Şimdi Ara

Xiaomi Mi 4C 32gb - Bir kaç saatlik kullanım ilk izlenimler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Mi4C 32gb (mavi) telefonum geldi.

Telefon mi4'e göre incelmiş. Çelik kasa olmadığı icin sağlamlık hissi mi4'e göre iyi değil.

Mi4 kullanıcı olarak Mi4C'ye geçmeyeceğim.

USB girişi " type-c " diyorlar. Bildiğin usb girişi değişmiş etrafımda type-c girişli kablo yok kendi kablosu var sadcee. Powerbank kullansam kendi uzun kablosu mecbur. Tamamen yayginlasmadan type-c denilen şey çok da önemli değil. Esprisi ister düz ister ters tak benim bildiğim bu.

Neden Mi4C alınır ?

Orta sınıf telefon kullanıcı iseniz veya daha önceden hiç Xiaomi marka telefon kullanmadiysaniz o zaman alınmalı.

Bir de benim gibi mi4'ün 64gb siyah bulamayıp Mi4C çıktı barı onun 32gb modelin siyahini bulabilriim derseniz alınır. Ben şuan bulamadım.

--- Snapdrogan 808 ile mevcut kullandığım mi4 snapdrogan 801 gözle gorulur ekstra performans farkı yok. Kamera performansı farkı da çok yok.

-- Batarya için henüz bir şey diyemeyeceğim. 1-2 saattir kullanıyorum.

-- Son olarak Turkiye'ye Resmi şekilde gelmez. Çift simli fakat tek imei mevcut. Btk da sorun cikiyor. Türkiye deki sistem böyle. Böylelikle Redmi Note 2 Prime / Mi4C ithal etme olasigi kapanmış oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Almayı düşündüğümden incelemenin devamını bekliyorum snapdragon 808 imei değiştirilebiliyor mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerzilya

Almayı düşündüğümden incelemenin devamını bekliyorum snapdragon 808 imei değiştirilebiliyor mu acaba ?

Bende merak ediyorum. Eğer işlem yapılamıyorsa almak mantıksız. Birde 4G frekansı Türkiye ile uyumlu mu?
  • imei de sorun çıkacağı düsülmüyor ama bi gelsin denemekte fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesaydin00

USB girişi " type-c " diyorlar. Bildiğin usb girişi değişmiş etrafımda type-c girişli kablo yok kendi kablosu var sadcee. Powerbank kullansam kendi uzun kablosu mecbur. Tamamen yayginlasmadan type-c denilen şey çok da önemli değil. Esprisi ister düz ister ters tak benim bildiğim bu.

bende umi hammer kullanıyorum. Aynı giriş var, kendi kabloları genelde dandik oluyor ama şuan sahibinden gibi sitelerde satılmaya başlanmış, ben aldım 50 liraya memnunum kendi kabosundan daha hızlı şarj ediyo ve veri aktarıyor. Standart kablosu USB2.0 dan Type c olduğu için yavaş aktarıyormuş.
  • Sipariş vermeyelimmi yani?
  • enesaydin00 E kullanıcısına yanıt
    hocam biraz daha kullanmışsındır,
    ekleyecek birşeylerin var mı?

ben mi4'ün çift hatlısı sanmıştım bunu, aynı kasa sanmıştım.
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Hocam mi4'ten daha iyi bir telefon değil kesinlikle.

Ön kamerası mi4 den kötü. Arka kamera hemen hemen aynı. Kasasi mi4 den kötü, plastik ama dandik değil.

Çift hattın varsa kullanilabilir

• ben bi tane xiaomi mi4 C sipariş verdim fakat sipariş verdiğim adres yurt dışı adresi bunu da not olarak belirttim buna rağmen bana cevap olarak türkiyeye posta olarak yolladığını yazdı satıcı bende türkiye ye telefonun girmeyeceğini yasak olduğunu belirttim oda başka bir kutuya koyduğunu üzerine düşük değer yazdığını yazdığını söyledi 2 saat sonra istersen yurt dışı adresine yollayacağını söyledi ilginç bende yolladınmı hala sendemi siparişim yazdım arkadaşlar bu ali baba satıcıları dalga geçiyo çoğu adi ürünler yollluyolar resimlere aldanmayın 5 çeşit ürün var 5 farklı fiyat ve en pahalısınıda alsanız en dandik ürün çıkabiliyor sonra dispute açarsınız şikayet edersiniz bu sefer paranın birazını iade edeyim gibi bir cevapla karşılaşıyorsunuz, neyse gelelim konumuza satıcı bi mail olarak bi chat olarak cevap veriyor adresimi belirttiğimi o adrese orginal kutusunda yollaması gerektiğini söyledim mp 4 kutusunda istemediğimi ve normal fiyatı neyse onu yazmasını belittim, bi seferinde benden beyanname için 120 dolar istedi diğer cevabında 60 dolar istedi orjinal kutusuna koyacakmış ayrıca aldanmayın dikkat edin avrupa birliğine yollanacak telefon için beyanname dolduracakmış bizde salağız yedik!!!! cevap olarak telefon çok önemli değil istersen siparişi yollama parayıda iade et yazdım bakalım cevap ne gelecek aynı site üzerinden 10.99 dolar a samsung bataryası aldım batarya 8 yada 10 saat süresinde tam saj oluyo oraya geri bildirim bıraktım %100 fake diye bana satıcı neden böyle yazdın anlat bana neden böyle oldu yazdı bende defalarca şarj ettim dolmuyo 8 yada 10 saatte bu batarya ancak ful şarj olduğunu belirttim bana 5.99 dolar iade edebileceğini ancak kötü yorumu kaldırıp 5 yıldız vermem gerektiğini yazdı bend e insanları kandırma sitede 5 dolar a da batarya var ben orginal olsun diye 10.99 dolar ödedim dedim öyle kaldı bilginize .

• krokodil06 kullanıcısına yanıt
    Ben de mi4c siparişi verdim ama hadi bakalım. Bence böyle hassas konularda aliexpress e bulaşmamak lazım. Bence siz de fazla muhatap olmadan dispute açın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

Ben de mi4c siparişi verdim ama hadi bakalım. Bence böyle hassas konularda aliexpress e bulaşmamak lazım. Bence siz de fazla muhatap olmadan dispute açın.

Açtım ve iptal ettim para henüz geri ödenmedi bekliyoruz bakalım ne zaman geri ödenecek fakat 4.5 G çekermi bu telefon yada hızlımıdır bu ayarda başka model telefon varmı birde bu çift simli sanırım Türkiyede sorun oluyormu yada başka öneri varmı? bunun daha üst versiyonu yokmudur?
    Ben çok araştırdım. En kullanılası telefon bu. Çinli telefon alırken oneplus xiaomi meizu dışında marka bakmamak lazım. Lenovo huawei zte gibi telefonlar da var ama pahalı ve yaklaşık fiyata buradan da bulunabiliyor kampanyalarla. İmei sıkıntısı var. Çiftbsim tek imei var. Eğer ben 2 sim kullanmam hiç derseniz sorun olmaz. Ama kullanırsanız bloke edileceğini düşünüyorum btk da onay vermemiş zaten. Ya da imei değişeceksiniz.

• frt-_-ctn kullanıcısına yanıt
    Bakalım artık iptal ettim ya obu telefonu biraz araştırayım iyi bişi almak lazım almışken yoksada çok öenmli değil hobby king le ilgileniyorum indirimler güzel
  • enesaydin00 E kullanıcısına yanıt
    hocam telefonda mi4 teki gibi balance mode performance mode varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crtasus

hocam telefonda mi4 teki gibi balance mode performance mode varmı?

30 DOLAR FARK STEİDİLER BEND E İPTAL ETTİM TELEFONU gearbest diye bi siteden tekrar sipariş verdim onlarda yollayacaz filan 20 gündür oyaladılar bend e paypalden paramı geri aldım söylediğim saatleride iptal ettim belli bir gün geçtikten sonra paypalden de hak talebinde bulanımıyosunuz çünkü riske girmemek lazım telefondan da soğudum yani
    Bu mi 4c den ben de yeni aldım. Kılıfsız kullanmak istiyorum. Millet süper metal kasalı telefon alıp dışına plastik kılıf takıyor. Ne anlamı var o zaman. Ali Express ten tanesi 3.5 dolara renkli kapaklarından 2 adet almayı düşünüyorum.(sarı ve mavi). Böylece telefonun kasasını hem yenilemiş olur hem de farklı bir renk katmış olurum.
  • 6 ay sonra mi5 aldım gayet memnunum kılıfa gerek yok bu telefonda ancak tornavida ile çizilebilir bu telefon mı 5 10 numara telefon hatta 1 tane daha var

• Sen mümkünse forumda inceleme yapma Türkiye'de satışa sunuldu bu cihaz vede çift imeili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imate

Sen mümkünse forumda inceleme yapma Türkiye'de satışa sunuldu bu cihaz vede çift imeili.

Ver telefon ver

• quote:

Orijinalden alıntı: imate

Sen mümkünse forumda inceleme yapma Türkiye'de satışa sunuldu bu cihaz vede çift imeili.

Ergen misin 2 yıl önceki mesaja cevap veriyorsun saçma sapan mesaj atiyorsun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.