Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (911. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanirim playden indirilen "terminal" programina yazsak da olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Sanirim playden indirilen "terminal" programina yazsak da olur

Aynen hocam olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasak_ask3434

quote:

Orijinalden alıntı: teeKin

gm 5 plusta devredışı bırak durmaya zorla seceklerınden durdurabılıyordukta bunda bulamadım

Hocam bende eu rom var gereksiz google uygulamaları yok. Global roma sahip arkadaşlar eğer çözümü varsa yazarlar.

rootlamadan olmuyor maalesef.
  • root yapmadan kalkmıyorlar. Sadece bir ikisini devre dışı bırakabilirsiniz.
  • yasak_ask3434 kullanıcısına yanıt
    Hocam beni kışkırtıryorsunuz

Bu hafta sonu kilidi acip lineago os a gecerim. Kilidi acip lineago osu direk flashlamak sorun yaratmaz değil mi?

Birde xposed çalışmadığı doğru mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi mi5 için hangi kılıfı önerirsiniz?

50 TL olan orjinal kılıf koruması nasıldır kullanan varmı?:http://urun.n11.com/hoparlor-speaker/xiaomi-mi-5-kilif-orjinal-eu-blister-P135193166?icid=990008_prudsys_productdetail_bysameseller

35 TL daha korumalı gibi sanki?:http://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/xiaomi-mi5-mi-5-hybrid-korumali-ince-kilif-fonemax-P127057913

Ekran bandı olarak ta normal standart kırılmaz cam mı? Yoksa nano olan ince kırılmaz cam mı? Kullananlar görüşlerini yazarsa sevinirim normal standart cam bantta kenarlarda boşluk kalıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 9 Ocak 2017; 22:53:49 >

• telefon 3 hafta süren problemlerden sonra geçen perşembe geldi ve kullanmaya başladım.Şimdilik 2 sorum var:

ilki, telefon %0'a inip kapandıktan sonra %100'e 1 saat 25 dakika civarında geldi.Bu normal süre midir?
    ikincisi, dün 6.10.10 bugün 6.11.10 güncellemesi geldi ve bayağı uzun sürüyor güncellemeler.Bu güncellemelerin sürümü normal midir? Teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

quote:

Orijinalden alıntı: clb12

Mi 5 in fiyatı neden bu kadar düştü acaba?

Daha bilgili arkadaşlar cevap verir elbet ama benim şahsi fikrim ithalatçıların tecrübe kazanmasından kaynaklı olduğu yönünde. Başlarda ülkede nasıl tepki göreceğini bilemediklerinden az miktarda ve özel kullanıcılar için getirmeyi plandılar büyük ihtimalle. N11, Hepsiburada gibi büyük online sitelerde en yakın rakibinden bile çok çok daha fazla satış rakamına ulaşacağını düşünmemişlerdir.

Şimdide bol sattığını görüce çok daha yüksek adetlerde alımlar gerçekleştiriyorlardır. Lojistik masraflarınıda düşürüyordur çoklu alımlar sayesinde sonuç olarak. Üstüne birde Mi5S çıkmasıyla Mi5'in kendi fiyatının düşmeside eklenince hızlıca 1000 TL bandına indi. İyikide indi. 1000 TL ye Snapdragon 820'li her yönüyle dolu dolu bir cihaz alıyoruz bu vergi ve kurlara rağmen. Büyük nimet gerçekten.

NFC, Kızıl ötesi, parmak izi, kamera, pil, işlemci hiçbir şeyden kesmemiş adamlar ucuz satıyoruz diyerek. Karşılaşıtırıldığı cihazların en ucuzu 2000-2500 TL'de. Özellikle kamera konusunda tek rakibi S7 ve S7 Edge onun dışında tüm telefonlardan hatta tüm iPhonelardan bile kaliteli çekimler yapıyor.

Niye ben bu kadar uzattım bilmiyorum ama yazasım geldi sıkıntıdan, kusura bakmayım.

Sorry for the long post

Hocam anlayamadigim bir konu da su, neden 820 nin kirpilmis versiyonu kullaniliyor acaba? Tamam maliyet diyeceksiniz belki olabilir anlasilir bir durum ama bence cok etkileyecek bir durum degildir. Sizin fikriniz nedir bu konuda?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kevin De Bruyne

Hocam beni kışkırtıryorsunuz

Bu hafta sonu kilidi acip lineago os a gecerim. Kilidi acip lineago osu direk flashlamak sorun yaratmaz değil mi?

Birde xposed çalışmadığı doğru mu?

Yanlış alıntı :)

Direk flashlanacak sonra gapps vede ufak fix

Xposed nougat için çıkmadı henüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: DyZee

telefon 3 hafta süren problemlerden sonra geçen perşembe geldi ve kullanmaya başladım.Şimdilik 2 sorum var:

ilki, telefon %0'a inip kapandıktan sonra %100'e 1 saat 25 dakika civarında geldi.Bu normal süre midir?
    ikincisi, dün 6.10.10 bugün 6.11.10 güncellemesi geldi ve bayağı uzun sürüyor güncellemeler.Bu güncellemelerin sürümü normal midir? Teşekkürler şimdiden.

Şarj süresi normal. Quick charge 3.0 var malum

Güncellemeler normal. Kullandığın rom beta sanırım, sık sık güncelleme alabilirsin.
  • Sozde haftalık güncelleme verilecekti, aylar oldu tık yok.
  • yasak_ask3434 kullanıcısına yanıt
    Peki hocam cihaz beta romda gelirse stabil rom nasıl yapacağız o şekilde güncellemeri alsak stabil roma çevirip?
  • kılıf bakıyorum da şu fiyatı 50 lira olan delikli kılıf çok pahalı değil mi? aliexpress'te de 11 dolar. üstelik alttan koruma sağlamıyor. genel manada mi5 kılıfları pahalı geldi bana. n11 veya gittigidiyor'dan tavsiye varsa alırım.
  • quote:

quote:

telefon 3 hafta süren problemlerden sonra geçen perşembe geldi ve kullanmaya başladım.Şimdilik 2 sorum var:

Güncellemeler normal. Kullandığın rom beta sanırım, sık sık güncelleme alabilirsin.

cevap için çok teşekkür ederim hocam teknik ve donanım anlamında bu işten pek anlamayan biri olarak bu rom ve güncellemeler olumlu mu olumsuz mudur ?

• hiboz H kullanıcısına yanıt
    hiboz hocam cevaplar için tesekkurler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Band 5 kadar beni rahstsiz eden diger sorun da bildirimler. Ve kimsenin yasamiyor olmasida ayri delirtiyor :)

Xdaya yazacagjm yakin zamanda. Herkes su bildirim alma ile önerilerni yazabilir mi? Denemedigim var mi merak ediyorum

Yalnız değilsin ben Facebook'tan hala alamıyorum. Denemediğim yapmadığım hiçbir şey kalmadı.

• oktay1910 kullanıcısına yanıt
    http://urun.n11.com/ekran-koruyucu/samsung-galaxy-j5-j7-prime-xiaomi-mi5-iphone-7-7-plus-kilif-zirh-P104258831

En korumalı tarz bu. iPhone 6 için kullandım çok iyi koruyor.

• Arkadaşlar telefon wifi a bağlamıyor şu anda. Daha doğrusu bağlanıyor ama internet yok diyor. Arada bir böyle oluyor daha sonrasında kendiliğinden düzeliyor. Evde iki modem kullanıyorum(biri access point) ikisine de bağlanınca sorun oluyor bağlantı yok diyor. Fakat başka bir internete bağlanınca örneğin herhangi bir hotspot a bir sıkıntı olmuyor. Bu arada diğer cihazlar modeme bağlanıp internete girebiliyorlar. Çözümü nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Peki hocam cihaz beta romda gelirse stabil rom nasıl yapacağız o şekilde güncellemeri alsak stabil roma çevirip?

Stabil rom indirip onu güncelleme uygulamasında yükleyebilirsin diye biliyorum. Ama bence gerek yok uğraşmana. Stabil romlar öyle çok güncelleme almaz. Belli zamanlarda toplu güncelleme alır. Beta romlar parça parça güncelleme alır
  • quote:

quote:

quote:

cevap için çok teşekkür ederim hocam teknik ve donanım anlamında bu işten pek anlamayan biri olarak bu rom ve güncellemeler olumlu mu olumsuz mudur ?

Güncelleme tabi ki cihazı kullanım,performans ve güvenlik açısından iyileştirmek adına yapılır.

• 
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.