Şimdi Ara

XEON X5460'DAN YENİ REKOR @4.5Ghz. VİDEOLU (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
0
Favori
6.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim 5405 i arkadaşın p5k se anakartına taktık hocam işlemciye verdikce alıyor verdikce alıyor 2.70 i voltajsız yedi işlemci ben 2.4 da 1.36 v veriyodum,videonuzdaki ramların olduğu yer hariç harfiyen yaptım ramlara dokunmamamın sebebi zaten voltajsız ayarsız 850mhz kaddr yolu var okadarı görebilsem onlarada el atarımda hocam çarpan kilidi 410 a kadar itekleyerek geliyor 414 den sonrasında anakart açılmıyor ne yaparsam yapayımda geçemedim 3.8 i geçemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PapyonluLejyon kullanıcısına yanıt
    Şu Anakartı bana gönder.Şoför beğenmiyor namussuz herhalde.....Bi Motorunu açalım Otobanda.Sağır alıştırmışsın belliki Anakartı..
  • hocam anlamadık gitti bugun zeppelin diğer ramıda gelecek birde 2*2 deneyeyim bakalım.

• Bende P35-S3G var bunun kadar hantal anakart yok arkadaş.

Bende x5460 var E0 stepping Cpuya voltaj veriyorum almıyor. Mhz degiştiriyoruz boot olmuyor.

333den 334e cekiyorum yine boot olmuyor o derece çıldırmalık

Modlu bios kullaniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survivalist -- 14 Temmuz 2017; 11:42:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Survivalist kullanıcısına yanıt
    Kullandığın Tüm donanım bileşenlerinin Kapasite,frekans ve markaları nedir?
    Ram,PSU,Ekran Kartı,HDD ve diğerleri..
  • X5460 E0 Stepping

Gigabyte P35-S3G

2 adet 2 GB DDR2 800mhz ram (şu n11de satılan kingstonlardan sogutucusuz )
    Ekran karti Asus Gtx560 directcu ii top

1 adet 5400(?) rpm WD Green 500gb

1 adet seagate (?) 5400rpm 300gb (tasinabilirden sökülme)

1 adet samsung evo 850 120gb

Aerocool 600w kcas +80 bronze psu

Eskiden 3.8ya kadar cikabiliyordum (voltajsiz, voltaj eskiden de kabul etmiyordu) simdi bir gram oc kabul etmiyor anakart. Bios ayni degisen bir sey de olmadi sifirladim falan yine ayni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survivalist -- 14 Temmuz 2017; 13:10:38 >
  • Hocam benim anakartın pininde sıkıntı varya acaba ondanmı dır ki?

Hocam ek olarak bana ga-945gcm-2sl bu anakarta 54xx serisinden hangisini takabiliriz bilginiz varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PapyonluLejyon -- 15 Temmuz 2017; 18:18:37 >
    Tüm sistem bileşenleri iyi görünüyor.Sadece RAM lerde sorun olacağını düşünüyorum.Değişik marka ramler denemeni öneririm.Birde CPU Socket ile İşlemci arasına toz girebiliyor ve pinin birinin yeterli miktarda enerji almasını önleyebiliyor.Bazen Bu gibi durumlarda etkili olabiliyor..Yağlı Kontakt Sprey ve temiz bir fırça ile temizlemek gerekebilir.Hem İşlemci Pin Tarafını,hemde Cpu Socket tarafını..
    Evet.Anakartın Pininden olabilir ama benim o anakartı bir incelemem gerekiyor.....Yada Sorunlu olan pinin bastığı işlemci noktasına bir bant yada yapışkan nokta kadar büyüklükte küçük bir parça yapıştırabiliyorsan.Yani O Sorunlu olan pin ile işlemci arasındaki teması kesebiliyorsan,işte o zaman sadece o pinden mi kaynaklı sorun olduğunu analayabiliriz.Anakart ya hiç açılmaz yada aynı şekilde sorun verir.Voltaj almaz.Overclock Yapamazsın.
    O Yazdığın Anakart Xeon işlemciler için uygun değil.Çalışsa bile İşlemcinin tam kapasitesini asla vermez..Mesela Core 2 Duo E8400 işlemci hızı 3.0 iken bu anakartlarda 2.0 olarak görünüyor.Çünkü en yüksek FSB frekansı 1066Mhz.
    Bu Arada Zeppelin Ram gelmedi herhalde..Bende Yanıldım herhalde..
  • XEON X5460'DAN YENİ REKOR @4.5Ghz. VİDEOLU

Bir gelse vuracağım sırtına vuracağım sırtına overlocku

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizbaba1461 -- 18 Temmuz 2017; 15:2:29 >

• Geldi hocam geldi de işlemciyi sattım yenisini bekliyorum

• denizbaba1461 kullanıcısına yanıt
    Aradabir Yemini ve suyunu vermeyi unutma."Aç Ayı Oynamaz" misali..
    Niye buraya yazmıyorsun?
    Bende dedim herhalde bizim iddamız fos çıktı..
    Şimdi bence teşekkür etmen,hatta özür dilemen gerekir..Ben olsam Öyle yapardım..Adam kızını everiyor sende sık boğaz etmmişsin.Eğer Tatlı dil ile durumu anlatmasaydın belkide RAM i bulmayacak yada oralı bile olmayacaktı..
    Ne Demiş Atalarımız " Öfkeyle Kalkan, Zarar ile Oturur"

• Hocam piyasada baska marka ram olsa. Sogutuculuydu falan. Olanlar da nadir uçuk fiyatlı, 2. Elciler de keriz arıyor

Eskiden de 1gblik ramler vardı ikisi de son 1 sene içinde mefta oldu. Hafiften zorluyordum onları eski cpuya oc yaparken (E8400'e). bu satilan kingstonlar çakma galiba bana hiç iyi his vermedi cpu-zda ayrintili bilgisi yok. Eski ramlerin bayagi ayrintili bilgisi olurdu bu satilanlar da bi mokluk var ama bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survivalist -- 18 Temmuz 2017; 22:20:53 >
  • Diledim hocam kızınada mutluluklar diledik

Elbette var..Merdiven altı Ram üretimi hemde Ana yerinden..Çin'den...Üretim tarihlerine bakmıyormusun...2017 Tarihli DDR2 Ram mi olur..
    Soğutuculu DDR2 RAM var.İyi Araştır.Ben ve PapyonluLejyon İle satın aldık..Daha Başkada var..
  • İşlemci geldi stok fan ile 58 derece hocam yükte 71 derece dark frezzer x120 ise adamlar sözde gelmişlerde evde yokmuşuz kağıt felanda bırakmamışlar sikayet ettim sonuçu bekliyorum. olmadı gidip kendim alıcam 7 gün bekle sonra git kargoyu kendin al yok böyle bir şey kargo parasıda 12 tl ödedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizbaba1461 -- 19 Temmuz 2017; 10:52:48 >
  • denizbaba1461 kullanıcısına yanıt
    58 derece bence yüksek bir değer.Anakartı CMOS yap yada pilini çıkart ve fişi de çek 2 dakika bekle.Sonra tekrar Default Ayarlarda Biosunu kaydet..Kargolarda anlaşma yoksa fiyatlar uçabiliyor.Yapacak bir şey yok..
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.