Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1817. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18151816181718181819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben los 15.1'den 16.0 Pie sürümüne Bu şekilde sorunsuz geçiş yaptım. Tavsiye ederim.

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasuta

Arkadaşlar ben los 15.1'den 16.0 Pie sürümüne Bu şekilde sorunsuz geçiş yaptım. Tavsiye ederim.

sizde de genel bir yavaslik soz konusu mu? bende sistem hic akici degil. ilk defa titanium backup kullandim. sizde akiciysa bir de manuel kurulum yapacagim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• herdem09 kullanıcısına yanıt
    Hayır değil. Hatta 15.1'den hem daha akıcı hem de pil yönetimi daha iyi gibi geldi bana. Mesela bende akıllı tartı uygulaması vardı çok pil tüketiyor diye onu kısıtladı.
  • quote:

Hayır değil. Hatta 15.1'den hem daha akıcı hem de pil yönetimi daha iyi gibi geldi bana. Mesela bende akıllı tartı uygulaması vardı çok pil tüketiyor diye onu kısıtladı.
    Tesekkurler. Tekrar clean install yapacagim. Lineage 15ten de 14e geri donmek zorunda kalmistim beklemedeki kotu pil performansi yuzunden. insallah bu sefer de 14e donmem. siyah tema cok iyi olmus cunku.

• sasuta kullanıcısına yanıt
    Ram kullanımı nasıl hocam. Birde custom romlarda olan; herhangi bir uygulamayı açarken -eğer uygulama önbelleğe alınmamışsa- simgeye tıklama ile uygulamanın açılması arasında yaşanan hafif gecikme bunda da var mı? MIUI'da böyle bir sorun yoktu çünkü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakikidaredevil

Ram kullanımı nasıl hocam. Birde custom romlarda olan; herhangi bir uygulamayı açarken -eğer uygulama önbelleğe alınmamışsa- simgeye tıklama ile uygulamanın açılması arasında yaşanan hafif gecikme bunda da var mı? MIUI'da böyle bir sorun yoktu çünkü.
    Benim telefon Mi5 Pro 4gb ram olan modeli olduğu için şimdiye kadar ram kullanımıyla ilgili hiç bir problem yaşamadım. Uygulama gecikmesiyle ilgili de aynı şekilde. Önemli olan temiz şekilde kurulum yapmak.
  • Sizde de quick toggle bolgesinin ustunde sanki notch varmis gibi gereksiz bir bosluk var mi?

Bu arada cihaz sanirim indeksleme gibi bir islem yapiyordu. su anda onceki yavaslik ve takilmalar gitmis gorunuyor.

@sasuta

• herdem09 kullanıcısına yanıt
    Bilmem dikkatimi çekmedi.
  • Mi 5 telefonum birden kapandı ve açılmadı. İçini açtık pil bağlantısını söktük, sonra taktık, çalıştı. Ama yine kapandı. 1-2 kere daha aynı işlemi tekrar ettik ama artık çalışmıyor. Sorun ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu telefondan Huawei p smart a geçtim. Çekme problemi bitti. Sözde birisi amiral gemisi diğeri orta seviye telefon. Türk Telekom a suç buluyordum oysa. Wifi de dahil bu çekme problemi konusuna..

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Bu telefondan Huawei p smart a geçtim. Çekme problemi bitti. Sözde birisi amiral gemisi diğeri orta seviye telefon. Türk Telekom a suç buluyordum oysa. Wifi de dahil bu çekme problemi konusuna..
    Kullanılan 800mhz bantıyla ilgili olabilir mi çekme problemi?
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Ben de P Smart 2019 a geçtim aniden bozulunca

• quote:

Kullanılan 800mhz bantıyla ilgili olabilir mi çekme problemi?

Alıntıları Göster
    Türkiye de satılıyorsa o telefon 800 mhz bandlı telefon getireceksin. Millete defolu ürün satmayacaksın..

• iş yerindeki bir arkadaşım Mi5'i durduk yere kapanmış, hiç bir tepki vermiyordu, Power takılıyken bile hiç bir led , tuş kombinasyonu çalışmıyordu, arka kapagı soktuk test poin yöntemi ile Pc gördü, ROM u Flash Tool ile attık ama telefonda gene tık yok... Böyle bir sorun ile karşılaşan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

iş yerindeki bir arkadaşım Mi5'i durduk yere kapanmış, hiç bir tepki vermiyordu, Power takılıyken bile hiç bir led , tuş kombinasyonu çalışmıyordu, arka kapagı soktuk test poin yöntemi ile Pc gördü, ROM u Flash Tool ile attık ama telefonda gene tık yok... Böyle bir sorun ile karşılaşan varmı ?
    Anakart arızasaı.
  • Bu kadar kolay mi yani? Durudk yere ankart arızası

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar mi5 cihazimin bataryasi epey eskidi yeni batarya almak istiyorum.ama.orjinal olsun istiyorum.nerden alabilirim
    Bide kamera cami kirildi benim papagan soktu tekrar nasil yaptirabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Türkiye de satılıyorsa o telefon 800 mhz bandlı telefon getireceksin. Millete defolu ürün satmayacaksın..

Alıntıları Göster
    Tamam da niye kızıyorsun? Xiaomi henüz resmi olarak Türkiyede yok, olsa haklısın. Ayrıca bu sorun sadece LTE seçiminde var. 2G ve 3G ile sorunsuz çekiyor telefon. LTE ise Turkcell diğer bantlarda da bu hizmeti sağladığından bunda da sorun yok ama diğer şebekelerde sadece baz istasyonu yakınında LTE çekiyor.

Yani yanlış hatırlamıyorsam böyle idi. Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltir.

• An itibariyle beklemede cok sarj harcadigi icin LOS 16'dan 14'e geri dondum. 14'te maximum %4 giderken bu deger 16'da %14'lere kadar cikti.

• quote:

Orijinalden alıntı: herdem09

An itibariyle beklemede cok sarj harcadigi icin LOS 16'dan 14'e geri dondum. 14'te maximum %4 giderken bu deger 16'da %14'lere kadar cikti.
    Bende de tam tersi. Temiz kurulum yapmadınız mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 18151816181718181819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.