Benim tel mi5 yanlış sipariş verdim. Hiç kullanılmadı. Sıfır.
    Almak isteyen varsa. Görüşelim.
    Saygılar.
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=138197357&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• quote:

Orijinalden alıntı: madmexx

Merhaba, rica etsem cpu benchmark programını kurup, calistirirmisiniz. Kac sn de bitirecek pixel experience . Kucuk bir programdir. Teşekkürler

https://www.google.com/amp/s/m.apkpure.com/cpu-benchmark/com.ssaurel.cpubenchmark/amp
    Kusura bakmayın biraz geç oldu, şu anda en son sürüm official Pixel Experience kullanıyorum, dediğiniz programı play store dan kurdum ve sonuç bu;

Not; Direk kurduğum gibi kullanıyorum, hiçbir ekstra kernel kodu vs atılmamıştır.

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 27 Temmuz 2019; 13:2:10 >

• Teşekkür ediyorum. Mi5s için iyi bir sonuç. Ben crdroid 4.6 kullanıyorum. 7.90 altını hiç gormedim. Bir ara pixel yükledim ama alışkanlıklardan tekrar Crdroid'e döndüm. Los tabanli ama daha çok kişiselleştirme eklenmiş güzel bir rom bu da. Ama güncelleme almıyorum tabii artık. Play store olmadan, iyi pil performansi da alıyorum. Gece wifi ve %6 parlaklikla 7 saatten fazla, gündüz normal kullanimda da 4.5 saat sot alıyorum.

• 2 yıllık mi 5s kullanıcısıyım, eskiden critical ops isimli bir oyunda hep sabit 50-60 fps alıyordum. Şimdilerde oyunu yine indirdim miui 10 betadayken, bazen yine sabit 60 fps alırken bazen max 30-35 fps alıyordum anlam veremedim telefonu sifirladim ve hatta şimdi miui 8.5 a geri döndüm ama bir şey değişmedi yani yine bazen 60 fps bazen 30 fps alıyorum. Cpu-z uygulamasını indirdim ve genelde sıcaklık 38 derece altındayken 4 çekirdek de çalışır görünüyor işte o zaman girdiğimde 60 fps alıyorum, sıcaklık 38 üstüyken 4. çekirdek için "stopped" yazıyor o zaman girdiğimde 30 fps lerde süründürüyor. Bunun özel bir ayar,rom yada kernelle çözümü var mıdır tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xKisaBoylu -- 27 Temmuz 2019; 17:25:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmexx

Detayları atmanız mümkünmü acaba
    Öncelikle hangi rom kullanıyorsunuz
    Arada şarj oldu mu
    Sim kart takılı değil sanki sürekli wifi demi kullanıldı, rekor sayılacak bir ekran süresi
  • Los tabanli crdroid rom kullanıyorum, daha çok kişiselleştirme eklenmiş güzel bir rom. Güncelleme almıyor artık. Android 8.1 olsa da, gcam Night sight cekim yapan bir version buldum, keyfim yerinde yani. Play store olmadan, iyi pil performansi alıyorum. Gece wifi ve %6 parlaklikta almıştım bu 7 saati, ağırlıklı web browser, (youtube daha çok pil harcıyor bu arada) gündüz normal kullanimda da 4.5-5 saat, full parlaklik ve gps kullaniminda 2.5-3 saat sot alıyorum. Yani aslinda sizinkilerden çok farklı degil. Greenify, naptime, ATK, L speed, balance ayarindadir, kernel yoktur, 4 cekirdek açık olup, min-max degerlerini uç noktalara alırım kernel adiutor ile. Min'e de düşsün, max'a da çıksın diye. Oyun oynayan biri degilim. Bu ekran görüntülerini kendim için zaman zaman alırım. Grafik halini almamışım ama arada sarj yok. Pil accubattery'e göre 2700mAh kapasitede şuan. 2 senedir %20-80 aralığında sarj ettim. Şimdi %20-100 yapıyorum artık. Eskiyecekse eskisin artik yenisini alamayacagim yoksa😊. Mi5s beni, ortalama bir kullanıcı olarak hiç üzmedi, 4gb-128 versiyonu hala işimi görüyor açıkçası. Teknoloji çabuk eskiyor, her sene yeni birşeyler çıkıyor. Sırf bu yüzden bekleme kalıyorum. Mesela geçen 2 senede 16:9 ekranlar geldi geçti, notch hatta damla çentik bile mazi olmak üzere. Tam ekran, Ufs 3.0, ekran üstü parmak izi çıktı. Kameralar sınır tanımadan iyileşiyor. Pil teknolojisi yakin gelecekte çok şaşırtıcı yenilikler sunacak. Bunlar sadece 2 senede oldu. Yanlış anlaşılmasın yazdıklarım, elinizdeki cihaz yetmediği zaman değiştirmek kaçınılmazdır tabii. Sadece cihaziniz iş görüyorken, yeninin albenisine hemen kapılmamak gerek diye düşünüyorum. Bu arada çift hatlı, ıp68, küçük ekranlı bir amiral gemisi telefon bekliyorum, bakalım zaman ne gösterecek.

• Internet ağırlıkli, full mobil data kullanimi, parlaklik 20%, bir kere de twrp ye girip restart var.

• çakma telefon
  • Herkese merhaba.
    Az önce android 9 pixel experience yükledim. Telefonda bildirim sesleri falan geliyor ama müzik açmıyor. Video oynatmıyor saniye başı takılıyor. Ne yapacağım? Yardım edin lütfen
  • Acil yardım. TWRP dondu. Twrp ekranı açıldığında hiçbir şeye tıklayamıyorum dokunmatik bozulmuş gibi sanki. Ne yapacağım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wasmachstdulan

Acil yardım. TWRP dondu. Twrp ekranı açıldığında hiçbir şeye tıklayamıyorum dokunmatik bozulmuş gibi sanki. Ne yapacağım?
    Type-c to USB OTG kablosu varsa mouse bağlaıp TWRP'yi tekrar kurabilirsiniz. GSI yüklerken başıma geldi böyle düzelttim. Yoksa da aşağıdaki linkten fastboot romu indirip mi flash tool ile yüklemelisiniz
    http://en.miui.com/a-234.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: wasmachstdulan

Herkese merhaba.
    Az önce android 9 pixel experience yükledim. Telefonda bildirim sesleri falan geliyor ama müzik açmıyor. Video oynatmıyor saniye başı takılıyor. Ne yapacağım? Yardım edin lütfen
    En üstteki güncel firmware'yi kurduktan sonra romu kurarsanız sorun çözülür
    https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/capricorn/
    MIUI eu weekly + magisk (LKT + Universal gms size)

• 
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.