Şimdi Ara

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.848
Cevap
379
Favori
1.612.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yanlış anlamışsınız hocam, siz One S gibi geriye uyumlu çalışacağını düşündünüz sanırım. Oyun One X'in de geliştirilmiş sürümü olan Next-gen güncellemesi alacak.

Yani 1080p olarak One X gibi görüntü ayarlarıyla değil, Series X gibi gelişmiş grafik ayarlarıyla gelecek. Series X 4K açarken, Series S 1080p çalıştıracak ama One S grafiklerinin çok daha ötesinde grafik ayarlarıyla gelecek.

Grafik kalitesi Series X'e yakın olacak ve 1080p çalışacak, optimize etmediklerini düşünmeyin kesinlikle One nesli grafiğiyle dağlar kadar fark olacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hypnosis.

Yanlış anlamışsınız hocam, siz One S gibi geriye uyumlu çalışacağını düşündünüz sanırım. Oyun One X'in de geliştirilmiş sürümü olan Next-gen güncellemesi alacak.

Yani 1080p olarak One X gibi görüntü ayarlarıyla değil, Series X gibi gelişmiş grafik ayarlarıyla gelecek. Series X 4K açarken, Series S 1080p çalıştıracak ama One S grafiklerinin çok daha ötesinde grafik ayarlarıyla gelecek.

Grafik kalitesi Series X'e yakın olacak ve 1080p çalışacak, optimize etmediklerini düşünmeyin kesinlikle One nesli grafiğiyle dağlar kadar fark olacaktır.

Anladım hocam. Rekabetçi bir oyunda 120 FPS olmalıydı bana göre. Grafik geliştirmesinden daha önemli bence. Bu tür oyunları oynadığım yok gerçi ama rahatsız etti yine. Kıytırık Fortnite'ın AC Valhalla'yla aynı gücü tüketmesi garip geldi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Almanya Amazondan alma hakkında fikri olan varsa bilgilendirebilir mi acaba beni?

• Aslında Türkiye'den online alışveriş yapmak gibi. Son aşamada size cebinizden çıkacak net tutarı gösteriyor. 396 euro şu an. İsterseniz euro isterseniz TL ile (TL olunca güncel kurdan biraz fazla hesaplıyor) ödeme yapıp bekliyorsunuz. Gümrük falan amazon hallediyor. Kapınıza kadar geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Aslında Türkiye'den online alışveriş yapmak gibi. Son aşamada size cebinizden çıkacak net tutarı gösteriyor. 396 euro şu an. İsterseniz euro isterseniz TL ile (TL olunca güncel kurdan biraz fazla hesaplıyor) ödeme yapıp bekliyorsunuz. Gümrük falan amazon hallediyor. Kapınıza kadar geliyor.

Daha önce Usa Amerikadan mouse almıştım ve elime ulaşmıştı ama yıllar önce, bu kadar büyük bir meblayı elden çıkarırken çok düşündürüyor insana. Gümrükte vesaire sıkıntı çıkma ihtimali yok gibi anlıyorum mesajınızdan. Peki garanti süresi hakkında bir bilginiz var mı acaba?

• 2 yıl olması lazım. Buradan arkadaşlar da görüşmüştü. Açıkçası amazon garanti konusunda bizim satıcılardan çok daha güvenilir geliyor bana.

• Bu arada başka bir arkadaş paylaşmış, oyun sadece xbox one sürümü üzerine grafik güncellemesi almamış. Yeni nesil konsollar için baştan tasarlanmış, yani bu güç ihtiyacı yeni nesil bir oyun olmasından kaynaklanıyor.

https://www.epicgames.com/fortnite/tr/news/day-1-ready-fortnite-arrives-next-week-on-xbox-series-x-s-and-ps5

• Fortnite'da Series S, SX'in görsel geliştirmelerin çoğunu destekleyecek diye bir açıklama yapılmış.

Tamamını desteklemiyormuş, bu desteklenmeyen görsel iyileştirmeler 4K ile ilgiliyse sorun yok ama değilse büyük problem var demektir.

• Yazilari okuyunca bende heyacanlandim. Vatanda s siparisi verdim onumuzdeki hafta elimizde olur

• Tacsizkral05 kullanıcısına yanıt

Hayirli olsun hocam darisi basima bende s dusunuyorum yakin zamanda 🙂

• Burada atlanan konu şu, bir oyun için 120fps iyi mühendislik gerektirir. Oyunun her noktası iyi kodlanması lazım. Her geliştirici bu işe girmez, gelecekte de girmeyecektir. Frame süresini 6ms'a çekmek demek bu...

Şöyle örnek vereyim. Bir arabanın 120km/h yapması normaldir, ortalama bir motor ve vites kutusu ile buna ulaşırsınız. 240km/h yapması için yüksek mühendisliğe ihtiyacınız vardır; o zaman motor, vites kutusu, mekanik hatta aerodinamik işin içine girer. Hepsinin birlikte ve uyumlu çalışması gerekir.

Bu oyunda da 60fps bence normal, her iki firmada 120fps pazarlaması yapıyor ama çok oyunda özelliklede üçüncü parti oyunlarda pek göreceğimizi sanmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bartınoğlu

Hayirli olsun hocam darisi basima bende s dusunuyorum yakin zamanda 🙂

Eyvallah dostum , umarim sende alirsin yine beraber oynariz. Neden S aldin konusuna gelince x icin hdmi 2.1 destekli 4k tv lazim x icin tabi suan icin ona imkan yok teknoljiye de para yetismez bu devirde

Hdmi 2.1 desteği sanırım 4k da 120 fps alabilmek için gerekli. Bu da çok sınırlı oyunda karşımıza çıkacaktır diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mk4Ever.

Hdmi 2.1 desteği sanırım 4k da 120 fps alabilmek için gerekli. Bu da çok sınırlı oyunda karşımıza çıkacaktır diye düşünüyorum.

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen
    Forumda daha bilgili arkadaslar aciklama yapmisti benim fikrim 2.1 cikisli 4k tv olmadan x in pek anlamli olmayacagi yonunde.

Bende tv olarak 4k gerçek 100hz 2.0 hdmi tv mevcut. Maddi açıdan zorlanmamak adına series s tercih ettim. Umarım upscale olayı ile series x den çok çok farklı bir görüntü almayız Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen 

Çok geçerli bir söylem değil, eksikleri var ama HDMI 2.0b de iyi iş görür. 4K@120fps ve VRR olmuyor diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tacsizkral05

Eyvallah dostum , umarim sende alirsin yine beraber oynariz. Neden S aldin konusuna gelince x icin hdmi 2.1 destekli 4k tv lazim x icin tabi suan icin ona imkan yok teknoljiye de para yetismez bu devirde

Alıntıları Göster

X hem cebime hemde zevkime fazla fifa cod bf f1 tarzi oyunlar oynadigim icin bana yeter full hd tv var bendede

• 4 yıldır xbox kullanıyorum ve şimdi bir xbox series s sipariş ettim son yapılan güzellikle xbox ultimate'e ea access eklendi sabit bir ücretle çoğu oynu oynayabiliyorsunuz, fiyatlar çok makbul, şu korona ve ekonomik krizde eğer bir ps oynuna 700 tl verecek kadar zenginseniz ben ona karışamam, şu microsoftun yaptığı babalığı baba oğluna yapmaz. Dövizden dolayı belki zam yapabilceklerini düşünüyorum, f p açısından xboxdan iyisi yok. Sırf fanboyluk yapacağım diye, ps'in birkaç exclusive oynunu microsoftun yaptığı bu türkiyeye özel fiyatlandırma ve makul ücretleri tercih edersek , her bir oyuna ayrı ayrı yüksek ücret ödemek zorunda kalacaksınız

• quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Çok geçerli bir söylem değil, eksikleri var ama HDMI 2.0b de iyi iş görür. 4K@120fps ve VRR olmuyor diye biliyorum.

HDMI 1.4 1080p 144hz'e kadar destekliyor
    HDMI 2.0 1440p 144hz'e kadar destekliyor
    HDMI 2.1 4K 144hz'e kadar destekliyor
    Daha once bu konuda bilgi aldigim arkadas bana ustteki bilgiyi cevap olarak gondermisti. Umarim degerlendirmenizde faydali olur

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.