Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.073
Cevap
63
Favori
285.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aldığım gibi kullanıyorum rom root bootloader kilidi falan ne durumda bilmiyorum. Bunlara rağmen flaş atmak mümkün müdür?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphadora

Aldığım gibi kullanıyorum rom root bootloader kilidi falan ne durumda bilmiyorum. Bunlara rağmen flaş atmak mümkün müdür?

Hiçbir şey yapmana gerek yok hocam verilerini yedekle fastboot rom indir orjinal sitesinden miflash programıyla telefonun fastboottayken flaşla fastboot dosyasını cihazına herşey bu kadar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazye

quote:

Hiçbir şey yapmana gerek yok hocam verilerini yedekle fastboot rom indir orjinal sitesinden miflash programıyla telefonun fastboottayken flaşla fastboot dosyasını cihazına herşey bu kadar...

merhabalar;

migroslarda satılam mi4ten almak istiyorum; yaşım 37 oyle romla kernelle ne ilgim var nede vaktim var;

bu cihazı aldığımda; otadan 6.0 a güncellediğimde herhangi bir sorun yaşanıyor mu?

telefonu whatsapp, web ve film dizi izlemek için kullnıyorum oyun oynamam.

cihazı ktusundan çıktığı gibi sadece ota güncellemesi ile kullanabilirmiyim?

migroslardaki 3gb ram 16 gb rom 3g modeli.

kusura bakmayın akşam almayı planladığım için konuyu okumaya vakit bulamadım.

hayırlı günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

quote:

quote:

merhabalar;

migroslarda satılam mi4ten almak istiyorum; yaşım 37 oyle romla kernelle ne ilgim var nede vaktim var;

bu cihazı aldığımda; otadan 6.0 a güncellediğimde herhangi bir sorun yaşanıyor mu?

telefonu whatsapp, web ve film dizi izlemek için kullnıyorum oyun oynamam.

cihazı ktusundan çıktığı gibi sadece ota güncellemesi ile kullanabilirmiyim?

migroslardaki 3gb ram 16 gb rom 3g modeli.

kusura bakmayın akşam almayı planladığım için konuyu okumaya vakit bulamadım.

hayırlı günler.

Alın geçin hocam sıkıntı yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba. Bugün gittim Migros'tan Mi4 modelini 599 TL'ye aldım. İlk android telefonum oldu. Telefonda hiç oyun oynamam. Watsap, facebook, maçkolik, banka uygulamaları falan yüklüdür sadece. Burda biraz baktım ama rootlar, flashlar, modlar falan birsürü terim var. Dediğim gibi sadece belli uygulamaları kullanırım, fazla da anlamam bu işlerden. Tek aradığım mümkün olduğunca kitlenmesin, hızlı olsun. Şimdi benim buna ne yapmam lazım? Global rom, şu sürüm bu sürüm falan deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Küp Sucuk -- 2 Ekim 2017; 21:2:19 >
  • quote:

quote:

Fastboot dediğimiz olay telefon kapalıyken ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak geldiğimiz ekran mı oluyor?

Bu arada telefonla güncelleme derdiniz yoksa, ağır oyunlar kullanıyorsanız, -bankacılık, internet, sosyal medya-, gibi işlerinizi görmek için yeterlidir.

• quote:

quote:

quote:

Fastboot dediğimiz olay telefon kapalıyken ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak geldiğimiz ekran mı oluyor?

Bu arada telefonla güncelleme derdiniz yoksa, ağır oyunlar kullanıyorsanız, -bankacılık, internet, sosyal medya-, gibi işlerinizi görmek için yeterlidir.

o recovery ses kısma+güç tuşu siyah ekran bide bir animasyon olacak bu şekilde;

• lazye kullanıcısına yanıt
    4 saat uğraştığıma değdi. Telefon uçuyor resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlhxyz -- 3 Ekim 2017; 4:47:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlhGS

4 saat uğraştığıma değdi. Telefon uçuyor resmen.

Aynen cihaz tepkimeleri innaılmaz arttı dimi :) Isınma sorunuda daha az yaşayacağının garantisini veriyorum ben hocam çok daha az ısınıyor eskiye göre :)
    Isınma problemim pek yoktu zaten ama en basitinden menü geçişlerindeki fark bile çok açık belli oluyor.

Bu arada MIUI 9'da tuş komutlarını istediğimiz gibi ayarlayamıyoruz galiba. Son açılan uygulamaları menü tuşuna sabitlemişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlhxyz -- 3 Ekim 2017; 9:12:27 >
  • quote:

Isınma problemim pek yoktu zaten ama en basitinden menü geçişlerindeki fark bile çok açık belli oluyor.

Bu arada MIUI 9'da tuş komutlarını istediğimiz gibi ayarlayamıyoruz galiba. Son açılan uygulamaları menü tuşuna sabitlemişler.

Doğrudur hocam galiba eklememişler ben zaten varsayılan olarak kullanıyorum ama mod gerçekten işe yarıyor.
    Anladım hocam. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Doğrudur hocam galiba eklememişler ben zaten varsayılan olarak kullanıyorum ama mod gerçekten işe yarıyor.

Hocam ilginçtir ki siz yazdıktan sonra eu romda denemiştim modun son sürümünü. İnanılmaz ağır çalışmaya başladı telefon. Bir süre sonra farkettim ki işlemci 1036 mhz e kitlenmiş yine. Biraz kullanayım dedim bekledim bir süre ama farketmedi siz hangi romda kullanıyorsunuz bende niye böyle ters etki yaptı anlamadım

• Arkadaşlar telefonum önceden apartmanın wifi sine bağlanıyordu fakat bugün wifi ye bağlanıyor falat çalışmıyor nasıl düzeltebilirim

• Mi4w için rom farklılığı yok değilmi?

Miui9 kurayim diyorum

• Migroslarda halen satılıyormu bu cihaz link falan verebilecek varmı m4 için
  • arkadaşlar sizden ricam var

eşimin telefonu mi4 3G modeli cihaz artık iyice yavaşladı ve tabi 16GB Rom olunca doldu sanırım miui9 daha iyi.

1: Telefonun bootloader kilidi yok sanırım doğru mu?
    2: kurabileceğim en iyi rom hangisi? Link verebilir misiniz? (LTE modeli olmadığını tekrar belirteyim)
    3: Yedek alma yedekten dönme en kolay nasıl olur?

yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler
  • mbs02 kullanıcısına yanıt
    1. Bootloader kilidi yok.

2. Şu an MIUI 9 Global Beta kullanıyorum. Rootlayıp @lazye'nin paylaştığı modu flaşladım, telefon çok akıcı. Sizin telefonda 3 gb ram olduğu için çok daha akıcı olacaktır diye tahmin ediyorum.

3. Sıfırdan kurmak çok daha temiz oluyor. Ben resimleri, müzikleri ve WhatsApp sohbetlerini yedek alıp komple sıfırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlhxyz -- 4 Ekim 2017; 16:38:18 >
  • quote:

1. Bootloader kilidi yok.

2. Şu an MIUI 9 Global Beta kullanıyorum. Rootlayıp @lazye'nin paylaştığı modu flaşladım, telefon çok akıcı. Sizin telefonda 3 gb ram olduğu için çok daha akıcı olacaktır diye tahmin ediyorum.

3. Sıfırdan kurmak çok daha temiz oluyor. Ben resimleri, müzikleri ve WhatsApp sohbetlerini yedek alıp komple sıfırlıyorum.

Hocam çok çok teşekkür ederim ilginize. Bende o roma bakayım bulamazsam yardım isterim artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Harry Morgan

quote:

quote:

Hocam ilginçtir ki siz yazdıktan sonra eu romda denemiştim modun son sürümünü. İnanılmaz ağır çalışmaya başladı telefon. Bir süre sonra farkettim ki işlemci 1036 mhz e kitlenmiş yine. Biraz kullanayım dedim bekledim bir süre ama farketmedi siz hangi romda kullanıyorsunuz bende niye böyle ters etki yaptı anlamadım

En son global beta v7.9.22 bende aşırı işe yaradı temiz bir kurulum yaptığımı belirteyim hocam .

• 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.