Şimdi Ara

XEON X5460'DAN YENİ REKOR @4.5Ghz. VİDEOLU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
0
Favori
6.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PapyonluLejyon

quote:

Orijinalden alıntı: BLWFTURK

Hiç sevmezsiniz ha...Bana Kanıtlarını sunun evraklarını Gösterin,ben hemen razı olurum.Adalet terazisi Adil çalışacak.Sana-bana-şuna-buna değil.Herkese ortak..
    Ha..firma insiyatif kullanacakmış,bana eşantiyon yapacakmış....Bi Dakka....az durun...... Düşünmem Lazım.......
    Bırakalım Gırgırıda onada razı olmam herhalde..Çünkü işin içine yine adalet terazisi girmiyor..Bana Eşantiyon yapacak firamanın kesin benden bir çıkarı vardır..ki.."kaz gelen yerden tavuk esirgenmez" misali ki buda eşit hak değildir.Nasreddin Hoca Misali"Ye kürküm ye""...
    Bendeki mantelite sadece bana veya başkasına da değil,herkese hangi kanunlar uygulanıyorsa ve herkes hangi fikirde bir fikir birliğine varmışsa eşit şartlar dahilinde ben o taraftanım..
    Ama Maşallah Günümüzde Bu Ülkede Bazılarını Yargılayacak ne mahkeme var nede hakim.Bu adamları yargılayacak mahkemeler yok maalesef...

Hocam burdaki olay biraz farklı öyle insanlarla karşılaşıyorki insan bazen insiyatifini kullanması gerekiyor.Bende sizin gibi düşünüyorum ama düşünceyle uyuşmuyor çoğu şey.

1 Günde Kaç kişi ile muhattap oluyorsun? Aynı kişi olmadan..

• quote:

Orijinalden alıntı: tecnikadamoguz01

Hocam kart Amazon'dan geldi ve sitesindede 400 wat psu yeter diye yazıyordu bende zalman aldım gitti 😀 şuan için sıkıntı yok bakalım 🙄🙄 biosdan dediğin yerden hallettim hocam bu arada

Değerli genç kardeşim.Beni Yanlış anlama sakın ama bizlerin en büyük sorunlarından birini tekrar bizlere yaşatmış oldun..
    Sorun şu ki;İş görülünceye kadar adamsın,iş görüldüğü takdirde küheylansın...
    Meali;Sen bir yardım istedin bende bulup buluşturdum resimleriyle birlikte sana en can alıcı noktadan yardımcı oldum..Buraya kadar güzel ben bu toplumda bana verilen görevimi ifa etmiş oldum gibime geliyor.
    Sana Gelince;Aldığın yardımı sanki sıradan bir işmiş gibi geçiştirdin mi acaba.yada ben mi öyle zannettim.Olabilirde..
    Ama senden tek istediğim aslında yapılan yardıma duyarlılık gösterek sorunun çözülür çözülmez hemen buraya bizleri bilgilendirmeni tavsiye ederdim.
    Neden mi?
    Çünkü Senin durumda olan,aynı sorunu yaşayan diğer arkadaşlarımızda,kardeşlerimizde senden alacağı onaylı neticeye göre işlem yapacaktı ve kesin neticeye ulaşabileceklerdir.
    Sana "ne oldu sorunun düzeldimi" diye yazmasaydım,sende buna istinaden cevap yazmasaydın.Aynı sorunu yaşayan insanlarımızın boşuna zaman kaybetmelerini ve belkide sağdan soldan alacakları yanlış bilgi ile Anakartlarının bios ayarlarını bozup tamirciye götürmek ve ekstradan para ödemek zorunda kalacaklardı.
    Tabiki bunlar birer ihtimal dahilinde.
    Ama ne olurdu ki şuraya ben sormadan iki satır yazı yazsaydın.
    Bu dediklerimi asla yanlış anlama.Sana sadece iyi niyetimi ve seninde iyi niyetli olduğunu düşünerek anlatmaya çalıştım.
    Cevap verdiğin için teşekkürler...

• Hocam günde rahat 150 oluyodur.Bunun 10 tanesi arızalı ürün veya değişim için gelen müşteri oluyor bu 10 tanesinin 2 tanesine genelde durumu izah edemiyosun çünkü insanlar satın aldığı şeyr sadece para gözüyle bakıyor.2 gün önce bi çocuk geldi cs go oyuncusuymuş everesttin mekanik klavyesini almış bizden 90 liraya ertesi gün geldi ben bunu iade edicem dedi iade sebebi ne diyorum daha iyisini alıcam tahmin ettiğim gibi çıkmadı dedi bende teknlojide aksi bi durum çıkmadan iade alamıycamı söyledim oda aksi durum derken dedi bende bir yada 2 gün içinde oluşan herhangi bir sorun dedim(insiyatif olarak normal de arıza kaydı açarak firmaya servisine göndermem gerek)bu sefer hemen bunun zaten arıza var dedi ne sorunu var dedim mekanik olmasına rağmen geçişlerde algılama sorunu var takılıyor dedi.Normalde hemen iade alırdım sırf ders olsun diye müdür beyi çağırdım yanında açıkladım durumu benim bunu iade alma durumum yok çünkü bu ürün bence çalışıyor dedim müdürde merkeze bildir dedi bende en geç yarın dönüş olur dedim çocuğa yarın gel iletişim bilgilerinizi alalım dedi çocukda abi bana para lazım ben şimdi gidip yenisini almam lazım felan dedi.neyse çocuk ağlamaklı olunca iadesini al dedi tamam dedim iadeyi kasiyer keserken pc de denedim harbiden bi sıkıntısı vardı misal alt tab yapıyosun 2,3 kez işliyor uzun basımda işlemiyordu,döndüm çocuğa dedim ki ilk başta bana bu sorunu söyleseydin ben direk iadesini alırdım dedim,kızardı gitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dediğinde çok haklısın abi o yüzden geç cevap verdiğim için çok özür dilerim çalıştığım işten dolayı telefonu fazla elime alamıyorum yoksa gerçekten geçiştirme yapmazdım. 😐

Bide bende Disable idi Enable moda aldım USB den elektrik kesildi

Bunlarda benim pc'nin testleri
    XEON X5460'DAN YENİ REKOR @4.5Ghz. VİDEOLUXEON X5460'DAN YENİ REKOR @4.5Ghz. VİDEOLU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tecnikadamoguz01 -- 9 Haziran 2017; 23:48:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• PapyonluLejyon kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir anlatım ve çok güzel bir tecrübeni bizimle paylaştın.Eyvallah..Sağolasın...
    Çocuk Doğru bildiğini seni ikna etme yoluna gitmeden, Yanlış Yöntemle düzeltirim zannetmiş.
    Kendisini cambaz zannetmiş ama ipte yürüme tekniğini öğrenemeden Aşağıya düşmüş..
    Allah'tan Aşağıdaki Güvenlik Filesi varmış..(Senin Gibi..) ki Zemine çakılmamış...Sadece Kızarmış....

Bana gelince.Ben Günde Tam 943 Kişi ile Muhattap Oluyorum..Hadi Gelde ayıkla pirincin taşını...Daha gerisini Anlatmayayım.Böyle kalsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailTPC_Hastanesi -- 10 Haziran 2017; 2:36:3 >
  • quote:

Dediğinde çok haklısın abi o yüzden geç cevap verdiğim için çok özür dilerim çalıştığım işten dolayı telefonu fazla elime alamıyorum yoksa gerçekten geçiştirme yapmazdım. 😐

Bide bende Disable idi Enable moda aldım USB den elektrik kesildi

Bunlarda benim pc'nin testleri
    XEON X5460'DAN YENİ REKOR @4.5Ghz. VİDEOLUXEON X5460'DAN YENİ REKOR @4.5Ghz. VİDEOLU

Estağfirullah.Şimdi beni Gururlandırdın ve utandırdın..
    Takdir ettim şimdi seni.Çünkü Ayrıca emek verip resimleriyle bir bilgiyide paylaşmışsın ki durum 1-0 iken 1-2 Yapmışsın..

• quote:

Çok güzel bir anlatım ve çok güzel bir tecrübeni bizimle paylaştın.Eyvallah..Sağolasın...
    Çocuk Doğru bildiğini seni ikna etme yoluna gitmeden, Yanlış Yöntemle düzeltirim zannetmiş.
    Kendisini cambaz zannetmiş ama ipte yürüme tekniğini öğrenemeden Aşağıya düşmüş..
    Allah'tan Aşağıdaki Güvenlik Filesi varmış..(Senin Gibi..) ki Zemine çakılmamış...Sadece Kızarmış....

Bana gelince.Ben Günde Tam 943 Kişi ile Muhattap Oluyorum..Hadi Gelde ayıkla pirincin taşını...Daha gerisini Anlatmayayım.Böyle kalsın..

Hocam eyvallah tamam burda kalsında

Neden 943 kişi

• Yok hocam Estağfirullah 🤗 bu arada senin dediğin gibi hocam 400 watt psu ekran kartına overlock yaptığım takdirde (1800mhz) yani yetmiyor ve ekran pespembe oluyor yoksa o şekilde benchamark yapma niyetinde idim

• quote:

quote:

Hocam eyvallah tamam burda kalsında

Neden 943 kişi

Çalıştığım Kurumda Toplam sayı daha fazla aslında da benim muhattap olduğum 943 kişi sadece..Bunun içinde Müdürler,Başmühendisler,Mühendisler ve Teknikerler de var.Bu Kadar Ayrıntı Yeter herhalde...

• quote:

Yok hocam Estağfirullah 🤗 bu arada senin dediğin gibi hocam 400 watt psu ekran kartına overlock yaptığım takdirde (1800mhz) yani yetmiyor ve ekran pespembe oluyor yoksa o şekilde benchamark yapma niyetinde idim

Neyse buda bir tecrübe olmuş oldu senin için.
    Her zaman Aklında bulunsun.Sen ol veya Arakadaşın olsun,Bir Sistem toplayacaksanız En önemli PC Bileşeni PSU dur.Gerisi Hikayedir Aslında.
    Tüm Donanımın Sigortası da PSU dur.Dandik bir PSU Her Zaman bir Risktir.O Kadar Paralar verip Çok Süper Dediğin bir sistem, bir Dandik PSU Tarafından bir anda En Kötü sistem haline gelebilir.Yada Tüm PC Bileşenlerini Yakabilir..O Kadar verdiğin Para da Çöpe gitmiş olur..
    Sistem Toplamada Kısıtlama Yapılacaksa, Aslında Hiç Kısıtlama Yapmak Doğru Olmaz ama En SON PSU Olmalıdır.İlk Alınacak Bileşende PSU Olmalıdır.

• Yeterli hocam

Bu arada akşam işlemciyi biraz kıvrandırcam takipde kalın

Çıktığı kadar çıkacağımda kuzey köprüde ciddi bi ısınma mevcut korkutuyor ek olarak işlemci çevresindeki kapasitörler vs ciddi ısınıyor ama işlemci 35 anakart 28 civarı Güney köprüyüde fan koyarak soğutuyorum ondada ısınma mevcut normalde.

• Hocam birde ek olarak ben şimdi yenisini siparil vericem nezaman veririm bilmiyorum.

XEON X5460'DAN YENİ REKOR @4.5Ghz. VİDEOLU

XEON X5460'DAN YENİ REKOR @4.5Ghz. VİDEOLU

Bunları kullanan varmı bunlar 1600fsb bunlardan alsam anakart 1600fsb destekliyor acaba x5460 dan dahamı iyidir bunlar bilginiz varmı yoksa direk x5460 mı alayım

• quote:

Yeterli hocam

Bu arada akşam işlemciyi biraz kıvrandırcam takipde kalın

Çıktığı kadar çıkacağımda kuzey köprüde ciddi bi ısınma mevcut korkutuyor ek olarak işlemci çevresindeki kapasitörler vs ciddi ısınıyor ama işlemci 35 anakart 28 civarı Güney köprüyüde fan koyarak soğutuyorum ondada ısınma mevcut normalde.

Isınması normaldir.Katı kapsitörlerin önemi işte şimdi ortaya çıkıyor.Normal Kapasitörler olsaydı çoktan çiçek gibi açmışlardı.Tabi sonuçta bunlarında bir kapasitesi var.İşlemcide P45 Anakartlardaki sınır 1.5 Volttur.Daha Yukarısı çok büyük risktir.Gerçi ben bazen aşıyorum ama kimse yapmasın..Hele sen hiç yapma.
    Zaten elinde başka aynı anakartdan yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailTPC_Hastanesi -- 10 Haziran 2017; 18:20:25 >

• PapyonluLejyon kullanıcısına yanıt
    X5460 İşlemciyi Tek Geçerim.Başka maceralar arama..
  • Ozaman x5460 alayım

• Aynen hocam çok haklıymışsın ne yapalım gittiği yere kadar böyle artık zaten GTA 5 den 50-60 FPS arası alıyor sistem oda bizim işimizi görür 😁😁 Gönül işlemciye ver coşkuyu diyor ama psu hepten yetmez hazır

Gta5 sadece sistem performansını test etmek için 🙂🙂

• quote:

Aynen hocam çok haklıymışsın ne yapalım gittiği yere kadar böyle artık zaten GTA 5 den 50-60 FPS arası alıyor sistem oda bizim işimizi görür 😁😁 Gönül işlemciye ver coşkuyu diyor ama psu hepten yetmez hazır

Gta5 sadece sistem performansını test etmek için 🙂🙂

Her zaman Köşende Kaliteli en az 600WATT lık bir PSU un olsun..Toz Temizliğini ve bakımını iyi yaptıktan sonra korkma,seni bayağı götürür.Yarı Yolda bırakmaz..
  • Hocam bios mod istiyor sanırsam

to unleash this cpu full power please perform bios update process Bununla karşılaşıyorum.oc yapıp sistemi yeniden başlatınca bu uyarıyı veriyor.

• quote:

Hocam bios mod istiyor sanırsam

to unleash this cpu full power please perform bios update process Bununla karşılaşıyorum.oc yapıp sistemi yeniden başlatınca bu uyarıyı veriyor.

Anakartın tam markası neydi?
  • Asus p5ql-e hocam

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.