Şimdi Ara

Xiaomi Mi 10T / PRO (Apollo/Pro) REHBER KONU (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
28
Favori
17.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vpn olarak mı çalışıyor yoksa host dosyası üzerinden mi? Vpn olarak çalışınca sarj tüketimi biraz fazla oluyor sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr James Wilson

Vpn olarak mı çalışıyor yoksa host dosyası üzerinden mi? Vpn olarak çalışınca sarj tüketimi biraz fazla oluyor sanki

Sanal vpn, asla şarja tüketimi fazla olmuyor tersine faydası var. Telefonların adguard ı pil kullanımını fazla gösteriyor bu hatalı adguard a açıklaması var çünkü tüm beri trafiğini filtrelediği için diğer uygulamaların da güç tüketiminin yansıması ona ilave oluyor. Asıl ne kadar pil tükettiği adguard açınca içinde gösteriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer konuda güya kullanıcılar diye toplanmışlar ama kimsenin kimseye faydası yok.. Madem rehber konu burası o zaman diğer konuda kimselerin cevap veremediği sorularıma cevabı burdan alabilmeliyim.. Lütfen biliyorsanız cevaplarsanız telefonu almayı düşünüyorum..

1- Sahibinden.com'da satılan mi 10t prolar ile resmi olarak satılan telefon arasında ne farklar var, imei işi dışında... S.com'da satılan telefonları aldığımızda "şunu şunu yapamazsın" dediğiniz bi özellik bi fark var mı ? ne bileyim mesela şu programı kuramazsın, kullanamazsın gibi, şunu yükleyemezsin gibi, şu özellik çalışmaz gibi gibi v.b.v.b.v.b..

2- Özellikle cevap almak istediğim çok önemli bir soru var. Sağdan soldan PC'e indirdiğim .MP4, .MOV, .MKV, .TS uzantılı 1080p 60 fps, 1440p 60fps videoları OTG bellek İLE telefona yüklesem 2574268 çeşit eksta program Kurmadan telefon bu videoları kendi başına oynatabiliyor mu ?? Bakın 1080p 1440 video çekiyor mu demiyorum, dişarıdan harici şekilde telefona OTG bellek İLE yükleyeceğim videolardan bahsediyorum.. Mesela youtube'dan IDM ile 1440p 60 fps indirdim diyelim PC'e, veya sürekli sunum için proje videoları geliyor bana onlara genelde o an telefonda açıp bakmam gerekebiliyor, 1K 2K 4K v.b. bunları OTG ile telefona attıgımda telefon bu videoları oynatıyor mu.. Lütfen biri deneyebilir mi bu söylediğim şeyi.

3- Bi arkadaşımda 1 ay önce mi10t pro vardı ama aşırı ısınıyordu diye sattım demişti, ben oyun moyun oynamam telefonda, hatta yüklemem bile.. Günlük normal kullanımda şunu şunu yaparsan mecbur ısınıyor dediğiniz bişey var mı ?

Aslında çok fazla sorum var ama şimdilik bu 3 soruya cevap alayım yeter bana. Aklıma geldikçe bu konuda sizlere sorup bilgi edinmek istiyorum. Teşekkürler şimdiden.

• Sedat. kullanıcısına yanıt

Diğer konu ile bu konun en bariz farkı İLK sayfa da verilen konulardır,bu yüzden REHBER konu diye konu açılmıştır.

Sorularınıza gelecek olursak;

1- İmei dışında donanımsal/yazılımsal HİÇ BİR FARK YOKTUR.

2- Şu an cihaz elimde olmadığı için cevap yazamıyorum.

3-Günlük kullanımda asla ısınma yapmaz.

• 1. Soru hakkında çift hat da kullanılamıyor.

Benim anlamadığım bir durum var şimdi , 4.5 gye geçerken bazı telefonlar uyumsuz diye operatörlerden mesaj geliyordu , bu nedenle de 4.5 g açılmıyordu.

Şimdi bizim telefonun ( benim de alma nedenim ) 5g . İmei atılan cihazın imeisi 4.5 gli bir telefon olur ise , 5g kulanamama gibi bir durum olur mu?
    Sonuçta operatör cihaz bilgisini imeiden çekmesi lazım. İmeiyi de uzaktan çekebiliyorlar mı?
    Volte açarken volte tanımlı bir telefona takıp açtık , 5g de de sorun olmaz mı?
    Uzun oldu ama özet şu imei 5g siz klon olursa telefonda 5g çalışır mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • jervis kullanıcısına yanıt

Memlekete 5g gelsin bir yolu bulunur merak etmeyin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1- Sarı site üzerinden satılanlar resmi kayıtlı değil, imei değişimi ile aktif edilen cihazlar. Şuan için çift imei yapılamadığı için tek sim olarak kullanabiliyorsun. Onun dışında bir farklılık ya da kullanamadığın özellik yok.

2- Çok fazla deneme fırsatım yok fakat hızlıca youtube üzerinden 1080p bir video klip indirip attım telefona, üzerinde bulunan Mi Video uygulaması sorunsuz bir şekilde çalıştı. Diğerlerinde de çalışacağını düşünüyorum, çünkü bundan misli misli eski olan Redmi Pro modeli vardı, deli gibi FHD, 2K film indirir, yolculuklarımda izlerdim. Ya orjinal uygulama olan Mi Video ya da MX Player kullanırdım.

3- Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum, SRO online oynuyorum gram ısınma yok. Fakat şarj + oyun durumunda biraz ısınıyor, onuda eklemeden geçmeyeyim. Oyun işiniz yoksa ısı problemi çekmezsiniz.

Eklemek istediğim birkaç şey daha var, belki size fikir verir.

• Hangi model cihazdan geçiş yapacaksınız bilmiyorum, fakat ben OnePlus 5 üzerinden geçiş yaptım. Malum OP arayüzü stabilitesi ile ünlü, her ne kadar donanımsal olarak Mi10T üstün olsa da bir OP akıcılığı yok, onu belirteyim. Ayrıca OP sonrası aşırı derece kaba, ağır ve kalın geldi elime. Alışmak biraz zaman alıyor.
    • Kamera çıkıntısı çok kalın, masaya ilk orası temas ediyor, muhtemel sırt üstü düşme durumunda hasar almaması imkansız. Zaten masaya koyduğunuzda bir bacağı kısa sehpa gibi oraya buraya oynuyor cihaz, bir eksi yanı bu.
    • 10T Pro ve 10T birebir deneyimleme fırsatım oldu. İkisinide arkadaşlarımdan test etme fırsatı buldum. Kameraları arasında ölümcül bir fark yok. Hatta gündüz çekiminde çok az fark, asıl gece modunda biraz fark ettiriyor 10T kendisini. Benim fikrim aradaki fiyat farkını ödemeye kesinlikle değmeyeceği yönünde. Bu yönde de bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim.
    • Sarı site üzerinden alacağınız cihaz eğer kapalı kutuysa satıcı size önce cihazı kurup bootloader kilidi açmanızı, sonrasında imei işlemini uzak bağlantı ile halledeceğini söyleyecektir. Problem şu ki xiaomi bootloader kilidini açmak için 2 ila 7 gün arasında süre veriyor. Eşimin Redmi Note 8'i aynı gün açıldı, benim 10T için 7 gün süre verdi. Siz bu 7 gün sonunda bootloader açtığınızda cihaz sıfırlanıyor. Uygulamalar bir şekilde yedek ile yükleniyor fakat benim gibi bir çok bankaya ait mobil uygulama kullanıyorsanız hepsini tek tek ayarlamanız gerekiyor. Bu maddeyi de göz önünde bulundurun.

• Beyler

Android 11 güncellemesinden önce sessiz modu planlı açıp kapatabiliyordum. Şimdi bulamıyorum. Sizde var mı bu ayar?

gece 1-7 arası sadece titreşim olayı harikaydı ama şimdi komple kaldırmışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: jervis

Beyler

Android 11 güncellemesinden önce sessiz modu planlı açıp kapatabiliyordum. Şimdi bulamıyorum. Sizde var mı bu ayar?

gece 1-7 arası sadece titreşim olayı harikaydı ama şimdi komple kaldırmışlar.

rahatsız etme modunda planlı var başka yerde göremedim.

• erhanercan kullanıcısına yanıt
    Hocam orası titreşimi de kapatıyor.

• Batarya koruma modunda 5G kapanıyor. Şu an için 5G yok diye mi böyle yoksa ileride 5G gelince de kapatacak mı acaba?

Not: memlekete 5g gelsin de yazmayın :) , daha hızlı internet oluyor 5G seçili olunca

• quote:

Batarya koruma modunda 5G kapanıyor. Şu an için 5G yok diye mi böyle yoksa ileride 5G gelince de kapatacak mı acaba?

Not: memlekete 5g gelsin de yazmayın :) , daha hızlı internet oluyor 5G seçili olunca
    bu arada Vodafone da 5g pilot bölgelerde aktif. Uygulamasından hat ayarları kısmından 5g yi de aktif etmek gerekiyor

• Bu kamera benim çok canımı sıkmaya başladı.

fotoğrafta hafif yakınlaştırınca bulanıklaşmaya başlıyor.

whatsapptan video yolladım , 44mB lık video çamur grafik olmuş , 4k çekmiştim halbuki.

videolar çok mükemmel değil. Fotoğraflar kaliteli dğeil. Benim cihazda mı proglem var acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: CNDMN

1- Sarı site üzerinden satılanlar resmi kayıtlı değil, imei değişimi ile aktif edilen cihazlar. Şuan için çift imei yapılamadığı için tek sim olarak kullanabiliyorsun. Onun dışında bir farklılık ya da kullanamadığın özellik yok.

2- Çok fazla deneme fırsatım yok fakat hızlıca youtube üzerinden 1080p bir video klip indirip attım telefona, üzerinde bulunan Mi Video uygulaması sorunsuz bir şekilde çalıştı. Diğerlerinde de çalışacağını düşünüyorum, çünkü bundan misli misli eski olan Redmi Pro modeli vardı, deli gibi FHD, 2K film indirir, yolculuklarımda izlerdim. Ya orjinal uygulama olan Mi Video ya da MX Player kullanırdım.

3- Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum, SRO online oynuyorum gram ısınma yok. Fakat şarj + oyun durumunda biraz ısınıyor, onuda eklemeden geçmeyeyim. Oyun işiniz yoksa ısı problemi çekmezsiniz.

Eklemek istediğim birkaç şey daha var, belki size fikir verir.

• Hangi model cihazdan geçiş yapacaksınız bilmiyorum, fakat ben OnePlus 5 üzerinden geçiş yaptım. Malum OP arayüzü stabilitesi ile ünlü, her ne kadar donanımsal olarak Mi10T üstün olsa da bir OP akıcılığı yok, onu belirteyim. Ayrıca OP sonrası aşırı derece kaba, ağır ve kalın geldi elime. Alışmak biraz zaman alıyor.
    • Kamera çıkıntısı çok kalın, masaya ilk orası temas ediyor, muhtemel sırt üstü düşme durumunda hasar almaması imkansız. Zaten masaya koyduğunuzda bir bacağı kısa sehpa gibi oraya buraya oynuyor cihaz, bir eksi yanı bu.
    • 10T Pro ve 10T birebir deneyimleme fırsatım oldu. İkisinide arkadaşlarımdan test etme fırsatı buldum. Kameraları arasında ölümcül bir fark yok. Hatta gündüz çekiminde çok az fark, asıl gece modunda biraz fark ettiriyor 10T kendisini. Benim fikrim aradaki fiyat farkını ödemeye kesinlikle değmeyeceği yönünde. Bu yönde de bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim.
    • Sarı site üzerinden alacağınız cihaz eğer kapalı kutuysa satıcı size önce cihazı kurup bootloader kilidi açmanızı, sonrasında imei işlemini uzak bağlantı ile halledeceğini söyleyecektir. Problem şu ki xiaomi bootloader kilidini açmak için 2 ila 7 gün arasında süre veriyor. Eşimin Redmi Note 8'i aynı gün açıldı, benim 10T için 7 gün süre verdi. Siz bu 7 gün sonunda bootloader açtığınızda cihaz sıfırlanıyor. Uygulamalar bir şekilde yedek ile yükleniyor fakat benim gibi bir çok bankaya ait mobil uygulama kullanıyorsanız hepsini tek tek ayarlamanız gerekiyor. Bu maddeyi de göz önünde bulundurun.

Cevaplar için çok çok teşekkürler. Forumda bi kaç kişinin s.com'dan aldığı telefonlarda yaşadıkları sorunları okuyunca sorayım demiştim, ilk 3 soru-cevap iyi oldu, en azından benim gibi merak edenlere de ayrıntılı bir cevap oldu..

Valla Oneplus için şöyle diyeyim, OP dedin yarama bastın.   Eski bi Oneplus 7T Pro Mclaren Edition kullanıcısıyım, çok kısa da olsa OP ara yüzünü kullanmış deneyimlemiş biri olarak kesinlikle sadelik ve kullanım rahatlığını hiç bi marka model telefonda bulamadım hala. Ben 7T pro Mc.E. aldıktan 1 2 hafta sonra bi arkadaşım çoook güzel bi teklif yapınca ona sattım ve tam o dönem 8 serisi geliyordu 8 alırım demiştim ama bana göre 8 serisi tam bi çöp olunca 7T Proyu elimden kaçırdığımla kaldım. OP macerası da böylelikle bitmiş oldu.. Şunca yıldır telefon kullanıyorum sattığıma pişman olduğum tek telefon 7T Pro Mclaren Edition oldu. Bana göre ki bunu bi kaç yere daha yazdım, Oneplus 7T Pro'dan sonra asla üzerine bişiy katamadı. 9 Serisi geldi o da sadece reklam ve PR ile tutunmaya çalıştı haselblad falan o da test videolarında rezil oldu kaldı.. Belki bi ihtimal OP 9T Pro falan yaparsa OP'e geri dönerim.

Kamera çıkıntısı evet bi çok kişiyi rahatsın ediyomuş, kılıfla falan bi nebze azalıyo diyolar ama yine de telefon zaten kalınken bi de eksta kılıfla kalınlaştırmak elde tutuşu zamanla yorucu hale getirir.. Gerçi artık ne yaparsak yapalım günümüz telefon sensörleri büyük ve çıkıntısız telefon artık olmayacak gibi birşey olarak görünüyo. Xiaomi mi 11 Ultrada resmen arkaya başka telefon bantlamışçasına bir çıkıntı var.. Sensörler büyüdükçe bundan kaçılamayacak galiba..

İzlediğim fotoğraf video testlerinde dediğiniz durumu bende farkettim, 10T 10T pro arasında acayip bi fark göremedim çok çok minik farklar vardı ama ne gündüz ne gece çekimlerinde fiyat farkına değecek farklar göremedim. GCAM ile test ettiniz mi telefonu, bazı kullanıcılar T pro ile aradaki o minik farkında yok olduğunu yazmışlardı hiç GCam kurup test ettiniz mi bu süreçte.

EK olarak aklıma gelmişken şunu sormak istiyorum, Yedeklediğiniz uygulamaları sifirlama sonrasında yeniden yedekten kurduğunuzda hiç bi sorun yaşadınız mı. Çökme donma v.b. sorunlar yaşadınız mı.

Bu arada tekrardan ayrıntılı cevaplar için çok çok teşekkürler. En merak ettiğim OTG usb bellek konusuydu içim rahatladı. Farklı fiyat seviyesinde farklı marka model telefonlardan birini acilen almak zorundayım sürekli onun artısı eksisi şunun artısı eksisi diye araştırma içindeyim son dönemlerde. Ee ülke ve piyasalarda ortada ha bire keyfe keder telefonda değiştiremiyoruz eskisi gibi almışken en uygununu bulmak için resmen çırpınıyoruz böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 30 Mart 2021; 16:51:48 >

• jervis kullanıcısına yanıt
    WhatsApptan belge olarak gönderin diğer türlü kalite düşer sıkıştırma yaptığından

Çamur grafiğe de düşürmesi garip hocam
    Cidden mi8 de bu sorun yoktu neden bunda var ki acaba?

• quote:

Çamur grafiğe de düşürmesi garip hocam
    Cidden mi8 de bu sorun yoktu neden bunda var ki acaba?
    bir de dosya olarak göndermeyi denesenize sıkıntı olmaması lazım. çamur olayı WhatsApp tan kaynaklıdır büyük ihtimal. hatta varsa telegramdan da normal olarak gönderip dene bakalım

İkisini de denedim onluyor hocam ama oynatulabilir hazır şekilde video göndermek isterim hep , telegram da kullanan etrafım pek yok

Öncelikle ufak bir yanlış anlaşılma olmuş, onu düzelteyim, ben OTG ile denemedim. Bilgisayardan indirdiğim 1080p ve 2K videoyu direk usb kablo ile cihaza atıp çalıştırdım. OTG ile type-c aparat bulursam yarın dener tekrardan geri dönüş yaparım.

EDIT: Bu sabah Type-C OTG aparat ile denedim. 1080p ve 720p videoları usb üzerinden yürütebildim. Takar takmaz ekrana usb bellek takıldı şeklinde bildirim geliyor, oradan dosya yönetici açılıyor ve yürütebiliyorsun. Fakat cihaz hafızasına kopyalamadan Mi Video üzerinden görüntüleyemiyoruz.

Bootloader için süre bekliyorum, sonrasında xiaomi.eu ROM'a geçip oradan devam edeceğim, GCam işlerine de o zaman gireceğim. Açıkcası bootloader kiliidi sonrası sil baştan olacağı için çok birşey kurmak istemedim.

Uygulama yedeklemede bir sıkıntı var. Bugün belki bl kilit açabilirim diyerek yedekleme yaptım, 79 uygulama var dedi, ayarları, rehberi, smsleri vs yedekledi, uygulamalar yedeklenemedi dedi. Şimdi tekrar denedim, yine uygulamaları alamadı, hata verdi. Android 11 e güncellemiştim ben, belki bir sıkıntı olabilir bu versiyonda.

Ek olarak yeni tecrübelere de değineyim;
    Tek el kullanımı imkansıza yakın, bu beni çok zorluyor. Bildirim çubuğuna erişmek survivor da parkur geçmek gibi.

Yatak da telefon kullanma alışkanlığım da var, o tutuş pozisyonunda hep sağ alt köşe avuç içine temas ediyor.

Yakınlık sensörü bir garip, bazen görüşme sırasında ekran kararıyor ve cihazı kulağımdan indirdiğimde geri açılmıyor. Bir kaç kez güç butonu ile tetiklemem gerekiyor. Fakat EU rom ile çözülüyormuş bu olay.

144hz ekran olayı çok güzel. Ama arayüz bunu bazen yansıtamıyor. Canlı duvar kağıdı kullanıyorum. Bazı kilit açışlarımda duvar kağıdı kasıyor. Bazen de ekran geçişleri, kaydırmalarda fps düşüyor gibi oluyor. Bu da EU ile düzelen bir sıkıntı imiş.

Onun haricinde OP5 sonrası ses kalitesi çok iyi geldi. Özellikle VOLTE aktivasyonu sonrasına harika bir ahize kalitesi var.

Mikrofonları OP5 e göre daha başarılı. OP5 özellikle sesi dışarıda aldığınızda ya da görüntü görüşmelerde mikrofon konusunda sıkıntı yaşatıyordu. Bundan çok memnun kaldım.

Arka kapak fevkalade bir şekilde parmak izi bırakıyor. Ekran üzerinde gelen ön koruma da keza öyle.

Yüz tanıma gayet iyi, bir OP5 değil ama iş görür. Fakat parmak izi gayet hızlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CNDMN -- 31 Mart 2021; 10:15:41 >

• Beyler evofone teknik servisi ile görüştüm.

İki yere de atıyorum görülsün diye.

1-) kamera titreme yapıyor bazı ışıklarda , tüm mi 10t lerde ve proda mvcutmuş bu olay. Yazılımla düzelirse düzelir.
    2-) Kameradan memnun değilim dedim , kalitesinde sorun yok dediler , kamera bence çok kötü.
    3-) whatsapp ta videolar kötü ve fotoğraflar düşük kalitede gidiyor dedim , yazılımsalmış , wp düzelirse düzelir dediler
    4-) yakınlık sensörü test edildi , sorun yok , yazılımsal olarak bozukmuş , güncelleme ile düzelirse düzelirmiş.( Evofone a göre bozuk değilmiş.)
    5-) Asla bu telefonalrı servise vermeyin dediler neden dedim cevap alamadım.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.