Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.072
Cevap
63
Favori
285.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: taha-07

hocam vazgeçtim iade edicem kargodan direk geri yollucam delta servisten dolayı vazgeçtim.2 hafta sonra disbritör garantili huawei g8 almayı düşünüyorum

Bir arkadaş daha söylemiş bak.Apple servisi dışındakiler yalan.
  • Hafıza kartı takılmaması sorun olmuyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ted Bundy

Hafıza kartı takılmaması sorun olmuyor mu?

bende tam bunu soracaktım ne yapıyorsunuz hafıza kartı işini ?

otg flash mı var sadece çözüm olarak ?
  • Windows 10 14393.5 son redstone surumunu yukledim yani yıldonumu guncellemesi gelecek yakında ama sistem sıkıntılı kamera kötü . Normal internet çalışmıyo evde ayrıntılı inceleyeceğim . Şarjı iyi ama .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ted Bundy

Hafıza kartı takılmaması sorun olmuyor mu?

Hocam hafıza standart bir kullanıcı için fazlasıyla yeterli bence, bir iki küçük oyun oynarım, onun dışında en çok yeri müzikler kaplar. Haftada bir müzik listemi de güncellerim, bulut depolama falan var ayrıca..
    Resim vs.. biriktikçe buluta veya bilgisayara aktarıyorum.
  • Hepimizinde bildiği gibi;

Mi4'ün 2gb rami ve sd801 işlemcisi var .(Hepsiburada'da ki model)
    Redmi note 3'ün sd 650 ve 3 gb rami var.(64 gblik olanı alacağım)

-Tasarım olara mi4 note3 pro'ya göre çok daha üstün bana göre.Ancak kafamı kurcalayan 4 soru var.

Sorularıma gelecek olursak;
    1-) İşlemci ve gpu olayını algılayamadım hangisi daha iyidir?
    2-) Hangisinde custom rom fazladır?
    3-) Ota güncellemesinde redmi note 3 amiral gemi olmadığı için sıkıntı yaratıyor mu ?
    4-) Redmi note 3 pro'da 64 bit islwmci oldugu icin marshmallow romlarda mi4e gore daha iyi mi performans verir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 29 Temmuz 2016; 17:15:04 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saasc

Hepimizinde bildiği gibi;

-Tasarım olara mi4 note3 pro'ya göre çok daha üstün bana göre.Ancak kafamı kurcalayan 4 soru var.

3-) Ota güncellemesinde redmi note 3 amiral gemi olmadığı için sıkıntı yaratıyor mu ?
    4-) Redmi note 3 pro'da 64 bit islwmci oldugu icin marshmallow romlarda mi4e gore daha iyi mi performans verir ?

İkisi arasında kaldıysan redmi note 3 pro al. Büyük telefon sıkıntı değil diyorsan alabilirsin. pil de canavar gibi. 650 serisi 801 den daha iyi bence xiaomi zaten Android güncellemesine çok takılmiyor geç veriyor güncellemeleri. Onlar için miui güncellemeleri önemli ki eski cihazlarına bile miui 8 veriyor redmi note 3 pro iyidir yani

• Mi 4 androidlü olarak kullandığım da wifi çekimi 802.11 a, b, g, n, dual band, ac frekansları ( hangisi etkin olarak kullanılıyor bilmiyorum gerçi) sebebiyle daha iyi olur diye düşünmüştüm fakst Lumia 925 ten çekim kalitesi olarak bi farkı olmadığını gordum.
    Fakst dun windows 10 u yukledim.wifi çekim kalitesi inanılmaz. Lumia 925 te ve miui android surumlerde hiç çekmeyen yerlerde bile en az iki çubuk çekim kalitesi var. Bu neden kaynaklanıyor.
    Miui surumde wifi frekanslarını tam olarak kullanmıyor mu acaba. Gerçekten wifi çekimi harika

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aserty -- 29 Temmuz 2016; 18:55:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bigmagician

quote:

İkisi arasında kaldıysan redmi note 3 pro al. Büyük telefon sıkıntı değil diyorsan alabilirsin. pil de canavar gibi. 650 serisi 801 den daha iyi bence xiaomi zaten Android güncellemesine çok takılmiyor geç veriyor güncellemeleri. Onlar için miui güncellemeleri önemli ki eski cihazlarına bile miui 8 veriyor redmi note 3 pro iyidir yani

xiaomi'nin rom verme statejisini az çok biliyorum ama esas merakım custom romlar'da

• quote:

Orijinalden alıntı: aserty

Mi 4 androidlü olarak kullandığım da wifi çekimi 802.11 a, b, g, n, dual band, ac frekansları ( hangisi etkin olarak kullanılıyor bilmiyorum gerçi) sebebiyle daha iyi olur diye düşünmüştüm fakst Lumia 925 ten çekim kalitesi olarak bi farkı olmadığını gordum.
    Fakst dun windows 10 u yukledim.wifi çekim kalitesi inanılmaz. Lumia 925 te ve miui android surumlerde hiç çekmeyen yerlerde bile en az iki çubuk çekim kalitesi var. Bu neden kaynaklanıyor.
    Miui surumde wifi frekanslarını tam olarak kullanmıyor mu acaba. Gerçekten wifi çekimi harika

Hocam ekran görüntüleri ve deneyimlerinizi bize aktarır mısınız ?
  • Yaklaşık 1 ay önce telefona güncelleme geldi sonrasında cihaz sürekli kendi kendine restart atmaya başladı. Bu aralar çok sık olmaya başladı. Bu durumu yaşayan oldumu sorun ne olabilir?

• aserty A kullanıcısına yanıt
    Windows driverı daha iyidir.

• quote:

quote:

quote:

xiaomi'nin rom verme statejisini az çok biliyorum ama esas merakım custom romlar'da

Custom rom da mı 4 açık ara öndedir. 2 yıllık cihaz zaten Windows 10 mobile var sen düşün. Note 3 pro ona göre daha yeni yakında onunda custom romlari artar düşüncesindeyim

• İndirdim daha yüklemedim. Bi daha ki şarja yüklemeyi düşünüyorum şuan kullandığım sürüm 6.7.21 ve reset sorunu yaşamadım
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

quote:

quote:

quote:

Custom rom da mı 4 açık ara öndedir. 2 yıllık cihaz zaten Windows 10 mobile var sen düşün. Note 3 pro ona göre daha yeni yakında onunda custom romlari artar düşüncesindeyim

Anlad hocam peki snapdragon 801 nicin 650ye gore kotu bunun hakkinda bilgi verebilir misiniz?

• Hocam androidde şarjı sabah fulleyip çıkıyorum bu vakitlerde yuzde 10-20 arası kalıyordu. Windowsta Şimdi yuzde 41 şarj var . Bu arada uyumuş kalmışım bugunde windows 10na geçmek için son gundu blgisayarda. Yuzde 92 dolmuş yavaş ilerliyor inşallah yetişirim.
    Tele windows yuklemek için windows 7 ye geçmiştim.
    Şimdilik en onemli sorun hucresel internet yok niye yok onu araştırıcam. Wifiyi rahat kullanıyor olmak keyifli ama. :)

• saasc S kullanıcısına yanıt
    snapdragon 800 den sonrası ısınıyor hocam hep ısınınca performans kaybı yaşanıyor . Telefon yaz ayında kullanılamayacak sıcaklara ulaşıyor . Antalya vb. tatil yerlerinde mi 4 kullanılmaz . Bir haftalığına tatile gittim telefon o sürede ısınmadan kafayı yedi . 650 serisini o yüzden öneriyorum çekirdek hızı daha düşük ve 6 çekirdek daha performanslıdır . 650 serisi zaten yeni teknoji olduğu için snapdragon 808 seviyesinde quıck charge 3.0 falan var . Sony x de de S650 var ve fiyatı 2200 civarı note 3 pro onun yanında bedava gibi bişey . Gün içinde dışarda parlaklığı %70 ve yukarı yapmak durumundayım mobil veriyide açınca 5 dk da batarya sıcaklığı 40 ı vuruyor . Zaten 40 a gelince ısıyı çelik çerçevede hissediyorsun .
  • Bigmagician B kullanıcısına yanıt
    Anladim tesekkuler hocam :)
    S3te 50 derecenin altini gormuyor islemci bataryada 40 civari genelde ama dediginiz gibi isinma telefonu yavaslatiyorsa mi4 yerine redmi note 3 guzel tercih

• Hocam Android 6 dan (miui7/8) Android 4.4 (Miui7)'e geri dönüş rehberi hazırlasanız 1. sayfaya çok makbule geçer.
    Miflash tool ile yüklemeler anlatılmış fakat başlık buna benzer olsa daha aydınlatıcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulutan1 -- 30 Temmuz 2016; 22:12:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEVERDIES

Yaklaşık 1 ay önce telefona güncelleme geldi sonrasında cihaz sürekli kendi kendine restart atmaya başladı. Bu aralar çok sık olmaya başladı. Bu durumu yaşayan oldumu sorun ne olabilir?

bende de var herkezde var o rosurn 7.5.1.0 ın sorunuymuş. pin kodunu kaldırın tek çözümü bu. miui 8 de düzeltildi diyorlarda bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.