Şimdi Ara

XBOX SERİES X/S TV-MONİTÖR-KULAKLIK TAVSİYESİ [ANA KONU] (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
61
Favori
84.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • X box series s kullanıyorum. Gamepad e takıyorum kablolu kulaklığı. Klavye mouse ile oynuyorum. Belli bir süre gamepad e dokunmayınca kendini kapatıyor. Ayarını da bulamadım.

Acaba usb ses kartı takarak kablolu kulaklık kullanabilir miyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertinyakis

Arkadaşlar series s i ben 1080p olarak lcd tv de kullanıyorum.

4k led tv ye geçsem çok bir fark olur mu ? Lcd malum eski teknoloji ama şu anda aldığım görüntü 1080p de fena değil.

Sizlere sorayım dedim.

Arkadaşlar konuyla ilgili yardımcı olacak birileri yok mu ?

• mertinyakis kullanıcısına yanıt
    Hocam 4k upscale yapar ama native 4k keyfini tam alamazsınız.
    Bence Series x planınız yoksa 1080p ile devam edebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Series S için monitör alacağım. 1700-1800TL’ye kadar karşılayabilirim.

Özellikler açısından önceliklerim şu şekilde:
    Monitör kesinlikle 27 inç,IPS panel ve FreeSync olmalı. Minimum 1920x1080, 60hz olmalı. 27inç olması 144hz olmasından daha önemli çünkü yakın gelecekte AAA oyunları 120fps, 1080p oynayabileceğimi sanmıyorum. Rekabetçi oyunlarla fazla işim yok, büyük ekranda kaliteli şekilde 60hz oynayacağım oyunlar beni tatmin edecek.

Bundan sonraki özellikler nedenleriyle beraber tercih sebebi.
    Cihazı aynı zamanda dizi-film izlemek için de kullanacağım ve bu nedenle monitöre hoparlör bağlayabilmeliyim yahut iyi bir dahili hoparlörü bulunmalı. Bluetooth veya kablolu hoparlör bağlama kısmı aslında benim için çok önemli fakat olmazsa olmaz bir özellik diyemem.

Fiyat aralığında bulunabilirse elbette 144hz, HDR10 özellikleri bulunan bir monitör tercih edeceğim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bremond -- 28 Şubat 2021; 21:0:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PauLevesque

Hocam 4k upscale yapar ama native 4k keyfini tam alamazsınız.
    Bence Series x planınız yoksa 1080p ile devam edebilirsiniz.

Hocam 4k led tv ler 2k çözünürlüğü destekliyor değil mi ? Series s de genel olarak 1080p veya 2k çözünürlük oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bremond

Arkadaşlar Series S için monitör alacağım. 1700-1800TL’ye kadar karşılayabilirim.

Özellikler açısından önceliklerim şu şekilde:
    Monitör kesinlikle 27 inç,IPS panel ve FreeSync olmalı. Minimum 1920x1080, 60hz olmalı. 27inç olması 144hz olmasından daha önemli çünkü yakın gelecekte AAA oyunları 120fps, 1080p oynayabileceğimi sanmıyorum. Rekabetçi oyunlarla fazla işim yok, büyük ekranda kaliteli şekilde 60hz oynayacağım oyunlar beni tatmin edecek.

Bundan sonraki özellikler nedenleriyle beraber tercih sebebi.
    Cihazı aynı zamanda dizi-film izlemek için de kullanacağım ve bu nedenle monitöre hoparlör bağlayabilmeliyim yahut iyi bir dahili hoparlörü bulunmalı. Bluetooth veya kablolu hoparlör bağlama kısmı aslında benim için çok önemli fakat olmazsa olmaz bir özellik diyemem.

Fiyat aralığında bulunabilirse elbette 144hz, HDR10 özellikleri bulunan bir monitör tercih edeceğim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-rg271p-27-165hz-1ms-2xhdmi-display-freesync-full-hd-ips-led-monitor-um-hr1ee-p01-p-HBV000011FPI7?magaza=BOZDAN%20Teknoloji

Bence şuan fiyatı çok güzel.

• Hocam sizin attığınız ekranla bunun arasındaki farkı anlayamadım, bunda dahili hoparlör de var fakat daha ucuz

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-kg272s-zeroframe-27-165hz-2ms-2xhdmi-display-freesync-premium-full-hd-ips-led-monitor-um-hx2ee-s01-p-HBV00001BQ3M5?magaza=BOZDAN%20Teknoloji

• Series S için 1080p 75hz 27inç freesync IPS özelliklere sahip 1000 - 1300₺ bandında bir monitör arıyorum. Rekabetçi oyunlarla aram yok bu arada. Tavsiyesi olan var mı?

Edit : Şöyle bir monitör buldum. Sizce iyi midir ?
    https://www.epey.com/monitor/samsung-ls27f350fhmxuf.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Empty Words. -- 3 Mart 2021; 21:33:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

Oyunların FPS’lerini HZ belirliyor. Kısaca HZ = FPS demektir. 60HZ = 60FPS, 120HZ = 120 FPS oluyor. 60FPS oyunlarda 60HZ yeterlidir. 120FPS istiyorsanız 120 ve üstü HZ değerleri gerekiyor. 120HZ’de 60FPS hiçbir görüntü farkı oluşturmaz.

Alıntıları Göster
    Hocam merhabalar,
    Bende bu tvden var, yani ben 50 Fps mi oynayacagım Series S.ile ?

XBOX SERİES X/S TV-MONİTÖR-KULAKLIK TAVSİYESİ [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bombacimülayim -- 4 Mart 2021; 23:47:3 >

• Series S ile Samsung lu28r550uqmxuf monitör kullanan varsa ayarlarını benimle paylaşabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jellal Fernandes

2K 144 hz ve TN panel düşünüyor isen tereddüt etmeden Casper excalibur e27qhd-g 27 öneririm.

• Xbox series x için 2.1 hdmi destekleyen televizyon önerebilir misiniz ?
    monitör bakımından pek olmadıgından televizyona yônelmek istiyorum, akıcılıkta sorun yaşamiyacagım bişey arıyorum.
    Bütçe 10 bin
  • bombacimülayim kullanıcısına yanıt
    Oyun 60fps çalışsa bile 50 FPS den fazlasını göremezsiniz.

• samsung q70 55" kulşlnanıyorum 120hz ve harika

• mertinyakis kullanıcısına yanıt

Evet hocam 2k seçeneğini seçebiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: PauLevesque

Oyun 60fps çalışsa bile 50 FPS den fazlasını göremezsiniz.
    Teşekkür ederim, kötu mu olur acaba?? Xboxım dün geldı, bugün gamepass alıp denıyecegım

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.