Şimdi Ara

Xcode, Swift icin Mac onerisi-MacMini mi MacBook Pro mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Once butcemi yazayim; 2500 TL.

Uygulama yapma amaciyla MacOS li bir urun almak istiyorum.
    Arastirdigim kadariyla bu butce ile su urunleri alabilirim;
    Sifir;
    -MacMini 2.6ghz i5; hepsiburada, 2400 TL
    Ikinci el;
    -MacBookPro late 2012, 1700tl'den basliyor fiyatlari,
    -MacBookPro mid 2013, 1900tl'den basliyor fiyatlari.

Aklima geleneler;

1)Yazilimla ilgili is yapacagim icin MacBookPro alsam dahi harici bir ekrana goruntu aktarmasi yapcam. MacBookPro bu is icin uretilmedigi icin sorunlar yasar miyim?

2)ABD'den veya Almanya'dan urun getirtirebilirim. Onerileriniz olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• macboo kpro bu iş için üretilmedi derken?
    2012 senesinden beri 13inch macbook pro bilgisyarım harici ekrana bağlı olarak yazılım geliştiriyorum, kesinlikle macbook pro derim, mac mini'nin yaptıklarnıın üzerine taşınabliir olma özelliği de var.
    ssd ve ram takviyesi yaptığınız zaman sizi en az 2-3 sene daha çok rahat götürebilecek bir bilgisayardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 11 Aralık 2016; 21:39:41 >
  • Pro nasıl bu iş için üretilmedi? Macbook 12 inç modelde bile program yazanlar var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dreampowder kullanıcısına yanıt
    SpesifikBrush S kullanıcısına yanıt
    Bu is icin uretilmedi derken, goruntuyu external bir monitore aktarmak icin uretilmedi demek istemistim.

Peki hackintosh icin ne dersiniz?

• MD Doc M kullanıcısına yanıt
    Ben yaklaşık 9 senedir 3 farklı macbook'umu da harici monitörlere bağlayarak çalışıyorum .

Hackintosh hobi projesi olarak oldukça öğretici fakat ciddi bir iş yapmayı planlıyorsanız hiç tavsiye etmeyeceğim birşey. Sistemi ne kadar tutarlı hale getirirseniz getirin, ufak bir sistem güncellemesinde kernel panic ile karşılaşma şansınız var (bilmiyorsanız, kernel panic windows'un mavi ekranı ile ayn şey). Ayrıca hackintosh sistemlerde genelde ekran kartı/ses kartı gibi donanımlardan sürücü eksikliği nedeniyle çok düşük performans alıyorsunuz.
  • Ben bu iş için 2. el Macbook Pro 2012 aldım. 4GB ram vardı üstünde ve 8GB yapmayı düşünüyorum. 500 GB HDD yerinede 128 GB SSD takacağım. Bu şekilde gayet hızlı olacağını tahmin ediyorum. Fazla masraf yapmayı düşünmüyorum. Darboğaz etmeden akıcı şekilde çalışacaktır büyük ihtimalle. Yalnız Xcode ile uygulama geliştirmeyi öğrenecekseniz bence fazla masraf yapmaya gerek yok. Uygulama geliştirip satacağım derseniz Apple sizden yıllık 99USD almaktadır. Buda size yaptığınız uygulamaları App Store'da satmaya yarayacaktır. Macbook mu yoksa Mini mi diye bende çok araştırdım. Benim için önemli olan mobilite dedim ve Macbook Pro'da karar kıldım. Sonuçta ikisinde de Xcode çalışacaktır.
    belgrava kullanıcısına yanıt
    @dreampowder

Cok tesekkur ederim. Harici monitor meslesinde tecrublerinizi dinlemek iyi oldu.

Hackintosh dediginiz gibi sikintilari beraberinde getirebilecek bir durum. Guzel yani cebimdem para cikmayacak olmasi. Kulaga fena gelmiyor :).

@belgrava

Anladim hocam. Tabii mobilite olayi dediginiz gibi zaman onem kazanabiliyor. Ikinci el piyasasina biraz bakayim...

• MD Doc M kullanıcısına yanıt
    zamanınız bedavaysa hackintosh ile uğraşmak ta bedavaya geliyor
  • Merhaba ben de yaklaşık 1.5 sene önce ios'a oyun geliştirmek için Mac Mini (i5 2.6 ghz, 8 gb ram , Intel Iris Graphics) aldım. Oyunu Unity oyun motorunda geliştiriyordum , Xcode da gerekli olduğu için onu da kullandım. Bu zamana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım. Gayet iyi bir performans sergiledi. Intel Iris Graphics sayesinde Photoshop ve Unity ' de herhangi bir kasma yaşamadım. Hatta 1080P ekranda CS GO bile oynuyorum.

Benimkinin bir düşük modeli olan Mac Mini(1.4 ghz , 4 gb ram,Intel HD Graphics 5000) olan modelini de kullandım. Kesinlikle buna bulaşmayın derim çünkü oldukça yavaştı ve
    sürekli bellek doldu uyarısı alıyordum. Ekran kartıda ayrı bir dertti doğal olarak.

Size önerim Mac Mini i5 2.6 ghz 8 gb ramli olanı. Ancak sıfırı şuan 3.300 TL. İkinci elden bakabilirsiniz. Bence mac tarafında bu ürün F/P.

Cok haklisiniz.

• aceloq kullanıcısına yanıt
    Cevabiniz icin tesekkur ederim.

Genel kullanim sekillerimiz benzedigi icin yararli bilgiler verdiniz.

Dediginiz MacMini ler arasindaki farki okumustum. Alinirsa sizin sahip oldugunuz almak lazim fakat fiyati epeyce artti son donemde. ABD den ikinci el alayim diyorum, yine pahali oluyor

• Mac Mini alınması durumunda monitor maliyetini de toplam maliyete eklemelisiniz. Bunu göz ardı etmeyin.
  • asi_ A kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz ama evimde 3 tane monitor var. Sorun olmayacak yani.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.