Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (913. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 911912913914915
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hangi program bulamadım. Ne işe yarıyor yanı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • matrix31 kullanıcısına yanıt
    sen lineageos ile coşmuşsan, ben rootsuz global romum ile ne yapmış oluyorum bu durumda? ★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★
  • Beyler bootloader kilidini acmaya calistigimda %50de kaliyor. Bir turlu cozum bulamadim. Bu linkteki haber kilit acmaya yarar galiba. Anlayan varsa habere bi baksin

https://www.chip.com.tr/haber/androidde-rom-yuklemek-artik-daha-kolay_67230.amp.html
  • Beyler bu silikon kılıflar ekran filmini kaldırıyor ne kullanıyorsunuz
  • Telefonun herşeyini kısarak parlaklığını dibe cekersem bende bunu sağlarım ayrıca root devre dışı aslanım bende ben rootla sağlamadim bunu da öğren root şarjı uzatan birsey degil greenifyde gerekio sadece. 3310a cevirerek herkes alir bu süreyi ayrıca senkronizasyon açık parlaklık yuzde 60 internet full acik kullan oyle at ve arada sarj etmediğini nereden bilelim?
  • Boyunda miui forumdan yeni hesap makinesini gördünüzmü diye mesaj geliyor

Sanki çok matah iş yapmışsınız en önce şu bildirim problemlerine odaklanın , 7 güncellemesini verin.

• Dostum cihaz uçak modunda normal şekliyle kullanmak gerek gece teli bırakınca degil ztn günlük kullanımda net görürsün. Rahatlıkla o uygulama yuzde 12 yer dene gör ilk anda anlayamazsın
  • Evet sorunsuz hic sorun yaşamadım dostum
  • oktay1910 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, forumda bir güncelleme ve rom (yazılım) furyasıdır almış başını gitmiş.
    Türkiye den alınan telefonlar,samsung sony vs telefonlar gibi standart normal android güncelleştirmelerini almaz mı ? Anladığım kadarıyla global stabil rom a sahip ürünler bu standart android güncelleştirmelerini alıyor.
    Yani kısaca bu işlerden hiç anlamayan (rom yazılım vs) bir kullanıcı, turuncumağaza-cepport gibi özel ithalat yoluyla gelmiş bu telefonu kullanamaz mı ? İlla yazılım rom işlerine mi girmek gerekiyor yada yazılım güncellemesi yapmamız mı gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Merhabalar, forumda bir güncelleme ve rom (yazılım) furyasıdır almış başını gitmiş.
    Türkiye den alınan telefonlar,samsung sony vs telefonlar gibi standart normal android güncelleştirmelerini almaz mı ? Anladığım kadarıyla global stabil rom a sahip ürünler bu standart android güncelleştirmelerini alıyor.
    Yani kısaca bu işlerden hiç anlamayan (rom yazılım vs) bir kullanıcı, turuncumağaza-cepport gibi özel ithalat yoluyla gelmiş bu telefonu kullanamaz mı ? İlla yazılım rom işlerine mi girmek gerekiyor yada yazılım güncellemesi yapmamız mı gerekiyor ?

Hocam rom root işlerinden anlayan arkadaşlar sürekli deneyerek ekran süresi olsun verimlilik olsun arttırma peşindeler. Gördükleri ufak tefek hataları kapatmak için uğraşıyorlar. Ben mesela global romdayim 4.5 saat ekran süresi alıyorum herhangi bir takılma aksırma hıçkırma yok telefon ilk geldiği gibi kendi offical güncellemeleri hariç hiçbir şey yapmadım , bu şekilde normal bir kullanıcı gayet güzel kullanır ne istiyorsa yapar. Ama bu markada şöyle birşey var bootloader kilidini acmanıza izin veriyor değişik costum romlar denemenize izin veriyor bence bu tam bir özgürlük. Ben normal bir kullanıcı olarak yazıyorum çok memnunum ama sağlamlık konusunda çekincelerim var bunuda zaman gösterecek.

• lordmad kullanıcısına yanıt
    Kardeş naptın telefonu şarjda mı bıraktın bu imkansız bi süre
  • murselsevim kullanıcısına yanıt
    Ebayden deri kılıf ve shockproof tarzı kılıflar var alabilirsiniz

• Arkadaşlar sa tlf almayı düşünüyorum 1000 tl gibi bir limitim var bazı arkadaşlarım mi5 i çok önerdi daha önce de bir arkadaşım kullanıyordu ama tlf hakkında pek bilgiye sahip değilim özellikleri falan parasına göre çok iyi ama malzemesi çok kötü diyorlar arka kapağı falan kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba be servis ağı nasıl ithalatçı firma garantisi sıkıntı çıkartıyor mu şimdiden teşekkürler
  • Selamlar,

Yaklaşık bir aydır siyah modelini kullanıyorum. Hiçbir problem yaşamamış olmamla beraber telefondan herşeyiyle çok memnunum. Miui oldukça stabil ve kullanıcı dostu. Miui forumunda geliştircilerin sürekli paylaştığı güncellemeleri alamamaktan yakınan arkadaşlar için bunların official olmadığını yani bireysel geliştricilerin çabaları olduğunu belirtmek isterim. Rom işinden anlamıyorum ne yapacağım diye kaygılanmak çok yersiz. Bu güncellemeleri almak zorunda değilsiniz. Aslında bu durum andoridin güzelliklerinden bence.

Telefon oldukça şık olduğundan kılıfsız kullanmak isteyebilirsiniz fakat telefonun kılıfsız kavranılması rahat değil. Kılıfla kullanıldığında hiç problem olmuyor fakat kılıfsız kullanmayı seven biri iseniz telefonu düşürmeniz muhtemel olacaktır.

Bu telefonu kullandığımdan beri diğer markalara verilen paraları israf olarak görür oldum.

Tek rahatsız olduğum konu; telefon şarja takıldığında bildirim ışığı dolu ya da boş sadece yeşil yanıyor. Bunun bir ayarı ya da çözümü mevcut mudur?

• lordmad kullanıcısına yanıt
    Hocam kendi otomatikmi güncelledi otadan beta mı stabilmi cihazınızın romu?
  • oktay1910 kullanıcısına yanıt
    Aldığımda çakma rom vardı, kendim stabile çevirdim. Açıkçası bu durum yadırdığım bir konu. Ama bu işlerden anlamayan biri olarak bunu miui forumdan yardım alarak düzeltmek pek de zor olmadı.
  • volismo V kullanıcısına yanıt
    Ahaha soru bana değilmiş şimdi farkettim. Acemiyi bağışlayın.
  • Arkadaşlar hepsiburada dan almış olduğum mi5 siyah telefonun şarj adaptörü bazılarına 2.0 gelmiş bana qualcomm hızlı şarj 3.0 gelmiş diye sevinirken şarj aleti bozuldu. Hepsiburadaya sadece adaptörü onarıma gönderebilirmiyim diye sordum onlarda gönderebilirsiniz diye mail atmış bende gönderdim bu sefer ürün kabul olmadı uyarı maili geldi. DElta servise yazdım telefonla birlikte göndermeniz lazım dediler yaptıkları çok saçma sadece adaptör için telefon mu gönderilir. Bu sorun başına gelip çözen olduysa desteklerinizi bekliyorum.
  • Arkadaşlar ilk sayfada

Ekranı açmak için çift tıkla uyandırma (tek parmakla sürtseniz de açılır);

Bu tek parmakla sürtseniz de açılır kısmını anlayamadım? Tek parmağımla aşağı yukarı, sağa sola sürttüm ama açılmadı :)
  • Bu global 7 ne zaman OTA olarak verilecek acaba, adamlarda google yasak kendi ülkelerine 7 güncellemesini şak diye vermişler...
  • 
Sayfa: önceki 911912913914915
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.