Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var lütfen cevaplamaya çalışın.

Ben telefonu yaklaşık 1,5 ay önce aldım ekran dokunmatiği arızalı geldi babamın işleri sebebiyle telefonu 3-4 hafta sonra yollayabildim ki yollamadan önce telefon elimden düştü çerçevesinde ezilme meydana geldi. Daha önce forumda sordum sorunu anlattım ana karttan ekrana giden flexi kablolarında sorun olabilir dendi bana. Hepsiburada teknik servisi ise bugün aradı telefonun dokunmatiği telefon dustugu için olmuştur dedi oysa ekranda kırık çatlak olmadığı sürece dokunmatik bir sorun olmaz diye biliyorum. 500 tl onarım ücreti istediler onaylamadım bu dokunmatiği yaptırmak ne kadardır normalde adam herşeyi değiştirmeyecek birkaç kablo sadece sanirsam olması tüketici haklarına şikayet etmeyi düşünüyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, mi5 prime 1 aydır kullanıyorum fakat sarjım çok cabuk bitiyor 3 maksimum 4 saat ekran görüntüsü alabiliyorum. 8.1.4.0 kararlı sürüm kullanıyorum. Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.

• Arkadaşlar iyi forumlar. Kusura bakmayın bulamadığım için soruyorum. 8.2.2 android güncellemesi yaptım ama memnun değilim. Nasıl 8.1.4 e dönerim. Bootloader kapalı. Güncelleyici uygulamasından 8.1.4 ü seçerek normal şekilde geri dönebilirmiyim? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Çıldırmadan biri bana yardım etsin lütfen.
  • mat9934 M kullanıcısına yanıt
    8.2.2 hotspot sorunu hariç çok iyi bence. İlk önce telefonu sıfırlayıp tekrar bakın. Düzelmezse güncelleyici ile geri dönüş olmuyor. Bootloader Kilidini açıp, ilk sayfadaki ipuçları kısmında bulunan resimli anlatımı takip edin, bilgisayardan mi flash programı ile dönebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Global beta son sürüm hocam stabil değil haftalık güncelleme alıyor. Vodafone operatör.

Kardeşim dediğin sürüme gectim şuanda global beta sürümündeyim. Wi-fi hotspot sorunu devam ediyor. Sen sorun çözüldü demistin ama çözülmemiş..

• habbet H kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum hocam bende düzelmiş denedim.

7.4.27 sürüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 28 Nisan 2017; 11:55:45 >
  • Arkadaşlar, ekranın sol orta yerinde iğne ucu kadar ışık sızması mı ölü piksel mi ne olduğunu çözemediğim bir şey var, şöyle anlatayım o nokta ekrandan daha parlak yanmakta nokta kadar bir yer iğne ucu kadar, bu durum da garantiye yollasam sonuç alabilir miyim

• quote:

Orijinalden alıntı: habbet

quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Global beta son sürüm hocam stabil değil haftalık güncelleme alıyor. Vodafone operatör.

Kardeşim dediğin sürüme gectim şuanda global beta sürümündeyim. Wi-fi hotspot sorunu devam ediyor. Sen sorun çözüldü demistin ama çözülmemiş..

Nasıl bir sorundur bu detaylı yazar mısın ben hiç yaşamadım merak ettim.

• Mi 5'te maksimum 4 saat ekran süresi alıyorum. Daha fazla alanlar ne yapıyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytamal

Mi 5'te maksimum 4 saat ekran süresi alıyorum. Daha fazla alanlar ne yapıyor acaba?

Aynı şekildeyim açıkcası, hatta çoğu zaman 4 saat bile alamıyorum. Telefon aldığım gibi 8.1.2 versiyonunda ve Android 6.0.1
  • bYUğur kullanıcısına yanıt
    üstat bende de 2 tane var öyle nokta. Benimde koyu renkli noktalar şeklinde. Sonradan ortaya çıktı. Servisle görüştüm gönderin diyor. Ama ben cesaret edemedim, kötü işçilik korkuttu beni. bir kaç sayfa önce bir örnek link atmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaos_Lord -- 28 Nisan 2017; 15:44:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytamal

Mi 5'te maksimum 4 saat ekran süresi alıyorum. Daha fazla alanlar ne yapıyor acaba?

Olması gereken bu zaten siz boşverin 7 ,8 saat alanları.

• telefonun şarjı gayet iyi gidiyor bence her koşulda aksam eve gidene kadar bitmemiş oluyor. öğlen yüzde 20 şarjla enerji tasarrufu moduna alıp akşam a kadar yetiyor mesela 😀

• power tuşu yumuşadı arkadaşlar. basarken tık tık ses geliyordu şimdi dokunmatık gibi oldu. sert üfleyince de bu sefer normal çalışmaya baslıyor fakat hiç dokunmazsam 15-20dk sonra geri yumuşuyor garantiye vermeli miyim sizce?
  • gkhnmr kullanıcısına yanıt
    Evet orası öyle ama. Aslında benim istediğim şey beklemede yediği şarjı azaltmak. Ama onu bunu kapatarak değil tabi.
  • Ben 5.5 saat bazen 6 saat ekran süresi alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 28 Nisan 2017; 16:59:7 >
  • chaos_Lord C kullanıcısına yanıt
    Kullanımı etkilemiyor aslında ama insanın gözü takılıyor arada, göndersem dediğiniz gibi nasıl müdahale ederler emin değilim

• cedayroy C kullanıcısına yanıt
    Hocam turkcell de en az 5 Vodafone en fazla 4bucuk ekran süresi var turkcell olmadığınızı dusundugundem yazdım.

• Aytamal A kullanıcısına yanıt
    Yanlış arkadaşa yazdım sanırsam üsteki diğer mesajımı okuyun onu size yazdim

• quote:

Orijinalden alıntı: anıl72

Hocam turkcell de en az 5 Vodafone en fazla 4bucuk ekran süresi var turkcell olmadığınızı dusundugundem yazdım.

Evet çekmeyen biryerdeyim Turkcell kullanmıyorum. Ama olayın farkındayım şehir merkezinde 5 saati buluyor.

• 
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.