Şimdi Ara

XEON X5460'DAN YENİ REKOR @4.5Ghz. VİDEOLU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
0
Favori
6.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• X5460 Xeon İşlemci ve P45 ICH10 Gigabyte GA EP45T DS3 Anakart ile Yaptığım Yeni Rekor...

Gigabyte GA-EP45T-DS3 Anakart ile Yeni Bir Rekor Daha..
    Bu Anakart Muazzam Overclock Potansiyeli Olan Bir Anakart.

Verdiğim Her Voltaja Cevap Veren, Beni Asla Üzmeyen Muhteşem BIOS Ayarları Olan, Her Verdiğim Voltajın Karşılığını Mutlaka Aldığım Kendi Sınıfında TEK GEÇECEĞİM NADİR Anakartlardan Birisi Benim için.

Aslında Xeon X5460 İşlemci ile, 4.50Ghz. Hız Aşırtma Değerinden Daha da Yüksek Değerler Elde Ettim, Ancak Stabil Çalışma Olmadığından Yayınlamadım.
    Mesela @4.67Ghz. lik Sonuçlar Aldım.Masa Üstü Geliyor, Ancak Belirli bir süre sonra Mavi Ekran Hatası Veriyordu.
    Gigabyte GA-EP45T-DS3 Anakart, Şu Ana Kadar Tespitlerimde, Kendi Sınıfında En İyi Anakart Olarak Birinci Sıradadır Bana Göre..

@4.5Ghz. lik Overclock Değerlendirmelerini ve Resmi Sonuçlarını Aşağıdaki Linklerden Öğrenebilirsiniz.

1)-http://www.userbenchmark.com/UserRun/3827488

2)-http://www.userbenchmark.com/UserRun/3827747

3)-http://www.userbenchmark.com/UserRun/3827555

Bu Videoda Kullandığım Donanım Bileşenleri:

Anakart: Gigabyte GA EP45T DS3 DDR3 16GB RAM + CrossFire Desteği

İşlemci: XEON X5460 SLBBA E0 3.16Ghz.%42 Overclock ile 4.50Ghz.(771 Socket Modlanmış 775 Sockete Dönüş.)

RAM: DDR3 4GB+4GB=8GB "Micron MT16JTF51264AZ-1G4M1" 4GB 1333Mhz."

Ekran Kartı: AMD HD 7790 OC. 2GB

PSU: 400WATT AOPEN MODiFiYE EDiLMiŞ 650WATT

HDD:Toshiba DT01ACA050 8 500GB ve Samsung 850 Evo 250GB

RESİMLER EKLENMİŞTİR....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailTPC_Hastanesi -- 3 Haziran 2017; 18:25:16 >

• Hocam boş durmuyorsunuz.
  • Elinize sağlık...
  • Hocam bu arada işlemcinin şuan yani oc li rakibi hangi işlemci.

Videoyu ayrıntılı izlemedim ancak güney köprü ve kapasitörlerin oraya neden fan koydunuz aşırı bi ısınmamı oluyor.ek olarak voltaj kaçta.

Hocam ben sizi her gördüğümde soru yağmuruna tutuyorum ama,1050ti 4gb lık modeli alsam xigmatek in 550w 80 plus psusunu alaam 1050ti harici güç istemiyor pci express den besleniyor.karşılarmıki acaba . Aşşa yukarı 90 lira kara girmiş olacağım yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PapyonluLejyon -- 3 Haziran 2017; 15:35:28 >
  • PapyonluLejyon kullanıcısına yanıt
    Daha Görmedim ama X5460 Kendi Başına,Kendi sınıfında Overclock rakibi olmayan Tek Demem Gerekir herhalde.
    X5470 i denemedim ancak yinede peşin söylemek istemiyorum..
    O Fanları koymamın sebebi elbette ısı, ancak videoyuo çektiğim sıralarda fazla ısı yoktu.Ne Güney Köprüsünde nede CPU Çevresinde.Bir Nevi Tedbir Amaçlı Koydum O fanları.Çünkü Bu Anakartı Bir daha bulmak zor.Çok Aradım Aynısını.Yabancı sitelere bile baktım yoktu..Bu Kadar Yoğun Overclock ile uğraşırken bir de anakartı kütletmeyelim..Zaten Elimde Tek,Başka Yok...
    1050Ti ile Xigmatek PSU Sistemi Karşılar.Sorun çıkmaz merak etme...Aklıma gelmişken,Şu an Kullandığın Monitör VGA Girişli ise 1050Ti Ekran Kartından Görüntü Alamazsın.Mutlak HDMI yada Display Girişli olmalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailTPC_Hastanesi -- 3 Haziran 2017; 16:50:41 >

• Tvden hdmı kullanacağım.

Bu gidişle 23 inc monitörde alırım gibime geliyor. 200-300 bütce diyordum 1000leri düşünüyorum şuan
    Vallahi Suç Bende Değil...
    Sistem Böyle...."Hamama Giren, Terler"

Resimler Eklenmiştir Konu Başlığına....
  • Hocam soktunuz hamama sonra giren terler

Şaka biyana hocam işlemci i7lerle yarışıyor.1050tiyi beslermi soruları vardı kafamda artık yok

Bu arada soğutucunun stoğu bitmiş hocam ön görüp aldırdığınız için ektra teşekkürler 🙏

Şuan kaba bi hesap yapıyorum.

X5460 50 lira

150 lira psu

750 tl 1050ti

Boş kasa alsam 150 de ona versek

Hdd yok bu gidişle notebookdakini sökeceğim gibi fena bi hdd değil 7200 32mb wd black

90 lirayada 3 adet ram alsam ikinci el

1190 lira daha çıkacak

Geçmiş harcamalara bakarsak

110 anakart 2gb ram

85 soğutucu

35 şuanki ekran kartı

50 lira belki daha fazla aliexpressden sipariş

17 lira e5405

Totalde 1450 lira yapacak gibi şimdi asıl soru normal şartlarda güncel bir sistem toplamaya kalksak aşşa yukarı bu sisteme denk bi sistem 2100 civarı belki 2300 tutardı biraz daha ucuza hemde incelemeler yapmak adına hemde tecrübeler edinme adına bu meşakkatli yolu seçtik allah utandırmasın.

Bu Kadar Hesaplama Yapmışsın iyi güzelde, X5460 ve Anakart Toplam Maliyeti=160TL ye Mal Oldu sana.
    1450-160=1290TL
    i5 işlemci ve 1151 Socket Anakart Fiyatı Ne Tutar Sence?
    i5 işlemci + 1151 Socket Anakart ile Çıkardığın Sonuca + 1290TL yi Ekle ve sonuç Ne Çıkacak Bakalım...
  • Hocam dediğim gibi +1000 yapıyor 800 lira işlemci 200 anakart ha bide ddr4 ramlar can yakıyor +250 de o 1250 lira toplam 2500 dediğim gibi aşşa yukarı 2300 civarı denk sistem kurulur yeni nesil farkları sadece bencmarklarda anlayacağımız farklar olur oda bana yansımaz ha ddr2 Olması büyük bi eksimi evet ama oc ile belirli bi aşamaya gelirsem iyi olur ram soğutucularını sipariş çektim bakalım onlarda gelsin.

Birde ek olarak bişey sorucam bu ami bios du sanırsam ami bioslarda oc de belirli biyere gelince biosda kaydet kapat deyince sistem yeniden başlatmak yerine önce kendini kapatıyor sonra 3-5sn sonra geri açıyor nedeni psudan kaynaklımı? Elimde aynı biosu kullanan anakart var ikisindede aynı şey oluyor.
    Seninde hesapladığın gibi arada çok farklar var.Tabiki Parası Olan için Bu sorun değildir elbette.Herkes kesesine göre alır..
    775 Socket Anakartların 2017 senesinde hala yeni nesillere kafa tuttuğunu görmek yada göstermek Bütçesi kısıtlı olanlar için bir ilaç gibidir aslında.
    Çindeki server lar Revize edilince Düya çapına Xeon X ve E Serisi 771 Socket işlemciler dağıldı.Bu sebeple 775 Socketlere Can Suyu Verilmiş oldu.
    Bu durum En çok Intel'in canını Sıkmıştır Kanaatimce.Çünkü Anakart Üreticileri Anakartlarını satamadığında İntele Baskı Yapacak İşlemciler konusunda İntel'den Fiyat İndirimine Gitmesini İsteyeceklerdir Mutlaka..Yahu Bir İşlemci 800-1000TL Olur mu?...Bu Fiyat Politikası sadece Bütçesi iyi olanlar için Geçerli olacaktır.Ya Geri kalanlar.Aha İşte asıl pazar payı burada.Bunuda Anakart Üreticileri çok iyi biliyor,İntel bilmesede..
    Tahminimce Yakında Göreceksin İntel İşlemci Fiyat Politikasını Değiştirmek zorunda kalacak.Şu Marka Kasa Bilgisayarlar ayakta tutuyor Pazarı,İntel Açısından.Toplama işine girdiğinde fiyat ikiye katlıyor.Bu hiç Adil değil bence.Marka Kasa Bilgisayarları Parça Parça satmaya Kalksan daha Çok para eder..

Sorduğun soruya cevap olarak;
    Anakart Biosunda Voltaj Ayarlarını değiştirirsen,Anakart kendini Resetler ve tüm ayarlarını yeniden işleyerek kullanıcının istediği ayarlarda start almaya çalışır.Bu Resetleme İşleminde Anakart üzerinde tüm voltaj giriş değerlerini keser ve kapatır ve yeniden yeni ayarlar ile start almaya çalışır.
    Sen Anakartın Start Butonuna Bastığında Bios Tüm Bileşenlere Frekans Gönderir ve bu frekans değerleri geri dönüş yaparak bileşenler üzerinde kısa devre yada arızalı olup olmadığını kontrol eder.Tüm Bileşenler Hazır Komutu geldğinde işte O Zaman Anakart Kendini açar.Bu Uzun Uzadıya Anlattğım işlemler,Burada Uzun Anlattığım gibi olmaz ve saliseler içinde bu işlemleri gerçekleştirir.
    Bu Durum Yani Önce bekleme sonra Sıfırdan Start Alma Durumu en çok Gigabyte Anakartlarda daha çok bariz görülür.Sanki dersin ki anakartda Flaşör rolesi varmış gibi zannedersin.Tık-Tık Ses Çıkarır.Bu Durum Normaldir.PSU dan Kaynaklı değildir..

• Eyvallah hocam bu arada benim emektar psunun içi paslanmış

• Hocam yeni psuyu seasonic alıyorum 620w

180 lira yarın alacağım bakalım da hocam ben niye sürekli uçuyorum bişry alırken

Ama seasonic bildiğim kadarıyla psuların babasını üreten firma kaçırmak istemem bu fiyata

Kasa olayınıda şimdilik idareten Everest Rampage 79 Siyah Usb 3.0 12Cm Led Fan Gaming Kasa
    Bunu alayım diyorum al gitsin dersen hepsiburadadan çekiyorum siparişi hocam.artık kurulu bi kasa olsun işlemleri üzerinde halledeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PapyonluLejyon -- 4 Haziran 2017; 18:12:4 >
    Uçmak Güzeldir...
    Hadi sana bir rota daha vereyim.Uç Bakalım...
    http://www.hepsiburada.com/dark-shadow-3x-led-fan-1xusb3-0-2xusb2-0-atx-siyah-kasa-akrilik-yan-panel-dkchshadow-p-HBV000001G8IH

Buradaki Kasa Tam Senin Hayal Ettiğin gibi.Fiyatıda O Kadar "Uç"-uk Değil Hani.....100TL yi veren + 80TL yide verir...

Evet Seasonic PSU lar iyidir...

PSU nun 12Volt Katındaki Kondansitörler "Lale" gibi Açmış.Yakında meyvelerini alırsın..
    O PSU yu bu saaten sonra kullanmamaya bak.Yada Elinden geliyorsa işçilik, Kondansitörleri değiştir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailTPC_Hastanesi -- 4 Haziran 2017; 19:33:52 >
  • Hocam bu kasaya baktımda çok süslü buda ya

Benim seçtiğimde coolor masterın kasalarına benziyor.

Zaten 50 60 a takılmadığımdan bütceyi sürekli arttırıyom

Psuda hocam şimdi yapılır yapılmayacak bişey değilde gerek yok vadesi bitti artık bence içindeki sağlamları alır hurdaya ayırırım.

Niye Dark Kasayı dedim biliyormusun?
    Senin Hayalin TV nin Yanında Şatafatlı Işıklı Bir Kasa ve Pleksi bir Kasa Değilmiydi?
    Aha işte Hayalin olan Kasa Bu...Hem Uğraşma Derdi yok..Hazır...
    Everest Malzeme Kalitesi olarak 0.5mm Sac Kullanıyor.Kasa Sabit değil ve bu ilerde Anakarta çok büyük zarar verir.Langur Lungur Esneme yapan Bir Kasa İçerisindeki Anakartıda Esnetir ve Devre Yollarının Zamanla Kopmasına neden olur..Gerçi Kasayı Sürekli elinde taşımayacaksın ama salonda durduğunu düşünürsek,eve misafir geldi,misafirin çocuğuda Koşarken Bu Everest Kasaya Çarptı.Sonuç...Aha gitti içindeki Güzelim anakart-HDD-Ekran Kartı veya RAM de dahil.
    Dark Ürünlerinden bir kaç tane Kontrol amaçlı elime geçti.Evet biraz fiyat Pahalı Ama işçilik var.Kasanın Sac Kalınlığı Makul değerlerde..
    Hadi şimdi Buyur Burdan Yak....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailTPC_Hastanesi -- 4 Haziran 2017; 22:44:12 >

• hocam
    Uçmaya Devam.........

• Şuan kart çıkartıyorum tek kalemde alıcam hepsini.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.