Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.072
Cevap
63
Favori
285.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende kılıfsız kullanmayı düşünüyorum ama işte ekranı kolay kırlıyor ve yan çerçevesi çiziliyor diyorlar. Ama bana dayanmaz galiba kılıfla kullanıcam mecbur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0.28mm Ultra ince kılıf Xiaomi 4 için mi4 M4 mat Saydam ince Yumuşak plastik kapak cilt Ücretsiz Nakliye Cep Telefonu Telefon Vaka
    http://s.aliexpress.com/ryYVF7VZ
    (from AliExpress Android)

Kilif almak isteyenler mutlaka baksın.Fiyat çok iyi ben bir aydır kullanıyorum. Çok ince ve kesinlikle şık duruyor özellikle gri olan. Birkaç tane daha sipariş vermeyi düşünüyorum.Ayrıca telefona mükemmel şekilde oturuyor.

• Durum çubuğundaki ve bildirim menüsündeki ( status bar ve notification bar ) saat, mesaj on izlemeleri vb'lerin fontunu nasıl buyutebiliriz? Valla hi gözüm görmüyor.

• Arkadaşlar benim telefonum durup dururken 10 - 15 günde bir telefon açıkken hat kapanıyor. Sim kart şifresini girere tekrar açılış yapıyorum normal mi ?
  • http://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-4-4g-p-TELCEPXIAOMI4I-B

şunu alma ihtimalim var. Ama garanti kısmından bir halt anlamadım. Bu telefon kırılsa falan bir şey olsa kime gideceğim, parça değişimi nasıl olacak? Kafama göre telefoncuya versem neresini tamir edebilir? Ayrıca kapaklı falan cüzdanlı bir kılıf almak istesem sıradan bir telefoncuda bulabilir miyim. Gördüğüm kadarıyla millet Aliexpress'ten falan sipariş veriyor. Bulunamadığı için mi? Camının kalitesi nasıl, renklerin canlılığı falan nasıl?

Ayrıca romdur root'tur hiç anlamıyorum, bu telefon bana nasıl gelecekse öyle kullanacağım. İngilizce kullanmakta sıkıntı yok ama Türkçe karakter sıkıntısı oluyor mu? Ya da uygulamalarda sıkıntı çıkıyor mu? Hafızası yetiyor mu? Kamerasında zamanla bozulma oluyor mu, videoda sesi yakalaması nasıl? Kamerasında nasıl bir odaklanma var? Bu telefon performans olarak şu an hangi telefona eş değer?

Şöyle fanatik olmadan, objektif cevap verebilirseniz sevinirim. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermine -- 9 Mart 2016; 21:10:59 >

• undermine kullanıcısına yanıt
    Hepsiburada yerine n11.com da ki semers isimli saticidan alin. Fiyati 929 TL. Garantisi Delta Teknik Servis tarafindan saglaniyor.

Ben iki yıldır lg g2 kullanan birisiyim. Dünden beridir de mi4 lte kullanıyorum. Yani ilk 24 saatim.

Kullanım kolaylığı açısından kesinlikle g2 gömlek gömlek üstün. Yazilarinin büyüklüğü, menülerinin, kisa yollarinin yerlesimi g2 de daha iyi.

Ama mi4 ürün olarak çok kaliteli. Saniyorum ki yeni olduğum için mi 4 e alışamadım.

En fazla yadırgadıgim şey ise en tepedeki durum çubuğunda ki saat vb yazilar bit kadar. Okunmuyor yani. Çok küçük. G2'de 1 metreden okunurdu herşey.

Bekleyip göreceğiz. Alışırım diye ümit ediyorum.

• Cenkay KESER kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Root ve twrp işlemleri mi4 lte sürümü için de geçerli mi?

Ayrica twrp kurulumu bolumunde 11. Maddeniz şu şekilde;

"""Telefonu kapattıktan sonra her telefonu kapatıp açmada recovery'nin silinmemesi için ses açma ve telefonu açma tuşuna basılı tutarak recovery moduna girin."""

Buradan anladığım telefona gönül rahatlığı ile re-start yapamayacak miyim?

Yani her yeni baslatmada twrp recovery bölümü siliniyor mu?

Doğru mu anladim? Yanlışsam lütfen düzeltin beni.

Teşekkürler

• Mi3, Mi4, Mi4 LTE için işlemler aynı. Sadece kurulumdan sonra 1 kereye mahsus olmak üzere recoverye girmek gerek. Ondan sonrasında herhangi bir şekilde silinme vs. olmayacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kokanche

Hepsiburada yerine n11.com da ki semers isimli saticidan alin. Fiyati 929 TL. Garantisi Delta Teknik Servis tarafindan saglaniyor.

Ben iki yıldır lg g2 kullanan birisiyim. Dünden beridir de mi4 lte kullanıyorum. Yani ilk 24 saatim.

Kullanım kolaylığı açısından kesinlikle g2 gömlek gömlek üstün. Yazilarinin büyüklüğü, menülerinin, kisa yollarinin yerlesimi g2 de daha iyi.

Ama mi4 ürün olarak çok kaliteli. Saniyorum ki yeni olduğum için mi 4 e alışamadım.

En fazla yadırgadıgim şey ise en tepedeki durum çubuğunda ki saat vb yazilar bit kadar. Okunmuyor yani. Çok küçük. G2'de 1 metreden okunurdu herşey.

Bekleyip göreceğiz. Alışırım diye ümit ediyorum.

ben de g2'den geçtim. ilk 1 hafta biri gelse de satsam diyordum mi4'ü. ikinci hafta alışır gibi oldum, iki hafta sonrasında çözdükçe bağımlısı oldum. 2 tane g2 verseler takas etmem şu an. sabredin, alışırsınız.

• kordinaryus1 kullanıcısına yanıt
    Peki arkadaşımın ufak status bar font olayını nasıl çözdünüz? Vallahi saati felan gözüm görmüyor.

Merhaba;

Android 6.0 güncellemesini anlattığınız şekli ile yaptıktan sonra cihazın üzerindeki fabrika çıkış rom'u 6.0'a mı yükselmiş oluyor? Yani güncellemeden sonra her hangi bir nedenden dolayı cihazı fabrika ayarlarına geri getirdiğimizde kurulacak olan sistem 6.0 mı olacak yoksa 4.4.4 mü?

Teşekkürler,

★★★ Android 6.0 Global Beta Sürümünün Yüklenmesi ★★★

★ Bu güncelleme sonrasında veri kaybı yaşamazsınız, güncelleme tüm dil dosyalarını ve google servislerini içerir.
    ★★ Temiz kurulum yaparak güncellemeyi yüklemeniz tavsiye edilir. (TWRP Recovery yükleyip tüm alanları silip yükleme yapmak.)
    Burada yer alan 5.12.17 güncellemesini indirin. (İndirme Bağlantısı)
    Burada yer alan 6.2.16 güncellemesini indirin. (İndirme Bağlantısı)
    İndirdiğiniz dosyaları telefon hafızasına kopyalayın.
    Telefonda yer alan "Güncelleyici" (Updater) uygulamasını açın.
    Yukarıda yer alan üç noktaya tıklayın, ardından "Güncelleme Dosyasını Seçin" (Choose update package) seçeneğine dokunun.
    İndirdiğiniz "5.12.17" güncellemesini seçin ve yüklemeyi başlatın.
    Yükleme tamamlandıktan sonra "yeniden Başlat" (Reboot Now)'a tıklayın.
    Telefon açıldıktan sonra aynı şekilde "6.2.16" güncellemesini yükleyin.
    Telefonunuz artık Android 6.0 Global Beta sürümü yüklenmiş olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalgezgin -- 10 Mart 2016; 13:20:20 >

• Her sistem güncellemesi sonrası tüm sistem dosyaları yeni güncelleme içeriği ile değiştirilir. Yani fabrika ayarlarına sıfırlama durumunda dahi en son yaptığın güncelleme haline dönersin. Sadece tüm veriler silinir. Android 6.0 ile devam edersin kısacası.
    Cenkay Bey verdiğim rahatsızlık için özür diler, ilgili cevaplarınız için de teşekkür ederim.

Müsade ederseniz iki tane mühim sorum daha olacak.

1-) Zil sesi ile bildirim sesi yüksekliğini birbirinden nasıl ayırabiliriz? (Misal; Zil sesi seviye yüksek iken bildirim sesi orta seviyelerde olsun)

2-) Saatin yer aldığı durum çubuğu ile bildirimlerin yer aldığı bildirim bölümündeki yazıların font büyüklüğünü nasıl arttırabiliriz? (Fontun ne olduğu önemli değil, yeter ki biraz büyüsün. Okumakta zorlanıyorum)

Tekrar tekrar teşekkür ederim.
  • quote:

Cenkay Bey verdiğim rahatsızlık için özür diler, ilgili cevaplarınız için de teşekkür ederim.

Müsade ederseniz iki tane mühim sorum daha olacak.

1-) Zil sesi ile bildirim sesi yüksekliğini birbirinden nasıl ayırabiliriz? (Misal; Zil sesi seviye yüksek iken bildirim sesi orta seviyelerde olsun)

2-) Saatin yer aldığı durum çubuğu ile bildirimlerin yer aldığı bildirim bölümündeki yazıların font büyüklüğünü nasıl arttırabiliriz? (Fontun ne olduğu önemli değil, yeter ki biraz büyüsün. Okumakta zorlanıyorum)

Tekrar tekrar teşekkür ederim.

zil sesi ayrı ayrı artırılmıyordu sanırım. yani bildirim ve zil sesi ortak, diğerleri ayrı. ama detayı bilemiyorum.

yazıları da ayarlardan 'yazı tipi boyutu' gibi bir seçenek olması lazım. 'text size' karşılığı bir şey. oradan ayarlayabilirsiniz.

• Merhabalar bende bu gün itibariyle cihazdan alarak gruba girmiş bulunuyorum.

Şu an MIUI V7.1.1.0.KXDMI..kararlı . güncellemesini indiriyorum. Bir problem yok değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: basyman

Merhabalar bende bu gün itibariyle cihazdan alarak gruba girmiş bulunuyorum.

Şu an MIUI V7.1.1.0.KXDMI..kararlı . güncellemesini indiriyorum. Bir problem yok değil mi?

Merhaba;

Bende 48 saattir Mi4 kullanıyorum. LG G2'den geçtim. Üstteki mesajlarımı okursanız bazı eksik ulduğum, eleştirdiğim şeyler oldu. Siz Mi4'ten evvel hangi telefonu kullanıyordunuz? İlk izleminiz nedir?

Bu arada """ MIUI V7.1.1.0.KXDMI..kararlı """ güncellemesi yapmam bana forumlardan birisinde tavsiye edilmişti. Dün güncelledim. Sistem yazı tipi değişikliği menüsü gitti. Onun haricinde olumsuz birşey yok.

Bilginize..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: basyman

Merhabalar bende bu gün itibariyle cihazdan alarak gruba girmiş bulunuyorum.

Merhaba;

Bende 48 saattir Mi4 kullanıyorum. LG G2'den geçtim. Üstteki mesajlarımı okursanız bazı eksik ulduğum, eleştirdiğim şeyler oldu. Siz Mi4'ten evvel hangi telefonu kullanıyordunuz? İlk izleminiz nedir?

Bu arada """ MIUI V7.1.1.0.KXDMI..kararlı """ güncellemesi yapmam bana forumlardan birisinde tavsiye edilmişti. Dün güncelledim. Sistem yazı tipi değişikliği menüsü gitti. Onun haricinde olumsuz birşey yok.

Bilginize..

Ben yüklerken hata veriyor belli seviye sonra anlamadım

• Hocam güncelleme yaptım.Cihaz akıcı bir şekilde çalışıyor Dün akşamdan beri bayağı bir kurcaladım bir kere kamera durduruldu hatası verdi Onun dışında cihaz bayağı bir hızlı bir ara internete bağlanma hızı düştü kapatıp açınca oda düzeldi yani küçük hatalar var ama bunlar büyük kusurlar değil bence fiyat ve donanım olarak Hakkını veren bir cihaz Normalde ısınma problemi var demişler forumda telefon ısınıyo ama öyle afaki bir şekilde değil fazla rahatsız edici bir durumda yok Sonuçta 2.5 ghz Bir cihaz ısınması normal ısınmaması anormal olurdu zaten telefon tam bir Çin Felsefesi ile üretilmiş istediğin şeyi yapabilme özgürlüğüne sahipsin Hatta Google uygulamalarını bile kaldırabiliyorsun benim tek eksik gördüğüm nokta görüntülü aramanın hat üzerinde olmasıydı Bu da çok problem edilecek bir durum değil cihazdan cook memnunum İnşallah ileride bir sıkıntı yaşatmaz tekrardan herkese teşekkür ediyorum Kolay gelsin

• Beta 6.0ın son hali nasıl? Normal sürüm bu ay gelmez gibi.

• Arkadaşlar 4g lte modelini miuturkiye resmi distrubutorden almaya karar verdim.biraz gürültülü ortamda çalışıyorum.hoparlör sesi ve titresimi iyimidir.eski vibe x2 im çok kötüydü. GPS sorunu kronikmidir.aldığım telde GPS i sıkıntı lı olma ihtimali yuksekmidir.şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irf1603 -- 12 Mart 2016; 11:30:09 >
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.