Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (440. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.072
Cevap
63
Favori
285.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lazye

quote:

Orijinalden alıntı: Harry Morgan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tlhGS

Isınma problemim pek yoktu zaten ama en basitinden menü geçişlerindeki fark bile çok açık belli oluyor.

Bu arada MIUI 9'da tuş komutlarını istediğimiz gibi ayarlayamıyoruz galiba. Son açılan uygulamaları menü tuşuna sabitlemişler.

Doğrudur hocam galiba eklememişler ben zaten varsayılan olarak kullanıyorum ama mod gerçekten işe yarıyor.

Hocam ilginçtir ki siz yazdıktan sonra eu romda denemiştim modun son sürümünü. İnanılmaz ağır çalışmaya başladı telefon. Bir süre sonra farkettim ki işlemci 1036 mhz e kitlenmiş yine. Biraz kullanayım dedim bekledim bir süre ama farketmedi siz hangi romda kullanıyorsunuz bende niye böyle ters etki yaptı anlamadım

En son global beta v7.9.22 bende aşırı işe yaradı temiz bir kurulum yaptığımı belirteyim hocam .

hocam o 7.9.22'i resmi beta mı? ayrıca root yapmadan yüklenir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbs02 -- 4 Ekim 2017; 23:41:9 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Isınma problemim pek yoktu zaten ama en basitinden menü geçişlerindeki fark bile çok açık belli oluyor.

Bu arada MIUI 9'da tuş komutlarını istediğimiz gibi ayarlayamıyoruz galiba. Son açılan uygulamaları menü tuşuna sabitlemişler.

Doğrudur hocam galiba eklememişler ben zaten varsayılan olarak kullanıyorum ama mod gerçekten işe yarıyor.

Hocam ilginçtir ki siz yazdıktan sonra eu romda denemiştim modun son sürümünü. İnanılmaz ağır çalışmaya başladı telefon. Bir süre sonra farkettim ki işlemci 1036 mhz e kitlenmiş yine. Biraz kullanayım dedim bekledim bir süre ama farketmedi siz hangi romda kullanıyorsunuz bende niye böyle ters etki yaptı anlamadım

En son global beta v7.9.22 bende aşırı işe yaradı temiz bir kurulum yaptığımı belirteyim hocam .

Cevap için teşekkür ederim hocam eğer uzun vadede hala işe yarıyor olursa yine yazabilir misiniz belki haftasonu deneyebilirim. Bu arada ekran süreniz ne kadar şu aralar?

• Ekranı kırıldı arkadaşın Mi4'ü nerede yaptırabiliriz işçiliği iyi olan?
  • mbs02 kullanıcısına yanıt
    Root yapmaya gerek yok. İlk mesajda MiFlash ile nasıl yazılım yüklendiği anlatılmış. Bakarak çok kolayca yaparsınız.

Ben silinmeyen uygulamaları kaldırmak ve emojileri değiştirmek için rootluyorum. Root zorunlu değil.
  • quote:

Root yapmaya gerek yok. İlk mesajda MiFlash ile nasıl yazılım yüklendiği anlatılmış. Bakarak çok kolayca yaparsınız.

Ben silinmeyen uygulamaları kaldırmak ve emojileri değiştirmek için rootluyorum. Root zorunlu değil.

çok teşekkür ederim cevap gelmeden ne olmuşsa olmuş deyip flashladım flash 1sn bile sürmedi olmadı herhalde dedim ama telefonu bilgisayardan çekmedim sonra kapandı veee miui 9 olarak açıldı. miCloud'dan yedeği de geri yükledim tertemiz cihaz oldu ve ben çok sevdim bu miui 9'u bende de mi6 var acaba kendime de mi kursam
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkür ederim hocam eğer uzun vadede hala işe yarıyor olursa yine yazabilir misiniz belki haftasonu deneyebilirim. Bu arada ekran süreniz ne kadar şu aralar?

en son 4 saat 20 dk aldım hocam ama artık Le pro 3'e geçtim maalesef xioamiyle vedalaşma vakti geldi

• Arkadaşlar Merhaba,

Kardeşimde mi4 Var miu8 yüklü miu9 a nasıl yükseltebiliriz ? yükseltmemiz iyi mi olur kötü mü ?Yükledikten sonra diğer sürümleri çıkarsa otomatik güncelleme gelir mi ?Rom flash vs olaylarını okudum forumda ama birşey anlamadım konuya uzaklığımdan dolayı.Yardımcı olursanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bazbeyi -- 5 Ekim 2017; 15:47:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bazbeyi

Arkadaşlar Merhaba,

Kardeşimde mi4 Var miu8 yüklü miu9 a nasıl yükseltebiliriz ? yükseltmemiz iyi mi olur kötü mü ?Yükledikten sonra diğer sürümleri çıkarsa otomatik güncelleme gelir mi ?Rom flash vs olaylarını okudum forumda ama birşey anlamadım konuya uzaklığımdan dolayı.Yardımcı olursanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.

Mi4W (Duz mi4) Rom Linki:

http://en.miui.com/download-240.html

Developer Rom yazan kisimdan Download full rom yazan yesil butona tikla telefona indir.

Sonrasinda Ayarlar/Telefon hakkinda/Sistem guncellemeleri (home tusunun uzerinde ok simgesi) menusune gir sag ustten üç noktali menuye gir Guncelleme paketini secin yazisina tikla firmware dosyasini hangi klasore indirdiysen oradan bul sec.

Sonrasinda kendisi biraz bekledikten sonra kapanip yukleyecek. Degisiklik olarak arayuz daha akici ve birkac kucuk ozellik gozume carpti muhtemelen ota guncellemelerini almada sorun olmaz diye dusunuyorum yanlisim varsa bilen arkadslar duzeltsin.

Son olarak kurulum bitince recovery menuden wipe cache yaparsan iyi olur BİLMİYORSAN ARASTİR OGREN YADA YAPMA KAZARA FABRİKA AYARLARİNA DONEBİLİRSİN YADA TELEFON BİRİCK (TUGLA-ÇÖP 😁) OLABİLİR AYRİCA SARJİN %50 NİN ALTİNDA GUNCELLEME YAPMA YİNE TELEFON BİRİCK OLABİLİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi triyaki43 -- 6 Ekim 2017; 2:58:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nitrojen OS oreo deneyen var mı merak ettim açıkçası?

• Lazye şey soracaktım size bu çekirdek fix iyi miydi fark ediyor mu memnun musun sapıtıyormu uzun kullanımda ?

Birde twrp kurunca globalden güncellemeleri otadan yapabiliyor muyuz bu fixi flashladigimiz halde?

• Bu cihaz hala alınır mı 700 civarı bütçem var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karti

Bu cihaz hala alınır mı 700 civarı bütçem var

Bu fiyata alinabikecek en iyi telefon sanirim (garanti ve guncellemeyi saymassak) Son olarak android 6.0.1 guncellemesi aldi daha ust guncelleme almayacak ama miui arayuz guncellemelerini hala aliyor beta9 yukledim cok akici daha onceki telefonum S6 edge idi m4 ten memnun kaldim

Gozume carpan bazi eksi yanlari Fazla isiniyor Agir ve kalin parmak izi okuyucu yok sebeke cekimi daha onceki telefonumdan biraz zayif (sadece basik yerkerde zayif cekiyor) Arayuz olarak sanki android uzerinde ios kullaniyormussun gibi ben cok sevdim tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nakatakanyilmaz

Lazye şey soracaktım size bu çekirdek fix iyi miydi fark ediyor mu memnun musun sapıtıyormu uzun kullanımda ?

Birde twrp kurunca globalden güncellemeleri otadan yapabiliyor muyuz bu fixi flashladigimiz halde?

sapıtma söz konusu değil ama otadan güncelleme yapınca mod gider ama güncellemeleri görürsünüz diye tahmin ediyorum. uzun kullanımda yarı yolda bırakmayacağının garantisini veriyorum 1 haftalık testte sorunsuzdu benim için .
    Ayrıca 4.20 dakika ekran süresi aldım 3 saat almaktan iyidir.
    Zaten artık cihaz değiştim mi4 rafa kalktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bigmagician

Nitrojen OS oreo deneyen var mı merak ettim açıkçası?

Nitregeon Os 8.0 denedim 2 hafta kadar iyi değil ekran süreleri berbat hızlı değil gereksiz ısınıyor kızlötesi çalışmıyor karşı taraf sizi duymakta zorlanıyor ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: triyaki43

quote:

Orijinalden alıntı: Bazbeyi

Arkadaşlar Merhaba,

Şimdiden teşekkürler.

Mi4W (Duz mi4) Rom Linki:

http://en.miui.com/download-240.html

Developer Rom yazan kisimdan Download full rom yazan yesil butona tikla telefona indir.

Sonrasinda Ayarlar/Telefon hakkinda/Sistem guncellemeleri (home tusunun uzerinde ok simgesi) menusune gir sag ustten üç noktali menuye gir Guncelleme paketini secin yazisina tikla firmware dosyasini hangi klasore indirdiysen oradan bul sec.

Sonrasinda kendisi biraz bekledikten sonra kapanip yukleyecek. Degisiklik olarak arayuz daha akici ve birkac kucuk ozellik gozume carpti muhtemelen ota guncellemelerini almada sorun olmaz diye dusunuyorum yanlisim varsa bilen arkadslar duzeltsin.

Son olarak kurulum bitince recovery menuden wipe cache yaparsan iyi olur BİLMİYORSAN ARASTİR OGREN YADA YAPMA KAZARA FABRİKA AYARLARİNA DONEBİLİRSİN YADA TELEFON BİRİCK (TUGLA-ÇÖP 😁) OLABİLİR AYRİCA SARJİN %50 NİN ALTİNDA GUNCELLEME YAPMA YİNE TELEFON BİRİCK OLABİLİR.

verdiğiniz link mi4w mi4 Lte uyumludur yani tüm mi4 versiyonalarında çalışır 4c veya 4s zaten başka model ..

• lazye kullanıcısına yanıt
    1036 da kaliyor genelde ama bazen 1.7 leri filan buluyor . Fakat normal kullanımda pek etkisini gormedim uzun kullanımda faydasi var demissiniz olmazsa kullanmaya devam edeyim gidksata göre kullanabilirim modu. Fakat merak ettiğim bir husus daha var.

Gelen kernel guncellemelerini direk ustune flashlasam sorun çıkmaz demi?

• quote:

Orijinalden alıntı: nakatakanyilmaz

1036 da kaliyor genelde ama bazen 1.7 leri filan buluyor . Fakat normal kullanımda pek etkisini gormedim uzun kullanımda faydasi var demissiniz olmazsa kullanmaya devam edeyim gidksata göre kullanabilirim modu. Fakat merak ettiğim bir husus daha var.

Gelen kernel guncellemelerini direk ustune flashlasam sorun çıkmaz demi?

Sorun çıkmazda tekrar tek çekirdeğe düşebilir hocam onun garantisini veremem
  • lazye kullanıcısına yanıt
    O geliştiricinin hatasi oluyor demi yoksa üzerine flashlamakla bir alakasi yok?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bigmagician

Nitrojen OS oreo deneyen var mı merak ettim açıkçası?

Nitregeon Os 8.0 denedim 2 hafta kadar iyi değil ekran süreleri berbat hızlı değil gereksiz ısınıyor kızlötesi çalışmıyor karşı taraf sizi duymakta zorlanıyor ...

Stock romdan ?a?mayacaksın, miui nun nimetlerini kullanmaya devam bir sürü kolaylık sağladığı şey var zaten. Sağolun hocam

• Bu cpu fixin batarya ve isinma sorunu olumlu.

Fakat cok la olustu cihazda 4 cekirdek bozdu resmen stabiliteyi...
    Stock kernel de yok sayfada flashlardim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nzavus -- 8 Ekim 2017; 0:23:57 >
  • 
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.