Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1356. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13541355135613571358
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunu yapabilmenin bir yolu var mı acaba? Mesela geçen gece %10 da bıraktım sarjı sabah telefon kapanmıştı, dün gecede %8 de bıraktım yine kapanmıştı telefon.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytamal

Evet orası öyle ama. Aslında benim istediğim şey beklemede yediği şarjı azaltmak. Ama onu bunu kapatarak değil tabi.

beklemede neyi kapatırsan kapat yinede gidiyor orasını bende anlamadım. sadece uçak moduna alınca şarjı inmiyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhnmr

quote:

Orijinalden alıntı: Aytamal

Evet orası öyle ama. Aslında benim istediğim şey beklemede yediği şarjı azaltmak. Ama onu bunu kapatarak değil tabi.

beklemede neyi kapatırsan kapat yinede gidiyor orasını bende anlamadım. sadece uçak moduna alınca şarjı inmiyor .

Miui haricinde custom rom denediniz mi ? (lineage os, resurrection remix vs gibi )

Miui kendisinden kaynaklı beklemede fazla pil tüketiyor gibi duruyor. Çinli geliştiriciler sağolsun :)
  • Son güncellemede (Global 8.2.2.0) bir sorun var mı? Bayadır konuyu takip etmiyordum, güncelleyeyim mi güncellemeyeyim mi?
  • Mi5 8.2.2.0 Kararlı Sürüm

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

• telefonu bugün ilk defa açtım.

bu telefon kesinlikle elden kayıp düşmek için yaratılmış.

yazı yazarken telefonu iki elle tutup iki baş parmaşımla yazı yazmaya alışığım, ancak bu telefonun yanları kavisli şekilde inceldiği için tutmak zor oluyo.

onun dışında harika telefon bence. android kullanışlılıkta çağ atlamış. son uygulamalar menüsünü açınca bi önceki uygulamayı otomatik oalrak göstermesi süper, çok seri şekilde iki uygulamayı (örneğin tarayıcı+watsapp) aynı anda kullanabiliyosunuz.

telefonun şıklığı 10 numara. bir telefon bundan daha fazla içime sinemezdi heraldi.
  • Merhaba arkadaşlar telefonuma az önce 8.2.2.0 yukledım acıldıktan sonra telefonda bir ağırlık başlaı hissedilir bir ağırlık ufak takılmalar geçişlerde filan bişrde telefon açılırken altta kırmızı bootloader unlock yazıyor acil yardım .....
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

telefonu bugün ilk defa açtım.

bu telefon kesinlikle elden kayıp düşmek için yaratılmış.

yazı yazarken telefonu iki elle tutup iki baş parmaşımla yazı yazmaya alışığım, ancak bu telefonun yanları kavisli şekilde inceldiği için tutmak zor oluyo.

onun dışında harika telefon bence. android kullanışlılıkta çağ atlamış. son uygulamalar menüsünü açınca bi önceki uygulamayı otomatik oalrak göstermesi süper, çok seri şekilde iki uygulamayı (örneğin tarayıcı+watsapp) aynı anda kullanabiliyosunuz.

telefonun şıklığı 10 numara. bir telefon bundan daha fazla içime sinemezdi heraldi.

silikon kılıf kullanmanız lazım. zaten çerçeve ince olduğu için tek elle tutarken ister istemez parmaklar saçma sapan yerlere tıklıyor aynı durum daha önce samsung s4 de de başıma gelmişti. başka markaları savunan fanların aksine s4 de dizayn kamera tasarım ekran olarak çok iyi bir telefondu fakat bu ondan da iyi. tasarımı da s4 e çok benziyor bence. konuya dönersek silikon kılıf kullanınca cihaz az birşey enlemesine genişliyor hem ekran daha da büyükmüş gibi bir placebo etkisi oluyor hem de elden kayıp düşmüyor hem de saçma sapan yerlere tıklama durumu oluşmuyor kesinlikle silikon kılıf edinin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 28 Nisan 2017; 20:10:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Ben 5.5 saat bazen 6 saat ekran süresi alıyorum.

ben kendi cihazımı ikinci el olarak 800 tl ye aldım. (850 ama 50 tl gittigidiyor indirimi) pili çok şarj edildiyse bir miktar yorgundur herhalde çünkü sıfır değil 3 4 aylık telefon. buna rağmen yüzde 71 şarjla saat 12 den akşam 5 e kadar aralıksız kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 28 Nisan 2017; 20:19:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertugrulds

Telefon ilk geldiğinde ben de yaptım 117 bin çıktı. Ama listede 140 bin gösteriyordu. 3-4 gün sonra uygulama yüklü olarak test yaptım 112 bin çıktı. Ama performansında düşüklük görmüyorum. Bunun için pek takmadım sonrasında

Bende 130.000 çıktı en son sıkıntı yok

• Mi 5 kullanıyorum.Kamera ile 10 santim yakından bi şey çekmeye çalıştığımda hiç belli olmuyor.Adeta hipermetrop gibi şuan telefon.Bi ayarı mı var yoksa kamera mı bozuk ilk geldiğinde de böyleydi
  • xtreme4495 X kullanıcısına yanıt
    et-ete değecek mantığındayım ben. kılıf-jelatin vb herpsinden nefret ederim hiçbir telefonumda kullanmadım bunları, kılıflı telefonları üzerinde branda örtülü vaziyette otomobil kullanmaya banzetiyorum. bu teleofnu da yine kılıfsız ve jelatinsiz kullanacağım. elim metale değmeli, gözüm onu görmeli, yoksa zevk almıyorum
  • Google uygulamalarını devre dışı bırakabiliyor muyuz? Hangouts, Drive, Duo felan

• quote:

Orijinalden alıntı: ugocer

ben de aynı sorunu yaşıyordum. Ayarlar -> senkronizasyon -> senkronizasyon kısmını aktif edince mobilde de mail bildirimleri gelmeye başladı.

Yok ya bende en başından beri açık o. Uygulamaya girmeden gelmiyor. Bende başka sorun var sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: xeqtr_cs

Google uygulamalarını devre dışı bırakabiliyor muyuz? Hangouts, Drive, Duo felan

Birisi önceden paylaşmıştı. Activity launcher ile devre dışı bırakılıyormuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

et-ete değecek mantığındayım ben. kılıf-jelatin vb herpsinden nefret ederim hiçbir telefonumda kullanmadım bunları, kılıflı telefonları üzerinde branda örtülü vaziyette otomobil kullanmaya banzetiyorum. bu teleofnu da yine kılıfsız ve jelatinsiz kullanacağım. elim metale değmeli, gözüm onu görmeli, yoksa zevk almıyorum

katiliyorum ben de oyleyim simdiye kadar tum telefonlari kilifsiz kullandim ozellikle iphonelari ama bu cihaz o sebeplerden dolayi kilifla daha lyl bir kullanim sunuyor bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 28 Nisan 2017; 20:42:6 >

• marcoroys kullanıcısına yanıt
    Odak mesafesi ile ilgili bir olay. Cihaz en yakın nereden netliyorsa daha yakında netlik bozulur, gözünüz gibi düşünün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • srsy kullanıcısına yanıt
    Mi5 in tüm cihazlarında aynı sıkıntı var yani deil mi.Benim telefonumda olan bi sıkıntı değil
  • tüm telefonlar o kadar yakından odaklayamaz ki.. onun için ayrıca satılan aparatlar var
  • 
Sayfa: önceki 13541355135613571358
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.