Şimdi Ara

xbox360 hdmı kablosuyla görüntü alamıyorum yardım...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
4.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar falcon xbox360 ım var...av kablodan görüntü geliyor,hdmı kabloyla görüntü gelmiyor...hdmı kabloyu taktığımda televizyon sinyal yok diyor....acaba hdmı kablo mu arızalı diye gittim arkasın hdmı kablosunu aldım ,,gene fayda yok...ya ayarlarda bi sıkıntı var hdmı çıkısı bozuk...ayarlar 640x480 de kalmış olabilir diye hdmı kablo takılyken (yani ekranda görüntü yokken)xbox ı resetlemek için aşağıdaki linkte 39 numarada olan işlemleri yapıyorum , ama makina resetlenmiyor...bu yöntemle makinasını resetleyebilen varmı...çözüm öneriniz varmı

http://forum.donanimhaber.com/m_18706443/tm.htm

39) XBOX360'a Görüntü Gelmiyor, Görüntü Ayarlarını Resetlemek İstiyorum?

Cihazı kapatın y ve RT (sağ tetik) tuşuna basılı tutun ve böyle iken cihazı açın, tuşları bırakmayın, kısa bir süre sonra otomatik olarak kapanıcak (kapanınca tuşları bırakın) ve tekrar açılıcak. Ayarlar resetlenmiş olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhanerdogan06 -- 30 Kasım 2008; 19:14:17 >

• iyi de xbox böyle reset falan işleriyle uğraştırmıyor ki. ne takarsan tak otomatik olarak açıyor zaten. 3 farklı xbox kullandım ne takarsam takayım açılıyodu görüntü. bence sorun başka yerlerde.
  • Benim konsol 22'' LCD monitöre bağlıyken görüntü ayarı Widescreen - 1280x720 idi. FULL HD LCD'ye HDMI kablo ile bağladığımda konsol direk kendini 1080p moduna aldı yani HDMI bağlantıyı otomatik tanıdı.
  • bu son güncelleme öncesinde 1080p desteği sanırsam yoktu değil mi ?? yani bende çıkmıodu en azından, güncelleme sonrasında çıktı...

@KoalaX, full HD tv' n pc ye bağlı mı ?? 1080p görüntüde nasıl oluyor pc görüntüsü çok merak ediyorum ?? ben hep monitörde en yüksek çözünürlük kullanırken, lcd tv bağladığım için ve 720p desteklediği için mecburen pc görüntüsü hiç alışmadığım bir şekilde büyük karakterlerden oluşuyor... acaba 1080p de monitörden alınan kalite alınabiliyor mu ? (pc oyunlarından bahsetmiorum, nette dolaşırken, msn deyken ya da office programı açıkken filan)
  • quote:

Orjinalden alıntı: renzokuken

bu son güncelleme öncesinde 1080p desteği sanırsam yoktu değil mi ?? yani bende çıkmıodu en azından, güncelleme sonrasında çıktı...

@KoalaX, full HD tv' n pc ye bağlı mı ?? 1080p görüntüde nasıl oluyor pc görüntüsü çok merak ediyorum ?? ben hep monitörde en yüksek çözünürlük kullanırken, lcd tv bağladığım için ve 720p desteklediği için mecburen pc görüntüsü hiç alışmadığım bir şekilde büyük karakterlerden oluşuyor... acaba 1080p de monitörden alınan kalite alınabiliyor mu ? (pc oyunlarından bahsetmiorum, nette dolaşırken, msn deyken ya da office programı açıkken filan)

1080p desteği her zaman vardı çünkü ben güncelleme yapmadan konsolu FULL HD TV'ye bağladım anında sistem kendini 1080p ye aldı otomatik olarak öyle açıldı.

PC'yi LCD'ye bağlamadım çünkü aradan kablo çekmem gerekecek (PC ile LCD karşı karşıya) gerekte duymadım yani ama istemiyorda değilim hani. LCD'de emulatör oyunlarını oynaması deli olur. Ultimate Mortal Kombat, Street Fighter III 3rd Strike, Snow Bros vb... :)

Uzun bi VGA kablo almam lazım o zaman PC'den LCD'ye görüntü vermeyi denerim sanırım. Aslında HD filmler için bu olayı hemen yapmam lazım. :)

• :)

walla ben de senin yerinde olsam sadece film ve diziler için bile anında yaparım... 720p lost bile lcd tv de inanılmaz bir görüntü verio... 1080p filmleri animasyonları filan düşünemiyorum bile...
  • Ekran kartım Nvidia (ZOTAC) 8800GT 512 MB. Bu Nvidia'nın kontrol panelinden yapılıyor herşey ama kullanımı konusu hakkında ne yazık ki bilgim yok. LCD ekrana PC'den görüntü verme hakkında bir rehber lazım bana yoksa yandım. :) Özellikle Nvidia ekran kartları için...
  • bende de nvidia war, dvı to hdmi kablo ile lcd tv ye hdmı dan bağlıyorum, hiç ayar yapmaya filan gerek olmadan oldu bitti iş, sadece masaüstünden ekran çözünürlüğünü değiştirdim o kadar sorunsuz kullanıyorum...
  • Kabloları takar takmaz otomatik görüntü alabilecem yani ? Super o zaman ya.

Demek ki ekran kartının boşta kalan DVI kısmına yinede sinyal gidiyor diyebiliriz o zaman bu durumda ?

Kablo alırım bu akşama umarım sorunsuz bir şekilde görüntü alabilirim direk olarak.

Peki masaüstü çözünürlüğüm 1680*1050 ise LCD TV için ne ayar yapmam gerekecek ? Çözünürlük kaç olmalı vb. ?
  • yani ben de monitörde normal vidalı vga kablo ile bağlıodum ekran kartı ile monitörü, ancak lcd tv aldıktan sonra en ii görüntü nasıldır die araştırırken yazıcıoğlundakiler bunu önerdiler, altın uçlusundan aldım bir tane DVI to HDMI kablo, süper de yapmışım walla...

lcd tv nin HDMI bölümünden alacağın için görüntüyü tv ye bağlı video kaynağı olarak algılayacaktır bu nedenle ek bir işleme gerek kalmaksızın görüntü gelir die tahmin ediorum, yani bende aynen öle oldu...

walla bendeki tv 720p, yani max 1278 * 720 görüntü verio, o nedenle ayalarda da o ayarlı, full HD lerde 1920 * 1280 olması lazım, deneme yanılma ile tam oturan çözünürlüğü seçebilirsin ben öle yapmıştım, diğerlerinde az biraz kayma oluyordu ekranda, yani mouse u en sola götürdüğünde ekran da sola kayıyodu sışmadığından ama 1278 x 720 ile (tam da bu olmayabilir ewden bakarım) tam oldu

• Yarın kablo almaya gidecem. O zaman ekran kartından DVI çıkış alarak LCD'ye yan HDMI'dan bağlarım PC'yi. Ayar olayını nasıl yapıcam bilmiyorum ama. (otomatik tanımazsa diye)

Nvidia Kontrol Panel'de bitiyor bu iş ama onuda öğrenicem artık bir şekilde.

Eve gidince Nvidia Kontrol Panel'den yaptığın ayarları koyarsan super olur dostum.

Birde 2mt uzunluğunda bi kablo yetmeyebilir bana. Daha uzun boyutta kablo varmıdır piyasada ? Misal bi 4-5 mt ?
  • tamamdır ayarları koyacağım akşama

tek 3 metre görmüştüm ben sanırsam en uzun 4-5 metre de illa ki vardır yazıcıoğlunda filan kesin... ama ben sana diim eğer tam karşıdaysa, duvar dibinden filan geçireyim dersen 4-5 metreyi çok aşar kablo uzunluğu...
  • Duvar dibinden yapmaya çalışmam dahi çünkü baya bi gider o zaman kablonun uzunluğu. Tam kasanın arkasından DVI'a takıcam ve tam kasanın yanında ki boşluktan geçiricem kabloyu ve kullanmadığım zamanda LCD'ye takılı olan ucunu çıkartıcağım veya olmadı halının altına falan gizlerim kabloyu yani bir şekilde icabına bakıcağım artık...

Ayarları bekliyor olacağım. Bi gözüm bu konuda olacak. :)

Şimdiden teşekkürler dostum.

Not: İyi gaza getirdin (HD film ve diziler)
  • ne demek umarım işine yarar yollayacağım ayarlar...

yau sen ne diosun... full HD tv olmasına rağmen şimdiye kadar pc ye bağlamamış olman bile büyük kayıp... ben sana diim, 1080p the simpsons ' ı indir kesin, yüzüklerin efendisini indir, örümcek adam 3 ü indir, 2 fast 2 furious tokyo drift i indir kafayı ye :)
  • Ya filmleri PS3'e attım ama çok kötü oldu haliyle. Total Video Converter kalite kaybı yaptı çevirirken.

Bu arada bu kabloyu buldum ve alıcam gibi ne dersin ?

http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=13542038

24+1 Pin - Ekran kartına uyuyor zaten...
  • yok abicim convert olayı işin içine girince içine edio... en güzeli normal yolla izlemek...

kablo da güzel pin olayına dikkat et eğer uyumluysa bu kablo iidir, nerede oturuosun bilmiorum ama ben yazıcıoğlunda girişte en dip soldaki yerden almıştım her şeyi de ordan alırım yok yok mübarek... ucuza bulabilirsin her çeşit ürünü... (hayır oraya ortak filan diilim :D)

tv ye bağladığın zaman 1080p veya 720p görüntü izlemede problem olursa haber et onu da hallederiz... zira en büyük problem görüntünün dona dona ilerlemesi problemi... ben de yaşamıştım da bir kaç program ile halloldu aklında olsun
  • Hocam kablonunun bi resmini çeker misin?
  • quote:

yok abicim convert olayı işin içine girince içine edio... en güzeli normal yolla izlemek...

kablo da güzel pin olayına dikkat et eğer uyumluysa bu kablo iidir, nerede oturuosun bilmiorum ama ben yazıcıoğlunda girişte en dip soldaki yerden almıştım her şeyi de ordan alırım yok yok mübarek... ucuza bulabilirsin her çeşit ürünü... (hayır oraya ortak filan diilim :D)

tv ye bağladığın zaman 1080p veya 720p görüntü izlemede problem olursa haber et onu da hallederiz... zira en büyük problem görüntünün dona dona ilerlemesi problemi... ben de yaşamıştım da bir kaç program ile halloldu aklında olsun

Kablo uyacak gibi bence çünkü netten benim ekran kartının DVI çıkışlarına baktım 24+1 Pin'e uyumlu gözüküyor.

Dediğin programların isimlerini eğer sorun olursa alırım senden. Teşekkürler.

• @ Jr.MaD, ewe gidince çekip koyarım arkadaşlar hatta lost un da görüntüsünü koyayım da benim 720p tv de bile ne kadar deli gibi çıktığına şahit olun...

full HD de düşünemiorum bile yau...

@KoalaX tamamdır sen hele bir al bağla da gerisi kolay, hallederiz hemencecik...
  • quote:

@ Jr.MaD, ewe gidince çekip koyarım arkadaşlar hatta lost un da görüntüsünü koyayım da benim 720p tv de bile ne kadar deli gibi çıktığına şahit olun...

full HD de düşünemiorum bile yau...

@KoalaX tamamdır sen hele bir al bağla da gerisi kolay, hallederiz hemencecik...

Yok abi ben konuyu açan arkadaşa söyledim.
    Yanlış kablo falan olmasın diye.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.