Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (914. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 912913914915916
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşları telefou 1 saat içinde alacağım n11'den.

Turuncu Mağaza mı? Newport mağazasındanmı alayım?

Benim için newport daha uygun çünkü mng ile getiriyorlar nerden aldığım farketmez değilmi fiyat aynı?

Edit: Lütfen acil cevap verirseniz sevinirim newporttan alırsam beta rom stabil roma geçirip güncellemeleri alabilirsem Newporttan alıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 10 Ocak 2017; 12:44:49 >
  • oktay1910 kullanıcısına yanıt
    newport aman dikkat
    https://forum.donanimhaber.com/telefon-alirken-uzak-durulmasi-gereken-firma-n11-gt-newport-gg-gt-cepport-hb-gt-mys-iletisim-intellicell--121308096

Ben 11.11'de turuncudan aldım sorunsuz elime ulaştı. Kargo hakkında bir yorum yapamam, bölgeden bölgeye değişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Arkadaşları telefou 1 saat içinde alacağım n11'den.

Benim için newport daha uygun çünkü mng ile getiriyorlar nerden aldığım farketmez değilmi fiyat aynı?

Edit: Lütfen acil cevap verirseniz sevinirim newporttan alırsam beta rom stabil roma geçirip güncellemeleri alabilirsem Newporttan alıcam.

Hocam ikisi de delta ise delta kötünün iyisi dedikleri için garantide onu al.Turuncumağaza genel olarak diğerlerinden iyi gibi sanki ama garanti delta ise diğer mağazadan da alabilirsin.Benim cihaz evo garantili mesela da işte delta biraz daha iyiymiş.

Edit:Bu newport cepport'un uzantısıymış alma hocam kaç :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Degethyus -- 10 Ocak 2017; 12:57:54 >
  • ARKADAŞLAR BU TELEFON BİLDİĞİNİZ YÜRÜYOR:) DEMİŞLERDİ İNANMAMIŞTIM.DÜZ ZEMİNDE EĞİM OLMASI FARKETMİYOR.ALACAK ARKADAŞLARIN DİKKATİNE.ARKA KILIF GELENE KADAR 3 4 KERE DÜŞÜRDÜM ALLAHTAN FİZİKSEL BİR DEFORME OLMADI.
    BU DÜŞMELERDEN DOLAYI MI BİLMİYORUM ALTTAKİ SOL HOPARLÖRDEN DİĞERİNE GÖRE AZ SES GELİYOR.SİZDE DE ÖYLEMİ KONTROL EDİP CEVAP YAZARSANIZ SEVINIRIM.Mİ5 PRİME 64GB KULLLANIYORUM.

excusemebut ve KEfelon arkadaşlarım diğerinin hoparlor olmadıgını soyledıler.Tesekkur ettim içim rahatladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gfb.samed -- 10 Ocak 2017; 13:22:5 >
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Turuncu mağaza gerçekten çok ilgili ancak Yurtiçi kargo ile çalışıyor. Şuan Yurtiçi kargo havalar kötü diye kepenk indirmiş durumda. Diğer şirketler normal seyrinde çalışırken Yurtiçi transferleri yapmıyor.
  • gfb.samed kullanıcısına yanıt
    Hocam onlardan biri hoparlör diğeri mikrofon. Ses gelmez birinden.
  • http://s.aliexpress.com/viuuuyE7

bu kılıfı kullananlar varmı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cedayroy C kullanıcısına yanıt
    volismo V kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler, o halde normal kullanıcı olan benim gibiler için telefonu ambalajdan cıkarıp kartımızı taktığımız gibi kullanacağız, normal yapısal güncelleme gelirse de 3-5 ayda bir ya olacak yada olmayacak diğer telefonlar gibi. Doğru anlamışım değilmi Bunun içinde global stabil rom denilen her neyse o olsa yeterli anladığım kadarıyla.
  • Ben tüm alış veriş işlemlerimi Teknostore üzerinden alıyorum,

-Çok hızlı kargo,
    -Detaylı destek,
    -Teknolojiyi bilen adamlar,

Bu arada çok kısa süre sonra Kanyon AVM de Xiaomi Shop açılacak, yani direk Türkiye de hizmet verecek adamlar..
  • 2 Çeşit global rom var (global stabil ve global beta) beta rom haftalık güncelleme aldığı söyleniyor ben alalı 10 gün oldu ama henüz gelen bir güncelleme yok. Global stabil rom en erken aylık güncelleme aldığı söyleniyor. Yani beta test edilip hatalar ayıklanıp stabile veriyorla( yanlış biliyorsam düzeltmelere açığım) . Birisi devamlı güncel fakat ufak tefek hataları barındırıyor biriside hep kararlı sıkıntısız olduğu iddia edilmekte fakat geç alıyor işte. İkisinide seven var.

Sözün özü evet dediğiniz gibi normal bir kullanıcı bu telefonu alır sim kartını takar sosyal medyasını yükler hayatına devam eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cedayroy -- 10 Ocak 2017; 14:9:4 >
  • bildirim çubuğunu indirince whatsapptan gelen mesajları okuyamıyorum 2 yeni mesaj diyor ama içeriği gözükmüyor basılı tutup aşağı çekincede gözükmüyo mecburen whatsappa girip okuyorum bundan önceki telefonlarımın hepsinde okuyabiliyordum bildirim çubuğundan. varmı yardımcı olabilecek birileri
  • oktay1910 kullanıcısına yanıt
    Aliexpressden sipariş verirseniz çok daha ucuza gelir.
  • Merhaba arkadaşlar hepsiburada mağazasından aldığım delta garantili mi5 telefonun yanında gelen adaptörü arıza yaptı hepsiburadaya mesaj atıp sadece adaptörü gönderip onarım imkanı var mı dediğimde gönderebilirsiniz yanıtı almıştım adaptörü gönderdiğimde kabul etmediler. Telefonla birlikte istiyorlar bu sıkıntıyı yaşayıp telefonu göndermeyip sadece adaptörü göndererek sorun çözen oldu mu? tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the block

http://s.aliexpress.com/viuuuyE7

Bana da yeni geldi. Cihaz ile tam uyumlu bir koruyucu kılıf tavsiye ederim.https://tr.aliexpress.com/item/Luxury-Hybrid-case-For-xiaomi-mi5-M5-hard-PC-frame-Silicon-Protective-back-cover-for-xiaomi/32614869854.html

• quote:

Orijinalden alıntı: ryalp

Beyler bu silikon kılıflar ekran filmini kaldırıyor ne kullanıyorsunuz

Hocam kırılmaz cam ile kullanıyorum silikon kılıf açılma yok. Camı çok özenle yapıştırdım milimetrik, belki ondandır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: volismo

Selamlar,

Yaklaşık bir aydır siyah modelini kullanıyorum. Hiçbir problem yaşamamış olmamla beraber telefondan herşeyiyle çok memnunum. Miui oldukça stabil ve kullanıcı dostu. Miui forumunda geliştircilerin sürekli paylaştığı güncellemeleri alamamaktan yakınan arkadaşlar için bunların official olmadığını yani bireysel geliştricilerin çabaları olduğunu belirtmek isterim. Rom işinden anlamıyorum ne yapacağım diye kaygılanmak çok yersiz. Bu güncellemeleri almak zorunda değilsiniz. Aslında bu durum andoridin güzelliklerinden bence.

Telefon oldukça şık olduğundan kılıfsız kullanmak isteyebilirsiniz fakat telefonun kılıfsız kavranılması rahat değil. Kılıfla kullanıldığında hiç problem olmuyor fakat kılıfsız kullanmayı seven biri iseniz telefonu düşürmeniz muhtemel olacaktır.

Bu telefonu kullandığımdan beri diğer markalara verilen paraları israf olarak görür oldum.

Tek rahatsız olduğum konu; telefon şarja takıldığında bildirim ışığı dolu ya da boş sadece yeşil yanıyor. Bunun bir ayarı ya da çözümü mevcut mudur?

Benim cihazımda şarja takınca sarı ışık, dolunca yeşil ışık yanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Degethyus

quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Arkadaşları telefou 1 saat içinde alacağım n11'den.

Hocam ikisi de delta ise delta kötünün iyisi dedikleri için garantide onu al.Turuncumağaza genel olarak diğerlerinden iyi gibi sanki ama garanti delta ise diğer mağazadan da alabilirsin.Benim cihaz evo garantili mesela da işte delta biraz daha iyiymiş.

Edit:Bu newport cepport'un uzantısıymış alma hocam kaç :D

Kaç defa yazdım yine yazıyorum. Cepport un sattığı Xiaomi cihazların garantisine kendisi(İntellicell) değil DELTA servisi bakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasak_ask3434 -- 10 Ocak 2017; 16:3:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hookman

quote:

Orijinalden alıntı: the block

http://s.aliexpress.com/viuuuyE7

Bana da yeni geldi. Cihaz ile tam uyumlu bir koruyucu kılıf tavsiye ederim.https://tr.aliexpress.com/item/Luxury-Hybrid-case-For-xiaomi-mi5-M5-hard-PC-frame-Silicon-Protective-back-cover-for-xiaomi/32614869854.html

Fotoğraf atma şansınız var mı hocam telefonla nasıl duruyor görmek adına :)

• ÖNEMLİ BİR BİLGİ !!!

Mİ5 te 2 farklı panel kullanıyor. JDİ VE LGD.

LineageOS 14.1 kuracak arkadaşlardan paneli LGD olanların sol ve sağ fiziksel tuşları çalışmıyor. Ekran navigasyon düğmeleri açılabiliyor ve öyle kullanabiliyorsunuz

Panel üreticisi öğrenmek için
    Terminal Emulatör

type
    su
    cat /proc/cmdline

Son satırda : "mdss_dsi_lgd_fhd_r63452_cmd" yazar. Bende lgd yazıyor. Sizlerdeldg yerine jdi yazabilir.

JDI : Japan Display Inc.
    LGD : LG Display

MDSS : Mobile Display Subsystem
    DSI : Display Serial Interface

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasak_ask3434 -- 10 Ocak 2017; 16:17:55 >

• 
Sayfa: önceki 912913914915916
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.