Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (448. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.302
Cevap
138
Favori
674.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de daha önce denemiş ve becerememiştim. Mi5 ile yapanlar var biliyorum ama 5s ile daha önce ödeme yaptım diyen görmedim hiç.
  • Miui 9 güncellemesi xiaomi sitesinde globalde yok şuan, 8.5.4 görünüyor. O yüzden geri çekmiş diyoruz. Son sürüm yayında olsa sitedede 9.1.1 olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bytm -- 26 Kasım 2017; 23:57:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Miui 9 (9.1.1.0) Kullanıyorum. (Ota üzerinden)

Ayarlar >Kilit Ekranı & Parola>Ekran Kilidi Ayarla>Ek Ayarlar sekmesindeki Kilit Ekranını Geçi açtım.

Kilit ekranında bazı özellikleri gitti direkt şifreyi istiyor, fakat parmak izinde arada sırada yaşadığım bir lag vardı o tamamen gitti, çok hızlandı kilit açılışı.Sorun parmak izi okuyucusundan ziyade geç tepki vermesiydi(örn. uzun derin uykudan sonra parmak iziyle ilk açılışta), yazılımsal olduğu belliydi. Sizlerde deneyebilirsiniz . Paylaşmak istedim. Bu hususta deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 27 Kasım 2017; 7:25:39 >
  • herhangi1i kullanıcısına yanıt
    Khalasar kullanıcısına yanıt
    Bende 8.0.3 Global Kararlı yüklü. Yapıkredi Cüzdan uygulamasıyla sorunsuzca temassız ödeme yapıyorum. Mi5s'te NFC anteni telefonun üstüne yakın, kamera civarlarında. POS cihazına dokundururken buna dikkat etmenizi öneririm. Ayrıca NFC ayarlarında "Default Wallet->You're using HCE Wallet" seçili olmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • szm428 S kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi hizlanma oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: herhangi1i

Arkadaşlar bu cihazla mobil ödeme yapabilen varmı su an YKB de mobil ödemede 50/10 puan veriyor ama migrosda ne yapsak olmadı manyetik şerit okunamiyor hatası veriyor 3 4 kere denedim ama sonuç hezimet

Ben kullanıyorum sıkıntı yok. Bazı rom güncellemesinden sonra sıkıntı olduğu oldu ama genel anlamda kullanıyorum.
    Bazen sıkıntı pos cihazinda da olabiliyor. Başka bir yerde deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duygusuz58 -- 27 Kasım 2017; 11:20:21 >
  • Selam,

Mi 5s premium 128 gb sipariş verdim.Yarın telefon elimde olacak.

Yeni bir kullanıcıya önereceğiniz neler vardır acaba , ilk yapmam gerekenler v.s ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lynx1907

Selam,

Yeni bir kullanıcıya önereceğiniz neler vardır acaba , ilk yapmam gerekenler v.s ?

Global Sürümde kullanmaya devam etmek istiyorsanız miui v9 güncellemesini indirip yükleyin. Yükledikten sonra telefonu sıfırlayın. Daha sonra programlarınız yüklü iken atınca sıfırlamak istemeyebilirsiniz. Fakat büyük bir güncelleme olduğundan sıfırlamak şart. Developer sürüme geçmek istemezseniz yeterli bu kadarı. Sanırım bu modelin 128 gb olanlarında lg panel yokmuş. Eğer olsa idi birde paneli kontrol etmeniz iyi olurdu. Lg panellerde ghost screen oluşma ihtimali var.

Ayrıca kılıf değil de ekran koruyucu kullanmanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sage12 -- 27 Kasım 2017; 15:32:26 >
  • Sage12 kullanıcısına yanıt
    Merhaba Bende Mi 5s Eşimde de Mi note 2 var
    otomatik olarak Miui 9'a güncellediler ota ile.

benim sorum şu tekrar Miui 9'dan Miui 8'e geri dönebiliyor muyuz?

eşimin Mi Note 2'ye imei tamiri yapmamıştım
    Miui 9'da imei tamiri mümkün değil diye bir yazı okudum.
    ne kadar doğrudur? danışmak istedim?
    bilgisi tecrübesi olan var mı?
  • Sage12 kullanıcısına yanıt
    4/128 kullaniyorum ekran jdi lg g5 ten sonra ilac gibi geldi bu ekran

• 79elendil79 kullanıcısına yanıt
    Cihazin bootloaderi aciksa eger fastboot rom ile geri donus yaparsiniz.ama miui9 da imei kayit yapilamama olayi olmaz kapatmazlar o yolu.

• szm428 S kullanıcısına yanıt
    Aynen soyledigini uyguladim simdilik sikinti yok.mi 5 de hic boyle sikintilar olmamisti da neyse cihaz guzel bir ara mi note2 almak istedim ama vazgectim simdilik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sage12

quote:

Orijinalden alıntı: lynx1907

Selam,

Global Sürümde kullanmaya devam etmek istiyorsanız miui v9 güncellemesini indirip yükleyin. Yükledikten sonra telefonu sıfırlayın. Daha sonra programlarınız yüklü iken atınca sıfırlamak istemeyebilirsiniz. Fakat büyük bir güncelleme olduğundan sıfırlamak şart. Developer sürüme geçmek istemezseniz yeterli bu kadarı. Sanırım bu modelin 128 gb olanlarında lg panel yokmuş. Eğer olsa idi birde paneli kontrol etmeniz iyi olurdu. Lg panellerde ghost screen oluşma ihtimali var.

Ayrıca kılıf değil de ekran koruyucu kullanmanızı öneririm.

Çok teşekkürler cevap için.

Fakat bu yazdığınız işlemleri nasıl yapacağım konusunda bir fikrim yok.

Kısa kısa özetlerseniz çok sevinirim. Global sürümde kullanırım sanırım , pek bilmiyorum developer,global v.s ?

• lynx1907 kullanıcısına yanıt
    Cihaz gelsin 1 2 gün kullanın, bir problem gözlerseniz eğer yardımcı oluruz. Basit bir işlem geçiş işlemi

• Merhaba. Xiaomi mi 5s 64 gb. tel aldım. Yanında bu xiaomi adaptor geldi. Sanırım herkese de bu geliyor.
    Peki bu adaptor Quick Charge 3.0 ı destekliyor mu? Hızlı sarj yapıyor mu?

Bu da aliexpress linki;https://www.aliexpress.com/store/product/Original-XIAOMI-5V-2A-Charger-Adapter-micro-or-type-c-Cable-for-redmi-pro-3-3X/1915001_32822205164.html

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

• Gayet hızlı kullandıysanız farketmişsinizdir.

• Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

miui 9 güncelleme hala gelmedi ne zaman gelecek hakkında bilgisi olan varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: Xsi Leah

Merhaba. Xiaomi mi 5s 64 gb. tel aldım. Yanında bu xiaomi adaptor geldi. Sanırım herkese de bu geliyor.
    Peki bu adaptor Quick Charge 3.0 ı destekliyor mu? Hızlı sarj yapıyor mu?

Bu da aliexpress linki;https://www.aliexpress.com/store/product/Original-XIAOMI-5V-2A-Charger-Adapter-micro-or-type-c-Cable-for-redmi-pro-3-3X/1915001_32822205164.html

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

Bendeki aletin yanlarında değil priz e giriş kısmında yazı var ayrıca senin resimde hızlı şarj simgesini goremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih448

Cihaz gelsin 1 2 gün kullanın, bir problem gözlerseniz eğer yardımcı oluruz. Basit bir işlem geçiş işlemi

Telefon geldi global 8.0.3

Android 6.0.1

Neler yapmalıyım ilk etapta

• Xsi Leah kullanıcısına yanıt
    Bu bir önceki nesil şarj cihazı q3 destekli değil ki bunu marketten ampere uygulamasını indirip calıştırdığında zaten göreceksin. Bu 5 Wolf 2 amperlik q2 sarj cihazdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enginesin_55 -- 28 Kasım 2017; 18:51:8 >
  • 
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.