Şimdi Ara

Xiaomi CEO'su söz verdi: Kâr marjımız %5'i geçerse farkını kullanıcılarımıza iade edeceğiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
3.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün Çin'de lansmanı yapılan akıllı telefon Xiaomi Mi 6X'in etkinliğinde konuşan Xiaomi CEO'su Lei Jun, ses getirecek açıklamalarda bulundu. Şirketin ürettiği tüm ürünlerde kâr marjını %5 olacağının sözünü veren CEO, bu yüzdenin üzerine çıkıldığında ise aradaki farkın kullanıcılara iade edileceğini açıkladı.

Lei Jun: Kâr marjımız %5'i geçmeyecek

Xiaomi'nin yeni iş modeli için, ürettiği donanımların net kâr marjının %5 olması gerektiğini söyleyen Lei Jun, bu fikri Yönetim Kurulu üyelerine sunduğunu ve kabul edildiğini belirterek şu açıklamaları yaptı: "Bugünden başlayarak, kullanıcılarımız için ürettiğimiz akıllı telefonlar, bilgisayarlar, IoT ve diğer ürünlerimizin vergilerden sonra, net kâr marjının %5 olacağını taahhüt ediyoruz. Kâr marjımız %5'i geçerse aradaki farkı kullanıcılarımıza iade etmenin bir yolunu bulacağız. Küçük kâr marjları ile büyük hedeflerin belirlenmesi, uzun vadede bize büyük getiriler sağlayacaktır."

Dürüst fiyatlandırma ve kaliteli ürünlerin iki ayrılmaz kavram olduğunu belirten Lei Jun: "Ürün kalitesi yeterince yüksek değilse, fiyat ne kadar düşük olursa olsun kullanıcılar o üründen memnun kalmayacaktır. Rekabetçiliği koruruken aynı zamanda donanım net kâr marjımızın %5 sınırında kalması gerekiyor. Bunu yapmak için kullanıcılarımızın beklentilerini aşan ürünleri, yenilikçi teknoloji ve uygun fiyatlarla sunmalıyız. Ancak o zaman kullanıcılarımızın kalplerine dokunabiliriz." ifadelerini kullandı.

• Bu tip insanların inancı nedir bilmem ama Türkiye'deki en inançlı müslümandan kat kat üstün bir müslüman karakteri var bu yabancıların. Yeni aldığım bisikletimin lastiğinde aldıktan sonra kısa sürede çatlaklar oluştu (garantisi devam ediyor), aldığım yere belirttim "Sen yapmışsın, kullanıcı hatası" dediler. Avrupa sitesinde iletişim kısmından e-posta yoluyla bir yazı ile durumu belirttim, anında geri dönüş ile lastiği değiştirdiler. Belirttiğim tarihli alımlarda lastik hamurunda bir hata varmış, başvuruda bulunanları iade alıp yerine sorunsuz lastik veriyorlar. Reklam değil, lastik markası: SCHWALBE

Sözün özü: Bu ve buna benzer kişiler cenneti gerçekten hak eden kişilerdir.
    kullanmadan bilemezsiniz hocam ben 1 yıldır redmi note 4x kullanmaktayım cihazda hala hiç bir sorun yavaşlama vs yok üstelik birçok güvenlik güncellemesi arayüz güncellemesi vs alıyor bundan öncede mi4 mi5 kullanmış ve 2-3 arkadaşıma mi6 önermiş ve aldırmış biri olarak söylüyorum mi4'ü ucuza verdiğim abim 16gb hafıza sorunu dışında hala çok güzel beğenerek kullandığını söylüyor ki nereden baksanız telefonu satın alalı 3 sene oldu. Ucuz olduğu kadar sağlam cihazlarda üreten bir firma xiaomi stabilite konusunda ise ram tüketimi biraz fazla olmasına rağmen kanımca, stabilitesini hiç bozmayan kasmayan hızdan taviz vermeyen bir arayüzü oldu hep apple'a gelecek olursam bir çok kişi tanıyorum sizde hak vereceksiniz apple 3 sene ve sonrası cihazlarını güncelleme ile eskiten bir firma etrafımda çok şikayet eden var bu konuda her ne kadar ilk aldıklarında beğenselerde durum böyle
    ben akıllı telefon kullanmıyorum ama oğlum kullandığından bu teknolojiyi biliyorum
    şimdiye kadar bir sürü marka telefon gördüm ama tek hoşuma giden telefonlar xiaomi oldu (birde yazması kolay olsa) :)
    gerek fiyatları ,gerekse destekleri çok iyi ,kullanmayı düşünsem kesin bu markayı tercih ederdim
    ayrıca ülkemize resmi olarak gelmelerini ,diğer arkadaşların tersine ben istemem doğrusu (gelenleri gördük) ,sadece bizden sağlam bir satıcı ve iyi bir servis seçseler yeterli
  • işte bu yüzden xiaomi... müsteriyi azarlayan değil, değer vereni makbuldür. anlayan anladı dediğimi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Durduk yere telefon yeniletecek bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Helal olsun zaten piyasaya bakarsak bu sözün haklılığı ortaya çıkıyor.

• mi6x 260 dolar çıkış yapacakmış sanırsam bunun kanıtı maşallah

• Şu iphone bozulmadı ki bi xiaomi alayım :)

• Adamlar böyle gider telefon satışı konuusnda alıp başını gidecek anneme xiaomi redmi 5 plus aldım 65 yaşındaki kadın hiç garipsemeden önceki telefonuna göre kullanmaya devam etti. Çinliler gümbür gümbür geliyor valla.

• Harbiden çok farklılar helal olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir sonraki telefonum kesinlikle Xiaomi olacak.
  • Şu an kullandığım telefon iphone 7 plus ama bir dahaki telefonum kesinlikle xiaomi olacak adamlara helal olsun yaptıklarıyla söylemleriyle bunu gösteriyorlar :)

• Bu söz efsaneler arasına girer... Kapitalizme inat insan ve teknoloji odaklı benzersiz bir klas hareket.

Çin, bu dünya için bir şans.

• Hep destek, tam destek. Türkiye'ye de gelseler keşke.

• Bir an önce ülkeye resmi yollarla gelmesi gerekiyor artık.
    Kvk garantili olan da var ama resmi distribitör hala yok..
  • Çevremdeki herkese Xiaomi öneriyorum, önermeye de devam edeceğim.

• Canına yandıklarım, bi tanede kalemli telefon çıkarın. Onunda kar marjı olsun %10. Elimde note 5 var.. başına bişey gelse note 8'i geçtim aynısından almak bile 2500 'ün üzerinde.

• Zaten satılan ürünlerden kâr payının düşük olduğu belliydi.Umarim bozmadan devam ederler.

• Abi yok böyle şirket helal olsun, kardeşime mi 6 aldım bende galaxy note 5 den mix serisine geçmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenzeL_28 -- 25 Nisan 2018; 20:1:38 >
  • Apple, 400 dolara ürettiğini 1000 dolara geçiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slaved by makarna -- 25 Nisan 2018; 20:31:28 >
  • ZAten rakiplerine gore ciddi ucuz satiyorlar simdi olayi percinlemisler . Yerli firmalar da ozellikle Turkiye de satilacak urunlerinde boyle donanimli ama uygun fiyatlar ile satarlar artik. Asiri kara gerek yok.

• Şöyle adamlar bu ülkede yaşamazlar ki...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.