Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (455. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.302
Cevap
138
Favori
674.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 453454455456457
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu beta sürümde parmak izi çalışmıyormuş arkadaşlar sıkıntı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICE_BLUEE

bu beta sürümde parmak izi çalışmıyormuş arkadaşlar sıkıntı.

Global beta dayım öyle bir sorun yok.
  • Dostlar ekran telefonla konusurken kulağıma koyduğumda kapanmıyordu birkaç arkadaş buraya gir bak demişti lakin burda bir fail ibaresi var sensör bozuldu demek midir bu?

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

• ByMustafa59 kullanıcısına yanıt
    Kalibrasyon denemesi yaptınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ByMustafa59

Dostlar ekran telefonla konusurken kulağıma koyduğumda kapanmıyordu birkaç arkadaş buraya gir bak demişti lakin burda bir fail ibaresi var sensör bozuldu demek midir bu?

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

Hayır fail'i siz seçtiniz büyük ihtimal. O testi açın elinizi yukarıdaki sensöre yakınlaştırın ekrandaki değer 0 oluyorsa sorun yok.

• Parlaklikla ilgili sorun yasayan var mi ? Gecenlerde telefonun parlakligi kendi kendine acilip kapaniyordu.

• Sage12 kullanıcısına yanıt
    Hocam bir kez yanlışlıkla bastım ama düzelmedi sonra kalibre yaptım ama rakamlar 170 civarında 3-5 değişiyor yani 170-175 oluyor yine kulağa koyduğumda ekran kapanmıyor eskiden böyle bir sorun yoktu ekran kırıldı evobt denen lanet firma bir ekran takmış görseniz her türlü söversiniz onların suçu da olabilir mi? Değişim esnasında sensör zarar görmüş olabilir mi?

• en ucuz nereden alabilirim?
  • Merhaba..

Eşime almayı düşünüyoruz ama yarına kadar karar vermemiz lazım..
    Eski sayfalar çok fazla olduğu için şu anda okuyamıyorum ve özür dileyerek soruyorum;

Şu anda güncel yazılımıyla kronik sorunları var mı acaba?
    Isınma, donma, kasılma, pili çabuk tüketme vs gibi?

Alacak olursak nelere dikkat etmeliyiz?

Teşekkür ederim.
  • fotbes kullanıcısına yanıt
    Motorola almayacak mısın 😀

Ben de moto g den mi 5s'e geçtim. Kesinlikle tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Motorola almayacak mısın 😀

Ben de moto g den mi 5s'e geçtim. Kesinlikle tavsiye ederim.

Waaayyy kimleri görüyorum
    Moto G zamanları ne güzeldi ama yaa.. Devrim bir cihazdı o
    Ondaki haz bambaşkaydı cidden..

Ama Motorola ondan sonra bi daha düşünmedim hiç.. Sonrasında bakış açım değişti.
    Hepsinde de kamera kötü gerçekten.. Buna önem veriyorum artık..

Eee Mi 5s'in kronik sorunları var mı?
    Nelere dikkat etmeliyiz alırken?

• fotbes kullanıcısına yanıt
    1 senedir kullanıyorum. Kronik hiçbir sorunu yok. Donanımıyla yazılımıyla uyum içinde. Hiç bir sorun yaşamadım. Kamerası falan çok iyi.

Ancak bu telefonlarda ekran paleni lg olanlarda ekran sararması var. Benim telf Jdi panel neyseki. Alırken şansına artık. Panel ya jdi çıkacak ya da lg.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

1 senedir kullanıyorum. Kronik hiçbir sorunu yok. Donanımıyla yazılımıyla uyum içinde. Hiç bir sorun yaşamadım. Kamerası falan çok iyi.

Ancak bu telefonlarda ekran paleni lg olanlarda ekran sararması var. Benim telf Jdi panel neyseki. Alırken şansına artık. Panel ya jdi çıkacak ya da lg.

Onu baştan anlamanın hiçbir yolu yok mu ya?

Ve açtıktan sonra LG veya JDİ panel olduğunu nasıl anlarım?
  • Haa bir de bunlarda 4G olayı sıkıntılı mı? 4G çekiyor mu?
    Ben vodafone kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

Haa bir de bunlarda 4G olayı sıkıntılı mı? 4G çekiyor mu?

Büyükşehirlerde sıkıntısız çeker 4g ama ufak şehirlerde ve ilçelerde çekmez. anadoludaysan sıkıntı yani türkcell kullanman lazım..

Panel konusunda alır almaz kontrol edip simkart wifi bağlamadan geri iade edebilirsin başka türlü anlama şansın yok şansa kalmış. şükür benim cihazımda jdi panel. siyah 1100tl almıştm aşırı memnunum kronik bir sıkıntısı yok.
  • medyanet60 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler...
  • Arkadaşlar (son büyük güncellemeyi yapanlar)

Güncelleme sonrası kulaklık sesi arttı mı acaba? Yani kulaklıkla dinlerken ses tatmin edici geliyor mu?
    Bu bizim için gerekli bir detay..

Ve bir arkadaş Apple kulaklık ile iyi ses aldığını yazmıştı. Sadece kendi kulaklığı ile mi ses düşük oluyor?

Yani bu telefonu alırsak, daha farklı kulaklık ile de kullanabiliriz. Ama ses her kulaklıkta düşük çıkıyorsa bilmek istedik?

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: medyanet60

quote:

Haa bir de bunlarda 4G olayı sıkıntılı mı? 4G çekiyor mu?

Büyükşehirlerde sıkıntısız çeker 4g ama ufak şehirlerde ve ilçelerde çekmez. anadoludaysan sıkıntı yani türkcell kullanman lazım..

Panel konusunda alır almaz kontrol edip simkart wifi bağlamadan geri iade edebilirsin başka türlü anlama şansın yok şansa kalmış. şükür benim cihazımda jdi panel. siyah 1100tl almıştm aşırı memnunum kronik bir sıkıntısı yok.

Merhaba.

İlk olarak telefon hakkında tavsiye isteyen arkadaşa telefonu kesinlikle tavsiye ederim. Sunduğu özellikler ve fiyat olarak rakibi yok denebilir.(Yalnız fiyatlar şu an çok yükselmiş gibi.1200-1300 civarı fiyatları görmüştü bu telefon)

İkinci konu ise alıntı yaptığım arkadaşın yorumu ile ilgili.

"simkart wifi bağlamadan geri iade edebilirsin" Bu ifadeyi forumlarda çokça görmeye başladık. Ancak bu ifade, N11'in, telefonlar için tamamen kendisinin "Uydurduğu" bir şart. N11, aşağıdaki maddeyi, uzun bir süredir cayma hakkının kullanılabileceği durumları açıklarken kullanıyor.

"Satın alınan cep telefonuna Sim kart takılması, WiFi ile network bağlantı kurulması halinde cihaz 2’nci el statüsüne geçer. İlgili mevzuat gereği Cayma Hakkı kapsamında ""ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması"" gerekmektedir. Bu nedenle de Sim kart takılan veya WiFi ile bağlantı kurulan ürünler Cayma Hakkı kapsamında iade alınamamaktadır. Ayıplı vs. ürün olması halinde mağaza ile irtibata geçilmelidir. Mağaza, teknik servis raporu talep edebilir."

Ancak tüketici Haklarını düzenleyen herhangi bir kanun, yönetmelik vb. yerde "Sim kart takılan veya WiFi ile bağlantı kurulan ürünler Cayma Hakkı kapsamında iade alınamaz" şeklinde veya bu anlama gelecek bir madde yok. N11'in ortaya çıkardığı bu şart başka satıcılar tarafından da kullanılmaya başlandı ve daha da kötüsü kullanıcılar tarafından da artık bunun doğru olduğuna inanılıyor. Forumda N11 temsilcisine birkaç defa bu konuda kanuni dayanak sormuştum ama cevap vermedi.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi std350 -- 19 Aralık 2017; 10:48:31 >

• std350 S kullanıcısına yanıt
    Telefonun wifiye bağlandığı içerde bir sayaç vasıtasıyla tespit olunuyor sanırım değil mi?
    Reset atılsa bile kurtuluş yok..?
  • quote:

Arkadaşlar (son büyük güncellemeyi yapanlar)

Güncelleme sonrası kulaklık sesi arttı mı acaba? Yani kulaklıkla dinlerken ses tatmin edici geliyor mu?
    Bu bizim için gerekli bir detay..

Ve bir arkadaş Apple kulaklık ile iyi ses aldığını yazmıştı. Sadece kendi kulaklığı ile mi ses düşük oluyor?

Yani bu telefonu alırsak, daha farklı kulaklık ile de kullanabiliriz. Ama ses her kulaklıkta düşük çıkıyorsa bilmek istedik?

Teşekkürler..

İçinden zaten kulaklık çıkmıyor. Ben Xiaomi Hybrid HD kullanıyorum gayet memnunum kulaklık olarak. FP ürünü.. Ayrıca muipro room kullanıyorum ve Dolby atmos yükledim. Ses sorunsuz ve yüksek şuan.
  • 
Sayfa: önceki 453454455456457
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.