Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (532. sayfa)

4 Kayıtlı Üye ve 12 Misafir - 16 Masaüstü
5 sn
76.314
Cevap
790
Favori
3.747.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
88. Sırada  bugün en iyi #19
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Bu ince göndermeyi nasıl anlamadığını anlamadım.

Alıntıları Göster
    çok sıkı takip etmiyorum hocam piyasayı. series x ps5 'in rakibi olarak çıkacak model olarak biliyordum

@MERNEPTAH teşekkürler hocam açıklama için.
  • Lockhart'ı ilk başta istemiyordum ama çok iyi bir proje olur Microsoft için. Sonuçta artık amaç Gamepass aboneliği satmak. Düşük bütçeli oyun konsolu isteyenler Lockhart alır hem 4K TV için masraf yapmaz hem de Gamepass ile MS oyunlarını ilk gün, 3. parti oyunlarını da belli bir zaman sonra oynar. Fiyatı ise yıllık 1 AAA oyun parası. Halo Infinite, Hellblade II, Fable gibi yapımların geleceğini düşünürsek Lockhart çok iyi satış rakamları yakalayabilir. PS5'in yanına Xbox oyunlarını oynamak isteyenler için güzel bir tercih de olur.

PS5 550 dolar, Series X 500 dolar, Lockhart da 400 dolar olur. 400 doların aşağısını beklemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

çok sıkı takip etmiyorum hocam piyasayı. series x ps5 'in rakibi olarak çıkacak model olarak biliyordum

@MERNEPTAH teşekkürler hocam açıklama için.

Alıntıları Göster
    rica ederim
  • elimde xbox one x 1 tb var 3 yıl türkiye garantili. 2 kol. Neredeyse hiç kullanılmadı hediye geldiği için tertemiz. 4bin tlye veriyorum ilgilenen olursa dm atabilir İzmirdeyim
  • BlackTower_35 kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence haziran bitmeden yani yarına kadar temmuz sunumunun tarihini duyuracaklar, bekliyoruz

• Sunum temmuzun ikinci yarısında olacak arkadaşlar kendinizi ona göre hazırlayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spartan 117

Sunum temmuzun ikinci yarısında olacak arkadaşlar kendinizi ona göre hazırlayın
    Yav olmasın ya beklemekten gına geldi.
  • Geri dönüş böyle başladı.

• Series X 400 Lockhart 200 Euro.

Haydi cümbüşe.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    O kadar ucuz olmaz, piyasada üretimi devam eden ve 2 yıl destek sözü verilen OneX var.
    Onex 200 USD'a iner, SeriesS 300USD'a satılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

O kadar ucuz olmaz, piyasada üretimi devam eden ve 2 yıl destek sözü verilen OneX var.
    Onex 200 USD'a iner, SeriesS 300USD'a satılır.
    One x in uretimi durduruldu

• Microsoft'dan sürpriz bir fiyat bekliyorum ben. Adamlar bu kez fena bilendiler. Oyunların Pc ye çıkması ayrıca gamepass aboneliği bu konsol zararını karşılayacaktır. Bu sebeple konsol fiyatlarında ben sürpriz bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu olursa ortalık çok fena karışır, ardından Xbox bir de Dünya çapında sağlam reklam kampanyaları yaparsa bu nesil xbox coşar...

• Agulec40 kullanıcısına yanıt
    OneX üretimi durdurulmadı, Cyberpunk2077 son "custom" OneX olacak dendi. Bilmiyorum belki durdururlar. Farzet durdurdular, 300USD yine de çok ucuz. SeriesX de 400 USD'a satılamaz.
    En agresif fiyatlandırması;

*Series X 500 USD
    *Series S 400 USD olur.

Bence daha ucuza satılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broodofqueen -- 29 Haziran 2020; 17:21:36 >
  • Biz söyleyince Xbox düşmanı oluyoruz. Yahu kendiniz söylüyorsunuz Halo nun maliyeti 500M USD, yeni stüdyoda AAAA oyun yapıyormuş, oda 500M USD. Ettimi sana 1 Milyar. Bak daha Forza, Hellblade2 saymıuprum. Bu ilk günden sisteme sokuyorsun yani satıştan para da kazanmıyorsun. Sonrada diyorsun ki konsol donanım zararını servis satışları karşılayacak. Yahu servis önce oyun maliyetlerini karşılasın. Basit hesap yapalım, 10M kullanıcısı var diyelim gamepassin, 10 USD abonelik olsa ortalama 1.2 milyar USD yıllık kazanç demek. Bu sistemin sunucuları su mu yakıyor, oyun yapımcılarına lisans bedeli olarak öpücük mü veriyor MS? Parayı kazanan servis Gold, onu da entegre ettiler sisteme. Yani sonuçta servisler ancak kendi maliyetlerini kurtarır. Bu Microsoft un ne çok parası varmış, saça saça bitiremediniz. Keşke dediğiniz olsa, işime gelir ama olmaz hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • broodofqueen kullanıcısına yanıt
    Hiç bir şey anlamadım.

MS, zarar mı ediyor diyorsunuz?
  • SultanApex S kullanıcısına yanıt
    MS donanımı 400 USD a satar zararı servis satışlarından karşılar gibi bir şehir efsanesi dolaşıyor ortalıkta. Ona cevaben, servisler önce kendi kıçını kurtarsın minvalinde bir yazıdır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Series X : 500 $ €
    Series S : 300 yada 250 $ €

Konu kilit üye ban fazla düşünmeyin Sony fiyat açıklamadan Ms fiyat vermez
  • broodofqueen kullanıcısına yanıt
    Servisler hayli hayli kurtarıyordur...

Ancak MS çok zararına konsol satmaza katılıyorum. Maliyet için optik ses çıkışının kaldırıldığını Phil Spencer kendi açıklamıştı.

Bence MS ve Sony neslin başında zararına donanım satabilir, ancak iki firmanında bunu rekabette bir silah olarak kullanıp çılgınca rakamlara ineceğini düşünmüyorum. Bu zarar, çok büyük rakamlar olmaz; iki firma içinde sürdürülebilir olmaz.

İki firmada konsollarını yakın fiyattan çıkarır; xsx ve Ps5'in 500USD altına inmesi benim için sürpriz olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SultanApex -- 29 Haziran 2020; 18:34:16 >
  • 
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.