Şimdi Ara

XBOX360 için yeni UPDATE mi var (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
0
Favori
5.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Doftin

merhaba arkadaslar. fw li makinede orjinal oyun ile live baglansak yinede ban yermiyiz:)

evet yersin
  • süperbia demişki:
    Mp3 konusundaki fantezilerin, bana komik geldi. Mp3 artık kurumsallaşmış bir format. Alırsın müzik albümünü, yaparsın mp3, kullanırsın. Mp3 player'lar yurtdışından insanlar CD taşımasın diye yapılıyor. Sen hala Mp3'ü korsan format zannediyorsan, ''iletişim''' okumaya devam et arkadaşım. İnsanlar Mp3 kullanılıyor diye oyunları download edip, dandik cd'lere yazıp tepe tepe kullanmak hakkımızdır, ne biçim mantık bu, içinden çıkamıyorum.

Madem mp3 yasal, o zaman sanatçılar ve onların kurduğu dernekler neyin savaşını veriyor. bu tartışmaya katılmak istemiyorum ama bir yanlışı düzeltmek gerek. mp3 dinlemek yasak değil tabiyki, sen alırsın orjinal audio track cd ni mp3 formatına dönüştürürsün atarsın mp3 playerine dinlersin. ama bunu paylaşmak ve dağıtmak bildiğim kadarıyla yasal değil. önüne geçilmesi de mümkün değil o ayrı bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aloneromeo -- 22 Nisan 2008; 20:39:04 >

• DÜNYA YAPIYOR BUNU BİZ DEGİLİZ DÜNYADA TEK YAŞAYAN BUNU YAPAN TÜRKLER DEGİL KARDEŞİM MP3 DE BİZ BULMADIK MP4 BİZ BULMADIK BULDULAR TRİLYON İNSAN SÖMÜRÜRKEN KONUŞSAN NE YAZAR KONUŞMASAN NE OLUR
    SEN BADROLLÜ KULLANIYORMUSUN SEN GİDİP OYUNLARINI BADROLLÜMÜ ALIYORSUN K.D.V SİNİ VERİP YOKSA TORRENT'LERDEN Mİ ÇEKİYORSUN BEŞMİLYONCUDANMI ALIYORSUN DÜRÜST KONUŞ LİMEWİRE VARMI PC'NDE TORRENTLERDE 360'NA TÜRKİYEDEN OYUN BULAMIYORSUN GİDİP PLAY-ASİA E-BAY DAN ALIYORSUN DİYELİM VEYA PS3'ÜN VAR BANDROLSÜZ OYUN ALIYORSUN BUDA VERGİ KAÇIRMAKTIR BUDA ÜLKE EKONOMİSİNDE DÖVİZ KAYBETTİRMEKTEN BAŞKA BİŞEY DEGİL HANİ SANATCILAR DİYORYA BADROLSÜZ VERGİSİZ ALIN TERİNİ HİÇE SAYIP 3KURUŞ UCUZA HARAM OLUR DİYORYA BUNLARI YAPIYORSAN SEN DE KOPYA KULLANANLARDAN FARKIN YOK
    CANIN SIKILIYOR YAZMAYA GELDİYSEN BUNLARDAN BAHSETME
  • 1-Mp3 yasal bir formattır arkadaşım, mp3 dağıtan borsaya kote olmuş onlarca şirket vardır. Sanatçılar ve onların kurduğu dernekler mp3'den ziyade kopya cd ve '''korsan dağıtımın''' savaşını veriyor. Ben Bleep.com'a açıldığı ilk gün üye olmuş biriyim. (kopyaseverler böyle siteleri pek bilmez malum.) Türk sanatçıların Çilekeş, Kurban, Ayyuka, Ceza albümlerini satın alıp mp3 yapar player'ıma koyarım. Elbette zamanında çok mp3 download ettim ve divx indirdim. Bilinçlendim ve vazgeçtim. Üstelik bu durum parasına değeceğini düşündüğünüz ürünü deneyip, satın almaya bir engel değil.

2- Şimdi 'senin bilgisayarında limewire yok sanki, ozaman bende kopya oyun oynarım' demek, ancak bir çocuğun savunma mekanizmasından çıkacak bir savdır. O yüzden uzun uzadıya cevap yazmayacağım. Benim ne yaptığım senin hatalı davranışını haklı çıkarıyorsa devam et. Cahilce tezler geliştirip kanun dışı bir hareketi savunacağınıza, suçu başkasında arayacağınıza özeleştiri yapacaksınız, mantık dışı şeyler yazıp kendinizi utandırmayın.

---

İmkansızlıktan, satın alamadığımız şeylere özenip korsan kullanmayı bir noktaya kadar anlarım, ben de zamanında yaptım. Ama hiçbir zaman çıkıp bu durumu savunacak kadar şeref ve zekadan yoksun olmadım. Umudum bu ülkede kimse iki filme, oyuna onurunu bu kadar kolay kaptırmasın. 'Hatalı ama yapıyoruz işte, imkanım olunca yapmayacağım' diyecek kadar dik durmayı bilsin. Bilmiyorsa milletin maskarası olmayı da içine sindirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superbia -- 23 Nisan 2008; 0:23:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: MirrorMask

DÜNYA YAPIYOR BUNU BİZ DEGİLİZ DÜNYADA TEK YAŞAYAN BUNU YAPAN TÜRKLER DEGİL KARDEŞİM MP3 DE BİZ BULMADIK MP4 BİZ BULMADIK BULDULAR TRİLYON İNSAN SÖMÜRÜRKEN KONUŞSAN NE YAZAR KONUŞMASAN NE OLUR
    SEN BADROLLÜ KULLANIYORMUSUN SEN GİDİP OYUNLARINI BADROLLÜMÜ ALIYORSUN K.D.V SİNİ VERİP YOKSA TORRENT'LERDEN Mİ ÇEKİYORSUN BEŞMİLYONCUDANMI ALIYORSUN DÜRÜST KONUŞ LİMEWİRE VARMI PC'NDE TORRENTLERDE 360'NA TÜRKİYEDEN OYUN BULAMIYORSUN GİDİP PLAY-ASİA E-BAY DAN ALIYORSUN DİYELİM VEYA PS3'ÜN VAR BANDROLSÜZ OYUN ALIYORSUN BUDA VERGİ KAÇIRMAKTIR BUDA ÜLKE EKONOMİSİNDE DÖVİZ KAYBETTİRMEKTEN BAŞKA BİŞEY DEGİL HANİ SANATCILAR DİYORYA BADROLSÜZ VERGİSİZ ALIN TERİNİ HİÇE SAYIP 3KURUŞ UCUZA HARAM OLUR DİYORYA BUNLARI YAPIYORSAN SEN DE KOPYA KULLANANLARDAN FARKIN YOK
    CANIN SIKILIYOR YAZMAYA GELDİYSEN BUNLARDAN BAHSETME

bu yazıyı bana hitaben yazdıysan eğer sana diyecek laf bulamıyorum. nerden ne çıkarmış arkadaş. ben mp3 veya herhangi bir kopya yazılıma karşıyım bunları kullanmam kullananıda kınarım gibisinden bir laf mı etmişim de sen cellallenmişsin kendi kendine.

• quote:

Orjinalden alıntı: superbia

1-Mp3 yasal bir formattır arkadaşım, mp3 dağıtan borsaya kote olmuş onlarca şirket vardır. Sanatçılar ve onların kurduğu dernekler mp3'den ziyade kopya cd ve '''korsan dağıtımın''' savaşını veriyor. Ben Bleep.com'a açıldığı ilk gün üye olmuş biriyim. (kopyaseverler böyle siteleri pek bilmez malum.) Türk sanatçıların Çilekeş, Kurban, Ayyuka, Ceza albümlerini satın alıp mp3 yapar player'ıma koyarım. Elbette zamanında çok mp3 download ettim ve divx indirdim. Bilinçlendim ve vazgeçtim. Üstelik bu durum parasına değeceğini düşündüğünüz ürünü deneyip, satın almaya bir engel değil.

2- Şimdi 'senin bilgisayarında limewire yok sanki, ozaman bende kopya oyun oynarım' demek, ancak bir çocuğun savunma mekanizmasından çıkacak bir savdır. O yüzden uzun uzadıya cevap yazmayacağım. Benim ne yaptığım senin hatalı davranışını haklı çıkarıyorsa devam et. Cahilce tezler geliştirip kanun dışı bir hareketi savunacağınıza, suçu başkasında arayacağınıza özeleştiri yapacaksınız, mantık dışı şeyler yazıp kendinizi utandırmayın.

---

İmkansızlıktan, satın alamadığımız şeylere özenip korsan kullanmayı bir noktaya kadar anlarım, ben de zamanında yaptım. Ama hiçbir zaman çıkıp bu durumu savunacak kadar şeref ve zekadan yoksun olmadım. Umudum bu ülkede kimse iki filme, oyuna onurunu bu kadar kolay kaptırmasın. 'Hatalı ama yapıyoruz işte, imkanım olunca yapmayacağım' diyecek kadar dik durmayı bilsin. Bilmiyorsa milletin maskarası olmayı da içine sindirsin.

iyide sen yazdıklarını düzgün okursan eğer nasıl kendi kendini yalanladığını göreceksin.diğer arkadaşa da söyledim ben kopyaya karşı değilim hele mp3e falan hiç değilim. Elbette zamanında çok mp3 download ettim ve divx indirdim. Bilinçlendim ve vazgeçtim. Üstelik bu durum parasına değeceğini düşündüğünüz ürünü deneyip, satın almaya bir engel değil demişsin birde mp3 yasaldır dağıtın indirin diyorsun. bu ne perhizz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aloneromeo -- 23 Nisan 2008; 1:38:53 >

• @superbia
    İyi de herkesin senin gibi yurtdışına çıkma şansı var mı? 140 YTL'den aşağı doğru dürüst yasal yollardan satılan oyun yok. Bu arada Microsoft'un nesini savunuyorsun? Microsoft dediğin tekelci bir firmadır. Rekabet yasalarını çiğnediğinden her sene milyarlarca doları Amerikan devletine ceza olarak ödüyor. Savunduğunuz firma biraz komik olmuş. İş üreten fikir üreten adamlar diyorsunuz da bu oyunların bu kadar pahalı olmasının sebebi sizce sadece emek ve fikirden dolayı mı? Biz de onlar kadar emek ve fikir harcıyoruz. Neden onlar kadar kazanamıyoruz? Acaba bu durumun dünya piyasalarını manipüle edip petrol için başka ülkeleri işgal ederek kendi ekonomimizi zengin edemeyişimizle bir ilgisi olabilir mi? Yoksul ülkelere petrol için savaş açan, petrol fiyatlarını bilinçli olarak tırmandırıp tüm dünyada hayatı daha pahalı ve zorlu kılan adamlar bu gelişmiş ülkeler değil mi? Şimdi diyeceksiniz ki oyun firmalarının bunla ne ilgisi var? Olaya geniş bir perspektiften bakarsanız resmin bir parçasını değil bütününü görürsünüz. Bu oyun fiyatlarının bu kadar pahalı oluşu ve neden bizim ülkemizde de böyle oyunlar yapamadığımızın sebeplerinden bazıları da bunlardır. Benim de aklım bunu almıyor? Nasıl bir vicdanınız var? Adamlar dünyayı sömürüyor siz hala vicdan muhasebesinden bahsediyorsunuz. 1945'den beri bu ülkeler inek niyetine bizi sağıyor ama biz onların bir oyununu kopyaladığımızda tü kaka, ne kadar ayıp, hırsız oluyoruz. Ben kopya oyun oynamak için kulp aramıyorum. Kendimden de kısaca bahsedeyim, 27 yaşındayım ve İstanbul Üniversitesinde İngilizce MBA yaptım. İletişim sizin işinizse işletme de benim işim. Ekonomi ve siyaset de en sevdiğim bilim alanlarıdır. Diğer arkadaşa yaptığınız gibi dayanaksız varsayımlarda bulunup monoloğa girmeden söyliyeyim dedim. Şeref gibi bir kavramı sizden çok daha iyi bildiğime ve tanımadığım insanların şerefine dil uzatılmaması gerektiğini de iyi bilirim. Bu arada iletişim şekliniz de çok tanıdık geldi. "Ziya Abi sana şerefsiz derdim ama demiyorum abimsin." Ahmet Çakar. Böyle ahlaki kavramlar üzerinden dem vurup ancak ilkokul talebesini ezersin. Maskara lafını da sahibine aynen iade ediyorum. Kimsenin hakaret etmeye, terbiyesizlik yapmaya hakkı yok. İletişimci değil adam olmak önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabriaga -- 23 Nisan 2008; 3:24:57 >

• Arkadaşım öncelikle şu işin tanımını yapalım. Mp3 bir kap formattır, ses içeriğini standardizasyona sokmak için kullanılır. Eğer ücretini ödeyip bir müzik albümü alırsan ve bunu mp3 yapıp kullanırsan bu yasaldır. Plak albüm şirketlerinin lisanslı mp3'lerini indirirsen bu yasaldır. Satın aldığın tüm medya ürünlerinde esas ücret IP (intellectual Property - Fikri Mülkiyet)'e verilir. Bunu korsan dağıtmak ve fikirsel içeriğinin karşılığını ödemeden kullanmak suçtur. Aslında bunları herkesin kendisinin araştırıp bilmesi gerekir. KORSAN kullanılmasını eleştiren birine sen MP3 kullanmıyor musun demek gerçekten çok mantıksız oluyor. Herkesin herşeyi bilmesi mümkün değil ama rica ediyorum biraz araştırın.

İkinci olarak ne fikri ve emeği harcadığını ve karşılığını alamadığını bilmiyorum. Ancak şunu biliyorum ki kimse sana zorla Amerikan yapımı filmleri, oyunları, müzikleri zorla aldırmıyor. 'Siz' onlar kadar fikir ve emek harcamıyorsunuz, kendine dürüst ol. Microsoft'un her sene Amerikan devletine milyarlarca dolar ceza ödediği falanda yok, Avrupa birliğine 650 milyon dolar ödedi - bu da avrupa tekel kanunlarına uymadığı için. Araştıralım...

Petrol fiyatlarının manipülasyonuyla, senin yasal şirketlerin ürettiği ürünleri korsan tüketmek arasında nasıl bir korelasyon kurduğunu anlamadım. Bu ülkede bandrol basılmış ürün 140 milyonsa ve sende satın alacak ekonomik seviyede değilsen almayacaksın arkadaşım. Bu kadar basit. BMW alacak paran yok diye gidip sokaktan çalıyor musun? Ha Almanlar süper araba yapmış ve Türkiye'de çok pahalı, çalın ozaman haydi.

Bu ülkede oyun yapılamasının en önemli sebebi oyun sektörü olmamasıdır. Sektörlerin oluşabilmesi için tüketim-üretim oranı arasındaki denge yani kar marjının yüksekliği en önemli unsurdur. Kısacası vergiler düşük ve orjinal oyun satışı yüksek olursa sektör oluşur. (MBA yaptığına göre bunları bilirsin.) Amerika'da ingiltere'de insanlar üretsin diye sektöre özel vergi uygulaması vardır, insanlar herşeyi fazlasıyla okur araştırır (boşa sallamaz) ve maksimum düzeyde orjinal ürün tüketir. Çünkü onlarda bu üretim pazarında çalışıyordur ve pazar yokolsun istemez. Dünyada Sinema, müzik ve oyun sektörünü bu iki ülkenin yönlendirmesi tesadüf değil.

Türkiye'de oyun yapılsın istiyorsanız önce orjinal kullanma kültürünü edineceksiniz, sonra okuyup araştırıp kendinizi yetiştireceksiniz, sonrada devletten vergileri düşürmesi için talepte bulunacaksınız.

Kısacası sen boşver amerika'yı petrolü adamlar bu tartışmaları geçeli 50 yıl oldu, çatır çutur iş üretiyorlar. hala oturup korsan kullanılmamasını insanlara izah edemiyorsam, siz lütfen kopya oynamaya devam edin. Çalışmayana, üretmeyene herşey pahalı gelir.

Bazı insanların ne anlatırsan anlat, ne dersen de ezilmediklerini, utanmadıklarını, sıkılmadıklarını bu yaşıma kadar çok gördüm ve öğrendim, sen hiç merak etme. Bu konuya daha fazla zaman ayırmayacağım. Sadece İnsaf diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superbia -- 23 Nisan 2008; 4:38:39 >

• Benim mesajim neden silindi acaba.Silen arkadas aciklama yapabilirmi? Orjinal kullanimini savunmak sucmu? Üstelik forum kurallarina aykiri tek bir cümle bile yokken (hakaret vs..) Yanlislik oldu derseniz anlarim ama lütfen bi aciklama yapin.Satirlar dolusu yazi biranda yok oluyor
  • Herkes kendisine göre bi savunma mekanizması geliştirmiş kopya oynamak konusunda, bunların en çok kullanılıysa "bilgisayarında mp3 yokmu?"

Ben bu forumda bu kopya-orjinal konusunu çokça tartıştım en sonunda tartışmanın gereksiz olduğuna hükmettim çünkü bana göre bi insan kopya oyun kullanabilir, durumu iyi değildir vs. vs. ancak bundan rahatsızlık duymuyorsa o kişide bi problem vardır ve ben tartıştığım onca kişide hep bu "rahatsız olmama" durumunu gözlemledim.

* Açık konuşayım, bana öyle üç dört oyun yetmez ben mutlaka kopya kullanırım diyenleri,

* PS3 kırılsada alsak diyenleri,

* Hiçbir oyun 60-70 ytl etmez, kopya forever diyenleri,

ve daha nice yorumları okudum hemde post sayısı fazla kıdemli kişilerden, dolayısıyla hiç burda boşu boşuna orjinal miş bilmemneymiş savunmayın, bişeyler yazmayın, herkes bildiğini okuyor çünkü, bu mantalitedeki insanlarla bu konunun tartışılmasına imkan yok.

• quote:

Orjinalden alıntı: sabriaga

@superbia
    İyi de herkesin senin gibi yurtdışına çıkma şansı var mı? 140 YTL'den aşağı doğru dürüst yasal yollardan satılan oyun yok. Bu arada Microsoft'un nesini savunuyorsun? Microsoft dediğin tekelci bir firmadır. Rekabet yasalarını çiğnediğinden her sene milyarlarca doları Amerikan devletine ceza olarak ödüyor. Savunduğunuz firma biraz komik olmuş. İş üreten fikir üreten adamlar diyorsunuz da bu oyunların bu kadar pahalı olmasının sebebi sizce sadece emek ve fikirden dolayı mı? Biz de onlar kadar emek ve fikir harcıyoruz. Neden onlar kadar kazanamıyoruz? Acaba bu durumun dünya piyasalarını manipüle edip petrol için başka ülkeleri işgal ederek kendi ekonomimizi zengin edemeyişimizle bir ilgisi olabilir mi? Yoksul ülkelere petrol için savaş açan, petrol fiyatlarını bilinçli olarak tırmandırıp tüm dünyada hayatı daha pahalı ve zorlu kılan adamlar bu gelişmiş ülkeler değil mi? Şimdi diyeceksiniz ki oyun firmalarının bunla ne ilgisi var? Olaya geniş bir perspektiften bakarsanız resmin bir parçasını değil bütününü görürsünüz. Bu oyun fiyatlarının bu kadar pahalı oluşu ve neden bizim ülkemizde de böyle oyunlar yapamadığımızın sebeplerinden bazıları da bunlardır. Benim de aklım bunu almıyor? Nasıl bir vicdanınız var? Adamlar dünyayı sömürüyor siz hala vicdan muhasebesinden bahsediyorsunuz. 1945'den beri bu ülkeler inek niyetine bizi sağıyor ama biz onların bir oyununu kopyaladığımızda tü kaka, ne kadar ayıp, hırsız oluyoruz. Ben kopya oyun oynamak için kulp aramıyorum. Kendimden de kısaca bahsedeyim, 27 yaşındayım ve İstanbul Üniversitesinde İngilizce MBA yaptım. İletişim sizin işinizse işletme de benim işim. Ekonomi ve siyaset de en sevdiğim bilim alanlarıdır. Diğer arkadaşa yaptığınız gibi dayanaksız varsayımlarda bulunup monoloğa girmeden söyliyeyim dedim. Şeref gibi bir kavramı sizden çok daha iyi bildiğime ve tanımadığım insanların şerefine dil uzatılmaması gerektiğini de iyi bilirim. Bu arada iletişim şekliniz de çok tanıdık geldi. "Ziya Abi sana şerefsiz derdim ama demiyorum abimsin." Ahmet Çakar. Böyle ahlaki kavramlar üzerinden dem vurup ancak ilkokul talebesini ezersin. Maskara lafını da sahibine aynen iade ediyorum. Kimsenin hakaret etmeye, terbiyesizlik yapmaya hakkı yok. İletişimci değil adam olmak önemli.

sonuna kadar katılıyorum arkadaşım sana. cevap veremediği sorulara anlayamıyorum şeklinde cevap veren ve anca hakaret eden bu superbia denilen b şahısla bence artık muhatap olmayınız arkadaşlar. Kendisinin neye ve kimlere hizmet ettiği savunduğu ülkeler ve firmalardan yeterince belli zaten. Durumu olmadığı için farklı yöntemler seçen kendi milletine şerefsiz, sömürgeci ülkelerin yaptıklarına hak, adalet gibi kavramlarla açıklayayıp sonra da onların hepsi şerefli, biz değiliz, üzülüyorum ülkemin insanların haline diyor. Şerefsiz olan da, terbiyesiz olanda, gözü kararmış ve gerçekleri göremeyen de sensin. SAbret sabret nereye kadar, adam açık açık herkese küfür ediyor. Umarım artık bir yönetici bu dengesizle ilgilenir, yoksa gerçekten ben ilgileneceğim bu varlığı gereksiz şahısla. Bunun dışında soru soruyorsunuz, cevap veremiyor ve karşısındaki en şerefsiz ithamlarla yargılıyor. Bence kendisi herhangi bir okulun kapısından bile içeri girmemiş biri. Kurduğu cümleler hakaret etmekten başka bir anlam taşımıyor çünkü. Onu anlayamıyorum, bunu anlayamıyorum...Beni de banlayacaksanız banlayın ama kendime ve ülkem insanına bu şerefsizin yaptığı gibi hakaretlere hiçbir yerde izin vermem. Diğer üyelere de helal olsun, adam hepinize sallıyor, ülkenize, milletinize hakaret ediyor ve siz izliyorsunuz. Dikkatlice okuyun bu şahsın yazdığı mesajları, ülkem insanını ne konuma soktuğunu...helal olsun,valla helal olsun hepinize.

• 1. 2007 yılında Microsoft 650 milyon dolar değil 1,4 milyar dolar ödedi AB'ye.
    2. Yine 2007 yılında Microsot Media Player ile Alcatel-Lucent şirketine ait 2 patenti çiğnediği için 1,52 milyar dolar tazminat ödedi. Geçen sene ödedikleri toplam tazminat 3 milyar dolar. Ödenen bu tazminat paralarını kuma gömmüyorlar. Ülkeler ve şirketler bu paraları faaliyet dışı gelirler kısmına ekliyorlar. Eğer bu para devlete ödeniyorsa devlet bütçe fazlası vermemek için vatandaşlarından aldığı vergiyi düşürüyor. Böylece bir oyun 40 dolarsa ödediğin vergi %5'i geçmiyor. Ya da naapıyor? Para fonları kurup az gelişmiş ülkelere kendi ülkesindeki reel faiz oranı %1,5-2'yi geçmezken %7-8 reel faizle borç veriyor. Sana verdiği borcu da taksitlere bağlıyor. Parayı vermek için de senden iyiniyet mektupları alıyor. Her sene ülkendeki vatandaştan aldığın vergileri artır, sosyan güvenlik fonlarını kıs gibi şartlar getiriyor. Devlet bunları yapsa da elbette bu borcu ödemeye yetmiyor bu kısıntılar ve vergiler. Naapıyor? İç borçlanma senetleri ile piyasadan para topluyor. Parası olan herkes gidip tahvil ve bono alıyor. Crowding-out effect denilen olay ortaya çıkıyor. Piyasadaki para bitiyor. Yurtdışından paralar gelip Türk bankalarına yatırılıyor. Paradan para kazanılıyor yani. Kimse yatırım yapmıyor. Senin dediğin oyunları biz yapamıyoruz çünkü para yok ki fikir olsa ne olur. . Dolar 650 binden bir gecede 1,4-1,5 milyon liraya çıkıyor. Şimdi bir hesap yapalım. Dolar olsun 650 bin lira. 40 dolarlık oyun sana 26 YTL'ye gelir. %5'de KDV koysan 27,30 YTL olur. O zaman kimse de bu oyun fiyatına itiraz etmez gider paşa paşa orjinal oyun alır. Online nimetinden de faydalanır, Türkçesi bozuk adamlarla da muhatap olmaz. ABD Irak'a girdi. Eskiden benzinin litresi Tükiye'de 1 doların altındayken şu an 2,5 doları geçiyor. En büyük petrol şirketleri Amerikan ve İngiliz şirketleri. Sadece petrol değil mesele. Irak'ı, Afganistan'ı yıkıp baştan bir daha inşa ettiler. Bütün ihaleleri ABD ve İngiliz şirketlerine ya da onların içinde bulundukları konsorsiyumlara verdiler. İnşaat dediğiniz sektör bir ülkede ekonomiyi tekrar canlandırır. 1929 yılında Amerika'da meydana gelen ve bütün dünyayı da sarsan ekonomik buhranı ABD büyük inşaat yatırımları ile atlattı. Buna Keynesgil ekonomi denir. Yatırımlar artıyor, yatırımlar artınca istihdam da artıyor. Vergi gelirleri yükseliyor. Vergi oranları düşüyor. Ülkenin refah düzeyi yükseliyor. AB dersen onlar da çok akıllı. İşine geldiğinde bütün malları gümrüksüz ihraç eder. Ama hiçbir tarım ürününü vergisiz kendi birliği sınırları içine sokmaz. ABD ve AB her sene tarıma milyarlarca dolar ve euro harcar. Sübvanse eder. Biz de ise IMF politikaları doğrultusunda tarımı öldürdüler. Sadece bunlar ile yetinmiyor ABD. Dünyanın her yerinde ajanları var. Çok para ödedikleri generaller, siyasiler, medyanın içinde yazar ve işadamları var. Darbeler yaptırıyor. Diktatör ülkelere silahlar satıyor, adamlar varını yoğunu silaha yatırıyor. Silah nerden geliyor peki sizce? 9-10 yaşındaki çocukların elinde bile kaleş var. Aselsan'da 3 tane gencecik, zeka dolu mühendis intihar etti. Eğer yaşalardı F-16 savaş uçaklarının modernize edilmesini kendi kaynaklarımızla yapacaktık. Ama milyarlarca dolarlık yatırımı kaptırmadılar. Türkiye'de pek çok iktidarı ABD kurdu, destekledi. Karşılığını da fazlasıyla aldı. O yüzden biz ne yatırım yapabilecek parayı bulabiliriz. Zeka dolu gencecik insanlarımızı da öldürüp intihar süsü verirler. Bu olay su yüzüne çıktı ama farkındaysanız kimse üzerine gitmedi. Meseleyi çözmedi. 5000 genç insan 80'li yıllarda birbirini öldürdü. 18 yaşında adamlar ne sağ bilir ne sol bilir verdiler ellerine silahları bir mahalleye sağcısın dediler bir mahalleye solcusun dediler. Birbirlerine düşürdüler. Bunları kim körükledi? Kimler silahlandırdı bu gençleri? Biraz bunları düşünün 5.000 genç yaşasaydı ne fikirler ortaya atarlardı bunların hesabını yapın. Ondan sonra neden bizden fikir çıkmıyor anlarsınız. Başkasının borusunu çalmayın. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın.
    quote:

Arkadaşım öncelikle şu işin tanımını yapalım. Mp3 bir kap formattır, ses içeriğini standardizasyona sokmak için kullanılır. Eğer ücretini ödeyip bir müzik albümü alırsan ve bunu mp3 yapıp kullanırsan bu yasaldır. Plak albüm şirketlerinin lisanslı mp3'lerini indirirsen bu yasaldır. Satın aldığın tüm medya ürünlerinde esas ücret IP (intellectual Property - Fikri Mülkiyet)'e verilir. Bunu korsan dağıtmak ve fikirsel içeriğinin karşılığını ödemeden kullanmak suçtur. Aslında bunları herkesin kendisinin araştırıp bilmesi gerekir. KORSAN kullanılmasını eleştiren birine sen MP3 kullanmıyor musun demek gerçekten çok mantıksız oluyor. Herkesin herşeyi bilmesi mümkün değil ama rica ediyorum biraz araştırın.

İkinci olarak ne fikri ve emeği harcadığını ve karşılığını alamadığını bilmiyorum. Ancak şunu biliyorum ki kimse sana zorla Amerikan yapımı filmleri, oyunları, müzikleri zorla aldırmıyor. 'Siz' onlar kadar fikir ve emek harcamıyorsunuz, kendine dürüst ol. Microsoft'un her sene Amerikan devletine milyarlarca dolar ceza ödediği falanda yok, Avrupa birliğine 650 milyon dolar ödedi - bu da avrupa tekel kanunlarına uymadığı için. Araştıralım...

Petrol fiyatlarının manipülasyonuyla, senin yasal şirketlerin ürettiği ürünleri korsan tüketmek arasında nasıl bir korelasyon kurduğunu anlamadım. Bu ülkede bandrol basılmış ürün 140 milyonsa ve sende satın alacak ekonomik seviyede değilsen almayacaksın arkadaşım. Bu kadar basit. BMW alacak paran yok diye gidip sokaktan çalıyor musun? Ha Almanlar süper araba yapmış ve Türkiye'de çok pahalı, çalın ozaman haydi.

Bu ülkede oyun yapılamasının en önemli sebebi oyun sektörü olmamasıdır. Sektörlerin oluşabilmesi için tüketim-üretim oranı arasındaki denge yani kar marjının yüksekliği en önemli unsurdur. Kısacası vergiler düşük ve orjinal oyun satışı yüksek olursa sektör oluşur. (MBA yaptığına göre bunları bilirsin.) Amerika'da ingiltere'de insanlar üretsin diye sektöre özel vergi uygulaması vardır, insanlar herşeyi fazlasıyla okur araştırır (boşa sallamaz) ve maksimum düzeyde orjinal ürün tüketir. Çünkü onlarda bu üretim pazarında çalışıyordur ve pazar yokolsun istemez. Dünyada Sinema, müzik ve oyun sektörünü bu iki ülkenin yönlendirmesi tesadüf değil.

Türkiye'de oyun yapılsın istiyorsanız önce orjinal kullanma kültürünü edineceksiniz, sonra okuyup araştırıp kendinizi yetiştireceksiniz, sonrada devletten vergileri düşürmesi için talepte bulunacaksınız.

Kısacası sen boşver amerika'yı petrolü adamlar bu tartışmaları geçeli 50 yıl oldu, çatır çutur iş üretiyorlar. hala oturup korsan kullanılmamasını insanlara izah edemiyorsam, siz lütfen kopya oynamaya devam edin. Çalışmayana, üretmeyene herşey pahalı gelir.

Bazı insanların ne anlatırsan anlat, ne dersen de ezilmediklerini, utanmadıklarını, sıkılmadıklarını bu yaşıma kadar çok gördüm ve öğrendim, sen hiç merak etme. Bu konuya daha fazla zaman ayırmayacağım. Sadece İnsaf diyorum.

• 2004 yılı Mayıs ayında Go Corp. tarafından gizlilik sözleşmesinin ihlali için açılan davada 1.1 milyar dolar tazminata mahkum edildi. Mahkeme kendi masrafları için ayrıca 258 milyon $ talep etti. Fakat Microsoft bunun sattığı ürünlerin maliyetini artıracağını belirtince mahkeme masrafını 112 milyon dolara indirdi.
    Burst.com adlı bir şirket Microsoft'u ses ve video içeriklerinin yüksek hızda stream edilmesini sağlayan patentli teknolojisini çaldığı için dava etti. Microsoft bu firma ile 60 milyon dolar karşılığında firmanın bu teknolojisinin lisansını satın almak zorunda kaldı.
    Eolas şirketi ve California Üniversitesi bazı yazılım patentlerini izinsiz olarak internet tarayıcılarında kullandığı için Microsoft'u dava etti. 521 milyon dolar kazandı.
    Spyglass firması kendi tarayıcısını Microsoft'a lisanslattı. Anlaşma karşılığında satılan her tarayıcıdan Spyglass kar yüzdesi alacaktı. Fakat Microsost bu tarayıcıyı Internet Explorer'a dönüştürdü ve Windows ile beraber verdi. Spyglass şirketi anlaşmaya uymadığı ve para kazanmasını engellediği için Microsoft'u dava etti. 8 milyon dolar kazandı.
    1992 yılında federal mahkemenin Microsoft'un 8558 mevcut ve eski çalışanı açtığı davada Microsoft çalışanlarının bir kısmını geçici çalışan olarak gösterdiği ve bu çalışanlara normal çalışanlar kadar çalıştırdığı ve bir takım haklarını gasp ettiği kararına vardı. 2005'te verilen kararla Microsoft 92,73 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti. Sen de biraz araştırırsan bulursun. Emekten haktan bahsederken dünyanın en büyük tröstünü ve patent hırsızını gelip de örnek vermen tamamen komedi. Kaynak:http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Microsoft
    Ayrıca neyi alıp almayacağımın kararını sen veremezsin. Haddini bil. İnsanlara hırsız demek senin haddin değil.
    quote:

• Konu iyice dışa çıktı . Neyse Yes, update dedim artık ne olacaksa olsun
  • quote:

Arkadaşım öncelikle şu işin tanımını yapalım. Mp3 bir kap formattır, ses içeriğini standardizasyona sokmak için kullanılır. Eğer ücretini ödeyip bir müzik albümü alırsan ve bunu mp3 yapıp kullanırsan bu yasaldır. Plak albüm şirketlerinin lisanslı mp3'lerini indirirsen bu yasaldır. Satın aldığın tüm medya ürünlerinde esas ücret IP (intellectual Property - Fikri Mülkiyet)'e verilir. Bunu korsan dağıtmak ve fikirsel içeriğinin karşılığını ödemeden kullanmak suçtur. Aslında bunları herkesin kendisinin araştırıp bilmesi gerekir. KORSAN kullanılmasını eleştiren birine sen MP3 kullanmıyor musun demek gerçekten çok mantıksız oluyor. Herkesin herşeyi bilmesi mümkün değil ama rica ediyorum biraz araştırın.

Çok zekiymişsin sen ya, öncelikle microsoft xbox 360 i türkiyede satmıyorsa, oyunlarını yanımdaki alışveriş merkezinde bulamıyorsam. Her şekilde oynama hakkına sahibim. Aksini iddia ediyorsan shipping ücretlerimi ödemen için paypal adresimi yollarım sana. kimse keriz degil burda.

• FW kaldirip, update yukleyip, tekrar FW nasil yapiliyor? bunu aciklayan bir kaynak var mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: aydahm

FW kaldirip, update yukleyip, tekrar FW nasil yapiliyor? bunu aciklayan bir kaynak var mi?

Endem yada Atik gibi bu işlerle ilgilenen kişiler yapabilir . 40-50 YTL arasında değişiyor fiyatlar (FW yapma) . Endem'e sorduğumda tam çözüm olmayacağını söyledi, bilgiler gitmişte olabilir gibi bi açıklama yaptı ... Bende dedim boşuna 40 ytl-50 ytl mi vercem bastım Yes'e ne olcaksa olsun
  • Kopya illegal bir olaydır ve savunulacak bir bahane uydurulup arkasına saklanılacak bir durumu yoktur... Ayrıca MS nin Ban olayını yapması son derece mantıklı ve hakkıdır...
  • kopya oyun kötü birşey, üreticiye haksızlıktır. kabul!

ama bu sadece xbox içinmi geçerli?
    bilgisayarlarımızdaki onca mp3- film dosyalarına ne demeli..... kopya karşıtı arkadaşlar her türlü medyanın orjinal olmasına özen gösteriyorlar mı? (böyle biri varsa tüm içtenliğimle saygılarımı sunarım)

NOT:ps3 kırılsa da alsak
  • quote:

Orjinalden alıntı: khaledome

hala gelisme yok,
    sizde durum nasil? baglaniyor ve hemen baglantiyi kesiyor

Bende de şuan aynı sorun var. Yaklaşık iki gündür böyle. Sende sorun geçti mi? Geçtiyse nasıl oldu? Test Connection yaptığım zaman bütün herşey bağlanıyor hiçbirinde sorun yok. Ancak bağlandıktan 4-5 sn sonra bağlantı gidiyor. İşin ilginciyse oyuna girdiğim zaman live a giriyor. Oyundayken live çalışıyor, çıkınca gidiyor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.