Şimdi Ara

XEON X5460'DAN YENİ REKOR @4.5Ghz. VİDEOLU (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
0
Favori
6.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam GA-EP43T-UD3L anakartla q8400 işlemciye maksimum ne kadar oc yapabiliriz ? Xeon e5450 almak daha mı iyi olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLWFTURK

58 derece bence yüksek bir değer.Anakartı CMOS yap yada pilini çıkart ve fişi de çek 2 dakika bekle.Sonra tekrar Default Ayarlarda Biosunu kaydet..Kargolarda anlaşma yoksa fiyatlar uçabiliyor.Yapacak bir şey yok..

Pili çıkartıp taktım bios güncelledim 4-5 kere fan cıkartıp termal macun yenileyerek tekrar taktım

Not : Anladığım kadırıyla bu cpu alırken en az 3 borulu işlemci soğutucu şart yoksa aşırı ısınıyor işlemci stok fan ile 9 kere degiştirdim farklı taraflara taktım cpu sogutucuyu termal macun yeniliyerek ama nafile dediğiniz pili cıkarıp sildim geri taktım 2 dakika bekledim default ayarlarda kullandım + 771 bios güncelledimhttp://genius239239.myweb.hinet.net/771/ bu siteden ama durum aynı

bugün 8:30 kargoyu arayacağım 8 gündür getiremediler soğutucuyu 2 kere adamlar dağıtıma cıktı dün beni aradılar bugün getireceklerini söylediler ama getirmediler arayacağım olmadı artık gidip kendim alacağım sanırsın ki kargo yurt dışından geliyor :D
    XEON X5460'DAN YENİ REKOR @4.5Ghz. VİDEOLU

Tekrardan e8400 döndüm ve değerler güzel gibi görünüyor çok ses cıkarıyordu işlemci fanı ve işlemci cok ısınıyordu ondan döndüm e8400 fanı aldıktan sonra x5460 takıcam tekrardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizbaba1461 -- 20 Temmuz 2017; 7:56:47 >

• denizbaba1461 kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun işlemci

Ben 8 gün bekleyene kadar kendim gibip ücüncü gün alırdım şubeden sabırsız olduğumu ismail abi bilir

Senin işlemcinin üzerine benim 2. 5460 gelecek

Ancak bir sıkıntıdır ki ocde belirli bi yeri aşamıyorum.

Benim anakartta sorun var gibi yada kapasitesi okadar bilmiyorum şuan e4600 var onlada stok 2.40ghz 3.20de stabil duruyor anlamadım gitti işlemci gelince ismail abinin dediğini deneyeceğim yamuk pini kapatım deneme yapacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fanı monte ettim işlemci sıcaklığı böyle normal mi sizce

Bu programdada böyle kafam karıştı :D

İyimi sizce kafam baya karıştı

http://www.userbenchmark.com/UserRun/4366043 bu değerler iyi mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizbaba1461 -- 20 Temmuz 2017; 22:48:56 >

• Hocam benim yamuk pin bence voltaj sıkıntısı yaratıyor.neden dersen e4600 3.20 de 1.48 v ile kullanıyorum ancak bazen pcyi açında voltaj kendiliğinden 1.8 kere çıkıyor.5460 gelsin ya elimde kalır yada hallolur açıp bakacağım.

• cpu 3.8 Auto ayarlarda calışıyor :D
  • Pini düzelttim

Bu gelen 5460 da çok ısınıyor arkadaş 3.82 ye çekiyorum boşta 70 lere çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PapyonluLejyon -- 28 Temmuz 2017; 22:7:32 >
    Buradan bak Bios Ayarlarına

• peypazar43 kullanıcısına yanıt
    GA-EP43T-UD3L Anakarta X5460 ve en az 3 Borulu CPU Soğutucu Süper Gider..Hiç E5450 veya Core 2 Duo larla uğraşma Derim.
  • PapyonluLejyon kullanıcısına yanıt
    Gözün Aydın, Hadi Hayırlı Olsun Yeni işlemcin Bu arada..
    Sende Bendeki Soğutucunun Aynısı Yokmuydu???
    Nasıl Oluyorda 70° ye Çıkabiliyor...Enteresan...
    Bu Arada sendeki Anakart ile 4.30Ghz.- 4.40Ghz Hızlarını Görürüz İnşallah..
    Hiçbir Eksiğin yok çünkü.Bahanen de yok....
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizbaba1461

Fanı monte ettim işlemci sıcaklığı böyle normal mi sizce

CPU Fan neydi.Unuttum Aklıma gelmedi şimdi.Eğer Bu Yaz Sıcaklarında Stock Soğutucu varsa normaldir bu değerler.

• Isı işini bende anlamadım sendeki soğutucudan mevcut bendede macunlamı alakalı diye düşünüyorum vidaları çok sıkamadım sanırsam ondanda olabilir bi bakacağım.

yamuk pinide düzelttim işlemci 3.82 den sonralarını görmüyor hocam anlamadım gitti ama çözeceğim inş biraz daha vakit ayırayım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denizbaba1461

Fanı monte ettim işlemci sıcaklığı böyle normal mi sizce

CPU Fan neydi.Unuttum Aklıma gelmedi şimdi.Eğer Bu Yaz Sıcaklarında Stock Soğutucu varsa normaldir bu değerler.

Dark Frezzer 120x 5 6 kere tekrar taktım sonuç aynı :D

Tamam şimdi hatırladım ve sendeki soğutucu üstelik 4 Borulu.Bendeki soğutucudan bile daha iyi...
    Bence Senin Kasada Fan Dizaynında,üfleme ve çekme sorunu olabilir..Yada Soğutucu işlemci üzerine tam oturmuyor da olabilir.Boşluk ta olabilir..
    Mesela Sabah Anakarta ilk start verdiğinde ve hemen biosa girdiğinde sendeki CPU sıcaklık değeri 20 ila 30 derece arasında gezinmelidir.
    Eğer 45-50 Derece ise overclocksuz Default Ayarlarda, Belirttiğim gibi İşlemci ve soğutucu arasında boşluk olabilir...Tam Oturmamıştır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailTPC_Hastanesi -- 29 Temmuz 2017; 13:9:58 >
  • quote:

Tamam şimdi hatırladım ve sendeki soğutucu üstelik 4 Borulu.Bendeki soğutucudan bile daha iyi...
    Bence Senin Kasada Fan Dizaynında,üfleme ve çekme sorunu olabilir..Yada Soğutucu işlemci üzerine tam oturmuyor da olabilir.Boşluk ta olabilir..
    Mesela Sabah Anakarta ilk start verdiğinde ve hemen biosa girdiğinde sendeki CPU sıcaklık değeri 20 ila 30 derece arasında gezinmelidir.
    Eğer 45-50 Derece ise overclocksuz Default Ayarlarda, Belirttiğim gibi İşlemci ve soğutucu arasında boşluk olabilir...Tam Oturmamıştır..

Pc ilk açıldığında boşta 31-30 derece biosda öyle yazıyor
    Tamam işte senin kasada sorun.
    Kasadaki Fanların dizaynı hatalı olabilir.
    İyi hava çekmiyor yada üflemiyordur..
    Mesela İşlemcinin hemen yanında, Kasanın arka tarafındaki Fan Dışarıya üflemelidir.
    Kasanın ön Panelinde fan varsa bu fanda İçeriye üflemelidir.
    Senin PSU bildiğim kadarıyla 12cm Fana sahip ve buda işlemciden alınan sıcaklığı dışarıya üfler.
  • quote:

Tamam işte senin kasada sorun.
    Kasadaki Fanların dizaynı hatalı olabilir.
    İyi hava çekmiyor yada üflemiyordur..
    Mesela İşlemcinin hemen yanında, Kasanın arka tarafındaki Fan Dışarıya üflemelidir.
    Kasanın ön Panelinde fan varsa bu fanda İçeriye üflemelidir.
    Senin PSU bildiğim kadarıyla 12cm Fana sahip ve buda işlemciden alınan sıcaklığı dışarıya üfler.

Arka taraftaki fan dışarıya üflüyor kasanın önünde fan yok kasa kapalı durumda şuanda
  • Hocam işlemci çok ısınıyor boşta 88 e kadar çıkıyor ocli hali ile.

Oc siz boşta 60 derece işlemcide sıkıntı var sanırsam.

Soğutucunun yerinide değiştirdim egzoz fanınıda değiştirdim macun değiştirdim sonuç aynı.

• PapyonluLejyon kullanıcısına yanıt
    Fanların yerleşim yönleri güzel..

Bıostan elle stabil kalabildiği en düşük voltajı yakalamanız gerek.

Anakart sağlam ise gayet güzel ve bu ayarlara izin veren modellerdir..
  • Saolun hocam soğutucunun anakarta geçen kısmının vidaları gevşekmiş arada boşluk oluyormuş anlayacağınız bu kezde çok sıktım arkadaki lehimler kısa devre yapmış sistem açılmadı yaklaşık olarak 2 saat sorunu bulmaya çalıştım yeni ekran kartı işlemci ram denemediğim şey kalmadı kapaistörlere kadar baktım en son bi arkasına bakayım dedim sorun ordaymış güzelce macunladım şuan boşda 48 derece civarı fanları tekrar şu şekilde taktım eğer diğer daha iyi derseniz o şekildede yapabilirim. Bu arada anakart asus p5ql-e

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.