Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.072
Cevap
63
Favori
285.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasıl dönebiliriz miui 7 ye bende memnun değilim en sağlam ve temiz yoldan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şarj dolunca akım otomatik kesiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bigmagician

quote:

Orijinalden alıntı: MightySeja

Arkadaslar telefonu 6-7 aydir kullaniyorum miui 8e gecene kadar hersey mukemmeldi sabah 1.5 saat muzik dinlerdim sarj 100den 98e inerdi 1 saat durmadan oyun oynadim ogle arasinda 95filan olurdu basladigimda 75e duserdi nette gezerdim yine 1.5 saat muzik dinlerdim geri donuste eve gittigimde sarjim en yogun kullandigim gunde 50den assagi inmezdi miui8 e gectim sabah muzik dinliyorum 90a iniyor 1 saat oyun bi bakiyorum 55lerde geri donuste muzik dinledik bide hop 40 evdede kendi kendine 30lara indimi zaten hizli sarjla dolan kisim oldugu icin 15 dakka sonra %15 ben simdi diyorum ki bunu miui7ye geri dondursem bi sorun cikarmi birde nasil geri dondurucem resmen guncelledik sarj kalitesi %300 azaldi :(
    Ha arkadaslar birde cok hizli sarji doluyor yani 1 saat gecmeden %80 bunun boyle olmamasi lazim benim cidden miui7ye donmem lazim sanirim

Katılıyorum miui 7 de 6-7 saat ekran süresi alırdım telefon 1.5 gün veya 2 gün giderdi. Artık 1 gün gidiyor ve ekran süresi 4-5 saate düştü

Bu sorun Miui mi yoksa android sürümünden mi kaynaklanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harry Morgan -- 21 Ekim 2016; 2:06:18 >

• Bende az önce HB üzerinden sipariş verdim. Umarım sorunsuz gelir de kullanmaya başlarım. Uzun zamandır bu başlığı takip ediyorum, sayenizde çok şey öğrendim telefonla alakalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Synch3 -- 21 Ekim 2016; 2:21:00 >
  • Android surumdende kaynaklanabilir miui8dende bence en temizi 7ye donmek aksam vaktim olursa bakacagim nasil donecegimize telefonun garantisini filan bozmadan

• quote:

Orijinalden alıntı: Harry Morgan

quote:

Orijinalden alıntı: Bigmagician

quote:

Arkadaslar telefonu 6-7 aydir kullaniyorum miui 8e gecene kadar hersey mukemmeldi sabah 1.5 saat muzik dinlerdim sarj 100den 98e inerdi 1 saat durmadan oyun oynadim ogle arasinda 95filan olurdu basladigimda 75e duserdi nette gezerdim yine 1.5 saat muzik dinlerdim geri donuste eve gittigimde sarjim en yogun kullandigim gunde 50den assagi inmezdi miui8 e gectim sabah muzik dinliyorum 90a iniyor 1 saat oyun bi bakiyorum 55lerde geri donuste muzik dinledik bide hop 40 evdede kendi kendine 30lara indimi zaten hizli sarjla dolan kisim oldugu icin 15 dakka sonra %15 ben simdi diyorum ki bunu miui7ye geri dondursem bi sorun cikarmi birde nasil geri dondurucem resmen guncelledik sarj kalitesi %300 azaldi :(
    Ha arkadaslar birde cok hizli sarji doluyor yani 1 saat gecmeden %80 bunun boyle olmamasi lazim benim cidden miui7ye donmem lazim sanirim

Katılıyorum miui 7 de 6-7 saat ekran süresi alırdım telefon 1.5 gün veya 2 gün giderdi. Artık 1 gün gidiyor ve ekran süresi 4-5 saate düştü

Bu sorun Miui mi yoksa android sürümünden mi kaynaklanıyor?

İkisinin de etkili olduğunu düşünüyorum aslında.

• Arkadaşlar 3. Parti tema kuramiyorum araştırdım biraz fakat çözüm yolu root ve xposed baska bunun bir çözümü varmi cunku root yapacaksam güncelleme alamayacagim

• O ekran sürelerini nasıl alıyorsunuz ben hala anlayamıyorum. 4 saati çok çok nadir görüyorum. Mobil veri sürekli açık 4g-3g arası kendi geçiş yapıyor. Parlaklık sabit yarı da senkronizasyon GPS Bluetooth WiFi hep kapalı. Ufak oyunlar oynarım batak vb sosyal medya kullanımı yüksek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galiba sey yapicaz xiaomi tr sitesinden miui7yi indirip sistem guncellemeleri kismindan kendimiz secicez indirdigimizi kur diyecegiz sanirim.

• Evet buldum arkadaslar resimde ekledigim surumleri var 7.0.5.0 surumu yok malesef eger olsaydi onu indiricektim ama olmadigi icin su 3unden birini indiricem sonra 1.sayfada anlatilan sekilde manuel kurucam bu miui 8 sıktı artik sarj dayanmiyor.
    ★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

• Nymphadora kullanıcısına yanıt
    O değerleri atanlar 2G'den çıkmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlhGS

O değerleri atanlar 2G'den çıkmıyor.

Ben 3G ile 9 saat aldım. Buraya da atmıştım.
    Daha geçenlerde de yine 3G ile 8 saate yakın aldım. Alakası yok. Daha önce de anlattım şebeke çekim gücüne bağlı olarak değişiyor bu durum. Bazı yerlerde 3G açık ara farkla 2G'den iyi çekiyor örneğin. Bu da o bölgede 3G kullanmanın 2G ye nazaran daha az güç harcayacağı manasına geliyor.

O değerleri de kafaya takmamak lazım. Maksimum nerelere çıkabiliyor cihaz onu ölçmek için deniyorum. Mobil veriyi hiç kullanmayacaksanız yüksek ekran süresi istiyorsanız. Sadece Wifi kullanılırsa ve GPS kapatılırsa en az bir saat kadar oynama meydana gelir. Parlaklık da %25-30 kadar tutulursa gayet iyi bir ekran süresi ortaya çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proct -- 21 Ekim 2016; 18:04:48 >

• Sağolun hocam. Kargo geldi. Ölü piksel yok ama sanki kendi ekran duvar kağıtlarında dalgalanmalar var gibi. Muhtemelen stok duvar kağıtlarında çözünürlük düşük. Dslr ile çektiğim bir fotoğraf yükledim bir sorun göremedim. Birde biraz ısınır gibi oldu.

Başka kontrol etmem gereken birşey var mıdır?

• Melih154 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun umarım sıkıntısız bir şekilde severek kullanırsınız .Bende ölü piksel sorunu vardı o yüzden dikkat etmenizi istedim ısınmada abartılı değilse normaldir.Şarj soketi girişini vs kontrol edin.Güncelleştirmeleri ilk sayfada anlatıldığı gibi yada 62. sayfadaki adımları takip ederek yapın sorunsuz kullanırsınız inşAllah.
  • hb den bugun mi4 aldım ama bir sorunum var play store a giriyom arama bölümüne iki harf yazdım mı otomatik kapanıyor play store bunu çözümü nedir? yardımlarınızı bekliyorum
  • Teşekkür ederim. Tasarımı çok hoşuma gitti. 4 ay önce iade ettiğim sony m5(5inç) ten küçük ve kibar. İnşAllah (en az 2 yıl) sıkılmadan kullanırım. Şarj soketine pek dikkat etmedim. Şu anda düzgün bir şekilde şarj oluyor. Yanında gelen evo paketli dönüştürücüye şarj aletini takmak bıraz zor oldu.(telefon evo garantili)

Şimdi sıra kılıf ve ekran koruyucu bulmakta. Önerilere açığım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Melih154

Teşekkür ederim. Tasarımı çok hoşuma gitti. 4 ay önce iade ettiğim sony m5(5inç) ten küçük ve kibar. İnşAllah (en az 2 yıl) sıkılmadan kullanırım. Şarj soketine pek dikkat etmedim. Şu anda düzgün bir şekilde şarj oluyor. Yanında gelen evo paketli dönüştürücüye şarj aletini takmak bıraz zor oldu.(telefon evo garantili)

Şimdi sıra kılıf ve ekran koruyucu bulmakta. Önerilere açığım.

sizde google play de hata veriyormu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: speedy_16

hb den bugun mi4 aldım ama bir sorunum var play store a giriyom arama bölümüne iki harf yazdım mı otomatik kapanıyor play store bunu çözümü nedir? yardımlarınızı bekliyorum

Dostum benim tel serviste ama hatırladaığım kadarıyla cevap veriyim: ayarlar-uygulamalar--uygulama belleğini temizle gibi bişeydi. Google play servies ve google play store temizle tamamdır.
  • quote:

Evet buldum arkadaslar resimde ekledigim surumleri var 7.0.5.0 surumu yok malesef eger olsaydi onu indiricektim ama olmadigi icin su 3unden birini indiricem sonra 1.sayfada anlatilan sekilde manuel kurucam bu miui 8 sıktı artik sarj dayanmiyor.
    ★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

Direk kurulmuyor diye biliyorum. EDL ile yüklemek gerek. Kitkat da partition lar farklı çünkü

• google play i silip apk sını indirip kurdum sorun çözüldü belleği silmekle geçmedi
    2. sorunum google play de bir sey indirirken çok yavaş indiriyor farklı bir telefondan indirdim onun bir kaç katı hızlı indirdi nasıl çözücez bilgisi olan varmı ?
  • 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.