Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.072
Cevap
63
Favori
285.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski kitkat romdan tek memnun olan benim heralde :) Çok hızlı yağ gibi akıyor, batarya performansı süper daha ne olabilir ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazye

quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

quote:

quote:

quote:

quote:

arka planda çalışan uygulamlar son golabal romda bu şekilde mi görünüyor arkadaşlar yoksa eskisi gibi yan yanamı, ben daha ilk gelen 4.4 ile kullanıyorum böyle değilse hiç geçmiyim memnunum;

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

hayır tabikide arayüzdeki hep aynı değişeceğini sanmıyorum kolay kolay

hayır derken bu şekilde mi yanyana mı

eskisi gibi bu şekilde değil tabikide hayır dedim ya yanyana

hımmmm o zaman kötü ya, neden bu şekilde yapmıyorlar ki

hocam o arayüzün bir özelliği miui arayüzünün yani miui rom için başka launcher yükleyerek değiştirebilirsiniz sadece

Son uygulamaları launcher ile nasıl değiştiriyorsunuz hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Harry Morgan kullanıcısına yanıt
    Bazı launcherlarla değiştiriliyor yanlış mı hatırlıyorum acaba pixel launcherla örneğin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Miui8.2 en son çıkan stable rom.

Dün root yapmadan geçici olarak twrp yukledim.Mpdecision sildim çekirdekler düzelmişti.

Sabah yine 2.cekirdek uyanmiyor.Performance modda ve yük altında dahi devam ediyor

Bir başka dosya daha mı silmem lazim

Edit:thermal conf dosyasını atmayı unutmayın.elinde olan varsa paylaşabilir mi?

hocam baya geç oldu kusura bakmayın kimse yazmamış bari ben yazayım buyrun ne yapacağınız yazıyor thermal conf dosyasıda içinde

https://xiaomi.eu/community/threads/mi4-lte-ramdom-reboots-with-logs.31938/page-33#post-321807

Eyvallah hocam teşekkür ederim.Aslında idare ediyordum.Oyunlarda 45 dereceyi geçince bazen çekirdeğin biri stop edip kalıyordu.Reset atınca çalışmaya devam ediyordu.Dosyao atınca pil tasarrufu modunda bile 4 çekirdek aktif halde.Bu hoşuma gitti benim için önemli olan performans.umarım tekrar stop etmez

• quote:

quote:

quote:

Dün root yapmadan geçici olarak twrp yukledim.Mpdecision sildim çekirdekler düzelmişti.

Sabah yine 2.cekirdek uyanmiyor.Performance modda ve yük altında dahi devam ediyor

hocam baya geç oldu kusura bakmayın kimse yazmamış bari ben yazayım buyrun ne yapacağınız yazıyor thermal conf dosyasıda içinde

https://xiaomi.eu/community/threads/mi4-lte-ramdom-reboots-with-logs.31938/page-33#post-321807

Eyvallah hocam teşekkür ederim.Aslında idare ediyordum.Oyunlarda 45 dereceyi geçince bazen çekirdeğin biri stop edip kalıyordu.Reset atınca çalışmaya devam ediyordu.Dosyao atınca pil tasarrufu modunda bile 4 çekirdek aktif halde.Bu hoşuma gitti benim için önemli olan performans.umarım tekrar stop etmez

sanmıyorum hocam stop edeceğini zaten içinde kitkat dosyalarının sıcaklık değerleri var bildiğim kadarıyla

Androidde telefon açıkken windows yüklemesi yaparken telefon kapanıp işlem başlıyor ve yükleme başarıyla tamamlanıyor.

Şimdi telefonda windows ve yükleme için Androidde ki gibi yüklemeyi başlatamıyorum bilen arkadaşlar anlatır inşallah

• Beyler ufak oyunlarda takılma yapmayacak pil süresi sağlam bi custom rom önerin. Globe rom var 2 saatte yüzde 10 şarj kaldı arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Revengee35 -- 23 Mart 2017; 22:45:10 >
  • Revengee35 kullanıcısına yanıt
    Hocam siz Pokemon için custom rom değiştiriyorsunuz dimi size bir rom tavsiye ediyorum Dirty unicorns rom miui Türkiye de konusu var rootsuz geliyor deneyin derim hocam kernelle falan zaten nitregeon os ile aynı :) pil performansıni da begenecksin diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazye -- 23 Mart 2017; 23:33:46 >
  • quote:

Hocam siz Pokemon için custom rom değiştiriyorsunuz dimi size bir rom tavsiye ediyorum Dirty unicorns rom miui Türkiye de konusu var rootsuz geliyor deneyin derim hocam kernelle falan zaten nitregeon os ile aynı :) pil performansıni da begenecksin diye düşünüyorum

Yok hocam pokemon için değil. 101 Plus oynuyorum bu ne kadar şarj götürebilir ki? Ama bi türlü uygun roma bulamadım. 4 çekirdek falan pek umurumda değil. Şu telefon 5 6 saat ekran süresi görsün yeter yav

• quote:

Orijinalden alıntı: Revengee35

quote:

Yok hocam pokemon için değil. 101 Plus oynuyorum bu ne kadar şarj götürebilir ki? Ama bi türlü uygun roma bulamadım. 4 çekirdek falan pek umurumda değil. Şu telefon 5 6 saat ekran süresi görsün yeter yav

Hocam 5-6 saat çok zor. Kitkat sürümünde anca o süreler alınır diye düşünüyorum. Ben global beta da 2g de wifi ile parlaklık değişken en fazla 5 küsür saat alıyorum. Boom beach yükledim, 3.5 saate düştü ekran süresi. Ayrıca oyunda fps düşüşleri hissediliyor hafiften lag oluyor. Telefonumuz eskimeye başladı sanki

• quote:

quote:

quote:

Hocam mpdecision silmek önceden işe yarıyor gibiydi ama şuan tüm çekirdekleri çalıştırsan da performans daha kötü oluyor ben 8.2 ve 7.2.x(developer) sürümlerinde bizzat defalarca denedim şuan 8.2 eu kullanıyorum ve stock hali kadar performanslı olan bir yöntem görmedim. Govtuner dahi olmadan çok hızlı çalışıyor. Belki 4 çekirdek çalışsa şarj biraz daha uzun gider ama performans kesinlikle daha iyi değil. Bu arada stock haliyle ortalama 6-6.30 saat ekran süresi alıyorum. Birkaç sayfa geride cpu fix zip dosyası paylaşıldı isterseniz onu deneyin bir de.

• Revengee35 kullanıcısına yanıt
    Miui rom illaki demiyorsaniz nitregeon os kullanın inanın etki edeceğini göreceksiniz temiz kurulum yaparak geçin ama 4 çekirdek hem çalışıyor hemde sıcak değil hiç telefon isinmaz baya az deneyin derim

• Çince Windows 10 ile kala kaldım arkadaşlar.

Cihaza format atıncadil paketi silindi ve cihaz çince oldu .

Şimdi wm 10 tekrar kurmam lazım ve istediğim zaman androide dönmem lazım fakat cihazı bilgisayara gösterip, androidden wm10 geçiş yaptığım gibi tekrar muiye dönemiyorum.

Bilen arkadaşların yardımını bekliyorum

• Yeni rom ikonlari değişti

• Arkadaşlar bende telefonun 3 gb ram olanı var 2 yıldır kullanıyorum 8.1.4.0 sürümündeyim buna yükseltmem bile hataydı bence :D çünkü farkettim ki her güncellediğimde sarj süresi düşüyor şuan 3-3.5 saat ekran süresi alıyorum telefondan çok memnunum ne kronik bir sorun var ne kasma var oyun performansı desem real racing 3 olsun nası oluyor bilmiyorum yüksek grafiklerde kasmadan oynanıyor benim sorum şu 8.2.1.0a geçsem sarj süresi düşer mi yada fazla geriye gitmeden 4 saat ekran süresi alabileceğim bir sürüm var mı
  • İstediğiniz herhangi bir romu temiz kurulum yapın. Kapalı şekilde %100 şarj edin. Sorununuz bir hayli düzelir. O kadar çok güncelleme aldı ki cihaz hangi rom iyi hangi rom kötü karar veremiyoruz. Sanırım buna karar verecek kişi birinci kullanıcı yani siz. Herkesin kullanım eşiği farklı çünkü.
    Artık ben de böyle düşünüyorum her yolu denedik zira.
    Kesinlikle çift çekirdek daha iyi iş görüyor son zamanlarda. Bunu geliştiriciler düzeltemiyor. Xiaomi'nin el atması lazım ancak onlar da bilerek bizi çift çekirdeğe mahkum kılıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: proct

Kesinlikle çift çekirdek daha iyi iş görüyor son zamanlarda. Bunu geliştiriciler düzeltemiyor. Xiaomi'nin el atması lazım ancak onlar da bilerek bizi çift çekirdeğe mahkum kılıyor :)

kökten çözümü var hocam at bir custom rom keyfine bak :)
  • quote:

quote:

Maalesef hiçbiri Miui'ın verdiği hazzı vermiyor. Telefon sanki çok daha şık oluyor Miui ile. Ayrıca Stock kamera gibi bir durum da söz konusu. Custom Rom'lar kamera performansında iyi değiller. Miui'da kamera efsane :)

• quote:

quote:

quote:

Maalesef hiçbiri Miui'ın verdiği hazzı vermiyor. Telefon sanki çok daha şık oluyor Miui ile. Ayrıca Stock kamera gibi bir durum da söz konusu. Custom Rom'lar kamera performansında iyi değiller. Miui'da kamera efsane :)

hocam miui kamera kodları kırıldı haberiniz yok galiba ayrıca akıcılık performans ve batarya olmadan miui bana hiç zevk vermiyor açıkçası herşey arayüz değil benim gözümde kişisel tercih tabikide

• 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.